chorvatsko-autem

Cesta autem do Chorvatska 2022

Publikováno: 28. 6. 2022
|
Délka: 15 min.

I v letošním roce patří Chorvatsko k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím. Autem se do země vypraví stovky tisíc českých turistů. Zjistěte, jaké trasy jsou nejrychlejší, na kolik vás vyjdou pohonné hmoty i jak se vyhnout kolonám.

Hned na začátek pro vás máme jednu skvělou zprávu – na dovolenou v Chorvatsku nepotřebujete očkování ani testy prokazující bezinfekčnost v souvislosti s covid-19. To platí nejen pro Chorvatsko, ale rovněž pro všechny tranzitní země – ať už si vyberete trasu přes Rakousko a Slovinsko, nebo přes Slovensko a Maďarsko.

Trasy do Chorvatska

Pro cestu do Chorvatska autem si můžete vybrat z několika tras. Záleží především na tom, z jakého koutu České republiky vyrážíte, ale také kam se v Chorvatsku chystáte. Podívejte se na mapu nejoblíbenějších tras do Chorvatska.

Praha a okolí

Nejrychlejší trasa vede přes Brno, Mikulov, Vídeň, Štýrský Hradec, Maribor a Záhřeb. Kromě krátkého úseku za českými hranicemi pojedete celou dobu po dálnici a vyhnete se placeným tunelům.

Pokud preferujete kratší trasu, vyrazte směrem na České Budějovice.

cesta-1

Jižní a západní Čechy

Nejkratší trasa z jižních Čech vede přes Dolní Dvořiště, Linec, Salzburk, Villach a Lublaň (při cestách na Istrii) či Štýrský Hradec a Záhřeb (při cestách na jih Chorvatska). Na trase se vyskytují zpoplatněné tunely v Rakousku. Při cestě z Plzně a dalších západočeských měst se v pracovní dny potrápíte jízdou za kamiony po silnicích 1. tříd, než se dostanete na dálnici u Lince.

cesta-3

Západočeši, kteří trvají na kompletní trase po dálnici, mohou vyrazit přes Prahu. Nejkratší trasa z Plzně a okolí vede přes Domažlice, ale připojuje se na dálnici až u Salzburku.

Východ ČR

Moravané a Slezané mohou vyzkoušet trasu přes Bratislavu, maďarské Szombathely a Záhřeb. Výhodou jsou nižší poplatky za dálnice a zpravidla menší provoz.

cesta-2

Dálniční poplatky

Při plánování cesty nezapomeňte do nákladů zahrnout dálniční poplatky. Všechny země umožňují nákup elektronické dálniční známky. Vždy si známku kupujte výhradně na oficiálních stránkách, ať se vyhnete poplatkům u překupníků.

Česká republika

Elektronickou dálniční známku zakoupíte na webu eDalnice.cz. Případně vám s její koupí pomohou na poště či čerpací stanici EuroOil. Oproti papírovému kuponu mají elektronické známky velkou výhodu – můžete si zvolit libovolný začátek platnosti u celoroční známky.

Dálniční známka na rok vyjde na 1 500 Kč. Třicetidenní známka stojí 440 Kč a desetidenní 310 Kč.

Rakousko

Rakousko nabízí elektronickou dálniční známku online na webu asfinag.at, nicméně ji musíte zakoupit s předstihem alespoň 18 dní. Proto většina řidičů zůstává u koupě nalepovacího kuponu. Pořídíte ho na hraničních přechodech nebo čerpacích stanicích.

Pro klasickou týdenní dovolenou do Chorvatska stačí desetidenní známka za 9,60 eur. Pro dvoutýdenní dovolenou si obstarejte jeden kupon na cestu tam a druhý na cestu zpátky. Druhá nejkratší platnost totiž činí dva měsíce, a tato známka vyjde na 28,20 eur. Roční kupon stojí 93,80 eur.

Slovinsko

Od letošního roku lze ve Slovinsku zakoupit pouze elektronické dálniční známky. Jejich platnost činí sedm dní (15 eur), jeden měsíc (30 eur) či jeden rok (110 eur). Je-li vaše auto lehčí než 3,5 tuny, ale nad přední nápravou vyšší než 1,3 metru (například dodávky Fiat Talento, Mercedes-Benz Sprinter), vyjde vás dálniční známka na dvojnásobek.

Známku pořídíte na webu evinjeta.dars.si či na vybraných čerpacích stanicích.

Slovensko

Na Slovensku zakoupíte dálniční známku elektronicky. A to na webu eznamka.sk, případně na poště, vybraných čerpacích stanicích či samoobslužných automatech u hranic. Desetidenní kupon vyjde na 10 eur, třicetidenní na 14 eur a roční na 50 eur.

Maďarsko

V Maďarsku dálniční známku rozlišují s platností deset dní za 3 640 forintů, jeden měsíc za 4 970 forintů a jeden rok za 44 660 forintů. Známku zakoupíte online na webových stránkách ematrica.nemzetiutdij.hu. Přímo v Maďarsku ji pořídíte také v prodejnách s terminálem a na čerpacích stanicích s označením E-Vignette nebo Matrica.

Ještě než vyrazíte na cestu, tak nezapomeňte na cestovní pojištění.

Chorvatsko

V Chorvatsku se nekupuje dálniční známka, ale hradí se mýtné na mýtných branách. Částky se liší podle úseku, platit můžete hotově či kartou. Dáváte-li přednost hotovosti, připravte si raději kuny, protože při úhradě v eurech platí nevýhodný kurz. Počítejte rovněž s tím, že na malých mýtnicích už ve večerních hodinách není obsluha, a tak přijímají pouze platby kartou.

Pokud do Chorvatska vyrážíte pravidelně, může pro vás být výhodnější alternativou elektronická palubní jednotka ENC. Její majitelé mohou mýtnými branami projet bez zastavení ve vyhrazeném pruhu a navíc získají 22 % slevu na mýtné. Více informací o mýtném v Chorvatsku najdete na oficiálních webových stránkách.

Vyplatí se cesta mimo dálnici?

Chcete-li se platbě za dálnice vyhnout, zvolte si cestu po nezpoplatněných silnicích. Na trase přes Rakousko a Slovinsko se ale musíte obrnit trpělivostí při projíždění mnoha obcemi. Lepší variantu představuje cesta po silnicích první a druhé třídy přes Maďarsko.

Oproti cestě po dálnici se trasa prodlouží asi o 3,5 hodiny. Na druhou stranu se nejspíš vyhnete dlouhým frontám na hlavních hraničních přechodech. Ve srovnání s cestou po dálnici ušetříte nejen na poplatcích, ale měla by klesnout také vaše spotřeba.

Ceny pohonných hmot

Ceny benzinu a nafty sice výrazně vzrostly v celé Evropě, ale mezi zeměmi existují stále znatelné rozdíly. Proto si tankování před cestou do Chorvatska naplánujte. Podívejte se, kde natankujete nejlevněji.

Zatímco dříve bylo výhodné tankovat v Rakousku, dnes už to neplatí. V Rakousku za benzin a naftu zaplatíte přibližně o 10 % více než u nás.

Naopak ve Slovinsku natankujete každý litr asi o 9 Kč levněji než u nás. Proto se vyplatí nabrat plnou nádrž ještě před přejezdem hranic do Chorvatska – tady jsou pohonné hmoty přibližně stejně drahé jako u nás. Na jedné plné nádrži tak ušetříte přibližně pět stovek.

21. června 2022 chorvatská vláda zastropovala ceny benzinu a nafty na dva týdny. Cena benzinu tak činí 13,50 kuny za litr (44,33 koruny) a cena nafty 13,08 kuny za litr (42,95 korun). Toto nařízení se však vztahuje pouze na čerpací stanice mimo dálnice. Na dálnicích nadále platí tržní ceny, a ty se před začátkem sezóny ještě zvýšily.

Chystáte se na cestu přes Slovensko a Maďarsko? Pak natankujete na Slovensku o něco levněji než v ČR. Naopak v Maďarsku se vám tankování prodraží, jelikož jsou zde v platnosti dvojí ceny pohonných hmot. Pro místní obyvatele platí levnější ceny, pro zahraniční turisty vyšší ceny. Jakmile kamera na čerpací stanici zaměří zahraniční poznávací značku a zvednete pistoli ze stojanu, naskočí vám na displeji cena přibližně o 40 procent vyšší. Jeden litr benzinu tak vyjde v průměru téměř na 50 Kč.

Hraniční kontroly

Letošní léto se ruší kontroly očkování a dalších dokumentů, které byly potřeba kvůli pandemii covid-19, ale to neznamená, že se zdržení na hranicích zcela vyhnete. Chorvatsko je sice členem Evropské unie, ale stále nepatří do schengenského prostoru.

Pro cestu do Chorvatska vám stačí platný občanský průkaz, případně můžete vycestovat na cestovní pas. Nezapomeňte na to, že vlastní občanský průkaz či pas musí mít i děti, a to již od narození. Ohlídejte si také platnost dokladů od vozidla (technický průkaz, zelená karta) a vašeho řidičského průkazu.

Dopravní situace

Chcete na dovolenou do Chorvatska během letních prázdnin? Pak se připravte na zácpy. Nejdelší kolony se tvoří na hraničních přechodech v pátek a sobotu, kdy se střídají turnusy v ubytování. Obvykle nepomůže ani vyrazit na noc. Pokud máte možnost výběru, vydejte se na cestu raději uprostřed pracovního týdne.

Vůbec nejhorší situace na silnicích bývá první prázdninový víkend (1.–3. července) a na přelomu července a srpna. V těchto dvou termínech začínají prázdniny v největších spolkových zemích Německa, a proto vás čekají dlouhé kolony.

Dopravní předpisy

Abyste se vyhnuli zbytečným pokutám, připravte se na odlišnosti v dopravních předpisech. V Rakousku sundejte kameru z čelního skla nebo alespoň zakryjte její čočku – je zakázáno pořizovat záběry veřejných prostor.

Odlišností oproti českým zákonům je tolerance alkoholu až do 0,5 promile na území Chorvatska. Nicméně tato hranice neplatí pro mladé řidiče do 24 let a profesionální řidiče, ti musí dodržovat striktní nulu.

Rychlostní limity jsou v Chorvatsku i všech tranzitních zemích shodné s Českou republikou, tedy 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici. Zejména v Rakousku dbejte na přesné dodržování rychlosti, místní policie je proslulá tím, že tvrdě trestá i menší přestupky.

Cestovní pojištění – autoasistence

Při cestě do Chorvatska by vám nemělo chybět cestovní pojištění. V rámci EU vám sice stačí Evropský průkaz pojištěnce, nicméně musíte počítat se spoluúčastí a ošetřením pouze v nezbytných případech.

Naproti tomu cestovní pojištění pokrývá široké spektrum léčebných výloh a navíc vám umožní pojistit si odpovědnost – tedy situace, kdy způsobíte škodu někomu jinému. K cestovnímu pojištění si můžete přidat i další připojištění, například úrazové pojištění nebo pojištění zavazadel.

Chci si sjednat cestovní pojištění na cestu do Chorvatska

Pokud jedete do Chorvatska autem, rozhodně oceníte připojištění autoasistence. To vám pomůže, když dojde k havárii či poruše. Zahrnuje odtah či náhradní ubytování, jestliže zůstane po nehodě vaše auto nepojízdné. Když máte defekt nebo si zabouchnete klíče, zajistí vám opravu na místě. Konkrétní rozsah služeb se liší v závislosti na konkrétní pojišťovně.

Cena cestovního pojištění závisí na výši pojistného krytí i dalších faktorech. Proto se vyplatí srovnat si nabídky různých pojišťoven.

Další druhy dopravy do Chorvatska

Nechcete letos cestovat do Chorvatska autem? Můžete si zvolit i jiné způsoby dopravy. Letecky se dostanete z Prahy do Záhřebu, Splitu, Dubrovniku nebo Zadaru, z Vídně se navíc nabízí let do Puly. V posledních letech si čeští turisté oblíbili také cestu vlakem, jízdenky prodává RegioJet a České dráhy. Poslední možností je cesta autobusem s jedním z mnoha dopravců.

Autor - Jana Březinová
Jana Březinová Více článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Očkování při cestě do zahraničí - Sestra očkuje pacientku do ramene
  Cestování
  12. listopadu 2022|Jana Březinová
  Očkování při cestách do zahraničí

  Každoročně vyráží na dovolenou do zahraničí miliony Čechů. V posledních letech ale cestování komplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19. Do jakých zemí aktuálně potřebujete očkování a kde stačí test? Nezapomínejte však ani na další povinná a doporučená očkování, a to především při cestách do exotiky.

 • Muž s letenkami, pasem a mobilním telefonem na letišti
  Cestování
  01. října 2022|Veronika Čermáková
  Flexibilní letenky: Co to je a na co si při koupi dát pozor?

  Ještě donedávna byly koupené letenky prakticky nezrušitelné. Pokud jste se snažili zrušit či změnit termín letenky, stála vás změna víc než samotná letenka. Doba pandemie koronaviru však všechno změnila a dlouhou dobu letecké společnosti nabízely možnost zakoupení flexibilních letenek, které lze libovolně měnit. Letecká doprava ale konečně začala znovu ožívat a většina aerolinek se vrací k původním pravidlům. Jaké společnosti stále ještě nabízejí flexibilní letenky?

 • Tipy na výlety do hor pro milovníky hor - Nohy muže pochodující po horách
  Cestování
  26. září 2022|Monika Šaríková
  Tipy na výlety do hor pro rodiny s dětmi i zkušené turisty

  Toužíte poznat české a nejbližší sousední hory, ale nevíte, kde je bezpečno také pro rodiny s dětmi nebo začínající turisty s žádnými či jen malými zkušenostmi? Dali jsme do kupy tipy na výlety do hor pro všechny - rodiny s dětmi, normální turisty, ale i profíky, kterým už dochází nápady.

 • Vinice na jižní Moravě
  Cestování
  01. září 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Vinařská sezóna 2022: Co navštívit a jak se chránit před riziky

  Tuzemské vinice nabízejí neuvěřitelně rozmanité odrůdy, z nichž mistři vinaři, vyzbrojení letitými zkušenostmi, vyrábějí lahodná vína, která vynikají bohatým spektrem aromatických látek i plnou chutí. Není se proto čemu divit, že stále více tuzemských i zahraničních turistů touží zažít na vlastní kůži tradiční vinobraní a ochutnat vína, která se mohou pyšnit celou řadou zajímavých cen. Kam za vínem zamířit a co ochutnat?

 • Pláž na Bali
  Cestování
  17. srpna 2022|Monika Šaríková
  Období dešťů v Thajsku a na Bali aneb kdy si pro dovolenou raději vyberte jinou destinaci

  Thajsko a Bali patří mezi nejvyhledávanější exotické destinace, kam Češi jezdí strávit vysněnou dovolenou. Před koupí letenek si však nezapomeňte zjistit, zda je návštěva vhodná. Například v období dešťů byste si kouzlo těchto lokalit příliš neužili.

 • potřebujete-vízum
  Cestování
  22. července 2022|Jana Březinová
  Do jakých zemí potřebujete vízum?

  Pokud cestujete pouze v rámci Evropské unie, žádné vízum nepotřebujete. Vystačíte si pouze s občanským průkazem. Za hranicemi EU už ale toto platit nemusí. Česká republika má sice bezvízový styk se 185 státy, ale do řady států je turistické vízum zapotřebí. Někdy se kvůli získání víza musíte vypravit dokonce na zastupitelský úřad v zahraničí.

 • víkend na vodě
  ŽivotCestování
  03. července 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víkend na vodě: Na co se připravit a jak se chránit před riziky?

  Češi jsou národem chatařů, chalupářů, houbařů a také vodáků. Typická letní kratochvíle učarovala nejednomu z nás. Pokud sami plánujete na vodu vyrazit, přečtěte si, jak se na tenhle adrenalinový výlet připravit a ochránit sebe i majetek před případnými riziky, která by mohla proměnit pečlivě naplánovaný výlet v noční můru.

 • Tabule - letiště - zrušený let
  Cestování
  29. června 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Zrušili vám let – na koho se obrátit?

  Pandemie covidu nepřestává zasazovat rány cestování. Aerolinky a cestovní kanceláře sice mají prodané rekordní množství letenek a zájezdů, odlety letadel ale komplikuje nedostatek lidí na letištích i stávkující personál. Co dělat, pokud uvíznete na letišti v důsledku zpožděného letu? A na koho se obrátit, pokud váš let rovnou zruší?

 • chorvatsko
  Cestování
  24. června 2022|Veronika Doskočilová
  Jak ušetřit při návštěvě Chorvatska?

  Turistické městské karty jsou v Chorvatsku poměrně rozšířené. Nabízí je řada turisticky oblíbených měst. Podmínky jednotlivých karet se ale liší. Některé získáte bezplatně, jiné stojí peníze. Některé karty platí jen pár dní, jiné i rok. A v rámci některých z nich máte různé aktivity zcela zdarma, zatímco jiné turistické karty vám nabízí pouze slevy z různých vstupů a služeb.

 • Mapa a pas
  Cestování
  07. června 2022|Veronika Čermáková
  Jak si vyřídit cestovní pas – krok za krokem

  Pokud vás čeká vyřízení nového cestovního pasu, nemělo by vás překvapit, že si budete muset pořídit biometrický pas. Původní pasy jsou totiž platné do doby jejich uvedené platnosti a nově se už vydávají jen biometrické cestovní pasy. Co znamená biometrický pas a co budete potřebovat k jeho vyřízení se dozvíte v našem článku.

 • cestování
  Cestování
  30. května 2022|Jana Březinová
  Na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou

  Aby se dovolená nebo návrat z ní nestal noční můrou, měli byste její přípravě věnovat alespoň trochu času. Nenechávejte všechno na poslední chvíli. Jinak hrozí, že těsně před odjezdem zjistíte, že nemáte platné doklady nebo vás po návratu bude čekat vykradený byt.Aby se dovolená nebo návrat z ní nestal noční můrou, měli byste její přípravě věnovat alespoň trochu času. Nenechávejte všechno na poslední chvíli. Jinak hrozí, že těsně před odjezdem zjistíte, že nemáte platné doklady nebo vás po návratu bude čekat vykradený byt.

 • nizkonakladovy-let
  Cestování
  08. května 2022|Veronika Čermáková
  Vše o nízkonákladových letenkách

  Nízkonákladové letenky jsou oblíbeným způsobem levného cestování. Není divu. Nízkonákladové letecké společnosti nabízejí letenky výrazně levnější, než u klasických leteckých společností, a tak se i za málo peněz můžete dopravit do vysněné destinace. Co jsou to nízkonákladové společnosti a v čem se liší od těch klasických si povíme v následujícím článku.

 • Žena s batohem a letenkami
  Cestování
  11. dubna 2022|Veronika Čermáková
  Jak ulovit nejlevnější letenky

  Akční letenky, díky kterým můžete výhodně procestovat celý svět, nejsou žádnou novinkou. Někdy vám sice hledání výhodných letenek zabere trochu více času a možná budete muset slevit ze svých nároků, odměnou vám však budou ušetřené peníze, které potom můžete investovat do zážitků. Přinášíme vám pár tipů, jak ulovit tu nejlevnější letenku.

 • Rodina na dovolené
  Cestování
  15. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Cestování se staršími dětmi

  Máte v hlavě představu krásné dovolené, kde se děti nebudou nudit a dospělí si odpočinou? Aby šlo vše hladce, měli byste se na cestování s dětmi důkladně připravit. Jinak vás může postihnout celá řada nepříjemností, od zdravotních potíží až po chybějící doklady. Na co nezapomenout při cestování se staršími dětmi?

 • Těhotná žena na letišti
  Cestování
  02. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Cestování v těhotenství

  Kvůli těhotenství se určitě nemusíte vzdát dovolené a cestování, na druhou stranu je dobré mít na paměti pár základních pravidel, abyste byla vy i nenarozené miminko v bezpečí. Pro cestování v těhotenství je ideální druhý trimestr.

 • Dubaj
  Cestování
  09. února 2022|Veronika Čermáková
  Co zažít v Dubaji?

  Procestovali jste již opravdu mnoho a jen málokteré místo vás dokáže ještě překvapit? Pak vyrazte do Dubaje, do města, které na sebe několikrát do roka upozorňuje unikátními stavbami a atrakcemi. Na své si zde přijde opravdu každý, a tak není divu, že si Dubaj získá srdce snad každého návštěvníka. Co byste při její návštěvě rozhodně neměli vynechat?

 • Koronavirus
  Cestování
  Koronavirus: cestovní pojištění

  Pandemie nového typu koronaviru poznamenala běžný život u nás i ve světě. Nevyhnula se bohužel ani cestování, které po měsících přísných uzávěr zažívá pomalou obnovu. Pokud plánujete zahraniční cestu, je nezbytně nutné vyřídit si kvalitní cestovní pojištění. Koronavirus vás totiž může uvrhnout do karantény, izolace nebo vám cestování ještě více znepříjemnit.

 • Lyžařky na svahu
  Cestování
  20. prosince 2021|Monika Šaríková
  Zimní dovolená v roce 2021 aneb kam vyrazit přes svátky na lyže?

  Loni byla lyžařská střediska i veškeré hotely a penziony zavřeny kvůli pandemii téměř celou zimu. Letos jsou pobyty na horách a lyžování povoleny, ovšem ne všude a jen za splnění přísných podmínek.

 • Dovolená v Egyptě - pyramidy a velbloudi
  Cestování
  16. prosince 2021|Veronika Čermáková
  Vánoční dovolená v Egyptě

  Láká vás prožití letošních vánočních svátků tak trošku jinak? Co takhle vyhnout se vánočnímu stresu a oslavit Vánoce pod palmami v Egyptě? Egypt je díky příjemným teplotám i ceně ideální destinací pro trávení vánoční dovolené.

 • Test na covid
  Cestování
  22. září 2021|Monika Šaríková
  Testy na covid-19: Jsou stále zdarma nebo si Češi už musí připlatit?

  V první polovině června vláda prohlásila, že od 1. září 2021 skončí bezplatné testování na covid-19 pro všechny osoby nad 18 let. Cestování za hranice se tak mělo prodražit až o několik set korun. Jaká je situace nyní na začátku října?

 • Žena v klobouku se opaluje
  Cestování
  17. září 2021|Veronika Čermáková
  Podzimní dovolená v době Covidu

  Ani letos mírné komplikace a nepříjemnosti spojené s cestováním vášnivé cestovatele neodrazují od vycestování do zahraničí. A to i navzdory tomu, že součástí většiny cest zatím zůstává negativní test na COVID-19. Stále se však najdou země, kam lze vyrazit i bez nutnosti předkládání testu či potvrzení o očkování. Pojďte se s námi podívat na přehled oblíbených destinací kam i na podzim stojí za to vyrazit.

 • Pár na kolech
  Cestování
  28. srpna 2021|Jana Poncarová
  Dovolená na kole: Co kryje pojištění pro cyklisty?

  Letošní letní dovolenou tráví poměrně velká část Čechů v tuzemsku. A tak je plno na cyklostezkách, v lesích, u rybníků i na vodě. Kde je více lidí, tam číhá i více nebezpečí – krádeží, zranění a dalších nepříjemností. K tomu se přidává alkohol. Pokud se chystáte na výlet za burčákem nebo si v půlce trasy rádi dopřejete vychlazenou dvanáctku, neměli byste šetřit na dobrém pojištění pro cyklisty.

 • Via ferraty - usmívající se žena v červené helmě
  Cestování
  27. srpna 2021|Veronika Čermáková
  Kam na via ferraty v ČR a za hranicemi

  Patříte mezi příznivce skalního lezení a hledáte místo, kde si tento nezapomenutelný horský zážitek jak se patří užít? Via ferraty neboli zajištěné cesty už dávno nejsou doménou pouze zahraničních destinací. Naopak i u nás je z čeho vybírat. Kam stojí za to vyrazit?

 • Mladý pár v bazénu
  Cestování
  25. srpna 2021|Veronika Čermáková
  Jak využít konec letní sezóny na maximum?

  Blíží se konec léta a s ním souvisí i konec turistické sezóny. Pokud ji chcete využít na maximum a vyrazit někam za sluncem, zde je pár tipů na místa, která stojí za to navštívit.

 • Muž na vlakovém nástupišti
  Cestování
  10. července 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Cestujeme po ČR levně: Je lepší auto nebo vlak?

  Chystáte se o letních prázdninách poznávat krásy České republiky? I když je naše země relativně malá, pokud plánujete vícedenní výlet, může se vám cestování prodražit. Tím spíš, když vyrážíte s celou rodinou. Jaký dopravní prostředek je nejlepší zvolit, auto nebo vlak?

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.