Dálniční známka do Maďarska

 • Aktuální informace o dálničních známkách

 • Nezapomeňte si před cestou do zahraničí sjednat pojištění auta.

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

Kde koupit dálniční známku do Maďarska online

Povinnost pořídit si maďarskou dálniční známku mají majitelé osobních automobilů, obytných vozů, přívěsů, autobusů a motocyklů do 3,5 tun. Nákladní vozy nad 3,5 t využívají systému mýtných bran a platí dle počtu ujetých kilometrů.

Dálniční známku online koupíte na webu ematrica.nemzetiutdij.hu nebo virpay.hu. Pokud vám online nákup nevyhovuje, můžete elektronickou známku pořídit v kamenných prodejnách a to na hraničních přechodech nebo maďarských čerpacích stanicích. Prodejní místa jsou vždy viditelně označena nápisy e-VIGNETTE nebo MATRICA.

Kde koupit maďarskou dálniční známku v Česku

Pokud cestu do Maďarska plánujete s předstihem, maďarskou dálniční známku můžete koupit už v Česku. A to prostřednictvím ÚAMK, která prodej zajišťuje ve své centrále v Praze 4, Na Strži 1837/9. Tento způsob je ale zbytečně zdlouhavý a komplikovaný, proto je vhodnější pořídit elektronickou dálniční známku výše uvedenými způsoby.

Jak koupit maďarskou dálniční známku

Na zmíněných e-shopech si jednoduše vytvoříte účet a po opětovném přihlášení vyplníte údaje o vozidle a vybranou známku zaplatíte platební kartou. Zakoupenou e-známku nemusíte lepit na čelní sklo ani tisknout. To, jestli platnou známku máte, kontrolují na placených úsecích kamery podle SPZ vozidla.

Cestujte naplno

Cestovní pojištění v Maďarsku

Věděli jste, že si můžete sjednat pojištění pro cestování v Maďarsku za pár korun? Pojištění na prodloužený víkend vás bude stát necelých 120 Kč. Pokud chcete chránit nejen sebe, ale i své auto, zavazadla a domácí mazlíčky, popřemýšlejte nad produktem Dovolená autem, který vám pokryje vše v jednom.Cena maďarské dálniční známky

Platnost dálniční známkyHmotnost do 3,5 t a 7 míst + přívěsyHmotnost do 3,5 t nad 7 místAutobusy

10 dní

€19.64 / 466 Kč

€28,57 / 678 Kč

€63,32 / 1 503 Kč

1 měsíc

€31,79 / 755 Kč

€45,00 / 1 068 Kč

€89,82 / 2 132 Kč

1 rok

€175,68 / 4 169 Kč

€249,39 / 5 918 Kč

€817,32 / 19 395 Kč

Zdroj: Autovignet.hu

Mohlo by vás zajímat:

Pokud jste na zpoplatněnou silniční nebo dálniční maďarskou síť vjeli omylem, můžete si do 60 minut od vjetí na placený úsek známku zakoupit dodatečně online.

Dálniční známka do Maďarska v roce 2023 a její platnost

 • 1

  Zakoupená desetidenní (na e-shopu označovaná jako týdenní = „weekly”) e-známka Maďarsko platí od počátečního dne označeného kupujícím na dalších 9 po sobě následujících dní, přičemž v 9. den platí do půlnoci.

 • 2

  Měsíční známka je platná od počátečního dne označeného kupujícím do půlnoci totožného dne následujícího měsíce. Pokud v daném měsíci takový den neexistuje, tak do půlnoci posledního dne v měsíci.

 • 3

  Roční maďarská dálniční známka je platná od 1. dne daného roku do půlnoci 31. ledna po roce, v němž jste známku zakoupili.

Dálnice Maďarsko a další placené úseky v Maďarsku

Elektronickou dálniční známku musíte mít v Maďarsku při průjezdu následujícími úseky:OznačeníPlacené dálnice v MaďarskuDélka

M0

Budapešťský okruh

79 km

M1

Budapest – Tatabánya – Györ – Rakousko A

167 km

M2

Budapest – Vác

30 km

M3

Budapest – Nyíregyháza – Vásárosnamény

280 km

M5

Budapest – Kecskemét – Szeged – Srbsko A1

169 km

M6

Budapest – Szsekszárd – Bóly

193 km

M7

Budapest – Székesfehérvár – Chorvatsko A4

233 km

M8

Dunavecse – Dunaújváros

10 km

M9

Dusnok – Szekszárd

21 km

M15

Mosonmagyaróvár – Slovensko D2

14 km

M19

Györ – Györ (město)

10 km

M30

Emöd – Miskolc

28 km

M31

Nagytarcsa – Gödöllö

12 km

M35

Görbeháza – Debrecen

44 km

M43

Szeged – Rumunsko A1

58 km

M51

Budapest – Dunaharaszti

9 km

M60

Bóly – Pécs

Bóly – Pécs

M70

Letenye – Slovinsko A5

21 km

M85

Györ – Csorna

27 km

M86

Csorna – Szombathely

69 kmPřed cestou do Maďarska nezapomínejte ani na pojištění

Aby se vám cesta do Maďarska zbytečně neprodražila, kromě platné dálniční známky nepodceňte ani důležitost pojištění auta do zahraničí. Zmínit musíme pojištění havarijní, které kryje škody způsobené na vašem vozidle. Sjednat si ho můžete i jen na dobu pobytu v Maďarsku, jako tzv. krátkodobé havarijní pojištění. S výběrem vhodného pojistného produktu vám pomůže online kalkulačka, kde si najdete tu nejvýhodnější nabídku, kterou si můžete obratem také sjednat.

Věděli jste, že:

Srovnaný magazín

 • 22. září 2022|Marek Drahorád
  Nejčastější připojištění k povinnému ručení

  Z povinného ručení se v posledních letech stal produkt, který dokáže nahradit i havarijní pojištění. Můžete se totiž připojistit prakticky na všechna rizika, která vašemu autu hrozí. Není proto divu, že zájem o připojištění k povinnému ručení dlouhodobě roste. Jak si vybrat správná připojištění? A která jsou v Česku nejoblíbenější?

 • 14. září 2022|Petr Pohůdka
  Nárůst ceny vlastnictví vozu: Jak ušetřit peníze na provozu auta?

  V posledních měsících jsme svědky zdražování benzínu, povinného ručení, náhradních dílů nebo nových aut. Provoz vozidla tak stojí mnohem více než v minulosti. Jakými způsoby lze tyto náklady snížit? Poradíme vám, jak ušetřit peníze na provozu auta.

 • 02. září 2022|Petr Pohůdka
  Proč je důležité mít havarijní pojištění i u staršího auta

  Havarijní pojištění auta není na rozdíl od povinného ručení vyžadováno zákonem. Řidiči si proto havarijní pojištění často nesjednají, zejména u starších vozů. Jenže i u ojetých automobilů vás oprava škod může vyjít pěkně draho. V době rostoucích cen v autoservisech to platí dvojnásob. Proč byste havarijní pojištění ojetého auta neměli podceňovat?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.