Přepis energií se změnou dodavatele


Pro různé životní situace

Stěhování, koupě nemovitosti nebo úmrtí původního obyvatele? Pomůžeme vám s přepisem odběrného místa za každé životní situace.


Přepis a úspora v jednom

Přepis je ideální příležitost, jak ušetřit na energiích, protože si zároveň můžete vybrat nového dodavatele. Zařídíme pro vás přepis i přechod k novému dodavateli.

Naprosto bez starostí

Přepis odběrného místa zařídíme kompletně za vás. Přichystáme potřebné dokumenty a zodpovíme všechny vaše otázky. S námi přepis vyřídíte rychle a zcela bez starostí.

Kdy přepis odběrného místa nastane

Stěhování. Koupě nemovitostí. Úmrtí.

V těchto situacích musí člověk myslet na spoustu věcí – mimo jiné i na přepis energií. Pokud vše správně a včas nevyřídíte, hrozí, že zůstanete bez dodávek energie.

Svěřte raději přepis energií do našich rukou a ušetřete si starosti. Navíc pro vás zařídíme i výhodnější cenu energií a pomůžeme vám změnit dodavatele.

Chci pomoct s přepisem

Co obnáší přepis elektřiny nebo přepis plynu

Přepsat odběrné místo zahrnuje spoustu administrativy. Co dodavatel, to jiné formuláře a požadavky. Dodavatelé energií a společnosti odpovědné za distribuci energie jsou velké firmy podobné úřadům – ve spleti jejich formulářů a předpisů se člověk může snadno zamotat. S vyřizováním přepisu strávíte spoustu času a přesto hrozí, že něco vyplníte špatně, a tím se celý proces ještě natahuje.

Navíc jen někteří dodavatelé umožňují zařídit a podepsat převod odběrného místa elektronicky. A velmi častá praxe je, že vám dodavatel nastaví ne úplně výhodný tarif – v záplavě požadovaných dokumentů totiž snadno přehlédnete, co vlastně podepisujete.

Proč řešit přepis s námi

Denně pracujeme s dodavateli energií, řešíme za naše zákazníky administrativu a pomáháme jim šetřit čas i peníze. Informujeme a vysvětlujeme nejasnosti, ale také zavádějící informace – třeba, že přepis odběrného místa nevyžaduje změnu elektroměru ani plynoměru.

Jsme tu proto, abyste starosti s přepisem energií mohli hodit za hlavu. Díky dlouholetým zkušenostem dohlédneme na správné vyplnění dokumentů, a tak vyřešíte přepis co nejrychleji. Navíc vám pomůžeme najít nejvýhodnějšího dodavatele energií. A co je nejlepší? Nemusíte nikam chodit! Vše zařídíte z pohodlí domova, protože vám zprostředkujeme i online podpis dokumentů.

Jak funguje přepis energií přes Srovnejto.cz

  1. Nejprve zjistíme situaci, kterou řešíte a pomůžeme vám vybrat nejvýhodnějšího dodavatele.

  2. Zašleme vám přesný seznam dokumentů a podkladů, které jsou pro převod odběrného místa nezbytné.

  3. Na telefonu jsou vám k dispozici naši specialisté, kteří vám pomohou s vyplněním a zodpoví veškeré vaše dotazy.

  4. Zařídíme elektronický podpis dokumentů a jejich odeslání k dodavateli.

  5. To je vše! Vaše odběrné místo je úspěšně přepsáno a vy odebíráte levnější energie.

Přepis energií - životní situace

Řešíte přepis energií při úmrtí?

Liší se přepis energií v různých životních situacích?

Ano, pro každou životní situaci – stěhování, pronájem bytu, koupi nemovitosti či úmrtí původního odběratele – se postup pro přepis energií liší. Každý dodavatel vyžaduje v závislosti na životní situaci jiné dokumenty a podklady, které musíte k žádosti o přepis přiložit. Velmi důležité je začít řešit přepis energií včas, například u úmrtí se provádí převod odběrného místa ještě před zahájením dědického řízení.

Poradíme vám s každou životní situací

Ve srovnejto.cz máme zkušenosti s přepisem energií v každé životní situaci. Dohlédneme na správné vyplnění dokumentů i doložení všech důležitých podkladů, aby váš přepis energií proběhl hladce. Jedině tak si můžete být jisti, že vám budou dodávky energií navazovat bez přerušení.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.