Pro média

Lucie vám poskytne komentáře odborníků z celé Skupiny Srovnejto, předá potřebná data či čísla a zodpoví dotazy k aktuálním tématům, které se týkají energetického trhu, pojištění, rodinných financí či hypoték. Neváhejte se na cokoliv zeptat.

Kontakt pro média

Kontakt slouží pouze pro novináře, ostatní dotazy zodpoví kolegové na podpora@srovnejto.cz

Lucie DosedělováTisková mluvčí Skupiny Srovnejto

Ke stažení

Tiskové zprávy

20. září 2023Bauer Media Group a Netrisk Group spojí své online srovnávače ve střední a východní Evropě. V Čechách budou vlastnit Srovnejto.cz, Klik.cz a ePojisteni.cz

Skupiny Bauer Media Group a Netrisk Group dnes společně oznámily, že spojí své online srovnávací platformy v šesti evropských zemích. Do nového partnerství vstupuje Bauer Media Group se srovnávači v České republice a na Slovensku, kam spadají značky Srovnejto.cz, ePojisteni.cz, Tarifomat, Porovnajto.sk nebo Superpoistenie.sk a zároveň s polským Rankomat.pl. Netrisk Group má nyní ve svém portfoliu české srovnávače Klik.cz a Porovnej24.cz, slovenský Netfinancie.sk, v Rakousku durchblicker.at, v Maďarsku netrisk.hu i biztositas.hu a v Litvě edrauda.lt. Spojením vznikne skupina srovnávačů s významným evropským rozsahem, která zákazníkům, kteří tyto srovnávače využívají, přinese další úspory času a peněz.

19. září 2023Češi si prodlužují letní sezonu a častěji cestují i v září. Více se cestovalo také v zimě a na jaře

Češi se po pandemii naplno rozjeli do světa, a to i navzdory zdražování. Ukazují to data o uzavřených smlouvách cestovního pojištění přes portál Srovnejto.cz. Lidé letos daleko více cestovali v zimě, letní sezóna ještě není u konce a oproti té loňské bude podle odhadů ještě silnější. Statistiky navíc ukazují nárůst uzavření cestovního pojištění a také velký vliv digitalizace v této oblasti. Cestovní pojistku Češi často řeší až na poslední chvíli.

23. srpna 2023VELKÝ PŘEHLED ZMĚN V AUTOPOJIŠTĚNÍ: Na kolik vyjdou řidiče novinky v povinném ručení a kdy je začít řešit? Vláda schvaluje novelu zákona

Po odložení z minulého týdne má dnes vláda na svém programu znovu novelu zákona o povinném ručení. Některé úpravy budou znamenat pro české řidiče pár stokorun ročně navíc nebo nutné vyřizování změn. Pro pojišťovny to bude digitální revoluce v povinném ručení. Česká republika mění podmínky kvůli sjednocení pravidel s ostatními státy Evropské unie podle takzvané Motorové směrnice. V platnost by měla vstoupit novela už od 23. prosince. Poslanecká sněmovna by se mohla normě věnovat v září.

Mohlo by vás zajímat