Povinná výbava v Rakousku

16.
červenec

Jezdit po českých silnicích bez povinného ručení a řádné výbavy se rozhodně nevyplatí. Zákon § 32 vyhlášky 341/2002 Sb. přesně definuje, jak má povinná výbava motorového vozidla vypadat, avšak pokud se rozhodnete cestovat do zahraničí, počítejte se změnami

Číst celé...


Přepis automobilu na nového majitele

4.
červen

Při přepisu vozidla na nového majitele se běžně sjednávalo povinné ručení pro původního i nového majitele. Ve skutečnosti však nejsou dvě ručení nutná – stačí jedno, pokud je platné.

Číst celé...


Chystáte se na dovolenou autem?

29.
květen

Cestou na dovolenou nebo z dovolené na Vás a Vaše auto čeká spousta rizik. Připravili jsme pro Vás cestovní pojištění "Dovolená autem", které kryje i nepříjemnosti spojené s cestou na a z dovolené.

Číst celé...


Jak postupovat při krádeži SPZ?

23.
duben

Dokonce i SPZ (registrační značky vozidel) se stávají terčem krádeží. Zloději s nimi sice nemohou dlouhodobě nic moc dělat, avšak hodí se jim na jednorázové podvody. Mnoho řidičů si neví s takovou situací rady a bohužel je čeká mnoho komplikací.

Číst celé...


Bojíte se dovolené v některých zemích? Raději jeďte jinam

15.
leden

Obavy některých lidí při plánování dovolené jsou stále větší. Není se čemu divit, jelikož případných hrozeb je v celém světe stále více. Pokud se podíváme na ty základní, jsou největší obavy spojené: S politickou situací - Turecko , S teroristickými útoky - Tunisko , S přílivem uprchlíků - Řecko. Proto mnozí volí raději jiné destinace, kde si užijí spokojenou dovolenou.

Číst celé...


Cestovní pojištění online nebo na pobočce?

11.
leden

Potřebujete uzavřít cestovní pojištění a nejste si jisti, zda je lepší navštívit pobočku, nebo vše zvládnout online ? Rozhodně je lepší volbou internet. Podívejte se na náš přehled pozitiv, které vás o tom zcela jasně přesvědčí.Vše sjednáte z pohodlí vašeho domova. První klíčovou výhodou online sjednání je to, že není třeba kamkoliv chodit. Vše vyřídíte z pohodlí domova a samozřejmě také kdykoliv.

Číst celé...


Díky velké konkurenci na internetu lze na povinném ručení výrazně ušetřit

11.
leden

Povinné ručení postupně zdražuje. Mohou za to nejenom samotné pojišťovny, ale mohou za to i legislativní úpravy. Ne vždy se ale musíme spokojit s velmi drahou pojistkou. Stále existují cesty, jak celkem zajímavě ušetřit.Využijte porovnávač cen povinného ručení. Právě ten je ideální volbou pro každého, kdo má zájem ušetřit na této pojistce třeba i několik tisíc korun ročně.

Číst celé...


Nespoléhejte se jen na Evropský průkaz pojištěnce.

2.
leden

Ten by měl vlastnit každý člověk, který má v naší zemi sjednané zákonné zdravotní pojištění . V tuzemsku se jedná o velmi důležitou kartu, kterou se prokážeme u lékaře a máme jistotu bezplatné zdravotní péče. V zahraničí už takové jistoty mít nemusíme. Podívejme se společně na to, proč na daný průkaz mimo naši zemi raději nespoléhat. Hrazení nákladu jenom ve výši, jaká je obvyklá u nás. Pokud se daným průkazem identifikujeme u zahraničních lékařů, muže to znamenat, že případný zákrok a ošetření bude fakturováno naší pojišťovně.

Číst celé...


Povinné ručení rozšíří oblast pojišťovaných „dopravních prostředků“

28.
prosinec

Když se dnes rozhodneme sjednat si povinné ručení , je to možné například na automobil nebo motocykl. Ministerstvo dopravy ale chystá poměrně zajímavou novelu, v rámci které by bylo třeba pojistit i celou radu dalších vozidel, se kterými obvykle ani nejezdíme na silnicích, jelikož je využíváme výhradně na našem vlastním pozemku. Pojďte spolu s námi zjistit více.

Číst celé...


Asistence se u pojistek stále vyplatí

12.
prosinec

Plánujete sjednat povinné ručení, nebo havarijní pojištění? V obou případech nabídnou pojišťovny možnost využít i balíčku, které nabídnout takzvané asistenční služby. Ty mohou být zdarma, nebo za zvýhodněné ceny. Dnes se určitě vzhledem k rozsahu jedná o velmi zajímavou a doporučovanou možnost, jak získat dobrou ochranu na našich cestách.Co asistenční služby obsahují? Vždy záleží na konkrétní pojišťovně, pojistce, ale i na samotné velikosti daného balíčku, který je spojený s danou pojišťovnou.

Číst celé...