Životní pojištění

Od největších pojišťoven na trhu
  • Životní pojištění šité na míru vašim potřebám

  • V případě pojistné události stojíme při vás

Spolehlivý partner

350 000

klientů ročně

odborníci

s praxí

14 let

na trhu

ČNB

dohlíží na nás

logo nn pojišťovna
logo pojistovna metlife

Co kryje životní pojištění

Životní pojištění chrání vás i vaši rodinu před finančními dopady nenadálých životních situací. Se správně nastaveným pojištěním budete kryti před riziky ohrožující zdraví i život







Pracovní neschopnost

Jen za minulý rok bylo vystaveno 2,7 milionu neschopenek kvůli nemoci nebo pracovnímu úrazu. Se správně nastaveným životním pojištěním můžete dostat peníze za každý měsíc na neschopence, a vy tak nemusíte mít strach o svůj pravidelný měsíční příjem.

Úraz a invalidita

Životní úrazové pojištění vám pomůže udržet váš životní standard i v těch nejtěžších chvílích. Pojišťovna vás zajistí i v případě trvalé invalidity. Pojišťovna Vám vyplatí předem sjednanou pojistnou částku.

Hypotéka a úvěry

Mít hypotéku nebo úvěr je v dnešní době velký závazek. Měsíční splátky hypoték s aktuálními sazbami se běžně pohybují okolo 30 000 Kč. V případě, že se dostanete do problémů, životní pojištění vám může ulehčit trápení se splácením.

Smrt

Nikdy nevíte, co se vám může v životě přihodit. Zaopatřete své blízké, ať nezůstanou po nešťastné události bez financí. V případě vašeho úmrtí získají zvolený finanční obnos. Rizikové životní pojištění je vhodné především pro jedince, na kterých je někdo finančně závislý.

Komu se bude životní pojištění hodit

Životní pojištění se vám bude hodit pokud máte velké finanční závazky (hypotéka, úvěr), nebo je na vašem příjmu závislý zbytek rodiny. Dobře poslouží i jednotlivcům, kteří zatím nemají dostatek úspor a nemohou si dovolit jakýkoliv výpadek pravidelného příjmu ze zaměstnání - obzvlášť v dnešní nelehké době plné zdražování či neočekávaných situací (pandemie COVID-19). Následující modelové příklady vám přiblíží, jak může životní pojištění fungovat v praxi.

Jsme rodina splácející hypotéku

David žije se svou ženou a dcerou v Olomouci. Bydlí v bytě, na který si před 3 lety vzali hypotéku, stále jim ale ještě zbývá splatit 2 mil. Kč. Jeho žena je stále na mateřské, a proto musí rodině většinu příjmu zajistit David. Co by se ale stalo, kdyby se Davidovi stala nehoda a nemohl rodinu dál živit?

Naše doporučení

Pro rodinu se závazky by mělo být životní pojištění samozřejmostí. Nejen že jsou povinni měsíčně splácet vysokou hypotéku, ale navíc je celá rodina závislá na platu jednoho člověka. Z tohoto důvodu doporučujeme sjednat si životní pojištění na všechny možné životní nástrahy včetně invalidity či smrti. Pokud by došlo na nejhorší, rodina zůstane zabezpečena i bez pravidelného příjmu ze zaměstnání.

ZajištěníPojistná částka

Smrt

50 000 Kč

Zajištění úvěru (smrt + invalidita II. a III. stupně)

2 000 000 Kč

Pracovní neschopnosti

500 Kč / den

Celková cena

863 Kč / měsíc


Pokud by David zemřel, jeho životní pojištění by rodině pokrylo závazky z hypotečního úvěru a náklady spojené s pohřbem.

Kromě placení nájmu nemám žádné závazky

Dominika má 25 let, nedávno dokončila vysokou školu a našla si první práci na plný úvazek. Měsíčně zaplatí za pronájem bytu v Praze 15 000 Kč, jiné závazky nemá.

Ve volném čase se věnuje turistice a závodně hraje tenis. Jelikož si v nové práci vydělá měsíčně 25 000 Kč čistého a zatím nemá dostatek úspor, je závislá na svém měsíčním příjmu. Co by se stalo, kdyby se Dominika při sportu zranila a nebyla schopna vykonávat svou práci?

Naše doporučení

Lidé v mladém věku sice nemusí mít velké závazky, ale i měsíc s pracovní neschopností jim může výrazně zkomplikovat život. Obzvlášť při dnešním placení vysokých nájmů. V takové situaci doporučujeme sjednat si životní pojištění, které vám zaručí jistotu v případě úrazu či dlouhodobé nemoci.

ZajištěníPojistná částka

Smrt

50 000 Kč

Invalidita II. a III. stupně - úraz i nemoc

1 000 000 Kč

Trvalé následky úrazu

500 000 Kč

Drobné úrazy

50 000 Kč

Závažné nemoci

400 000 Kč

Pracovní neschopnosti

300 Kč / den

Hospitalizace - úraz i nemoc

300 Kč / den

Celková cena

502 Kč / měsíc


Pokud by Dominika dostala těžký zápal plic, ocitla by se v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Její životní pojištění by ji pokrylo výpadek příjmu z nemocenské dávky, která činí 60 % denního vyměřovacího základu.

Pracuji jako OSVČ

Marii je 40 let a živí se jako kadeřnice. Má svůj vlastní koupený byt v Brně a její dvě děti jsou už dospělé a nezávislé. Ve volném čase Marie ráda chodí na procházky a hodně času tráví na chatě kousek za městem. I tady ale na ní může číhat spousta nástrah. Co by se stalo, kdyby Marii na procházce kouslo klíště a onemocněla klíšťovou encefalitidou, se kterou by se musela dlouhodobě léčit?

Naše doporučení

Nikdy nevíte, co se může stát. I zcela bezstarostnou Marii může zničehonic zaskočit nemoc, se kterou se bude muset dlouhodobě léčit bez schopnosti docházet do práce. Při takovém onemocnění se jí bude hodit životní pojištění, které kryje invaliditu I., II. i III. stupně.

ZajištěníPojistná částka

Smrt

50 000 Kč

Invalidita I. stupně

500 000 Kč

Invalidita II. a III. stupně - úraz i nemoc

1 000 000 Kč

Pracovní neschopnost

500 Kč / den

Celková cena

502 Kč / měsíc


V případě, že by Marie onemocněla klíšťovou encefalitidou a byl by jí přiznán II. stupeň invalidity, životní pojištění by jí pokrylo náklady na dodatečnou léčebnou péči, možné bytové úpravy, či nákup zdravotnických potřeb. Pojištění pracovní neschopnosti by jí navíc částečně pokrylo i výpadek příjmů z podnikání.




Jak to u nás funguje


Klikněte na tlačítko “Chci pojištění” a vyplňte krátký kontaktní formulář.


Náš zkušený specialista se s vámi spojí a provede vás celým procesem sjednání od začátku do konce.

Připravíme vám nabídku podle vašich představ, kterou si můžete rovnou i sjednat. Hovor je nezávazný a záleží jen na vás, jak se rozhodnete.

Často se nás ptáte

Co je životní pojištění?

Jak zrušit životní pojištění?

Jak dodanit zrušené životní pojištění?

Na co si dát pozor u životního pojištění?

Na co myslet před sjednáním?

Je nutné chodit pro smlouvu na poštu a pak ji skladovat doma v šuplíku?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.

Srovnaný magazín

  • Předání vánočních dárků
    25. září 2023|Nikola Zatloukalová
    S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

    Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

  • motorkář v Alpách
    23. září 2023|Petr Pohůdka
    Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

    Kvalitní a bezpečné oblečení, uzamykatelné kufry na motorku nebo povinná výbava přizpůsobená navštěvovaným zemím. Vícedenní výlety na dvou kolech vyžadují delší přípravu. Jaká výbava vám na dlouhých cestách přijde vhod?

  • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
    21. září 2023|Petr Woff
    10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

    Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

  • Platba kreditní kartou
    19. září 2023|Magdaléna Kubečková
    Využijte kreditní kartu na maximum

    Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

  • Žárovka s mincemi v pozadí
    18. září 2023|Petr Woff
    Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

    Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

  • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
    17. září 2023|Petr Pohůdka
    Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

    Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

  • Figurka Lego
    15. září 2023|Jana Březinová
    LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

    V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

  • Kalkulačka a papíry s grafy
    13. září 2023|Petr Woff
    Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

    Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

  • Muž na motorce
    11. září 2023|Jana Březinová
    Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

    Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

  • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
    09. září 2023|Petr Pohůdka
    Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

    Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?