Kdy bude potřeba přezout pneumatiky?

3.
duben

Jaro se konečně přihlásilo o slovo! Spousta motoristů tak (kromě jiného) řeší, zda je ještě nezbytně nutné jezdit na zimních pneumatikách nebo je vhodný čas pro jejich přezutí. Zatímco někde je přezouvání ze zimních pneu na ty letní dáno zákonem (třeba v Itálii), u nás podobná pravidla neexistují. Čeho se tedy držet a kdy svého plechového miláčka beztrestně a zodpovědně přezout? Poradíme na následujících řádcích.

Číst celé...


Změní se cena plynu za kWh v roce 2020?

2.
duben

Celý svět momentálně prochází velmi turbulentním obdobím. Bude mít zpomalující ekonomika vliv i na ceny plynu? Změní se v roce 2020 cena plynu pro konečné spotřebitele a co předpovídá regulátor trhu? Vše se dozvíte v dnešním článku.

Číst celé...


Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

1.
duben

Během studií na vysokých školách studenti využívají speciální program Erasmus podporující studium v zahraničí. Díky studiu v cizí zemi poznají nové tváře, jiné země a zdokonalí si své jazykové schopnosti. V rámci programu je studentům hrazeno školné a ubytování. Cestovní pojištění by si však studenti měli zajistit sami.

Číst celé...


Jak výhodná jsou pohybová čidla a kam je umístit?

1.
duben

Pohybová čidla představují zajímavou variantu, jak ušetřit na spotřebě elektrické energie. Zjistěte, kam je nejlépe umístit, jaké světelné zdroje se k nim hodí a jak jsou ve skutečnosti výhodná.

Číst celé...


Zelená energie: Co to je a kolik jí v ČR vyrobíme?

31.
březen

Zelená energie je pojem, který v médiích zaznívá pravidelně. Podívejme se na to, co přesně zelená energie znamená, jakým způsobem může být získávána a jak je na tom s jejím využitím Česká republika.

Číst celé...


Solární energie na cesty: Pořiďte si solární batoh nebo nabíječku

30.
březen

Ještě pár let zpět patřila mezi základní a nezbytnou výbavu každého správného cestovatele mapa, kvalitní obuv a pořádná krosna. Dnešní výbava je přece jen o něco modernější. Papírové mapy ve většině nahradily chytré telefony a navigace, a batohy už taky neslouží jen k uchovávání a přesunu nejdůležitějších věcí. Díky inovativním technologiím můžete na cestách snadno dobíjet mobily nebo jiná malá zařízení. Slyšeli jste už o solárních nabíječkách a batozích?

Číst celé...


Je lepší plynový nebo elektrický kotel?

27.
březen

Má váš současný kotel nejlepší léta za sebou, a tak před následující topnou sezónou počítáte s výměnou? Hledáte odpovědi na otázku, zda je výhodnější kotel na elektřinu nebo plyn? Výběr ideálního kotle ovlivňují nejen počáteční náklady, úspora spotřeby energie i peněz, ale také ochrana životního prostředí.

Číst celé...


Na tohle se zaměřte při výběru dodavatele energií

27.
březen

Už dávno neplatí, že energie musíte povinně odebírat od jednoho dodavatele. Díky uvolnění trhu na začátku nového tisíciletí si Češi mohou vybírat. Na českém trhu s energiemi působí hned několik desítek dodavatelů energií. Jak poznat nejlepšího z nich?

Číst celé...


Dovolená v Africe: Jaká potřebujete očkování? - 2. díl

27.
březen

V minulém článku jsme si přiblížili základní očkování, která byste měli mít vždy v pořádku, ať už se vydáváte kamkoli. Africké země s sebou ale nesou řadu specifik, a tak vám možná lékař doporučí i některá další očkování.

Číst celé...


Co je to fotovoltaika?

26.
březen

Zajímáte se o využití obnovitelných zdrojů? Jedním z alternativ k fosilním palivům je fotovoltaika. Jak přeměna energie ze slunce na elektřinu funguje? Zjistěte, co je to fotovoltaika a jak si díky ní vytvořit energeticky soběstačnou domácnost.

Číst celé...


Americké národní parky: Které jsou nejhezčí?

26.
březen

Spojené státy americké jsou více než jen moderní města s velkolepými mrakodrapy. Na území USA se rozprostírá téměř 60 národních parků s nespoutanou a úchvatnou přírodou, kde člověk stále neznamená nic. Které národní parky Severní Ameriky jsou nejkrásnější?

Číst celé...


Jak změnil Koronavirus podmínky u půjček

25.
březen

Doba nouzového stavu v důsledku pandemie je nejistá a mnozí přicházejí ze dne na den o stálý příjem. Připravili jsme pro vás informace ohledně půjček v souvislosti s šířením nákazy koronavirem označovaným jako SARS-CoV-2 způsobující nemoc Covid-19.

Číst celé...


Nové podmínky hypoték: Kdy na hypotéku nedosáhnete? - 2. díl

25.
březen

V minulém článku jsme si přiblížili hypoteční trh předtím, než ČNB výrazně zasáhla svými regulačními opatřeními. Nyní se podíváme na další regulace, které banka zavedla.

Číst celé...


Co je energetický štítek domu a proč ho potřebujete?

24.
březen

Možná jste se při nákupu nebo prodeji nemovitostí setkali s energetickým štítkem. Věděli jste však, co všechno je v něm zohledněno a co naopak není? Podívejte se na energetický štítek domu podrobněji – kdy je potřeba jej mít, kdo ho může vystavit a jaká je jeho cena.

Číst celé...


Jak banka posuzuje příjem OSVČ u žádosti o hypotéku? - 2. díl

24.
březen

V minulém článku jsme se podívali na typy hypoték a způsob dokládání příjmů u osob samostatně výdělečně činných (OSVČ). Nyní si přiblížíme další specifika, která se s hypotékou u OSVČ pojí.

Číst celé...


Podnikatelský úvěr: Jak ho získat?

23.
březen

Jak se říká, peníze vydělávají další peníze. Zatímco začínající podnikatel potřebuje finance pro rozjezd nové firmy, zkušený podnikatel investuje do rozvoje již zavedené společnosti. Jednou z možností, jak potřebné finance získat, je podnikatelský úvěr. Jak na to?

Číst celé...


Které knihy vám pomohou zvýšit finanční gramotnost?

21.
březen

Cítíte, že je čas konečně se hnout z místa s vašimi znalostmi v oblasti finanční gramotnosti, ale chybí vám pořádný impuls nebo jasný bod, kde začít? Nechce se vám už učit se nepříliš vydařenými životními zkušenostmi?

Číst celé...


Kolik peněz ušetříte s LED žárovkami?

20.
březen

Podle statistik jedna česká domácnost prosvítí průměrně 450 kWh ročně, což představuje zhruba 16 % z její celkové spotřeby elektřiny. Výměnou klasických žárovek za úsporně LED žárovky tak lze při průměrně ceně 5 Kč za 1 kWh ušetřit až 1 500 Kč za rok.

Číst celé...


Dovolená v Africe: Jaká potřebujete očkování? - 1. díl

20.
březen

Podpora elektromobilů se neobejde bez vybudování potřebné infrastruktury zahrnující dostatečně silnou síť nabíjecích stanic po celém území ČR. Nebudou-li mít lidé, kde své elektromobily nabíjet, nevzroste ani zájem o jejich koupi. Jaký je aktuální stav nabíjecích stanic v ČR?

Číst celé...


Můžete prodat nemovitost s hypotékou?

19.
březen

Prodat byt či dům lze i tehdy, je-li zatížen hypotékou. Prodávající by si však měl dát dobrý pozor, aby prodej proběhl hladce a bez zbytečných poplatků navrch. Na výběr má dokonce tři možnosti prodeje nemovitosti s hypotékou. Důvody prodeje nemovitosti v tomto případě nehrají žádnou roli.

Číst celé...