Vytápění klimatizací: Proč se může nepříjemně prodražit?

14.
červenec

Klimatizace již dávno neslouží jen k ochlazení místnosti, můžete s ní svůj objekt i vytápět. Jak je to však s náklady na vytápění klimatizací? Poměrně rozšířené je tvrzení, že se vytápění klimatizací může nepříjemně prodražit, naopak výrobci často hovoří o nejúspornějším způsobu topení. Podívejme se na konkrétní náklady.

Číst celé...


Kde si letos užít letní dovolenou?

13.
červenec

Pandemie koronaviru v minulých měsících ochromila celý svět a hranice většiny zemí zůstávají turistům i nadále uzavřeny. Čeští turisté mají vcelku štěstí, protože země EU postupně hranice otevíraly do 1. července. Letos si tak dovolenou užijeme buď doma v Česku nebo v zemích EU.

Číst celé...


Kolik zaplatíte za vytápění domu elektřinou?

12.
červenec

Vytápění elektřinou bývá označováno za největšího žrouta peněz. Ano, jednotková cena za kilowatthodinu elektřiny je skutečně vysoká, to však neznamená, že se jedná o nejdražší způsob vytápění. Zjistěte, kolik zaplatíte za vytápění domu elektřinou a co má na výši faktury vliv.

Číst celé...


Srovnání hypoték: Kdo má nejvýhodnější hypotéky na trhu?

10.
červenec

Sníte o vlastním bydlení a zvažujete hypoteční úvěr? Pak vás určitě bude zajímat, kde vás čeká ta nejvýhodnější hypotéka. Nutno podotknout, že o (ne)výhodnosti úvěru rozhoduje řada parametrů a podmínek. Každý žadatel o hypotéku má navíc odlišné požadavky, takže nelze stoprocentně říct, která hypotéka je obecně ta nejvýhodnější. Možná vám ale pomůže následující srovnání hypoték, které jsou v současné době k dispozici.

Číst celé...


Jak poznat únik plynu?

10.
červenec

Plynové spotřebiče s sebou i při té nejlepší prevenci nesou riziko úniku plynu. Stejně jako je podstatné toto nebezpečí minimalizovat správným servisem a manipulací, je důležité únik plynu poznat a vědět, jak se při něm správně zachovat. V tomto článku zjistíte, jak poznat únik plynu a jak na něj reagovat.

Číst celé...


Úvěr ze stavebního spoření: Kdy ho využít?

9.
červenec

Stavební spoření je jedním z oblíbených produktů, prostřednictvím kterých si můžeme poměrně bezpečně a dlouhodobě spořit finanční prostředky. Navíc existuje také úvěr ze stavebního spoření, který lze využít k rekonstrukci nebo modernizaci obydlí. Jak úvěr ze stavebního spoření funguje a jaké jsou jeho typy? Prozradíme na následujících řádcích.

Číst celé...


Jaké zvolit vytápění domu, abyste ušetřili za energie?

7.
červenec

Vytápění domu je jednou z největších položek rodinného rozpočtu, proto je důležité věnovat výběru správného zdroje tepla dostatečnou pozornost. I když stojí v popředí především pravidelné náklady na vytápění, vždy byste měli brát v úvahu také výši počáteční investice a z ní plynoucí návratnost.

Číst celé...


Nesplácíte úvěr? Dejte si pozor na exekuci

6.
červenec

S půjčkou má podle aktuálních průzkumů zkušenost každý druhý Čech. Nejčastěji si půjčujeme na výstavbu nebo koupi vlastního bydlení, jeho rekonstrukci nebo modernizaci. Roste ale také popularita spotřebitelských úvěrů, kterými financujeme třeba nákup automobilu nebo výdaje, které jednoduše nepočkají. Každý dluh je ale potřeba dřív nebo později splatit. Co dělat, když se dostanete do prodlení se splácením? Rozhodně nestrkejte hlavu do písku, ale situaci aktivně řešte!

Číst celé...


Srovnání cen plynu: Jak můžete ušetřit?

5.
červenec

Cena zemního plynu klesá – nejen z důvodu koronavirové krize. Z poklesu cen by měly profitovat i domácnosti. Bohužel ne všichni dodavatelé promítají snižující se ceny na burze do svých ceníků. Jak vybrat dodavatele, u kterého nebudete za plyn platit víc, než musíte? Udělejte si srovnání cen plynu a ušetřete.

Číst celé...


Jaké existují druhy půjček?

4.
červenec

Dostali jste se do tíživé finanční situace a potřebujete nějakou finanční injekci? Pak možná budete řešit, jestli o pomoc požádat banku nebo nebankovní instituci. Podmínky půjček v bance jsou obvykle mnohem přísnější, než u nebankovních společností. Navíc existuje nepřeberné portfolio úvěrových produktů, ve kterých není tak snadné se zorientovat. Pojďme se proto společně podívat, jaké druhy půjček vlastně existují.

Číst celé...


Příjem z práce na dohodu: Uzná ho banka v žádosti o hypotéku?

3.
červenec

Se zařizováním hypotečního úvěru je spojena poměrně náročná byrokracie. Nechybí ani hromady papírování a dokládání nejrůznějších dokumentů. Stěžejní informací je pro poskytovatele hypotéky samozřejmě výše a pravidelnost vašeho příjmu. A právě u této podmínky značná část žadatelů pohoří. Jaké příjmy poskytovatel hypotéky uznává a jak je to dohodami? Čtěte dál a dozvíte se to.

Číst celé...


Jak funguje operativní leasing?

2.
červenec

Sen o vlastním plechovém miláčkovi má asi každý z nás. Málokdo si ho ale dokáže jednoduše splnit. Pořízení osobního vozu totiž nepatří mezi zanedbatelné investice. Naštěstí existují způsoby, jak vůz získat i bez toho, abyste měli naspořenou potřebou částku. Jednou z možností je klasický účelový úvěr na auto, druhou pak finanční nebo operativní leasing. A právě druhému zmíněnému způsobu budou věnovány následující řádky.

Číst celé...


Kam vyrazit na vodu?

1.
červenec

Češi patří mezi vášnivé vodáky, kteří sjíždění řek považují za tradici. I ti méně zkušení, vodou nepolíbení jedinci alespoň jednou za život vyrazí s přáteli na vodu zažít víkend plný zábavy. Které řeky se v Česku sjíždí nejčastěji a které jsou méně známé, ale stojí za to?

Číst celé...


Co znamená lombardní úvěr? - 2. díl

30.
červen

V minulém článku jsme si přiblížili, co je to lombardní úvěr, kde vznikl a jaké jsou druhy tohoto úvěru. Nyní se zaměříme na to, jak banka postupuje, když úvěr nezvládáte splácet. A také na to, jak lombardní úvěry využívá Česká národní banka.

Číst celé...


Co potřebujete vědět o technické kontrole auta? - 2. díl

29.
červen

V minulém článku jsme si přiblížili informace o stanici technické kontroly, kterou musí auta pravidelně navštěvovat, aby se na pozemních komunikacích mohly pohybovat. Nyní si přiblížíme, co s sebou musíte na konkrétní technickou kontrolu přivézt a také jak dlouho bude celá akce trvat.

Číst celé...


Jak si Češi půjčují peníze?

28.
červen

Češi se půjček nebojí. Podle České bankovní asociace se jich ani většina bát nemusí a o to i přesto, že index rizikového zadlužování byl v loni o něco vyšší. Na co si Češi berou půjčku nejčastěji a jak svědomitě své dluhy splácí?

Číst celé...


Jak se vyvíjí ceny POV v roce 2020

27.
červen

Spolehlivým ukazatelem průměrné ceny povinného ručení v České republice je tzv. POV Index, který pravidelně zveřejňuje společnost Broker Consulting. POV Index dlouhodobě sleduje vývoj cen POV v ČR a představuje tak užitečného pomocníka při hledání kvalitního povinného ručení za odpovídající cenu.

Číst celé...


Jak na přepis energií? - 2. díl

26.
červen

V minulém článku jsme si krok za krokem ukázali, jak provést přepis energií na nového odběratele. Nyní se podíváme, jak samotný přepis probíhá poté, co všechny dokumenty odešlete dodavateli.

Číst celé...


Jaké jsou podmínky úvěru ze stavebního spoření? - 2. díl

25.
červen

V minulém článku jsme si přiblížili problematiku úvěru ze stavebního spoření. Nyní se podíváme, jakou formou tento úvěr můžete čerpat, případně jaké máte možnosti, když na takový úvěr ještě nemáte nárok.

Číst celé...


Dosáhnou mladí lidé na hypotéku?

24.
červen

Na konci loňského roku zveřejnila Hypoteční banka výsledky průzkumu provedeného společností NMS Market Research. Z výsledků průzkumhu vyplynulo, že v roce 2020 bude mí o hypotéku zájem přes 300 000 mladých lidí ve věku od 20 do 36 let. Největší překážku k dosažení snu o vlastním bydlení tvoří příliš nízké úspory.

Číst celé...