Povinné ručení pro motocykl

Srovnání povinného ručení

stars
cz
Srovnání nabídek online
Úspora až 50 %
Zelenou kartu obdržíte na e-mail

Spolehlivý a ověřený partner

350 000

klientů ročně

14 let

na trhu domácích financí

9 z 10

spokojených klientů

40+

poskytovatelů ke srovnání

logo čpp
logo pojišťovny pillow
logo pojišťovny čsob
logo pojišťovny kooperativa
logo generali česká pojišťovna
logo pojišťovny allianz
logo pojišťovny uniqa
logo pojišťovny slavia
logo pojišťovny direct

Povinné ručení pro motocykl

Povinné ručení na motorku musíte mít ze zákona sjednané, než se svým strojem vyrazíte na silnice. Pojištění kryje škody, které způsobíte třetí osobě, když zaviníte dopravní nehodu. Minimální pojistné limity činí 50 mil. Kč na škody na zdraví a 50 mil. Kč na škody na majetku.

Součástí povinného ručení jsou také asistenční služby, které vám poskytnou pomoc při nehodě nebo poruše. Povinné ručení nekryje škody na vaší vlastní motorce, k tomu slouží havarijní pojištění.

Povinné ručení se vztahuje na všechny druhy motocyklů

Řidičák na motorku - motorkářka na silnici
Motorky

modry-skutr
Mopedy, skútry

Čtyřkolky

Vše o elektrokolech - Táta se synem na elektrokoloběžkách
Elektrokoloběžky

Cena povinného ručení na motorku

Výši pojistného u povinného ručení na motorku ovlivňuje mnoho parametrů, například:


 • značka a model motorky,

 • rok výroby,

 • kubatura motoru,

 • věk řidiče,

 • bydliště řidiče,

 • limity pojistného plnění,

 • bonusy a malusy.Každá pojišťovna ke stanovení ceny povinného ručení na motorku přistupuje individuálně, ceny pro stejnou motorku se tak mohou lišit o desítky procent. Proto se vyplatí srovnat si více poskytovatelů v online kalkulačce. Rychle a jednoduše tak najdete nejlevnější povinné ručení na motorku.

Co je to sezónní povinné ručení na motorku?

Většina motorkářů jezdí pouze od jara do podzimu, a proto některé pojišťovny přišly s nápadem na sezónní povinné ručení motocyklu. Sjednáte si ho pouze na měsíce, kdy motocykl opravdu využíváte. Výhodou sezónního pojištění je, že si ho sjednáváte na dobu neurčitou, a tudíž nemusíte motorku odhlašovat z registru vozidel a odevzdávat SPZ do depositu.

Mimo sezónu ovšem musíte odstavit motorku mimo pozemní komunikaci, protože vás pojištění nekryje proti zaviněným škodám. Navíc rozdíl v ceně nebývá příliš velký oproti celoročnímu povinnému ručení na motocykl, a tak se sezónní pojištění ne vždy vyplatí.

Kde si sjednat nejlevnější povinné ručení motorky?

Nejlevnější povinné ručení na motorku si sjednáte online na Srovnejto.cz. Využijte naši kalkulačku a porovnejte si během pár minut nabídky od ověřených českých pojišťoven. Z pohodlí domova si tak vyberete pojistku za výhodnou cenu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Navíc si povinné ručení můžete obratem sjednat a hned po zaplacení vyrazit na silnice.

Jak ukončit stávající povinné ručení na motocykl?

Nevyhovuje vám stávající povinné ručení motocyklu? Máte několik možností, jak pojištění zrušit:

 • 6 týdnů před výročím smlouvy,

 • do 2 měsíců po sjednání nové smlouvy,

 • do 3 měsíců od pojistné události,

 • okamžitě při odcizení motocyklu,

 • z důvodu vyřazení motocyklu z evidence.

Některé pojišťovny (např. Direct) umožňují ukončení povinného ručení na motorku dohodou.

Nejčastější otázky

Co je to povinné ručení?

Kolik stojí povinné ručení na motorku?

Co je potřeba k přihlášení nové motorky?

Kolik stojí přepis motorky?

Kolik stojí pojištění motorky proti krádeži?

Kolik stojí havarijní pojištění na motorku?

Které povinné ručení je nejlepší?

Srovnaný magazín

 • Automechanik upevňuje rámeček pod SPZ
  27. února 2024|Jana Březinová
  Vše o SPZ: K čemu slouží, jak řešit její ztrátu a vybrat si ji na přání?

  Když SPZ ztratíte a vyjedete bez ní, hrozí vám zákaz řízení až na 1,5 roku. Připravit vás o ni ale může i policie, když zjistí, že dlužíte za pokuty. Od roku 2016 si můžete navrhnout SPZ na přání. Nesmí obsahovat vulgarity a zaplatíte za ni 10 000 Kč. Co dalšího jste o SPZ (ne)věděli?

 • žena telefonuje po nehodě u auta ve sněhu
  13. února 2024|Jana Březinová
  Nehody v zimě: Jak jim předcházet a jak si auto správně pojistit

  V posledních letech bývají zimy mírnější, přesto každoročně na namrzlých silnicích zemře kolem 20 osob a asi 1000 se zraní. Řidiči nejsou zvyklí jezdit v zimních podmínkách, a tak je náledí a sníh na vozovce často zaskočí. Na co si dát na silnicích pozor, jaká zimní výbava vám nesmí chybět a jak si auto na zimu správně pojistit?

 • povinné ručení mimo čr
  12. února 2024|Petr Pohůdka
  Povinné ručení v zahraničí: Kde všude vám platí zelená karta?

  Pokud jezdíte po českých silnicích, musíte mít sjednané povinné ručení. V opačném případě vám hrozí vysoká pokuta. Jako potvrzení o sjednání povinného ručení slouží zelená karta na auto. Jak si ale zařídit pojištění auta do zahraničí? Záleží, kam vyrážíte. V Evropě si téměř všude vystačíte se zelenou kartou, jinde musíte uzavřít hraniční pojištění.

 • 10. ledna 2024|Jana Březinová
  Jaké změny platí pro řidiče od 1. ledna 2024?

  Se začátkem roku se řidiči v ČR musí připravit na mnoho novinek zejména v souvislosti s novým zákonem o silničním provozu. Mění se bodový systém i výše pokut. Už s sebou není třeba vozit doklady od auta, velký technický průkaz se dokonce ruší. Dálniční známka zdraží o 800 Kč a na silnice vyjedou už 17letí řidiči. Jaké novinky pro řidiče od letoška platí?

 • Auto po autonehodě
  28. prosince 2023|Jana Březinová
  Víte, jak získat odpovídající odškodnění po dopravní nehodě?

  Poškození při dopravní nehodě mají často nárok na násobně vyšší částky, než jim přiznala pojišťovna. Na vině bývají nesprávně vyplněné formuláře nebo chybějící lékařské zprávy. Navíc někdy o kompenzaci ani nežádají, protože nechtějí viníka popotahovat u soudu. Odškodnění se však řeší přímo s pojišťovnou a vyplácí se z povinného ručení.

 • stromecek-na-aute
  03. prosince 2023|Petr Woff
  Jak dovézt živý vánoční stromek bez dopravní nehody

  K vánočním svátkům patří pěkný smrček, jedlička nebo jiný jehličnan, který postavíte a nazdobíte ve své domácnosti. Vhodného adepta seženete lehce, otázka však zní, jak dopravíte živý vánoční stromeček do svého bydliště. Srovnejme, kolik stojí profesionální přeprava a jak naložíte stromek do svého auta, aby následná cesta neskončila dopravní nehodou.

 • mladý muž za volantem - jak vybrat první auto
  30. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat první auto

  Spolehlivé, bezpečné, kompaktní, s nízkou spotřebou. Snadno se s ním manévruje a parkuje. Pár ťukanců se na něm ztratí. Náhradní díly jsou dostupné a levné, stejně jako povinné ručení. Podobně bychom mohli shrnout, jak vypadá nejlepší první auto. Splňuje to třeba Škoda Fabia nebo VW Golf.

 • muž sedící v autě - co najdeme v technickém průkazu
  24. listopadu 2023|Petr Woff
  Co najdete v technickém průkazu?

  Česká republika se digitalizuje, což brzy pocítí řidiči. Úřady vám od roku 2024 nevydají velký technický průkaz v papírové podobě. Informace o svém voze najdete v elektronickém registru, kam se přihlásíte přes internet. Malý technický průkaz zůstane ve fyzické formě. Prozkoumejme, co znamenají kódy v obou dokumentech, a jaké následky má ztráta velkého či malého technického průkazu.

 • žena-vybírá-elektrokoloběžku
  21. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat elektrokoloběžku, abyste nemuseli řešit povinné ručení?

  Povinné ručení se podle nového zákona bude vztahovat i na elektrokoloběžky s rychlostí nad 25 km/h, nebo s hmotností nad 25 kg a rychlostí nad 14 km/h. Dobrá zpráva je, že většina elektrokoloběžek v ČR je pomalejší a lehčí. Špatná zpráva je, že povinné ručení měli jejich majitelé mít už dávno sjednané podle jiného zákona. Nikdo to ale nekontroluje.

 • Muž na motorce v helmě
  18. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat motorku pro začátečníka

  Při výběru vezměte v úvahu kubaturu a výkon motorky, terén, kam se se s ní chystáte, i svůj rozpočet. Poradíme, jestli koupit novou, nebo ojetou motorku a s jakými náklady navíc byste měli počítat. Naše tipy vám přijdou vhod při výběru motorky, ať už máte čerstvé papíry, nebo se k jízdě na dvou kolech vracíte po mnoha letech.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.