Životní pojištění

Od největších pojišťoven na trhu
 • Životní pojištění šité na míru vašim potřebám

 • V případě pojistné události stojíme při vás

Chci pojištění

Spolehlivý partner

350 000

klientů ročně

odborníci

s praxí

14 let

na trhu

ČNB

dohlíží na nás

logo nn pojišťovna
logo pojistovna metlife

Co kryje životní pojištění

Životní pojištění chrání vás i vaši rodinu před finančními dopady nenadálých životních situací. Se správně nastaveným pojištěním budete kryti před riziky ohrožující zdraví i životPracovní neschopnost

Jen za minulý rok bylo vystaveno 2,7 milionu neschopenek kvůli nemoci nebo pracovnímu úrazu. Se správně nastaveným životním pojištěním můžete dostat peníze za každý měsíc na neschopence, a vy tak nemusíte mít strach o svůj pravidelný měsíční příjem.

Úraz a invalidita

Životní úrazové pojištění vám pomůže udržet váš životní standard i v těch nejtěžších chvílích. Pojišťovna vás zajistí i v případě trvalé invalidity. Pojišťovna Vám vyplatí předem sjednanou pojistnou částku.

Hypotéka a úvěry

Mít hypotéku nebo úvěr je v dnešní době velký závazek. Měsíční splátky hypoték s aktuálními sazbami se běžně pohybují okolo 30 000 Kč. V případě, že se dostanete do problémů, životní pojištění vám může ulehčit trápení se splácením.

Smrt

Nikdy nevíte, co se vám může v životě přihodit. Zaopatřete své blízké, ať nezůstanou po nešťastné události bez financí. V případě vašeho úmrtí získají zvolený finanční obnos. Rizikové životní pojištění je vhodné především pro jedince, na kterých je někdo finančně závislý.

Komu se bude životní pojištění hodit

Životní pojištění se vám bude hodit pokud máte velké finanční závazky (hypotéka, úvěr), nebo je na vašem příjmu závislý zbytek rodiny. Dobře poslouží i jednotlivcům, kteří zatím nemají dostatek úspor a nemohou si dovolit jakýkoliv výpadek pravidelného příjmu ze zaměstnání - obzvlášť v dnešní nelehké době plné zdražování či neočekávaných situací (pandemie COVID-19). Následující modelové příklady vám přiblíží, jak může životní pojištění fungovat v praxi.

Jsme rodina splácející hypotéku

David žije se svou ženou a dcerou v Olomouci. Bydlí v bytě, na který si před 3 lety vzali hypotéku, stále jim ale ještě zbývá splatit 2 mil. Kč. Jeho žena je stále na mateřské, a proto musí rodině většinu příjmu zajistit David. Co by se ale stalo, kdyby se Davidovi stala nehoda a nemohl rodinu dál živit?

Naše doporučení

Pro rodinu se závazky by mělo být životní pojištění samozřejmostí. Nejen že jsou povinni měsíčně splácet vysokou hypotéku, ale navíc je celá rodina závislá na platu jednoho člověka. Z tohoto důvodu doporučujeme sjednat si životní pojištění na všechny možné životní nástrahy včetně invalidity či smrti. Pokud by došlo na nejhorší, rodina zůstane zabezpečena i bez pravidelného příjmu ze zaměstnání.

Zajištění

Pojistná částka

Smrt

50 000 Kč

Zajištění úvěru (smrt + invalidita II. a III. stupně)

2 000 000 Kč

Pracovní neschopnosti

500 Kč / den

Celková cena

863 Kč / měsíc


Pokud by David zemřel, jeho životní pojištění by rodině pokrylo závazky z hypotečního úvěru a náklady spojené s pohřbem.

Chci podobné pojištění

Kromě placení nájmu nemám žádné závazky

Dominika má 25 let, nedávno dokončila vysokou školu a našla si první práci na plný úvazek. Měsíčně zaplatí za pronájem bytu v Praze 15 000 Kč, jiné závazky nemá.

Ve volném čase se věnuje turistice a závodně hraje tenis. Jelikož si v nové práci vydělá měsíčně 25 000 Kč čistého a zatím nemá dostatek úspor, je závislá na svém měsíčním příjmu. Co by se stalo, kdyby se Dominika při sportu zranila a nebyla schopna vykonávat svou práci?

Naše doporučení

Lidé v mladém věku sice nemusí mít velké závazky, ale i měsíc s pracovní neschopností jim může výrazně zkomplikovat život. Obzvlášť při dnešním placení vysokých nájmů. V takové situaci doporučujeme sjednat si životní pojištění, které vám zaručí jistotu v případě úrazu či dlouhodobé nemoci.

Zajištění

Pojistná částka

Smrt

50 000 Kč

Invalidita II. a III. stupně - úraz i nemoc

1 000 000 Kč

Trvalé následky úrazu

500 000 Kč

Drobné úrazy

50 000 Kč

Závažné nemoci

400 000 Kč

Pracovní neschopnosti

300 Kč / den

Hospitalizace - úraz i nemoc

300 Kč / den

Celková cena

502 Kč / měsíc


Pokud by Dominika dostala těžký zápal plic, ocitla by se v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Její životní pojištění by ji pokrylo výpadek příjmu z nemocenské dávky, která činí 60 % denního vyměřovacího základu.

Chci podobné pojištění

Pracuji jako OSVČ

Marii je 40 let a živí se jako kadeřnice. Má svůj vlastní koupený byt v Brně a její dvě děti jsou už dospělé a nezávislé. Ve volném čase Marie ráda chodí na procházky a hodně času tráví na chatě kousek za městem. I tady ale na ní může číhat spousta nástrah. Co by se stalo, kdyby Marii na procházce kouslo klíště a onemocněla klíšťovou encefalitidou, se kterou by se musela dlouhodobě léčit?

Naše doporučení

Nikdy nevíte, co se může stát. I zcela bezstarostnou Marii může zničehonic zaskočit nemoc, se kterou se bude muset dlouhodobě léčit bez schopnosti docházet do práce. Při takovém onemocnění se jí bude hodit životní pojištění, které kryje invaliditu I., II. i III. stupně.

Zajištění

Pojistná částka

Smrt

50 000 Kč

Invalidita I. stupně

500 000 Kč

Invalidita II. a III. stupně - úraz i nemoc

1 000 000 Kč

Pracovní neschopnost

500 Kč / den

Celková cena

502 Kč / měsíc


V případě, že by Marie onemocněla klíšťovou encefalitidou a byl by jí přiznán II. stupeň invalidity, životní pojištění by jí pokrylo náklady na dodatečnou léčebnou péči, možné bytové úpravy, či nákup zdravotnických potřeb. Pojištění pracovní neschopnosti by jí navíc částečně pokrylo i výpadek příjmů z podnikání.

Chci podobné pojištění
Jak to u nás funguje


Klikněte na tlačítko “Chci pojištění” a vyplňte krátký kontaktní formulář.


Náš zkušený specialista se s vámi spojí a provede vás celým procesem sjednání od začátku do konce.

Připravíme vám nabídku podle vašich představ, kterou si můžete rovnou i sjednat. Hovor je nezávazný a záleží jen na vás, jak se rozhodnete.

Často se nás ptáte

Co je životní pojištění?

Jak zrušit životní pojištění?

Jak dodanit zrušené životní pojištění?

Na co si dát pozor u životního pojištění?

Na co myslet před sjednáním?

Je nutné chodit pro smlouvu na poštu a pak ji skladovat doma v šuplíku?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi

Srovnaný magazín

 • Počítání kalkulačka
  Život
  11. ledna 2023|Jana Březinová
  Kolik vám na daních ušetří životní pojištění? A co dělat, když smlouvu zrušíte?

  Životní pojištění patří ke státem podporovaným finančním nástrojům. Díky dobře nastavené smlouvě můžete ročně ušetřit několik tisíc korun na daních. Musíte však splnit určité podmínky. Málokdo pak ví, že při zrušení smlouvy je nutné životní pojištění zpětně dodanit.

 • Zubař kouká do otevřených úst
  Osobní finance
  09. ledna 2023|Monika Šaríková
  Kolik stojí péče o zuby a jak se na ni finančně připravit

  Péče o zuby a návštěva zubaře by měly být každý rok samozřejmostí, pokud nechcete zbytečně doplácet. Spoustě zákroků lze totiž předejít dobrou preventivní péčí. Také se hodí vědět, co vše je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění a za co si připlatíte.

 • Chytré hodinky pro děti - Dítě na lavičce s chytrými hodinkami
  Tarify
  10. září 2022|Petr Pohůdka
  Chytré hodinky pro děti: Co všechno umí a v čem pomohou rodičům?

  Chytré hodinky slouží jako prodloužená ruka telefonu, ale mohou představovat také jeho alternativu. Stále častěji na ně narazíte i u dětí. K čemu jsou dětské chytré hodinky dobré a v jakých situacích je ocení rodiče?

 • bezpecnost na internet
  Tarify
  14. března 2022|Petr Pohůdka
  Bezpečnost na internetu: Jak se (ne)chovat v online prostředí

  V online prostředí se většina z nás pohybuje každý den. Na internetu čteme zprávy, díváme se na seriály, nakupujeme nebo komunikujeme se svými blízkými. Stejně jako v reálném světě na nás i v tom virtuálním číhají rozličné hrozby. Jste na ně připraveni? Zjistěte, jak si zajistit bezpečnost na internetu.

 • prodejce pojištění a mladý pár
  Osobní finance
  Jaký je rozdíl mezi investičním a kapitálovým životním pojištěním?

  Chcete zabezpečit svoji rodinu pro případ nenadálé události? Nedokážete se ale bezpečně zorientovat ve světě složitých pojistných termínů? Nevíte, jestli uzavřít investiční nebo kapitálové pojištění? Poradíme vám, jak se v této problematice zorientovat a zvolit to nejvýhodnější řešení.

 • Koronavirus
  Cestování
  Koronavirus: cestovní pojištění

  Pandemie nového typu koronaviru poznamenala běžný život u nás i ve světě. Nevyhnula se bohužel ani cestování, které po měsících přísných uzávěr zažívá pomalou obnovu. Pokud plánujete zahraniční cestu, je nezbytně nutné vyřídit si kvalitní cestovní pojištění. Koronavirus vás totiž může uvrhnout do karantény, izolace nebo vám cestování ještě více znepříjemnit.

 • rodina u tabletu
  Tarify
  27. října 2021|Petr Pohůdka
  Jak chránit sebe a své děti v online prostředí

  Hrozby, které na vás a vaše děti číhají venku na ulicích, se za poslední desítky let příliš nezměnily. Mezitím k nim ale přibyly další, které se vyskytují v online prostředí. Řada lidí na tyto nové hrozby bohužel stále nedokáže adekvátně reagovat. Jste si stoprocentně jistí, že mezi ně nepatříte?

 • Mladá žena s tabletem
  Tarify
  06. října 2021|Petr Pohůdka
  Digitální stopa: Lze vůbec smazat své online účty?

  Snad o každé osobě dohledáte během několika sekund informace na internetu. Údaje o vás sbírají v podstatě všechny společnosti, které v online prostředí působí. Je v dnešní době možné digitální stopu odstranit? Dají se vůbec online účty smazat?

 • Manželé u doktora
  Jak řeší životní pojistky následky psychických chorob

  Psychické choroby a poruchy jsou nejen samostatnou diagnózou, ale i doprovodnou nemocí u řady dalších závažných onemocnění, jako např. rakovina, problémy pohybového ústrojí a dalších. Deprese či úzkosti se mohou projevit i po jakémkoliv jiném onemocnění. Počet nemocných v posledních letech významně narůstá a odborníci varují, že tento trend bude v blízké budoucnosti ještě více sílit – i díky koronarovirové krizi.

 • Mobil a laptop připojené přes Wi-Fi
  Tarify
  22. července 2021|Petr Pohůdka
  Veřejná Wi-Fi: Jak se připojit na internet zdarma a zároveň bezpečně

  Připojení na veřejnou Wi-Fi vám může ušetřit mobilní data, ale také způsobit spoustu starostí. Některým činnostem byste se na veřejné Wi-Fi měli zcela vyhnout. Zjistěte, jak na internetu surfovat zdarma, ale zároveň bezpečně.

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.