Cestovní pojištění – srovnání cen

Kdo je dodavatel elektřiny?

Dodavatel elektřiny vám prodává elektřinu jako komoditu. Jedná se v podstatě o obchodníka, který nakupuje elektřinu na velkoobchodní burze a prodává ji konečným odběratelům, jako jsou domácnosti a firmy. Jako odběratel si můžete svého dodavatele elektřiny vybrat, a tím ovlivnit cenu za dodávku elektřiny.

Nejste spokojení se svým současným dodavatelem energií? Zdá se vám cena za dodávku elektřiny příliš vysoká? Pak si udělejte srovnání a zvolte si nového a výhodnějšího poskytovatele elektřiny. Netrvá to déle než 1 minutu!

Srovnat dodavatele elektřiny
  logo Europe Easy Energy

3E - Europe Easy Energy
Europe Easy Energy (3-E) dodává elektřinu a plyn českým domácnostem od roku 2011. Společnost je členem skupiny Bohemia Energy. Dodavatel 3-E si zakládá na nízkých cenách energií a především férových podmínkách.

  logo ALPIQ

ALPIQ
Dodavatel elektřiny a plynu ALPIQ patří pod stejnojmennou švýcarskou energetickou skupinu s více než stoletou tradicí. Působí téměř po celé Evropě a kromě dodávek energií se zabývá i její výrobou – ve vodních, solárních, větrných a jaderných zdrojích.

  logo Bohemia ENERGY

Bohemia Energy entity
Od roku 2006 dodává společnost Bohemia Energy entity s.r.o. elektřinu českým domácnostem. O dva roky později pak přidala do nabídky i zemní plyn. V současné době se jedná o největšího alternativního dodavatele elektřiny a plynu pro české domácnosti a malé a střední firmy.

  logo Carbounion Bohemia

Carbounion Bohemia
Dodavatel elektřiny a plynu Carbounion Bohemia spol. s r.o. je součástí skupiny Carbounion Group, která byla založena v roce 1998. Majitelem je dodnes zakladatel firmy Petr Paukner.

  logo CENTROPOL

CENTROPOL
CENTROPOL ENERGY a.s. je jeden z největších alternativních dodavatelů energií v České republice. Celkem obsluhuje na 250 tisíc odběrných míst elektřiny a plynu. Společnost CENTROPOL ENERGY vznikla v roce 2002.

  logo Comfort Energy

Comfort Energy
Česká společnost Comfort Energy s.r.o. dodává energie zákazníkům již od roku 2008. Stojí za ní stejní majitelé jako za dodavatelem Bohemia Energy.

  logo Corasta

Corasta
CORASTA s.r.o. nabízí od roku 2009 levnou elektřinu zákazníkům z řad domácností i firem. Společnost se profiluje jako odborník na oblast dodávek elektrické energie, nabízí každému odběrateli bezplatné poradenské služby a kalkulaci cen elektřiny pro následující tři roky.

  logo Dobrá Energie

Dobrá Energie
Dobrá Energie s.r.o. patří ke středním alternativním dodavatelům elektřiny a plynu pro české domácnosti. Závazkem Dobré Energie jsou dlouhodobě nižší ceny, než jaké najdete u dominantních dodavatelů.

  logo EON.

E.ON
E.ON Energie a.s. je součástí mezinárodního koncernu, který působí v 15 zemích světa a dodává energie 50 milionům zákazníků. V České republice dodává E.ON elektřinu 1,1 milionu zákazníků a plyn více než 200 tisícům odběratelů.

  logo Elimon

Elimon
ELIMON a.s. je dodavatel elektřiny a plynu, který působí na českém trhu od roku 2004. U společnosti si můžete objednat také dodávku uhlí – z mosteckého nebo ledvického naleziště. Energie poskytuje domácnostem, firmám i veřejným institucím.

  logo Eneka

Eneka
Firma Eneka s.r.o. je malý dodavatel plynu a elektřiny, který zásobuje domácnosti energií od roku 2005. Společnost sídlí na jižní Moravě, ale poskytuje dodávky elektřiny a plynu domácnostem po celé České republice.

  logo Energie ČS

Energie ČS
Energie ČS, a.s. je dceřinná společnost České spořitelny, která vznikla v roce 2012. Nejprve se dodavatel věnoval pouze obchodování s elektřinou, později začal nabízet také zemní plyn.

  logo Energie2

Energie2
Energie2 a.s. je malý alternativní dodavatel elektřiny a plynu. Soustředí se především na velkoobchodní dodávky elektřiny a zemního plynu a dodávky elektřiny a plynu pro komunální sektor, obce a města, ale poskytuje služby rovněž domácnostem.

  logo EP Energy Trading

EP Energy Trading
Společnost EP Energy Trading (známá pod zkratkou epet) působí na českém trhu od roku 2005 a dodává elektřinu a plyn do domácností i firemním zákazníkům.

  logo FONERGY

FONERGY
Dodavatel elektřiny a plynu FONERGY z Uherského Hradiště působí na trhu od roku 2012. Energie dodává na území celé České republiky. Dodavatel se profiluje jako férová firma s lidským přístupem, která má odpovědný přístup k zákazníkům, zaměstnancům i životnímu prostředí.

  logo Feel ecoenergy

Feel ecoenergy
Feel ecoenergy je divizí společnosti Fosfa a.s. Zaměřuje se na výrobu a dodávky elektrické energie a dodávky zemního plynu po celé České republice. Mateřská společnost Fosfa a.s. je největším zpracovatelem fosforu v Evropě – produkty vyváží do více než 80 zemí světa.

  logo Gas International

GAS International
Gas International je ryze česká společnost, která dodává elektřinu a plyn domácnostem od roku 2010. Kromě dodávek elektrické energy a zemního plynu nabízí pro své zákazníky zajímavé bonusy.

  logo GEEN Sale

GEEN Sale
GEEN Sale je dodavatelem energií pro firmy, velkoodběratele i domácnosti. Výhodou dodavatele je, že část elektřiny vyrábí ve svých elektrárnách z obnovitelných zdrojů. Dodavatel GEEN Sale je součástí energetické a investiční skupiny GEEN Holding.

  logo innogy

Innogy
Společnost innogy patří do německého koncernu, který představuje jednoho z největších hráčů na energetickém trhu v Evropě. Dříve jste firmu mohli znát pod názvem RWE, v roce 2016 se přejmenovala právě na innogy.

  logo LAMA energy

Lama Energy
Firma LAMA energy a.s. byla založena v roce 2007. V době svého vzniku se specializovala na dodávky plynu velkoodběratelům. Své pole působnosti rozšířila v roce 2009, kdy začala dodávat plyn domácnostem pod značkou levnyplyn.cz.

  logo MND

MND
MND a.s., Moravské naftové doly, je největší česká těžební společnost ropy a zemního plynu. Na trhu je už více než 100 let, kromě ČR působí také na Ukrajině, v Německu či Itálii. Zatímco v minulosti se firma zabývala výhradně těžbou, před několika lety vstoupila i na trh dodavatelů energie koncovým zákazníkům.

  logo Pražská plynárenská

Pražská plynárenská
Pražská plynárenská a.s. je dominantním dodavatelem zemního plynu pro hlavní město Prahu. Od roku 2012 nabízí také elektřinu. Celkem zásobuje energiemi přes 400 tisíc odběrných míst. I když je historicky společnost spojená s Prahou, poskytuje služby po celé České republice jak domácnostem, tak podnikatelům a firmám.

  logo PRE (Pražská energetika)

PRE (Pražská energetika)
Pražská energetika a.s. vystupující pod názvem PRE je energetická skupina s dlouhou tradicí. Jedná se o třetího největšího dodavatele elektřiny v České republice – obsluhuje přes 700 tisíc zákazníků především v hlavním městě.

  logo QUANTUM

QUANTUM
QUANTUM a.s. je alternativní dodavatel zemního plynu, který zároveň obsluhuje malé území jako distributor plynu. Specializuje se především na plynofikaci obcí a budování plynových přípojek, včetně zajištění projektu a vyřízení územního rozhodnutí.

  logo Ray Energy

Ray Energy
Ray Energy je malý alternativní dodavatel elektřiny a plynu, který působí na českém trhu od roku 2016. Jedná se o ryze českou společnost. Ray Energy si zakládá na spokojených zákaznících a férovém přístupu k nim. Proto nabízí smlouvu na dobu neurčitou bez závazku, s tříměsíční výpovědní lhůtou.

  logo RIGHT POWER

RIGHT POWER
Společnost RIGHT POWER působí na energetickém trhu od roku 2005, dříve pod názvem BICORN. Od 1. srpna 2016 byl dodavatel RIGHT POWER převzat společností Bohemia Energy. RIGHT POWER se specializuje na dodávky zelené elektřiny.

  logo Skupina ČEZ

Skupina ČEZ
Skupina ČEZ je největším energetickým uskupením v České republice. Pod společnost ČEZ, a. s., která stojí v čele koncernu, náleží přes dvacet dceřinných společností, jež jsou aktivní v různých oblastech energetiky.

  logo SPP

SPP CZ
SPP CZ, a.s. je dodavatel zemního plynu a elektřiny, který patří do skupiny SPP – největšího dodavatele energií na Slovensku (Slovenský plynárenský priemysl, a.s.).

  logo ST Energy

ST ENERGY
Alternativní dodavatel elektřiny a plynu ST Energy s.r.o. je součástí skupiny SunTazer. Na českém energetickém trhu působí od roku 1994, pod stávajícím názvem vystupuje od roku 2009. Kromě dodávek elektřiny a plynu poskytuje společnost další energetické služby, například instalaci fotovoltaických elektráren.

  logo VEMEX Energie

VEMEX Energie
Společnost byla založena v roce 2009 pod názvem RSP Energy a.s., v roce 2011 došlo ke změnám ve vlastnické struktuře, a tak se firma přejmenovala na VEMEX Energie a.s. Dodavatel spadá pod jednoho z největších dodavatelů zemního plynu na světe – Gazprom.

  logo Veolia Energie

Veolia Energie
Společnost Veolia Energie působí především jako výrobce a dodavatel tepla, ale v poslední době se soustředí rovněž na výrobu elektrické energie v kogeneraci. Je navíc prvním nezávislým provozovatelem sítě chladu na českém trhu.

  logo XEnergie

X Energie
X Energie s.r.o. je dodavatel elektřiny a zemního plynu pro domácnosti, firmy, bytová družstva a obce po celé České republice. Společnost vstoupila na český trh s energiemi v roce 2011 a v současné době má celkem více než 100 tisíc odběratelů.

  logo Yello

Yello
Dodavatel Yello vstoupil na český trh v roce 2012 – jedná se o adaptaci německého konceptu Yello Strom. Základem jsou jednoduché podmínky a přímočaré jednání se zákazníky.

 

Dodavatelé vs. distributoři elektřiny

Aby dodávka elektřiny doputovala až do vaší domácí sítě, je potřeba nejen dodavatel elektřiny, ale také distributor. Distributoři elektřiny spravují distribuční soustavu, kterou proudí elektřina do vaší domácnosti. Na rozdíl od dodavatele elektřiny si distributora nemůžete zvolit – je vám přiřazen na základě lokality, kde se nachází odběrné místo.

V České republice působí tři distributoři elektřiny (ČEZ Distribuce, a.s., E.ON Distribuce, a.s., PREdistribuce, a.s.), ale desítky dodavatelů elektřiny, z nichž můžete vybírat.

Nejlevnější dodavatel elektřiny 2021

Kdo vám nabídne nejvýhodnější dodávky elektřiny? Nejlevnějšího dodavatele elektřiny v roce 2021 najdete pomocí naší online kalkulačky. Je to snadné – do kalkulačky zadejte svoji spotřebu energie a kraj, ve kterém žijete. Všichni poskytovatelé elektřiny totiž nenabízí své služby po celé republice. Pak už stačí jen stisknout tlačítko a pár chvil počkat, než se aktualizují ceny na míru vaší domácnosti.

Spolehněte se, že údaje v kalkulačce jsou vždy aktuální, protože vychází přímo z ceníků dodavatelů elektřiny. Vyhledat nejlevnějšího dodavatele elektřiny si můžete klidně opakovaně a sledovat tak vývoj cen energií. Použití kalkulačky je zcela zdarma.

Dodavatelé elektřiny v ČR

Největší dodavatelé elektřiny v ČR jsou:

  • ČEZ,
  • E.ON,
  • innogy,
  • Pražská energetika,
  • Bohemia Energy,
  • Centropol.
 

Dodávky elektřiny ale nabízí desítky dalších poskytovatelů a často i levněji, než ti největší dodavatelé elektřiny v ČR. Jak je to možné? Menší dodavatelé obvykle neplatí vysoké provozní náklady za pobočky a spoustu zaměstnanců. Díky tomu, že nakupují dodávky elektřiny v menším množství, dokáží flexibilně reagovat na vývoj na trhu a nemusí se zásobit s velkým předstihem. To je jen pár důvodů, proč se vyplatí prozkoumat nabídku i menších dodavatelů elektřiny v ČR.

Proč si udělat online srovnání dodavatelů energií?

Zorientovat se v ceníku dodavatelů elektřiny není vůbec jednoduché. Projít nabídky všech poskytovatelů elektřiny a vyznat se v jejich nepřehledných cenících by vám trvalo přinejlepším několik dnů. A než byste se dostali na konec, mohli byste začít odznova, protože ceníky dodavatelů elektřiny se průběžně aktualizují. Naštěstí nemusíte ztrácet svůj drahocenný čas – naše online kalkulačka vám udělá srovnání dodavatelů energií během chviličky.

Další výhodou je, že v našem srovnání najdete jen nabídky prověřených dodavatelů energií. Nemusíte se obávat energetických šmejdů a podvodných praktik – starosti o dodávky elektřiny můžete pustit z hlavy jednou provždy. Jakmile si vyberete poskytovatele elektřiny podle svých představ, zdarma pro vás zařídíme změnu dodavatele. Navíc nemusíte nikam chodit, s naší podporou přejdete k novému dodavateli elektřiny z pohodlí svého domova.

Chci nabídku na míru
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 19