Najděte nejvýhodnějšího dodavatele elektřiny

Srovnávat všechny ceníky a podmínky by bylo velmi zdlouhavé – naštěstí jsme to již udělali za vás. Porovnejte si dodavatele elektřiny pomocí praktické online kalkulačky a ušetřete až tisíce korun ročně. Průměrná výše úspory činí 3325 Kč!

Do kalkulačky zadáte svoji spotřebu elektřiny, distribuční sazbu, velikost jističe a kraj, ve kterém bydlíte. Přesné údaje najdete ve svém vyúčtování elektřiny. Případně si nechte spočítat alespoň orientačně, kolik můžete s novým dodavatelem elektřiny ušetřit. Celé srovnání vám nezabere víc než 1 minutu a je zcela zdarma.

Neplatíte příliš za elektřinu?

Největší dodavatelé elektřiny v ČR

Mezi největší dodavatele elektřiny v ČR patří:

  • ČEZ,

  • E.ON,

  • innogy,

  • Pražská energetika,

  • Bohemia Energy,

  • Centropol.

Vybírat ale můžete z desítek dalších dodavatelů elektřiny, kteří působí na českém trhu. Každý odběratel má právo si svého dodavatele vybrat. Ale jak v záplavě nabídek najít tu nejvýhodnější?

Nejlevnější dodavatel elektřiny neznamená nejlepší

Nízká cena není vše – to platí i při výběru nového dodavatele elektřiny. Proto by vás kromě cenové nabídky měly zajímat i další parametry, jako je délka výpovědní lhůty nebo kvalita zákaznického servisu. V našem srovnání jsme mysleli na všechno, a proto má každý dodavatel elektřiny přiřazené hvězdičky.

Čím více hvězdiček, tím vyšší je tzv. karma dodavatele, která zohledňuje férovost obchodních podmínek, stabilitu klientely nebo komunikaci zákaznické podpory. Chcete na první pohled vidět, který dodavatel elektřiny nabízí nejlepší poměr cena/výkon? Pak si změňte řazení na doporučené.

Dodavatele elektřiny změníte z pohodlí domova

Už žádné složité papírování, ani chození na pobočku! V dnešní době zařídíte změnu dodavatele ze svého domova. Vyberte si nabídku, která vás nejvíce zaujala, doplňte své telefonní číslo a naši operátoři se postarají o zbytek. Poradí vám, jak ukončit stávající smlouvu a ohlídají, aby vám dodávky elektřiny na sebe navazovaly. Změny dodavatele elektřiny se nemusíte bát.

Vybrat nového dodavatele elektřiny

Dodávky vs. distribuce elektřiny – vyznejte se v pojmech

O dodávky elektřiny se stará dodavatel. Ten obchoduje na burze elektřiny a prodává elektřinu konečným odběratelům, jako jsou domácnosti a firmy. Dodavatele elektřiny si můžete vybrat.

Distribuci elektřiny zajišťuje distributor. Distribuce elektřiny v ČR spadá pod tři společnosti – ty jsou přiřazeny každému odběrateli podle lokality. Na rozdíl od dodavatele si distributora nemůžete zvolit. Přesto se vyplatí vědět, kdo se stará o distribuci elektřiny pro vaši domácnost. Podle distribučního území se totiž stanovuje regulovaná cena elektřiny a distributor rovněž zajišťuje připojení nového odběrného místa.

Vybrat dodavatele na míru
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.