Můžete úvěr na cokoliv opravdu použít na cokoliv?

28.
říjen

Spotřebitelské úvěry se dělí na dvě základní skupiny – ty účelové, u kterých musíte poskytovateli doložit, jak jste s vypůjčenými prostředky naložili a úvěry na cokoli, u nichž není nutné účel využití poskytnutých prostředků dokládat. Opravdu ale můžete úvěr na cokoli použít na jakýkoli výdaj? Podívali jsme se problematice na zoubek.

Číst celé...


Jak zapojit plynovou přípojku do domu?

27.
říjen

Chtěli byste využívat zemní plyn, ale na vaší adrese není k dispozici plynová přípojka? Její výstavbu si musíte zajistit svépomocí a také ji kompletně uhradit. Část nákladů ale můžete získat zpět díky prodeji plynové přípojky. Zjistěte, co všechno budete ke zřízení plynové přípojky a nového odběrného místa potřebovat.

Číst celé...


Jak ušetřit za elektřinu s chytrou domácností?

26.
říjen

Domácnost, která si sama řídí spotřebu energie a postará se o maximální úsporu, i když jste zrovna na dovolené. To, co znělo ještě pár let zpátky jako sci-fi, je teď jednoduše dosažitelný cíl. Chytrá domácnost představuje koncept, jak ušetřit za elektřinu až polovinu nákladů.

Číst celé...


Kdy spíná HDO? Zjistěte časy pro svoji domácnost

25.
říjen

Systém HDO se používá pro přepínání mezi nízkým a vysokým tarifem. Pro každou domácnost se může lišit, a tak je potřeba sledovat časy jeho spínání pravidelně. Zjistěte, kde najdete časy spínání HDO pro svoji domácnost.

Číst celé...


Úspora energie: 10 tipů, se kterými ušetříte

24.
říjen

Ceny energií se v posledních letech zvyšují, a tak nejspíš také hledáte cesty, jak uspořit alespoň pár korun. Faktem zůstává, že s pár úpravami ve svém životním stylu můžete ušetřit stovky i tisíce korun ročně. A ani nemusíte začít trávit večery při svíčkách. Podívejte se, jak na to.

Číst celé...


Jak vám pomůže hypoteční specialista?

23.
říjen

Zlákaly vás rekordně nízké úroky hypotečních úvěrů a benevolentní podmínky jejich získání? Nebo si zkrátka chcete splnit svůj dlouholetý sen o vlastním bydlení? Ať je důvod, proč se zajímáte o hypotéku jakýkoli, pravděpodobně řešíte, jestli o ni požádat sami za sebe nebo si na pomoc přizvat hypotečního specialistu – odborníka, který vám při správném výběru může se získáním potřebných prostředků náležitě pomoct. Co vlastně takový hypoteční specialista dělá a jak ho vybírat?

Číst celé...


Proč si pořídit detektor plynu? Jen na čich nespoléhejte

22.
říjen

Detektor plynu vás pomůže ochránit před pořádným průšvihem – únik zemního plynu je nebezpečný především kvůli riziku výbuchu. Jakmile jeho koncentrace ve vzduchu vzroste, stačí rozsvítit světlo a neštěstí je na světě. Podívejte se, proč se nevyplatí spoléhat jen na váš čich, když chcete odhalit únik plynu.

Číst celé...


Dopravní nehoda v zahraničí: Jak postupovat?

20.
říjen

Dopravní nehody se stávají obecně každý den. Ať už k nehodě dojde zaviněním z vaší strany či chybou jiného řidiče, je důležité zachovat si chladnou hlavu, nepanikařit a postupovat správně. Při nehodě v zahraničí to platí dvojnásob.

Číst celé...


Tuzemské cestovní pojištění: Jak funguje?

19.
říjen

Tuzemské cestovní pojištění nepředstavuje žádnou novinku na českém pojistném trhu. Letošní potíže s epidemií koronaviru, kvůli které nelze cestovat mimo EU, jej však dostala na výsluní. Má vůbec komerční cestovní pojištění na domácím území smysl, když si platíme zákonné zdravotní pojištění?

Číst celé...


9 tipů, jak ušetřit za elektřinu

18.
říjen

Děsíte se každoročního vyúčtování elektřiny, protože částka v něm neustále narůstá? Existuje pár jednoduchých způsobů, jak ušetřit za elektřinu a ani vás to nebude moc bolet. Podívejte se, jak na to.

Číst celé...


Cestovní pojištění pro děti: Jak funguje?

17.
říjen

Děti dokáží být roztomilé, neposedné i divoké. Pokud nezpůsobí problémy jiným, tak alespoň sobě. Rodiče dokola řeší zničené věci, šrámy na těle i na duši a občas také rozlícené sousedy. V lepším případě to vyřeší náplast a omluva, v horším návštěva lékaře, kterého v ČR platí zdravotní pojištění. V zahraničí je však jistější dobrá pojistka.

Číst celé...


Výše hypotéky: Jak zjistíte, kolik vám banka půjčí nejvíc?

16.
říjen

Hypotéky po nějaké době opět zlevňují. Průměrná úroková sazba se blíží novému rekordu. V červenci totiž spadla na příjemných 2,15 %. V kombinaci s uvolněním opatření ČNB, jde v současné chvíli o ideální dobu pro sjednání hypotečního úvěru. Zajímá vás, jaká je maximální výše hypotéky, na kterou se svým platem dosáhnete? Čtěte dál a dozvíte se to!

Číst celé...


Jak správně vybrat havarijní pojištění?

15.
říjen

Na rozdíl od povinného ručení nepatří havarijní pojištění mezi zákonně povinné typy pojištění. Sjednání havarijní pojistky je založeno pouze na dobrovolném rozhodnutí řidiče a vlastníka vozidla zároveň. K čemu havarijní pojištění vlastně slouží a proč je dobré ho mít?

Číst celé...


Jak zjistit, v kterých zemích platí havarijní pojištění?

13.
říjen

U povinného ručení je to snadné. Stačí se podívat na zadní stranu zelené karty a ihned se dočtete, ve kterých zemích je v Česku sjednané zákonné pojištění vozidel platné. Jak ale zjistit, ve kterých zemích platí havarijní pojištění, u kterého něco podobného jako zelená karta neexistuje?

Číst celé...


Hybridní fotovoltaická elektrárna: Jak funguje?

12.
říjen

Hybridní fotovoltaická elektrárna stojí na pomezí on-grid a off-grid řešení – v podstatě kombinuje výhody obou druhů solárních elektráren. V současné době se v České republice jedná o nejčastěji instalovaný typ fotovoltaiky. Není divu, mimo jiné na ni můžete získat štědrou dotaci. Zjistěte, jak funguje hybridní fotovoltaická elektrárna.

Číst celé...


Jak se vyznat ve vyúčtování za energie?

11.
říjen

Každoroční vyúčtování bývá příjemným překvapením v případě přeplatku, ale může se změnit také ve zděšení, když se na faktuře vyjímá nedoplatek v řádech tisíců korun. Vyznáte se ve vyúčtování energií, abyste mohli ověřit, že dodavatel vše spočítal správně?

Číst celé...


Vzít si hypotéku, nebo bydlet v nájmu? Máme odpověď!

10.
říjen

Asi neexistuje nikdo, kdo by nesnil o vlastním bydlení v malém domečku nebo alespoň útulném bytě. Protože ale ceny nemovitostí neustále rostou, je poměrně náročné si tenhle sen splnit. Mnoho mladých (zpravidla do 36 let) tak řeší jednu zásadní otázku – vzít si hypotéku nebo bydlet v nájmu? Na následujících řádcích vám přinášíme praktické srovnání obou variant se všemi přednostmi a nedostatky.

Číst celé...


Česká automobilka Škoda je mezi řidiči hodně oblíbená. Nejlépe se prodává Octavia a Fabia

9.
říjen

Česká značka ŠKODA si drží velmi dobrou pověst a čeští řidiči na ni nedají dopustit. Za nejlepšího představitele značky je považován model Škoda Octavia, který se vyrábí již od roku 1996. Žádného jiného modelu se na českém trhu dosud neprodalo a neprodává více.

Číst celé...


Půjčka pro začínající podnikatele: Co to je?

8.
říjen

Přestal vás bavit korporátní styl pracovního života? Máte dobrý nápad a chuť podnikat? Nebo jednoduše chcete rozvířit tuzemské či zahraniční podnikatelské prostředí a stát se nezávislým? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak pravděpodobně budete řešit, jakým způsobem získat potřebný kapitál do začátku. Na rozdíl od klasických podnikatelských úvěrů, u kterých banka nebo nebankovní poskytovatel prověřuje nejen platební morálku žadatele, ale také historii firmy, u půjček pro začínající podnikatele není co prověřovat. Jak tedy fungují?

Číst celé...


Kde si užijete relax v lázních? 7 míst, kam vyrazit po Evropě

7.
říjen

Zatímco slunečné léto vybízí trávit čas spíše venku, sychravý podzim zase volá po relaxu v lázních a wellness centrech. Máme pro vás sedm tipů na zahraniční lázně, kde po aktivně prožitém létu naberete čerstvé síly a užijete si také trochu toho lázeňského lenošení.

Číst celé...