Povinné ručení na dvě auta

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

povinné ručení

Povinné ručení na dvě auta – jak převést bonusy?

České domácnosti mají běžně dvě nebo dokonce tři auta, ale jak je to v tomto případě s povinným ručením a převodem bonusů? Samozřejmě žádný řidič nechce platit povinné ručení na druhé auto v plné výši, když na prvním vozidle nasbíral již maximální bonus.

V praxi se můžete setkat s dvěma přístupy pojišťoven – buď vám umožní uzavřít povinné ručení na dvě auta za stejných podmínek, to znamená, že zohlední předchozí bezeškodní průběh. Některé pojišťovny ale bohužel na první auto neberou ohledy a bonusy na povinné ručení na druhé auto vám poběží opět od nuly.

Na koho uzavřít povinné ručení pro dvě auta

Obvykle využívá druhé auto v rodině manžel nebo manželka, jiný rodinný příslušník může být v technickém průkazu uveden jako vlastník nebo provozovatel vozidla. Česká legislativa totiž umožňuje, aby vlastník/provozovatel vozidla byla jiná osoba než pojistník vozidla. Pokud tedy pojišťovna nabízí povinné ručení pro dvě auta se započítáním předchozích bonusů, klidně si vůz pojistěte na sebe, i když patří vašemu partnerovi nebo partnerce.

Některé pojišťovny také stále umožňují převod bonusů na manžela nebo manželku. Dříve to byla běžná praxe v podstatě u jakýchkoliv rodinných příslušníků, ale od toho se již ustupuje. Nicméně stále najdete pojišťovny, které vám nabídnou převod bonusů, pokud je vozidlo ve společném majetku manželů. V tom případě si tak váš partner může pojistit vůz na sebe a využít vaše bonusy ke zlevnění povinného ručení na druhé auto.

Poslední možnost můžete využít u jakékoliv pojišťovny, která vám nenabídne sloučení bonusů u povinného ručení pro dvě auta – pak se vyplatí uzavřít pojištění na partnera, který dosud bonusy za bezeškodní průběh nesbíral. Kdybyste pojistili druhé auto na sebe, nijak si nepomůžete, více bonusů získat nemůžete. Vašemu partnerovi se alespoň začnou načítat měsíce s bezeškodním průběhem a do budoucna se mu bude povinné ručení zlevňovat.

Vyberte si povinné ručení na náhradní vozidlo i hlavní auto

Také máte v rodině jedno hlavní auto a druhé náhradní vozidlo na občasné popojížďky? Jak jsme si vysvětlili výše, u povinného ručení na dvě auta neexistuje žádné jednotné pravidlo, každá pojišťovna k němu přistupuje individuálně. Při výběru povinného ručení využijte naši kalkulačku povinného ručení, která vám srovná nabídky od několika pojišťoven. Máte-li zájem o povinné ručení na náhradní vozidlo a zároveň hlavní vozidlo, porovnáme možnosti u různých pojišťoven a připravíme vám nabídku na míru. Kontaktujte naše specialisty na telefonu 800 44 44 55.


Nejlepší nabídky autopojištění na jednom místě

Srovnáme vám nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Vámi vybrané pojištění vám naši specialisté pomůžou sjednat do několika minut.

Srovnaný magazín

 • mladý muž za volantem - jak vybrat první auto
  30. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat první auto

  Spolehlivé, bezpečné, kompaktní, s nízkou spotřebou. Snadno se s ním manévruje a parkuje. Pár ťukanců se na něm ztratí. Náhradní díly jsou dostupné a levné, stejně jako povinné ručení. Podobně bychom mohli shrnout, jak vypadá nejlepší první auto. Splňuje to třeba Škoda Fabia nebo VW Golf.

 • muž sedící v autě - co najdeme v technickém průkazu
  24. listopadu 2023|Petr Woff
  Co najdete v technickém průkazu?

  Česká republika se digitalizuje, což brzy pocítí řidiči. Úřady vám od roku 2024 nevydají velký technický průkaz v papírové podobě. Informace o svém voze najdete v elektronickém registru, kam se přihlásíte přes internet. Malý technický průkaz zůstane ve fyzické formě. Prozkoumejme, co znamenají kódy v obou dokumentech, a jaké následky má ztráta velkého či malého technického průkazu.

 • Muž na motorce v helmě
  18. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat motorku pro začátečníka

  Při výběru vezměte v úvahu kubaturu a výkon motorky, terén, kam se se s ní chystáte, i svůj rozpočet. Poradíme, jestli koupit novou, nebo ojetou motorku a s jakými náklady navíc byste měli počítat. Naše tipy vám přijdou vhod při výběru motorky, ať už máte čerstvé papíry, nebo se k jízdě na dvou kolech vracíte po mnoha letech.

 • funkčnost airbagu
  13. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak fungují airbagy

  Airbagy v kombinaci s bezpečnostními pásy snižují riziko úmrtí o 61 % při čelním nárazu. Nafouknou se během 50 milisekund. Za rychlou reakcí se skrývají chytré senzory pohybu a elektronicky aktivovaná chemická reakce.

 • motorka zima
  12. listopadu 2023|Srovnejto.cz
  Jak připravit motorku na zimu?

  Do zazimování motorky se můžete pustit, jakmile uhodí první ranní mrazíky. Nezapomeňte motorku důkladně umýt, dotankovat a dofouknout pneumatiky. Nechcete motorku ukládat ke spánku? Jízdu na dvou kolech si užijete i v zimních měsících, ale jen s pořádným vybavením.

 • Muž opřený o auto v autosalónu
  08. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Nejlevnější auta na trhu: Do 300 000 Kč už jen pár modelů

  Nejlevnější nové auto dnes seženete zhruba za 300 000 Kč. V těchto relacích ale počítejte s malým výběrem a skromnější výbavou. Jak nejlevnější auto na trhu vypadá a na co byste při koupi nového vozu neměli zapomenout?

 • Liška na silnici před autem
  26. října 2023|Jana Březinová
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Ke každé srážce se zvěří přivolejte policii. Na zvíře nesahejte a neodvážejte ho pryč –⁠ to by bylo pytláctví. Škodu na autě vám proplatí pojišťovna, ale jen v případě, že jste si sjednali připojištění střetu se zvěří. To vás vyjde na několik set korun ročně.

 • Muž vyměňuje olej u motocyklu
  25. října 2023|Petr Pohůdka
  Jak připravit motocykl na STK

  Bez platné STK s motorkou na silnici nesmíte. Na rozdíl od automobilů vám ale stačí prohlídka jednou za 4 roky. Pohlídejte si hlavně funkčnost světel, brzd a stav výfuku. Dodatečně instalované díly musí splňovat bezpečnostní a technické normy. Co dalšího byste měli vědět o STK motocyklu?

 • Nabourané auto
  14. října 2023|Jana Březinová
  Dopravní nehoda v zahraničí: Jak postupovat?

  V roce 2022 Češi v zahraničí způsobili 7028 nehod, nejvíce v Německu a na Slovensku. To představuje téměř 4 % všech nehod. Šance, že budete nehodu při cestách po Evropě řešit, tak rozhodně není zanedbatelná. Nastudujte si předem správný postup. Až vás na místě ochromí stres nebo jazyková bariéra, budete přesně vědět, co dělat.

 • Řidičák na motorku - úspěšná zkouška v autoškole
  12. října 2023|Petr Pohůdka
  Řidičák na motorku – na co se připravit

  Řidičák skupiny AM na nejslabší motorky si můžete udělat už v 15 letech. Na řidičský průkaz A si ale počkáte až do 24 let. Za výcvik v autoškole zaplatíte nejméně 10 tisíc Kč, v Praze počítejte i s více než dvojnásobnými částkami. U závěrečných zkoušek budete prokazovat znalost teorie a předvádět předepsané jízdní úkony včetně slalomu. Na co dalšího se u řidičáku na motorku připravit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.