Životní pojištění

Od největších pojišťoven na trhu
 • Životní pojištění šité na míru vašim potřebám

 • V případě pojistné události stojíme při vás

Chci pojištění

Spolehlivý partner

350 000

klientů ročně

odborníci

s praxí

14 let

na trhu

ČNB ČKP

dohlíží na nás

logo nn pojišťovna

Co kryje životní pojištění

Životní pojištění chrání vás i vaši rodinu před finančními dopady nenadálých životních situací. Se správně nastaveným pojištěním budete kryti před riziky ohrožující zdraví i životPracovní neschopnost

Jen za minulý rok bylo vystaveno 2,7 milionu neschopenek kvůli nemoci nebo pracovnímu úrazu. Se správně nastaveným životním pojištěním můžete dostat peníze za každý měsíc na neschopence, a vy tak nemusíte mít strach o svůj pravidelný měsíční příjem.

Úraz a invalidita

Životní úrazové pojištění vám pomůže udržet váš životní standard i v těch nejtěžších chvílích. Pojišťovna vás zajistí i v případě trvalé invalidity. Pojišťovna Vám vyplatí předem sjednanou pojistnou částku.

Hypotéka a úvěry

Mít hypotéku nebo úvěr je v dnešní době velký závazek. Měsíční splátky hypoték s aktuálními sazbami se běžně pohybují okolo 30 000 Kč. V případě, že se dostanete do problémů, životní pojištění vám může ulehčit trápení se splácením.

Smrt

Nikdy nevíte, co se vám může v životě přihodit. Zaopatřete své blízké, ať nezůstanou po nešťastné události bez financí. V případě vašeho úmrtí získají zvolený finanční obnos. Rizikové životní pojištění je vhodné především pro jedince, na kterých je někdo finančně závislý.

Komu se bude životní pojištění hodit

Životní pojištění se vám bude hodit pokud máte velké finanční závazky (hypotéka, úvěr), nebo je na vašem příjmu závislý zbytek rodiny. Dobře poslouží i jednotlivcům, kteří zatím nemají dostatek úspor a nemohou si dovolit jakýkoliv výpadek pravidelného příjmu ze zaměstnání - obzvlášť v dnešní nelehké době plné zdražování či neočekávaných situací (pandemie COVID-19). Následující modelové příklady vám přiblíží, jak může životní pojištění fungovat v praxi.

Jsme rodina splácející hypotéku

David žije se svou ženou a dcerou v Olomouci. Bydlí v bytě, na který si před 3 lety vzali hypotéku, stále jim ale ještě zbývá splatit 2 mil. Kč. Jeho žena je stále na mateřské, a proto musí rodině většinu příjmu zajistit David. Co by se ale stalo, kdyby se Davidovi stala nehoda a nemohl rodinu dál živit?

Naše doporučení

Pro rodinu se závazky by mělo být životní pojištění samozřejmostí. Nejen že jsou povinni měsíčně splácet vysokou hypotéku, ale navíc je celá rodina závislá na platu jednoho člověka. Z tohoto důvodu doporučujeme sjednat si životní pojištění na všechny možné životní nástrahy včetně invalidity či smrti. Pokud by došlo na nejhorší, rodina zůstane zabezpečena i bez pravidelného příjmu ze zaměstnání.

Zajištění

Pojistná částka

Smrt

50 000 Kč

Zajištění úvěru (smrt + invalidita II. a III. stupně)

2 000 000 Kč

Pracovní neschopnosti

500 Kč / den

Celková cena

863 Kč / měsíc


Pokud by David zemřel, jeho životní pojištění by rodině pokrylo závazky z hypotečního úvěru a náklady spojené s pohřbem.

Chci podobné pojištění

Kromě placení nájmu nemám žádné závazky

Dominika má 25 let, nedávno dokončila vysokou školu a našla si první práci na plný úvazek. Měsíčně zaplatí za pronájem bytu v Praze 15 000 Kč, jiné závazky nemá.

Ve volném čase se věnuje turistice a závodně hraje tenis. Jelikož si v nové práci vydělá měsíčně 25 000 Kč čistého a zatím nemá dostatek úspor, je závislá na svém měsíčním příjmu. Co by se stalo, kdyby se Dominika při sportu zranila a nebyla schopna vykonávat svou práci?

Naše doporučení

Lidé v mladém věku sice nemusí mít velké závazky, ale i měsíc s pracovní neschopností jim může výrazně zkomplikovat život. Obzvlášť při dnešním placení vysokých nájmů. V takové situaci doporučujeme sjednat si životní pojištění, které vám zaručí jistotu v případě úrazu či dlouhodobé nemoci.

Zajištění

Pojistná částka

Smrt

50 000 Kč

Invalidita II. a III. stupně - úraz i nemoc

1 000 000 Kč

Trvalé následky úrazu

500 000 Kč

Drobné úrazy

50 000 Kč

Závažné nemoci

400 000 Kč

Pracovní neschopnosti

300 Kč / den

Hospitalizace - úraz i nemoc

300 Kč / den

Celková cena

502 Kč / měsíc


Pokud by Dominika dostala těžký zápal plic, ocitla by se v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Její životní pojištění by ji pokrylo výpadek příjmu z nemocenské dávky, která činí 60 % denního vyměřovacího základu.

Chci podobné pojištění

Pracuji jako OSVČ

Marii je 40 let a živí se jako kadeřnice. Má svůj vlastní koupený byt v Brně a její dvě děti jsou už dospělé a nezávislé. Ve volném čase Marie ráda chodí na procházky a hodně času tráví na chatě kousek za městem. I tady ale na ní může číhat spousta nástrah. Co by se stalo, kdyby Marii na procházce kouslo klíště a onemocněla klíšťovou encefalitidou, se kterou by se musela dlouhodobě léčit?

Naše doporučení

Nikdy nevíte, co se může stát. I zcela bezstarostnou Marii může zničehonic zaskočit nemoc, se kterou se bude muset dlouhodobě léčit bez schopnosti docházet do práce. Při takovém onemocnění se jí bude hodit životní pojištění, které kryje invaliditu I., II. i III. stupně.

Zajištění

Pojistná částka

Smrt

50 000 Kč

Invalidita I. stupně

500 000 Kč

Invalidita II. a III. stupně - úraz i nemoc

1 000 000 Kč

Pracovní neschopnost

500 Kč / den

Celková cena

502 Kč / měsíc


V případě, že by Marie onemocněla klíšťovou encefalitidou a byl by jí přiznán II. stupeň invalidity, životní pojištění by jí pokrylo náklady na dodatečnou léčebnou péči, možné bytové úpravy, či nákup zdravotnických potřeb. Pojištění pracovní neschopnosti by jí navíc částečně pokrylo i výpadek příjmů z podnikání.

Chci podobné pojištění


Jak to u nás funguje


Klikněte na tlačítko “Chci pojištění” a vyplňte krátký kontaktní formulář.


Náš zkušený specialista se s vámi spojí a provede vás celým procesem sjednání od začátku do konce.

Připravíme vám nabídku podle vašich představ, kterou si můžete rovnou i sjednat. Hovor je nezávazný a záleží jen na vás, jak se rozhodnete.

Slova našich klientů

 • avatar - muž
  VašekSpokojený zákazník

  ,,K novému domečku jsme si samozřejmě zajistili i pojištění domácnosti. V jednoduchosti je krása. Děkuji"

 • avatar - muž
  Jan V.Spokojený zákazník

  ,,Za sebe mohu říct, že jsem opravdu spokojený a předešel jsem dlouhému běhání po pojišťovnách. Díky."

 • avatar - muž
  PechánkoviSpokojený zákazník

  ,,S čím jsme si nevěděli rady, s tím jste nám ochotně pomohli. Děkujeme za ušetřené peníze, za váš přístup a rychlost."

 • avatar - žena
  Tereza S.Spokojená zákaznice

  ,,Vážně bezva způsob, jak srovnat a sjednat pojištění z pohodlí domova, díky čemuž získáte čas navíc a ušetříte peníze."

 • avatar - žena
  Lucka M.Spokojená zákaznice

  ,,Web je přehledný, sjednání krok po kroku, takže to pochopí každý. Pojištění z pohodlí domova, co víc si přát. Díky."

 • avatar - muž
  Ruda T.Spokojený zákazník

  „Skvělá nabídka, velmi nápomocní."

 • avatar - muž
  DanielSpokojený zákazník

  ,,Jestli chcete ušetřit dost peněz na pojištění, tak tohle je fakt dobrá cesta."

 • avatar - muž
  FrantišekSpokojený zákazník

  "Byl jsem opravdu spokojen s nabídkou, přístupem a dobrou přehledností."

Často se nás ptáte

Co je životní pojištění?

Jak zrušit životní pojištění?

Jak dodanit zrušené životní pojištění?

Na co si dát pozor u životního pojištění?

Na co myslet před sjednáním?

Je nutné chodit pro smlouvu na poštu a pak ji skladovat doma v šuplíku?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi

Srovnaný magazín

 • Manželé u doktora
  Životní pojištění
  08. září 2021|Monika Šaríková
  Jak řeší životní pojistky následky psychických chorob

  Psychické choroby a poruchy jsou nejen samostatnou diagnózou, ale i doprovodnou nemocí u řady dalších závažných onemocnění, jako např. rakovina, problémy pohybového ústrojí a dalších. Deprese či úzkosti se mohou projevit i po jakémkoliv jiném onemocnění. Počet nemocných v posledních letech významně narůstá a odborníci varují, že tento trend bude v blízké budoucnosti ještě více sílit – i díky koronarovirové krizi.

 • Zubař kouká do otevřených úst
  Životní pojištění
  19. května 2021|Monika Šaríková
  Kolik stojí péče o zuby a jak se na ni finančně připravit

  Za kvalitnější materiály a moderní léčbu si v zubní ordinaci připlatíte nemalou částku. Přečtěte si, co vše je hrazeno v rámci veřejného zdravotního pojištění a za co si budete muset připlatit.

 • Počítání kalkulačka
  Životní pojištěníOsobní finance
  04. dubna 2021|Kamila Ondráčková
  Kolik vám na daních ušetří životní pojištění? A co dělat, když smlouvu zrušíte?

  Životní pojištění patří – vedle penzijního pojištění a stavebního spoření – ke státem podporovaným finančním nástrojům. Ročně můžete díky dobře zvolené smlouvě ušetřit několik tisíc korun na daních. Musíte však splnit určité podmínky a navíc ne u každého produktu je kvůli různým poplatkům úspora stejně velká.

 • Počítání ceny pojistného
  Pojištění vozuCestováníŽivotní pojištěníDům a domácnost
  01. března 2021|Petr Woff
  Jak se počítá pojistné (cena pojištění)?

  Matematici dokážou odhadnout, nakolik je pravděpodobné, že se letos vybouráte nebo budete vykradeni. Následně vyčíslí škodu, která vám teoreticky vznikne. Pojišťovna přihodí svoji obchodní marži a navrhne, jaké můžete platit pojistné. Celková cena pojištění tady záleží na vašem riziku, ale také na vybrané firmě. Srovnejme, co za svoje služby požaduje Allianz, Uniqa nebo třeba Pillow.

 • Týmový shluk
  Životní pojištěníOsobní finance
  15. ledna 2021|Monika Šaríková
  UNIQA koupila společnosti skupiny AXA. Jaké změny čekají klienty obou společností?

  Značka AXA letos nadobro zmizí z českého trhu. V říjnu roku 2020 odkoupil produkty i s klienty této finanční společnosti koncern UNIQA Insurance Group. Stávající smlouvy klientů AXy zůstávají v platnosti i nadále. Klienti UNIQA pojišťovny se pak mohou těšit na komplexnější nabídku finančních produktů. Investovat budou moci například do některého z podílových fondů.

 • dokumenty-havpoj
  Pojištění vozuŽivotní pojištění
  Proč se vyplatí sjednání úrazového pojištění k havarijnímu pojištění?

  Povinné ručení, obecně zažité označení pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, musí mít ze zákona sjednáno každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka, technický průkaz, nebo je používáno na veřejných komunikacích. Jak je to ale s havarijním pojištěním a dalšími doplňkovými připojištěními, které si k němu můžete za výhodnějších podmínek sjednat?

 • Parašutista
  Životní pojištění
  05. dubna 2020|Monika Šaríková
  Proč si některé adrenalinové sporty k cestovnímu pojištění nepřipojistíte?

  Stále více lidí dává přednost aktivní dovolené před poleháváním na pláži u moře. Tedy ne, že by by se plážím úplně vyhýbali, ale zpět domů si chtějí přivézt taky zážitky. Cestují po vysokých horách, sjíždí těžké terény na kolech nebo lyžích a vyhledávají adrenalinové vodní sporty. Chybět by proto na cestách nemělo odpovídající cestovní pojištění.

 • Surfování
  Životní pojištění
  04. dubna 2020|Monika Šaríková
  Jste aktivní sportovec? Podívejte se, jaké rizikové sporty si lze připojistit

  Že pro vás dovolená strávená v jedné pozici na přeplněné pláži není a raději ji trávíte aktivním odpočinkem? Lezete po horách, milujete vodní sporty nebo překonáváte svoje limity na kole? Pokud jste propadli sportu a nezaleknete se ani toho extrémního, měli byste vědět, že případné úrazy vaše běžné cestovní pojištění ne vždy kryje. Podívejte se, jaké rizikové sporty si lze připojistit a u čeho máte – lidově řečeno „smolíka“.

 • Bolest ženy v chodidle
  Životní pojištění
  31. července 2019|Monika Šaríková
  Úrazové pojištění

  Úrazy se lidem nevyhýbají. Stávají se při sportu, na cestě do školy nebo do práce, při dopravních nehodách i na dovolené. Většina nestojí za řeč, jiné si vyžádají návštěvu lékaře a kratší léčbu, některé však způsobí podstatnou změnu v životě zraněného člověka i jeho blízkých.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.