Jak na přepis energií se změnou dodavatele

Pro různé životní situace

Stěhování, koupě nemovitosti nebo úmrtí původního obyvatele? Pomůžeme vám s přepisem odběrného místa za každé životní situace.

Přepis a úspora v jednom

Přepis je ideální příležitost, jak ušetřit na energiích, protože si zároveň můžete vybrat nového dodavatele. Zařídíme pro vás přepis i přechod k novému dodavateli.

Naprosto bez starostí

Přepis odběrného místa zařídíme kompletně za vás. Přichystáme potřebné dokumenty a zodpovíme všechny vaše otázky. S námi přepis vyřídíte rychle a zcela bez starostí.

 • Kdy přepis odběrného místa nastane

  • Stěhování

  • Koupě nemovitostí

  • Úmrtí


  V těchto situacích musí člověk myslet na spoustu věcí – mimo jiné i na přepis energií. Pokud vše správně a včas nevyřídíte, hrozí, že zůstanete bez dodávek energie.

 • Co přepis elektřiny nebo přepis plynu obnáší

  Přepsat odběrné místo zahrnuje spoustu administrativy. Co dodavatel, to jiné formuláře a požadavky. Dodavatelé energií a společnosti odpovědné za distribuci energie jsou velké firmy podobné úřadům – ve spleti jejich formulářů a předpisů se člověk může snadno zamotat.


  S vyřizováním přepisu strávíte spoustu času a přesto hrozí, že něco vyplníte špatně, a tím se celý proces ještě natahuje.


  Navíc jen někteří dodavatelé umožňují zařídit a podepsat převod odběrného místa elektronicky. A velmi častá praxe je, že vám dodavatel nastaví ne úplně výhodný tarif – v záplavě požadovaných dokumentů totiž snadno přehlédnete, co vlastně podepisujete.

  Svěřte raději přepis energií do našich rukou a ušetřete si starosti. Navíc pro vás zařídíme i výhodnější cenu energií a pomůžeme vám změnit dodavatele.

 • Liší se přepis energií v různých životních situacích?

  Ano, pro každou životní situaci – stěhování, pronájem bytu, koupi nemovitosti či úmrtí původního odběratele – se postup pro přepis energií liší.


  Každý dodavatel vyžaduje v závislosti na životní situaci jiné dokumenty a podklady, které musíte k žádosti o přepis přiložit. Velmi důležité je začít řešit přepis energií včas, například u úmrtí se provádí převod odběrného místa ještě před zahájením dědického řízení.

  Poradíme vám s každou životní situací

  Ve Srovnejto.cz máme zkušenosti s přepisem energií v každé životní situaci. Dohlédneme na správné vyplnění dokumentů i doložení všech důležitých podkladů, aby váš přepis energií proběhl hladce. Jedině tak si můžete být jisti, že vám budou dodávky energií navazovat bez přerušení.

Přepis bez starostí

Proč řešit přepis s námi

Denně pracujeme s dodavateli energií, řešíme za naše zákazníky administrativu a pomáháme jim šetřit čas i peníze. Informujeme a vysvětlujeme nejasnosti, ale také zavádějící informace – třeba, že přepis odběrného místa nevyžaduje změnu elektroměru ani plynoměru.


Jsme tu proto, abyste starosti s přepisem energií mohli hodit za hlavu. Díky dlouholetým zkušenostem dohlédneme na správné vyplnění dokumentů, a tak vyřešíte přepis co nejrychleji. Navíc vám pomůžeme najít nejvýhodnějšího dodavatele energií. A co je nejlepší? Nemusíte nikam chodit! Vše zařídíte z pohodlí domova, protože vám zprostředkujeme i online podpis dokumentů.

Jak funguje přepis energií přes Srovnejto.cz

Srovnaný magazín

 • 08. listopadu 2022|Petr Woff
  Zálohy na energie: Jak řešit konkrétní situace?

  Za elektřinu či plyn platíte průběžné zálohy, které jsou regulovány zákonem. Jejích maximální povolená výše se odvíjí od vaší spotřeby a zvoleného ceníku. Dodavatel nemůže zdražit znenadání, změnu vám musí oznámit v určitém předstihu. Podle jasného vzorce probíhá také účtování záloh na energie, ale přesto nepodceňujte svoje smluvní podmínky. Poradíme vám, jak snížíte své pravidelné výdaje, kdo vám okamžitě vrátí přeplatky, kdy se vám vyplatí nedoplatek a přidáme další užitečné tipy.

 • 02. července 2021|Monika Šaríková
  Podrobný návod: Jak přepsat odběrné místo v případě úmrtí?

  Úmrtí v rodině je velmi bolestivou situací. Když pomine první šok a smutek, je nutné zařídit celou řadu věcí. Mimo jiné i přepsat odběrné místo elektřiny nebo zemního plynu, pokud bylo psané na zemřelého. Jak si s odhlášením a výpovědí smlouvy poradit? Kdy musíte zaplatit nedoplatky? A kdy máte nárok na přeplatek? Zeptali jsme se dodavatelů a přinášíme podrobný návod, jak na to.

 • 22. března 2021|Jana Březinová
  Nájemník nebo majitel –⁠ na koho napsat energie?

  Stěhujete se do nového nájmu a nejste si jistí, jestli si energie přepsat na sebe? Nebo jste naopak v roli pronajímatele nemovitosti a zvažujete, zda energie přepsat na nájemníka nebo si je nechat na sebe? Projděte si pro a proti obou variant.

 • 19. března 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Přepis energií: Jaké komplikace mohou nastat?

  Přepis energií je proces, kterému se nevyhnete při stěhování, koupi nemovitosti nebo řešení dědictví. Při dobré součinnosti zainteresovaných stran proběhne přepis energií bez problémů. Ne vždy ale vše běží jako po másle. Podívejte se, jaké komplikace mohou nastat při přepisu energií.

 • 05. června 2020|Veronika Doskočilová
  Jak na přepis energií? - 1. díl

  Přepis energií řeší lidé nejčastěji ve chvíli, kdy se stěhují do dlouhodobého pronájmu, nebo naopak opouští stávající pronájem. Jde v podstatě o převod odběrného místa na nového zákazníka. Jste tedy buď v pozici, že stávající bydlení opouštíte a energie chcete přepsat na nového nájemníka, nebo se do nového nájmu stěhujete a chcete si nechat energie přepsat na sebe. Poradíme, jak na to krok za krokem.

 • 21. června 2020|Jana Březinová
  Zálohy na energie: Jak si nastavit jejich měsíční výši?

  Vyúčtování za energie bývá spojeno s překvapením – ať už pozitivním ve formě velkého přeplatku, nebo negativním, když přijde nedoplatek. Jen málokdy se podaří odhadnout zálohy tak, aby odpovídaly skutečné spotřebě energie. Jak si správně nastavit zálohy na energie?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.