Povinné ručení pro motocykl - garance nejnižší ceny

Srovnání povinného ručení

stars
cz
Jak funguje garance
Srovnání nabídek online
Zelenou kartu obdržíte na e-mail

Spolehlivý a ověřený partner

350 000

klientů ročně

14 let

na trhu domácích financí

9 z 10

spokojených klientů

40+

poskytovatelů ke srovnání

logo čpp
logo pojišťovny pillow
logo pojišťovny čsob
logo pojišťovny kooperativa
logo generali česká pojišťovna
logo pojišťovny allianz
logo pojišťovny uniqa
logo pojišťovny slavia
logo pojišťovny direct

Povinné ručení pro motocykl

Co je to povinné ručení?

Povinné ručení, známé i pod zkratkou POV, je zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na silnici. Musí ho mít uzavřené každý majitel vozidla, ať už se jedná o auto nebo motorku, ale také skútr, čtyřkolku či motorové kolo.

Proč uzavřít povinné ručení?

Povinné ručení je zákonné pojištění a v případě jeho neuzavření vám může hrozit pokuta až 40 tisíc korun. Jestliže způsobíte dopravní nehodu, škodu třetí osobě budete platit ze svého. Povinné ručení je tedy určeno právě pro případy, kdy škodu nebo nehodu způsobíte vy.

Povinné ručení pro motocykl

Pokud jste majitel motorky, ani v takovém případě se povinnému ručení nevyhnete. Motorka jako dopravní prostředek se využívá spíše sezonně, tudíž řidiči mají zájem především o krátkodobé povinné ručení. Z tohoto důvodu pojišťovny nabízí možnost sezonního povinného ručení.

Cena povinného ručení na motorku

Výše pojistného u povinného ručení na motorku je ovlivněna téměř stejnými faktory jako je tomu u auta. Záleží tedy na technických parametrech, stáří motorky, vašem bydlišti jakožto majiteli i na limitu pojistného plnění, které zvolíte, nebo počtu měsíců bez dopravní nehody. Při výběru sezonního povinného ručení na motorku ale buďte opatrní – ne vždy se vyplatí, proto využijte naši kalkulačku povinného ručení a srovnejte si ceny povinného ručení na motocykl u jednotlivých pojišťoven.

Co je to sezonní povinné ručení na motorku?

Sezonní povinné ručení je výhodné zejména z důvodu, že jej lze uzavřít pouze na měsíce, kdy budete motocykl opravdu využívat, obvykle období jara až podzimu. Další výhodou je i to, že v období, kdy motocykl nevyužíváte a povinné ručení máte sjednané jen na sezonu, nemusíte motorku odhlašovat z registru vozidel.

Celoroční povinné ručení na motocykl

V případě, že byste chtěli jít na výlet motorkou v období, kdy nemáte povinné ručení sjednané, budete si ho muset buď doplatit, nebo raději rovnou uzavřít povinné ručení na motorku na celý rok. Často je však tato varianta cenově srovnatelná s cenou povinného ručení na sezonu. Nejlevnější povinné ručení najdete i v našem srovnávači povinného ručení.

Povinné ručení na malý motocykl

Stejně jako u auta, i u motocyklu platí čím větší vozidlo, tím vyšší cena povinného ručení. Běžně tak za povinné ručení na malý motocykl zaplatíte kolem 1 500 korun, ale cena se může snadno vyšplhat i k 10 tisícům.

V případě sjednání povinného ručení na motorku online můžete získat i slevu a stejně tak získat bonusy za měsíce jízdy bez nehody.

Doporučujeme

Při výběru povinného ručení pro motorku si dejte načas a v klidu si projděte nabídky od různých pojišťoven, abyste vybrali tu nejvhodnější.

Srovnaný magazín

 • Předání vánočních dárků
  25. září 2023|Nikola Zatloukalová
  S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

  Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

 • motorkář v Alpách
  23. září 2023|Petr Pohůdka
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Kvalitní a bezpečné oblečení, uzamykatelné kufry na motorku nebo povinná výbava přizpůsobená navštěvovaným zemím. Vícedenní výlety na dvou kolech vyžadují delší přípravu. Jaká výbava vám na dlouhých cestách přijde vhod?

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.