Kdo jsou dodavatelé energií?

Dodavatelé energií vám prodávají elektřinu nebo zemní plyn jako komoditu. Jedná se v podstatě o obchodníky, kteří nakupují elektřinu či zemní plyn na velkoobchodní burze a prodávají je konečným odběratelům – domácnostem a firmám. Jako odběratel si můžete svého dodavatele elektřiny i dodavatele plynu vybrat, a tím ovlivnit cenu za dodávku energie.

Nejste spokojení se svým současným dodavatelem energií? Zdá se vám cena za dodávku elektřiny či plynu příliš vysoká? Pak si udělejte srovnání dodavatelů energií a zvolte si nového a výhodnějšího poskytovatele. Netrvá to déle než 1 minutu a změnu dodavatele energií snadno zařídíte z pohodlí domova.

Srovnat dodavatele energií

Dodavatelé vs. distributoři energií

Aby energie doputovala až do vaší domácnosti, je potřeba nejen dodavatel, ale také distributor. Distributoři spravují distribuční soustavu, kterou proudí elektřina nebo plyn do vaší domácnosti. Na rozdíl od dodavatele energií si distributora nemůžete zvolit – je vám přiřazen na základě lokality, kde se nachází odběrné místo.

V České republice působí tři distributoři elektřiny (ČEZ Distribuce, a.s., E.ON Distribuce, a.s., PREdistribuce, a.s.) a tři distributoři zemního plynu (GasNet, EG.D a Pražská Plynárenská Distribuce), ale desítky dodavatelů elektřiny, z nichž můžete vybírat.

Nejlevnější dodavatel elektřiny 2021

Kdo vám nabídne nejvýhodnější dodávky energií? Nejlevnějšího dodavatele elektřiny i nejlevnějšího dodavatele plynu v roce 2021 najdete pomocí naší online kalkulačky. Je to snadné – do kalkulačky zadejte svoji spotřebu energie a kraj, ve kterém žijete. Všichni poskytovatelé totiž nenabízí své služby po celé republice. Pak už stačí jen stisknout tlačítko a pár chvil počkat, než se aktualizují ceny na míru vaší domácnosti.

Spolehněte se, že údaje v kalkulačce jsou vždy aktuální, protože vychází přímo z ceníků dodavatelů energií. Vyhledat nejlevnějšího dodavatele si můžete klidně opakovaně a sledovat tak vývoj cen energií. Použití kalkulačky je zcela zdarma.

Dodavatelé elektřiny a dodavatelé plynu v ČR

Největší dodavatelé elektřiny v ČR jsou:

  • ČEZ,

  • E.ON,

  • innogy,

  • Pražská energetika,

  • Centropol.

Největší dodavatelé zemního plynu v ČR jsou:

  • innogy,

  • ČEZ,

  • E.ON,

  • Centropol,

  • Pražská plynárenská.

Dodávky energie ale nabízí desítky dalších poskytovatelů a často i levněji, než ti největší dodavatelé elektřiny a plynu v ČR. Jak je to možné? Menší dodavatelé obvykle neplatí vysoké provozní náklady za pobočky a spoustu zaměstnanců. Díky tomu, že nakupují dodávky energie v menším množství, dokáží flexibilně reagovat na vývoj na trhu. To je jen pár důvodů, proč se vyplatí prozkoumat nabídku i menších dodavatelů energií v ČR.

Měli byste ale mít na paměti, že nízká cena není vše. Vybírejte pouze z důvěryhodných společností, dívejte se také na podmínky smlouvy a výpovědní lhůtu. Jak sledovat tolik parametrů? S výběrem vám pomůže naše porovnání dodavatelů energií.

Dodavatele energií: Porovnání trvá 1 minutu

Zorientovat se v cenících dodavatelů energií není vůbec jednoduché. Projít nabídky všech poskytovatelů a vyznat se v jejich nepřehledných cenících by vám trvalo přinejlepším několik dnů. A než byste se dostali na konec, mohli byste začít odznova, protože ceníky dodavatelů elektřiny a plynu se průběžně aktualizují.

Naštěstí nemusíte ztrácet svůj drahocenný čas – naše online kalkulačka energií vám udělá srovnání dodavatelů během 1 minuty.

Další výhodou je, že v našem srovnání najdete jen nabídky prověřených dodavatelů energií. Nemusíte se obávat energetických šmejdů a podvodných praktik – starosti o energie můžete pustit z hlavy jednou provždy.

Změna dodavatele energií

Změna dodavatele energií s naší pomocí je rychlá a jednoduchá. Jakmile si vyberete poskytovatele podle svých představ, zdarma pro vás zařídíme změnu dodavatele. Ohlídáme výpovědní lhůty a další důležité termíny, poradíme, jak správně vyplnit dokumenty. Díky tomu proběhne změna dodavatele energií hladce a nemusíte se obávat, že byste zůstali bez dodávek elektřiny či plynu.

Navíc nemusíte nikam chodit, s naší podporou přejdete k novému dodavateli elektřiny nebo dodavateli plynu z pohodlí svého domova.

Chci nabídku na míru
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.