Jak získat dotace na elektromobil v ČR, nejen pro firmy

14.
leden

Podnikatelé dostávají minimálně 250 000 Kč. Peníze jsou rozdělovány také mezi majitele bytových domů nebo samosprávy. Existuje řada programů a výzev, ale principiálně máte dvě možnosti, jak získat dotaci na elektromobil v České republice.

Číst celé...


Co je distribuční sazba (například D45d či D57d)?

13.
leden

Vlastníci elektrických bojlerů, přímotopů nebo tepelných čerpadel jsou zvýhodněni. Mají nárok na takzvaný nízký tarif, což znamená každodenní několikahodinovou slevu na elektřinu. Ušetřit mohou také víkendoví chataři, obyvatelé malých garsonek a ostatních domácností. Nejdříve však musíme pochopit, co je distribuční sazba, respektive co znamená identifikátor D45d nebo D57d.

Číst celé...


Jaké jsou podmínky hypotéky na družstevní byt?

11.
leden

Ceny bytů a domů jsou stále vyšší. Proto se řada zájemců o bydlení ve „vlastním“ začíná poohlížet po družstevních nemovitostech. Někdo by mohl namítnout, že družstevní byty patří do minulého režimu. Nikoli! Jde o jeden ze způsobů, jak získat byt přibližně o 20–30 % levněji. S financováním je to ale o něco složitější. Jak získat hypotéku na družstevní byt?

Číst celé...


Nejprodávanější auta roku 2020

9.
leden

Prodeje nových osobních automobilů se v roce 2020 zejména vlivem pandemie koronaviru propadly přibližně o pětinu. Prvenství si s velkým odstupem od konkurence nadále drží tuzemská Škoda. Nejžádanějším modelem této automobilky je bez velkého překvapení Octavia. Přečtěte si, které další značky aut patřily v roce 2020 mezi nejprodávanější.

Číst celé...


Naučte se brzdit na náledí a vyhnout se smyku

7.
leden

Náledí na silnicích není v našich zeměpisných šířkách nic neobvyklého. V podobných podmínkách musí řidiči přizpůsobit svůj styl jízdy a také brzdění. Přečtěte si, jak správně brzdit auto na ledu, a jaký je rozdíl mezi náledím a ledovkou.

Číst celé...


5 tipů, jak nenaletět a vybrat výhodnou půjčku

5.
leden

Bankovní a nebankovní půjčky jsou díky novele spotřebitelského zákona opět o něco bezpečnější. Přesto se však vyplatí znát alespoň základní pravidla, podle kterých výhodnou půjčku vybrat a poté ji také sjednat. Co je potřeba brát v potaz? Na co se při výběru zaměřit a co naopak nemá takovou váhu? Prozradíme!

Číst celé...


První půjčka zdarma. Kde ji získáte?

30.
prosinec

První půjčku zdarma nabízí v Česku pouze některé nebankovní společnosti. Bez úroku a jakýchkoliv poplatků můžete získat až 16 tisíc korun. Jedinou podmínkou je včasné vrácení dlužné částky. Poradíme vám, kde získáte první půjčku zdarma.

Číst celé...


Jak na hypotéku: Otázky, na které se ptát, když budete žádat o hypotéku

29.
prosinec

Uzavřít hypotéku je závazný krok, který byste měli důkladně promyslet. Hypotéka může výrazně ovlivňovat váš život klidně i desítky let. Před podpisem si proto zjistěte všechny důležité informace. Shrnuli jsme pro vás otázky, na které se ptát, když budete žádat o hypotéku.

Číst celé...


Jaká je cena za připojení plynoměru?

28.
prosinec

Chcete ve své domácnosti začít využívat zemní plyn? Pak se neobejdete bez připojení plynoměru. To nemusí být levná záležitost, zejména pokud zároveň musíte vybudovat přípojku. Bez poplatků to ale nebude, ani když přípojku máte. Podívejte se, jaká je cena za připojení plynoměru.

Číst celé...


Co je to zpětná hypotéka? A pomůže vám stát se rentiérem?

27.
prosinec

Kdo vlastní nemovitost a nemá dědice nebo s nimi nepočítá, může se na stáří zajistit s pomocí zpětné hypotéky. V zahraničí se reverzní hypotéky běžně využívají a před několika lety vstoupil tento produkt i na český finanční trh. Přečtěte si, jak zpětné hypotéky fungují a jak vám pomohou stát se rentiérem.

Číst celé...


Jak správně větrat? Nebojte se udělat průvan

26.
prosinec

České domácnosti obvykle nevětrají dostatečně. Zatímco dříve probíhala výměna vzduchu přes špatně těsnící okna a dveře, v dnešní době plastových oken a perfektně izolovaných fasád je pravidelné větrání absolutní nutnost. A to i v zimě. Zjistěte, jak správně větrat.

Číst celé...


Hypoteční trh v roce 2021? Hypotéky zlevní, banky ale budou opatrnější

25.
prosinec

Příští rok by hypotéční trh mohl pokračovat ve své letošní úspěšné jízdě. Alespoň co se týká úrokových sazeb, které jsou už letos příjemně nízké. Banky ale začnou být s velkou pravděpodobností opatrnější v posuzování bonity žadatelů. Hypotéky tedy budou levné, ale možná ne pro každého. Jak se na cenách nemovitostí a hypotékách podepíše současná pandemie koronaviru?

Číst celé...


Jaké budou ceny energií v roce 2021?

24.
prosinec

Placení faktur za energie se nevyhne žádná domácnost. Nikdy se nejedná o nic příjemného, navíc v posledních letech ceny energií rostly. Jak to bude vypadat na trhu s elektřinou a plynem v příštím roce? Zjistěte, jaké budou ceny energií 2021.

Číst celé...


Studujete? Využijte půjčku pro studenty

22.
prosinec

Půjčku na úhradu školného mohou studenti vyšších odborných a vysokých škol získat u Komerční banky. Na úhradu menších výdajů pak mohou čeští studenti využít například také kontokorent nebo kreditní kartu. Ukážeme vám, které české banky nabízejí půjčky pro studenty a jaké jsou podmínky pro jejich získání.

Číst celé...


Proč byste měli dodržovat bezpečnou vzdálenost mezi auty?

21.
prosinec

Určitě jste se s tím setkali. Jedete podle předpisů, ale ve zpětném zrcátku vidíte auto, které máte téměř „v kufru“. V horším případě jste to vy, kdo takhle dává najevo řidiči před sebou, aby zrychlil nebo uvolnil cestu. Podobné situace jsou nebezpečné pro obě posádky. Podívejte se, proč byste měli dodržovat bezpečnou vzdálenost mezi auty.

Číst celé...


Jak správně vybrat plynový kotel?

20.
prosinec

Kdo má plynovou přípojku, může svoji domácnost snadno vytápět kotlem na zemní plyn. Vytápění je to ekologické, jednoduché a téměř bezobslužné. Odpadá starost s každoročním sháněním paliva i se sazemi a popelem. Prvním krokem ke komfortnímu topení je výběr správného plynového kotle. A právě s tím vám poradíme.

Číst celé...


Jak funguje noční proud? A kolik vám ušetří?

19.
prosinec

V cenících dodavatelů pojem noční proud už nějakou dobu nenajdete. Pokud doma elektřinou topíte nebo ohříváte vodu, nabídnou vám nízký tarif. Po dobu osmi až dvaadvaceti hodin denně vám pak do zásuvek může proudit levnější elektřina. Jak nízký tarif získat?

Číst celé...


Co zajímá banky ve vztahu k zastavované nemovitosti

18.
prosinec

Hypotéku je možné získat oproti zástavě bytu, rodinného domu, stavebního pozemku či jiné vhodné nemovitosti. Cestu k hypotéce mohou zkomplikovat právní vady, věcná břemena i špatný technický stav nemovitosti. Přečtěte si, co vše banky u zastavované nemovitosti sledují.

Číst celé...


Jak funguje chytrá domácnost? Často jen na jedno tlačítko

17.
prosinec

Jedete domů z práce a nemůžete si vzpomenout, jestli vám v ledničce náhodou nechybí máslo nebo mléko. Otevřete mobil a na dálku se spojíte se spotřebičem, který vám obratem pošle nákupní seznam. I tak může fungovat chytrá domácnost. Jak ji nastavit a na co si dát pozor?

Číst celé...


Jaké existují druhy leasingu?

16.
prosinec

Leasing je oblíbenou formou financování nového vozidla, ale ve firmách se často využívá také na nákup strojů. Jaké druhy leasingu existují a na jakém principu fungují?

Číst celé...