Povinné ručení na dvě auta

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 50 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení na dvě auta – jak převést bonusy?

České domácnosti mají běžně dvě nebo dokonce tři auta, ale jak je to v tomto případě s povinným ručením a převodem bonusů? Samozřejmě žádný řidič nechce platit povinné ručení na druhé auto v plné výši, když na prvním vozidle nasbíral již maximální bonus.

V praxi se můžete setkat s dvěma přístupy pojišťoven – buď vám umožní uzavřít povinné ručení na dvě auta za stejných podmínek, to znamená, že zohlední předchozí bezeškodní průběh. Některé pojišťovny ale bohužel na první auto neberou ohledy a bonusy na povinné ručení na druhé auto vám poběží opět od nuly.

Srovnat povinné ručení

Na koho uzavřít povinné ručení pro dvě auta

Obvykle využívá druhé auto v rodině manžel nebo manželka, jiný rodinný příslušník může být v technickém průkazu uveden jako vlastník nebo provozovatel vozidla. Česká legislativa totiž umožňuje, aby vlastník/provozovatel vozidla byla jiná osoba než pojistník vozidla. Pokud tedy pojišťovna nabízí povinné ručení pro dvě auta se započítáním předchozích bonusů, klidně si vůz pojistěte na sebe, i když patří vašemu partnerovi nebo partnerce.

Některé pojišťovny také stále umožňují převod bonusů na manžela nebo manželku. Dříve to byla běžná praxe v podstatě u jakýchkoliv rodinných příslušníků, ale od toho se již ustupuje. Nicméně stále najdete pojišťovny, které vám nabídnou převod bonusů, pokud je vozidlo ve společném majetku manželů. V tom případě si tak váš partner může pojistit vůz na sebe a využít vaše bonusy ke zlevnění povinného ručení na druhé auto.

Poslední možnost můžete využít u jakékoliv pojišťovny, která vám nenabídne sloučení bonusů u povinného ručení pro dvě auta – pak se vyplatí uzavřít pojištění na partnera, který dosud bonusy za bezeškodní průběh nesbíral. Kdybyste pojistili druhé auto na sebe, nijak si nepomůžete, více bonusů získat nemůžete. Vašemu partnerovi se alespoň začnou načítat měsíce s bezeškodním průběhem a do budoucna se mu bude povinné ručení zlevňovat.

Vyberte si povinné ručení na náhradní vozidlo i hlavní auto

Také máte v rodině jedno hlavní auto a druhé náhradní vozidlo na občasné popojížďky? Jak jsme si vysvětlili výše, u povinného ručení na dvě auta neexistuje žádné jednotné pravidlo, každá pojišťovna k němu přistupuje individuálně. Při výběru povinného ručení využijte naši online kalkulačku, která vám srovná nabídky od několika pojišťoven. Máte-li zájem o povinné ručení na náhradní vozidlo a zároveň hlavní vozidlo, porovnáme možnosti u různých pojišťoven a připravíme vám nabídku na míru. Kontaktujte naše specialisty na telefonu 800 44 44 55.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.