Povinné ručení pro motocykl

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení pro motocykl

Co je to povinné ručení?

Povinné ručení, známé i pod zkratkou POV, je zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na silnici. Musí ho mít uzavřené každý majitel vozidla, ať už se jedná o auto nebo motorku, ale také skútr, čtyřkolku či motorové kolo.

Proč uzavřít povinné ručení?

Povinné ručení je zákonné pojištění a v případě jeho neuzavření vám může hrozit pokuta až 40 tisíc korun. Jestliže způsobíte dopravní nehodu, škodu třetí osobě budete platit ze svého. Povinné ručení je tedy určeno právě pro případy, kdy škodu nebo nehodu způsobíte vy.

Povinné ručení pro motocykl

Pokud jste majitel motorky, ani v takovém případě se povinnému ručení nevyhnete. Motorka jako dopravní prostředek se využívá spíše sezonně, tudíž řidiči mají zájem především o krátkodobé povinné ručení. Z tohoto důvodu pojišťovny nabízí možnost sezonního povinného ručení.

Cena povinného ručení na motorku

Výše pojistného u povinného ručení na motorku je ovlivněna téměř stejnými faktory jako je tomu u auta. Záleží tedy na technických parametrech, stáří motorky, vašem bydlišti jakožto majiteli i na limitu pojistného plnění, které zvolíte, nebo počtu měsíců bez dopravní nehody. Při výběru sezonního povinného ručení na motorku ale buďte opatrní – ne vždy se vyplatí, proto využijte naši kalkulačku povinného ručení a srovnejte si ceny povinného ručení na motocykl u jednotlivých pojišťoven.

Co je to sezonní povinné ručení na motorku?

Sezonní povinné ručení je výhodné zejména z důvodu, že jej lze uzavřít pouze na měsíce, kdy budete motocykl opravdu využívat, obvykle období jara až podzimu. Další výhodou je i to, že v období, kdy motocykl nevyužíváte a povinné ručení máte sjednané jen na sezonu, nemusíte motorku odhlašovat z registru vozidel.

Celoroční povinné ručení na motocykl

V případě, že byste chtěli jít na výlet motorkou v období, kdy nemáte povinné ručení sjednané, budete si ho muset buď doplatit, nebo raději rovnou uzavřít povinné ručení na motorku na celý rok. Často je však tato varianta cenově srovnatelná s cenou povinného ručení na sezonu. Nejlevnější povinné ručení najdete i v našem srovnávači povinného ručení.povinne-ruceni-motocyklPovinné ručení na malý motocykl

Stejně jako u auta, i u motocyklu platí čím větší vozidlo, tím vyšší cena povinného ručení. Běžně tak za povinné ručení na malý motocykl zaplatíte kolem 1 500 korun, ale cena se může snadno vyšplhat i k 10 tisícům.

V případě sjednání povinného ručení na motorku online můžete získat i slevu a stejně tak získat bonusy za měsíce jízdy bez nehody.

Doporučujeme

Při výběru povinného ručení pro motorku si dejte načas a v klidu si projděte nabídky od různých pojišťoven, abyste vybrali tu nejvhodnější.

Srovnejte si povinné ručení

Blog

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • motorka zima
  Pojištění vozu
  15. října 2021|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku na zimu?

  Blíží se zima a motorkářská sezóna pomalu končí. Přečtěte si, jak se o motorku před zimou postarat, ať už ji chcete zazimovat, nebo se na ní plánujete prohánět i přes zimní měsíce.

 • Nehoda povinné ručení
  Pojištění vozu
  15. června 2020|Monika Šaríková
  Na auto i motorku. Kdo všechno potřebuje povinné ručení?

  Zákonné pojištění vozidel povinné ručení definuje zákon č. 168/1999, v němž se mimo jiné uvádí, že na veřejně přístupné komunikaci lze provozovat pouze řádně pojištěné vozidlo. Musí mít tedy povinné ručení sjednané opravdu všichni motoristé nebo zákon vymezuje nějaké výjimky?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.