Týmový shluk

UNIQA koupila společnosti skupiny AXA. Jaké změny čekají klienty obou společností?

Značka AXA letos nadobro zmizí z českého trhu. V říjnu roku 2020 odkoupil produkty i s klienty této finanční společnosti koncern UNIQA Insurance Group. Stávající smlouvy klientů AXy zůstávají v platnosti i nadále. Klienti UNIQA pojišťovny se pak mohou těšit na komplexnější nabídku finančních produktů. Investovat budou moci například do některého z podílových fondů.

Jednou z nejvýznamnějších událostí roku 2020 v pojišťovnictví byl prodej společností AXA působících v České republice, na Slovensku a Polsku skupině UNIQA Insurance Group. Podle informací koncernu UNIQA se celková částka tohoto obchodu vyšplhala na jednu miliardu eur a přinesla do skupiny pět milionů nových zákazníků a 800 milionů eur na pojistném.

UNIQA získala v Česku 800 tisíc klientů

Skupina AXA se v České republice zaměřovala na produkty a služby v oblasti životního a neživotního pojištění, důchodového zabezpečení a investičních podílových fondů. Do skupiny patřila AXA pojišťovna, AXA životní pojišťovna, AXA penzijní společnost a AXA investiční společnost. Na českém trhu obsluhovaly zmíněné společnosti přibližně 800 tisíc klientů. Roční předepsané pojistné po akvizici překročí jen za Českou republiku hodnotu 11 miliard korun.

UNIQA posiluje tržní pozici a rozšiřuje portfolio finančních služeb

Skupině UNIQA přinesla akvizice společností AXA navýšení tržního podílu na tuzemském pojistném trhu. V žebříčku pojišťoven se posunula na pozici pětky s celkovým podílem přibližně osm procent. UNIQA také díky akvizici nově vstoupí do oblasti penzí a investic, čímž si rozšíří portfolio doposud poskytovaných finančních produktů a služeb a stane se všestrannější finanční společností. Od roku 2021 si budou moci zákazníci UNIQA pojišťovny sjednat například penzijní spoření nebo investovat do některého z podílových fondů.

Spolupráce AXA a UNIQA

Jak se změna dotkne stávajících klientů skupiny AXA?

Koncern UNIQA Insurance Group se stal vlastníkem společností AXA v České republice v polovině října 2020. Sloučení všech společností AXA pod značku UNIQA bude dokončeno v létě roku 2021. Jedinou změnou pro stávající klienty AXy bude změna značky. UNIQA jako nástupnická společnost přebírá všechny závazky společnosti AXA, což v praxi znamená, že stávající smlouvy klientů budou pokračovat dál bez jakýchkoliv změn se všemi právy a povinnostmi, které z nich vyplývají. Pokud tedy například dojde k pojistné události, bude již závazky plnit UNIQA. Měnit se nebudou ani účty, na které klienti doposud zasílali platby.

Rebranding poboček a obchodních míst

První viditelnou změnou je přejmenování obchodních a kontaktních míst společnosti AXA. Podle informací UNIQA pojišťovny se do poloviny prosince 2020 podařilo rebrandovat téměř 70 procent původních AXA poboček. Zbývající byly přejmenovány do poloviny ledna 2021. Všechny rebrandované pobočky jsou klientům k dispozici i nadále. Na stejných místech jako doposud tedy získají bývalí klienti AXY například všechny potřebné informace o pojistných smlouvách nebo si zde mohou také sjednat nové pojištění.

Klienti UNIQA mohou zatím své požadavky řešit na dosavadních obchodních místech UNIQA. Během roku 2021 se budou kontaktní místa připravovat na plný servis pro klienty přicházející z obou společností. Jako první bude od druhého čtvrtletí 2021 dostupné na všech pobočkách doplňkové penzijní spoření. Ostatní produkty budou postupně následovat.

Přejmenování společností

V polovině ledna 2021 došlo ke změně identifikačních a kontaktních údajů u penzijní i investiční společnosti AXA. Nově jsou používány názvy UNIQA penzijní společnost a UNIQA investiční společnost. Změnu rovněž zaznamenaly názvy fondů investičního životního pojištění – u nových názvů je vynechána značka AXA. Například původní název fondu AXA CEE Akciový fond se změnil na CEE Akciový fond.

V případě AXA pojišťovny a AXA životní pojišťovny se k 15. lednu 2021 mění pouze kontaktní údaje. Obě jmenované společnosti budou vystupovat pod svými původními obchodními jmény až do sloučení s UNIQA pojišťovnou, ke kterému dojde v průběhu roku 2021.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Lyžařky na svahu
  30. ledna 2024|Jana Březinová
  Zimní dovolená v roce 2024 aneb Kam vyrazit na lyže a snowboard?

  Vyrazit za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? Máme pro vás seznam nejlepších středisek a srovnání cen skipasů. Zároveň přidáme tipy, na co si dát pozor, aby se vaše zimní dovolená na horách obešla bez starostí.

 • Padající lyžař
  08. prosince 2023|Petr Pohůdka
  Silvestr na horách: Tohle jsou oblíbená místa Čechů

  Krkonoše, Jizerské hory, Šumava, ale také střediska v rakouských či italských Alpách. Tak vypadají oblíbené destinace Čechů pro Silvestr na horách. Kde strávit Silvestra v rušné společnosti a kam se naopak vydat, když toužíte po klidu?

 • Zahraniční studenti v univerzitní aule
  09. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

  Čeká vás Erasmus nebo jiný studijní pobyt v zahraničí? Bez cestovního pojištění byste vyrážet neměli. Roční pojištění na míru studentům nabízí UNIQA. Vyjde vás na 2 650 Kč. Pokud se ale v průběhu semestru plánujete zastavit v ČR, mohly by vás zaujmout levnější nabídky konkurence.

 • muz-dostava-ockovani-do-ramene
  04. listopadu 2023|Jana Březinová
  Očkování při cestách do zahraničí

  Cestování do zahraničí už nekomplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19, ale přesto byste se před dovolenou měli o očkování zajímat. A to zejména při cestách do exotiky. Očkování vás chrání proti vážným a smrtelným nemocem, do některých zemí vás bez něj ani nepustí.

 • letovisko-egypt
  31. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Nejoblíbenější destinace Čechů

  V žebříčku nejoblíbenějších destinací českých turistů tradičně vítězí země, do nichž jezdí vlastním autem – tedy Chorvatsko, Rakousko nebo Slovensko. Které další destinace jsou oblíbené?

 • El Hierro - Kanárské ostrovy
  24. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Do tepla v zimě: 8 tipů, kam letos vyrazit

  Máte rádi teplo v zimě? Pak na nic nečekejte a vydejte se na exotickou zimní dovolenou. Podívejte se na Kanárské ostrovy nebo Zanzibar. Jaké jsou tam teploty? A jak je to s podmínkami pro vstup do země?

 • Ospalý muž s kufrem na letišti - jet lag
  18. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak zvládnout jet lag a nepřijít o půlku dovolené

  Dlouhý let na dovolenou s sebou často přináší jet lag. Ten vás může potkat především při cestování přes více časových pásem. Mezi jeho hlavní projevy patří ospalost. S jeho zvládnutím vám může pomoci nejen melatonin, ale také dostatečný pitný režim.

 • Vánoce v Egyptě - velbloud v santovské čepici
  17. října 2023|Richard Zona
  Vánoční kouzlo ve slunečném Egyptě: Užijte si vánoční pohodu pod palmami

  Vánoční oslavy v Egyptě mají své vlastní tradice, které je poněkud odlišují od těch českých. V první řadě, pro místní obyvatele mají Vánoce hluboký náboženský význam, neboť Egypt je historicky spojen s biblickými událostmi.

 • Muž s letenkami, pasem a mobilním telefonem na letišti
  11. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Flexibilní letenky: Co to je a na co si při koupi dát pozor?

  Nezrušitelné letenky jsou minulostí. Změna termínu letu i zrušení letenky jsou možné. Dejte si pozor na to, že ne každá změna je zdarma. Například u Emirates začíná cena za změnu letenky na 3 700 Kč. Cena se pak mění v závislosti na tarifu, v němž byla letenka zakoupena. A jak to mají ostatní letecké společnosti?

 • Pár sedí nad mapou a ukazuje na Mexiko
  11. října 2023|Petr Pohůdka
  7 rizikových destinací podle MZV

  Na východ Ukrajiny, do dlouhodobě nestabilního Afghánistánu nebo Sýrie byste se teď nejspíš nevydali. S bezpečnostními hrozbami ale musíte počítat i při cestování do dalších zemí. Jak aktuálně vypadají rizikové destinace podle ministerstva zahraničních věcí? Některé země byste v podobném výčtu možná nečekali.