Povinné ručení pro motocykl

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 70 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení pro motocykl

Co je to povinné ručení?

Povinné ručení, známé i pod zkratkou POV, je zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na silnici. Musí ho mít uzavřené každý majitel vozidla, ať už se jedná o auto nebo motorku, ale také skútr, čtyřkolku či motorové kolo.

Proč uzavřít povinné ručení?

Povinné ručení je zákonné pojištění a v případě jeho neuzavření vám může hrozit pokuta až 40 tisíc korun. Jestliže způsobíte dopravní nehodu, škodu třetí osobě budete platit ze svého. Povinné ručení je tedy určeno právě pro případy, kdy škodu nebo nehodu způsobíte vy.

Povinné ručení pro motocykl

Pokud jste majitel motorky, ani v takovém případě se povinnému ručení nevyhnete. Motorka jako dopravní prostředek se využívá spíše sezonně, tudíž řidiči mají zájem především o krátkodobé povinné ručení. Z tohoto důvodu pojišťovny nabízí možnost sezonního povinného ručení.

Cena povinného ručení na motorku

Výše pojistného u povinného ručení na motorku je ovlivněna téměř stejnými faktory jako je tomu u auta. Záleží tedy na technických parametrech, stáří motorky, vašem bydlišti jakožto majiteli i na limitu pojistného plnění, které zvolíte, nebo počtu měsíců bez dopravní nehody. Při výběru sezonního povinného ručení na motorku ale buďte opatrní – ne vždy se vyplatí, proto využijte naši kalkulačku povinného ručení a srovnejte si ceny povinného ručení na motocykl u jednotlivých pojišťoven.

Co je to sezonní povinné ručení na motorku?

Sezonní povinné ručení je výhodné zejména z důvodu, že jej lze uzavřít pouze na měsíce, kdy budete motocykl opravdu využívat, obvykle období jara až podzimu. Další výhodou je i to, že v období, kdy motocykl nevyužíváte a povinné ručení máte sjednané jen na sezonu, nemusíte motorku odhlašovat z registru vozidel.

Celoroční povinné ručení na motocykl

V případě, že byste chtěli jít na výlet motorkou v období, kdy nemáte povinné ručení sjednané, budete si ho muset buď doplatit, nebo raději rovnou uzavřít povinné ručení na motorku na celý rok. Často je však tato varianta cenově srovnatelná s cenou povinného ručení na sezonu. Nejlevnější povinné ručení najdete i v našem srovnávači povinného ručení.povinne-ruceni-motocykl

Povinné ručení na malý motocykl

Stejně jako u auta, i u motocyklu platí čím větší vozidlo, tím vyšší cena povinného ručení. Běžně tak za povinné ručení na malý motocykl zaplatíte kolem 1 500 korun, ale cena se může snadno vyšplhat i k 10 tisícům.

V případě sjednání povinného ručení na motorku online můžete získat i slevu a stejně tak získat bonusy za měsíce jízdy bez nehody.

Doporučujeme

Při výběru povinného ručení pro motorku si dejte načas a v klidu si projděte nabídky od různých pojišťoven, abyste vybrali tu nejvhodnější.

Srovnejte si povinné ručení

Blog

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • motorka zima
  15. října 2021|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku na zimu?

  Blíží se zima a motorkářská sezóna pomalu končí. Přečtěte si, jak se o motorku před zimou postarat, ať už ji chcete zazimovat, nebo se na ní plánujete prohánět i přes zimní měsíce.

 • Nehoda povinné ručení
  15. června 2020|Monika Šaríková
  Na auto i motorku. Kdo všechno potřebuje povinné ručení?

  Zákonné pojištění vozidel povinné ručení definuje zákon č. 168/1999, v němž se mimo jiné uvádí, že na veřejně přístupné komunikaci lze provozovat pouze řádně pojištěné vozidlo. Musí mít tedy povinné ručení sjednané opravdu všichni motoristé nebo zákon vymezuje nějaké výjimky?

Blog

 • Jak vydělat na hypotéce - šťastný pár s penězi navíc
  23. května 2022|Lucie Dosedělová
  Na hypotéce se dá stále vydělat. Jak dostat peníze „navíc“?

  Je inflace důvodem, proč už není správný čas zvolit hypotéku? Nebo může inflace pomoct hodnotě majetku a ještě se na ní dá vydělat? Srovnejto.cz připravilo přehled, proč s hypotékou neotálet a nečekat na lepší situaci. Investice do bydlení je v zásadě stále bezpečným a výnosným zhodnocením majetku a míra inflace zisku paradoxně výrazně pomáhá.

 • Jste dostatečně bonitní? - peníze na hromádkách
  12. května 2022|Jana Březinová
  Jste dostatečně bonitní? Zjistěte, jak si bonitu zvýšit

  Žádáte o hypotéku nebo spotřebitelský úvěr? Pak už jste nejspíš na pojem bonita narazili. Co přesně se pod pojmem bonita skrývá a proč záleží i na tom, jakou vykonáváte profesi nebo kolik máte dětí? Zjistěte, jestli jste dostatečně bonitní a jak si bonitu navýšit.

 • 02. května 2022|Jana Březinová
  Jak se vyhnout požáru v domácnosti

  Většina požárů v domácnosti způsobí lidská chyba –⁠ neopatrnost, nedbalost nebo ponechání dětí či domácích mazlíčků bez dozoru. Přitom chvilka nepozornosti může zavinit obrovské škody na majetku a především zdraví. Zjistěte, jaké zásady dodržovat, abyste předešli požáru v domácnosti i jak se s ohněm vypořádat, aby byly škody co nejmenší.

 • Muž opravuje modem
  25. dubna 2022|Petr Pohůdka
  Kradou vám internet sousedi? Mýty, legendy a fakta o internetovém připojení

  Okolo internetového připojení koluje celá řada mýtů a legend. Některé z nich se částečně zakládají na pravdě, jiné jsou zcela nesmyslné. Možná i vy jste v souvislosti s internetem slyšeli následující tvrzení.

 • tankování
  Jak ušetřit na pohonných hmotách? Stáhněte si chytrou aplikaci a jezděte chytře

  Ceny pohonných hmot v posledních týdnech překonávaly historická maxima. Důvodem je nejen zdražování ropy na světových trzích, ale i citelné oslabení koruny vůči dolaru. Oboje nepochybně souvisí s propuknutím války na Ukrajině. Jak ušetřit na pohonných hmotách a zároveň auto zbytečně neničit?

 • Podle čeho vybírat hypotéku - šťastný pár u počítače
  19. dubna 2022|Renata Badalíková
  Podle čeho vybírat hypotéku a na jak dlouho ji fixovat při rostoucích sazbách?

  Vlastní bydlení vám asi nikdo zadarmo nedá a ne každý má tolik finančních prostředků, aby si za ně koupil vlastní dům či byt. Hypotéční úvěr představuje spolehlivé řešení financování bydlení. Rok 2022 bude pro hypotéční trh, díky rostoucí inflaci a intervencím ČNB, velmi zátěžový. Úrokové sazby stoupají a počet zájemců o poskytnutí úvěru prudce klesá.

 • Pojistná částka nemovitost - domeček s mincemi
  17. dubna 2022|Jana Březinová
  Jak správně stanovit pojistnou částku u pojištění majetku?

  U pojištění majetku si dejte pozor na správné určení pojistné částky. Jinak se může stát, že bude vaše nemovitost podpojištěná a v případě pojistné události vám pojišťovna neuhradí celou škodu. Pojistnou smlouvu byste také měli pravidelně aktualizovat, aby pojistná částka odpovídala aktuální hodnotě vašeho majetku.

 • Technik elektroměr
  13. dubna 2022|Jana Březinová
  Jak požádat o připojení elektřiny

  Potřebujete zřídit novou elektrickou přípojku? Pak vás čeká trochu papírování, domluvení práce elektrikáře i revizního technika – s naším návodem to ale hravě zvládnete. Zjistěte, jak požádat o připojení elektřiny, kolik přípojka stojí a jak dlouho trvá připojení elektřiny.

 • Žena s batohem a letenkami
  11. dubna 2022|Veronika Čermáková
  Jak ulovit nejlevnější letenky

  Akční letenky, díky kterým můžete výhodně procestovat celý svět, nejsou žádnou novinkou. Někdy vám sice hledání výhodných letenek zabere trochu více času a možná budete muset slevit ze svých nároků, odměnou vám však budou ušetřené peníze, které potom můžete investovat do zážitků. Přinášíme vám pár tipů, jak ulovit tu nejlevnější letenku.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
tomas
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).