Změna dodavatele elektřiny

  • Srovnání 43 dodavatelů elektřiny

  • Změnou dodavatele můžete výrazně ušetřit

  • Přechod k novému dodavateli ZDARMA zařídíme

  • Vše vyřešíte z pohodlí Vašeho domova

Elektřina - žárovka a zástrčka

Jak změnit dodavatele elektřiny?

Změna dodavatele elektřiny není nic složitého a v dnešní době ji pohodlně zvládnete z domova. Nejdříve si online vyberete nového dodavatele elektřiny a stejně jednoduše provedete změnu dodavatele. Nemusíte chodit na pobočku ani se obávat složité administrativy. Pokud vám cokoliv nebude jasné, naši specialisté jsou připraveni vám pomoci po telefonu. Změnu dodavatele elektřiny pro vás zařídíme zcela zdarma.

Nejdříve si vyberte nového dodavatele elektřiny

První krok při změně dodavatele elektřiny je výběr nového poskytovatele. S tím vám pomůže srovnání cen elektřiny – na jednom místě si porovnáte přes 40 dodavatelů elektřiny. Moc dobře víme, že nejnižší cena neznamená tu nejlepší nabídku, a proto dodavatele elektřiny porovnáváme také z hlediska kvality. Čím více hvězdiček dodavatel ve srovnání má, tím férovější a kvalitnější služby nabízí.

Změna dodavatele elektřiny: Postup krok za krokem

Vybrali jste si nabídku, která vyhovuje vašim potřebám? Pak můžete přistoupit k samotné změně dodavatele elektřiny. Dalším důležitým krokem je ukončení odběru elektřiny u stávajícího dodavatele. Podmínky výpovědi a délka výpovědní lhůty se řídí vaší smlouvou.

Máte-li smlouvu na dobu neurčitou, činí výpovědní lhůta zpravidla 3–6 měsíců. Smlouvy na dobu určitou jsou uzavřené na konkrétní časové období (např. 1, 2, 3 roky) a změnu dodavatele elektřiny můžete obvykle udělat pouze před výročím smlouvy.

TIP! Přečtete si krok po kroku Jak změnit dodavatele elektřiny

Výpověď stávající smlouvy a podpis nové při jednom

Jakmile podáte výpověď smlouvy, můžete podepsat novou smlouvu. Ideální je vyřídit tyto dva kroky v jednom. Většina dodavatelů zařídí všechny nezbytnosti plně za vás, a tak se nemusíte o nic starat. Stačí, když novému dodavateli podepíšete plnou moc pro ukončení současné smlouvy. Tak získáte jistotu, že vám dodávky elektřiny budou navazovat – k datu ukončení odběru u stávajícího dodavatele zahájí dodávky nový dodavatel.

Jak dlouho trvá změna dodavatele elektřiny? Délka vyřízení závisí především na výpovědní lhůtě vaší smlouvy – jakmile uplyne, trvá vyřízení změny dodavatele jen pár dnů.

Kvalita elektřiny ani elektroměr se nemění

Jednou z častých otázek je také to, jak je to s kvalitou samotné elektřiny a se současným elektroměrem a rozvody. Vše samozřejmě zůstává stejné jako doposud. Tím, že proběhne změna dodavatele elektřiny, totiž budete odebírat elektřinu stále stejnou, ze stejné elektrické sítě. Nemusíte se tedy bát toho, že by se změnou souvisely stavební úpravy či výměna elektroměru. Jak vidíte z postupu při změně dodavatele elektřiny, jedná se o čistě administrativní záležitost.

Proč změnit dodavatele elektřiny?

Změna dodavatele elektřiny vám ušetří až tisíce korun ročně – průměrně činí úspora našich zákazníků přes 3 tisíce korun. Udělejte si srovnání cen elektřiny a zjistěte, o kolik můžete snížit své účty vy. Dodavatele elektřiny můžete měnit kolikrát ročně chcete, záleží pouze na výpovědní lhůtě vaší smlouvy.