Jak na přepis energií se změnou dodavatele

Pro různé životní situace

Stěhování, koupě nemovitosti nebo úmrtí původního obyvatele? Pomůžeme vám s přepisem odběrného místa za každé životní situace.

Přepis a úspora v jednom

Přepis je ideální příležitost, jak ušetřit na energiích, protože si zároveň můžete vybrat nového dodavatele. Zařídíme pro vás přepis i přechod k novému dodavateli.

Naprosto bez starostí

Přepis odběrného místa zařídíme kompletně za vás. Přichystáme potřebné dokumenty a zodpovíme všechny vaše otázky. S námi přepis vyřídíte rychle a zcela bez starostí.

 • Kdy přepis odběrného místa nastane

  • Stěhování

  • Koupě nemovitostí

  • Úmrtí


  V těchto situacích musí člověk myslet na spoustu věcí – mimo jiné i na přepis energií. Pokud vše správně a včas nevyřídíte, hrozí, že zůstanete bez dodávek energie.

 • Co přepis elektřiny nebo přepis plynu obnáší

  Přepsat odběrné místo zahrnuje spoustu administrativy. Co dodavatel, to jiné formuláře a požadavky. Dodavatelé energií a společnosti odpovědné za distribuci energie jsou velké firmy podobné úřadům – ve spleti jejich formulářů a předpisů se člověk může snadno zamotat.


  S vyřizováním přepisu strávíte spoustu času a přesto hrozí, že něco vyplníte špatně, a tím se celý proces ještě natahuje.


  Navíc jen někteří dodavatelé umožňují zařídit a podepsat převod odběrného místa elektronicky. A velmi častá praxe je, že vám dodavatel nastaví ne úplně výhodný tarif – v záplavě požadovaných dokumentů totiž snadno přehlédnete, co vlastně podepisujete.

  Svěřte raději přepis energií do našich rukou a ušetřete si starosti. Navíc pro vás zařídíme i výhodnější cenu energií a pomůžeme vám změnit dodavatele.

 • Liší se přepis energií v různých životních situacích?

  Ano, pro každou životní situaci – stěhování, pronájem bytu, koupi nemovitosti či úmrtí původního odběratele – se postup pro přepis energií liší.


  Každý dodavatel vyžaduje v závislosti na životní situaci jiné dokumenty a podklady, které musíte k žádosti o přepis přiložit. Velmi důležité je začít řešit přepis energií včas, například u úmrtí se provádí převod odběrného místa ještě před zahájením dědického řízení.

  Poradíme vám s každou životní situací

  Ve Srovnejto.cz máme zkušenosti s přepisem energií v každé životní situaci. Dohlédneme na správné vyplnění dokumentů i doložení všech důležitých podkladů, aby váš přepis energií proběhl hladce. Jedině tak si můžete být jisti, že vám budou dodávky energií navazovat bez přerušení.

Přepis bez starostí

Proč řešit přepis s námi

Denně pracujeme s dodavateli energií, řešíme za naše zákazníky administrativu a pomáháme jim šetřit čas i peníze. Informujeme a vysvětlujeme nejasnosti, ale také zavádějící informace – třeba, že přepis odběrného místa nevyžaduje změnu elektroměru ani plynoměru.


Jsme tu proto, abyste starosti s přepisem energií mohli hodit za hlavu. Díky dlouholetým zkušenostem dohlédneme na správné vyplnění dokumentů, a tak vyřešíte přepis co nejrychleji. Navíc vám pomůžeme najít nejvýhodnějšího dodavatele energií. A co je nejlepší? Nemusíte nikam chodit! Vše zařídíte z pohodlí domova, protože vám zprostředkujeme i online podpis dokumentů.

Jak funguje přepis energií přes Srovnejto.cz

1

Nejprve zjistíme situaci, kterou řešíte a pomůžeme vám vybrat nejvýhodnějšího dodavatele.

2

Zašleme vám přesný seznam dokumentů a podkladů, které jsou pro převod odběrného místa nezbytné.

3

Na telefonu jsou vám k dispozici naši specialisté, kteří vám pomohou s vyplněním a zodpoví veškeré vaše dotazy.

4

Zařídíme elektronický podpis dokumentů a jejich odeslání k dodavateli.

5

To je vše! Vaše odběrné místo je úspěšně přepsáno a vy odebíráte levnější energie.

Srovnaný magazín

 • Zálohy za energie - Dávání z peněženky peníze na topení
  29. listopadu 2023|Petr Woff
  Zálohy na energie: Jak řešit konkrétní situace?

  Za elektřinu či plyn platíte průběžné zálohy, které jsou regulované zákonem. Poradíme vám, jak snížíte své pravidelné výdaje, kdo vám okamžitě vrátí přeplatky, kdy je výhodný nedoplatek a přidáme další užitečné tipy. 

 • pojistky elektřiny
  23. listopadu 2023|Petr Woff
  Cenové stropy pro energie končí. Víte, kolik zaplatíte v roce 2024?

  Vláda brzy ukončí dotace, kterými doposud zmírňovala inflaci, a proto pravděpodobně opět zdraží elektřina. Zemní plyn může zlevnit, ale cena fosilních paliv záleží na nejistém geopolitickém vývoji. Zamysleme se společně, co znamená konec cenových stropů pro české domácnosti. Na tuzemském trhu a v legislativě najdeme zajímavé příležitosti, jak ušetřit nebo se vyhnout prudkému zdražení.

 • Žena u topení - srovnání nákladů na vytápění
  19. listopadu 2023|Petr Woff
  Srovnání nákladů na vytápění: Kolik zaplatíte za topení elektřinou nebo plynem?

  Nejnáročnější zůstávají elektrické přímotopy, ale zdražil i provoz plynových a peletových kotlů, městských tepláren a tepelných čerpadel. Nižší jsou ceny palivového dřeva nebo uhlí. Nejlevnější topení mají domácnosti, které důkladně zateplily svůj dům a větrají přes takzvanou rekuperaci. Aktualizujeme porovnání nákladů na vytápění: kilowatthodina (kWh) stojí od 1 do 6 Kč.

 • Zásuvky s eury
  15. listopadu 2023|Petr Woff
  Srovnání cen energií v EU: Maďaři mají nejlevnější plyn, ale nejvyšší inflaci

  Evropská unie spoléhala na ruský zemní plyn, avšak narazila na nespolehlivého obchodního partnera. Proto drasticky zdražily plynové elektrárny a energetické burzy. Členské státy zavedly nové dotace, aby zbrzdily inflaci. Maďarsko vsadilo na nízké cenové stropy, ale potom trpělo nedostatkem pohonných hmot. České domácnosti platí za elektřinu nadprůměrnou cenu, ovšem benzínu máme dostatek.

 • Balkónové solární panely
  15. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Balkonové solární panely: Vyplatí se jejich pořízení?

  Popularita solárních panelů na balkon roste. Lákají především nízkou cenou a snadnou instalací. Jejich neohlášeným provozem ale často riskujete mastnou pokutu. Má solární panel na balkoně skutečně smysl a na co si při provozu dávat pozor?

 • Dráty vysokého napětí
  15. listopadu 2023|Petr Woff
  Jaké jsou ceny elektřiny v EU? Česká republika není nejdražší

  Evropská unie věří volnému trhu, takže cena elektrické energie vzniká na velkoobchodních burzách. Jednotlivé členské státy však spotřebitelům připočítávají různé distribuční poplatky a daně, nebo rozdávají dotace. Proto průměrná nizozemská domácnost zaplatí za kilowatthodinu (kWh) čtyřikrát více než typická bulharská rodina. Ale bouřlivým vývojem prošla také Česká republika.

 • Otevírání oken
  05. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Jak správně větrat? Nebojte se udělat průvan

  Bolest hlavy, únava nebo poruchy soustředění. Nedostatečné větrání si rychle vybere svou daň. Ve většině českých domácností ke správné výměně vzduchu bohužel nedochází. Jak to vypadá u vás? Větráte alespoň třikrát za den?

 • LED žárovky
  28. října 2023|Jana Březinová
  Přepis energií – vše, co potřebujete vědět

  Přepisu energií se nevyhnete při stěhování, koupi nemovitosti nebo řešení dědictví. Při součinnosti původního a nového odběratele proběhne během 2–4 týdnů. Ne vždy ale vše běží jako po másle. Zjistěte, jak na přepis energií a jak vyřešit případné komplikace.

 • Ovladač klimatizace
  15. října 2023|Petr Woff
  Kolik vás bude stát topení klimatizací?

  Stejný přístroj, který v parném létě zchladí vaši domácnost, umí také vytápět. Splitová klimatizace funguje podobně jako tepelné čerpadlo, ale je daleko levnější a většinou i menší. Proto se hodí především do moderních zateplených domů, ovšem využití najde v každé české domácnosti. Srovnejme, jestli vyjde levněji než klasický kotel. 

 • Podpis smlouvy
  03. října 2023|Petr Woff
  Jak poznáte dobrou smlouvu na elektřinu nebo plyn?

  Energii pro svoji domácnost nakupujete na volném trhu, kde můžete přejít k levnému dodavateli. Někteří obchodníci však myslí spíše na svůj zisk než na zákazníka. Lákají vás na slevu, ale přitom zamlčují problematické smluvní podmínky. Proto srovnejme alternativy a dávejme pozor na zdánlivé detaily. Přinášíme vám 10 nejdůležitějších bodů, podle kterých poznáte férovou smlouvu na elektřinu či plyn. 

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.