Dálniční známka do Maďarska

 • Aktuální informace o dálničních známkách

 • Nezapomeňte si před cestou do zahraničí sjednat pojištění auta.

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

Kde koupit dálniční známku do Maďarska online

Povinnost pořídit si maďarskou dálniční známku mají majitelé osobních automobilů, obytných vozů, přívěsů, autobusů a motocyklů do 3,5 tuny. Nákladní vozy nad 3,5 t využívají systém mýtných bran a platí dle počtu ujetých kilometrů.

Dálniční známku online koupíte na webu ematrica.nemzetiutdij.hu nebo virpay.hu. Pokud vám online nákup nevyhovuje, můžete elektronickou známku pořídit v kamenných prodejnách, a to na hraničních přechodech nebo maďarských čerpacích stanicích. Prodejní místa jsou vždy viditelně označena nápisy e-VIGNETTE nebo MATRICA.

Kde koupit maďarskou dálniční známku v Česku

Pokud cestu do Maďarska plánujete s předstihem, maďarskou dálniční známku můžete koupit už v Česku. A to prostřednictvím ÚAMK, který prodej zajišťuje ve své centrále v Praze 4, Na Strži 1837/9. Tento způsob je ale zbytečně zdlouhavý a komplikovaný, proto je vhodnější pořídit elektronickou dálniční známku výše uvedenými způsoby.

Jak koupit maďarskou dálniční známku

Na zmíněných e-shopech vyplníte údaje o vozidle, délku platnosti dálniční známky a kontaktní e-mail. Známku zaplatíte platební kartou, potvrzení vám přijde na uvedenou e-mailovou adresu. Zakoupenou e-známku nemusíte lepit na čelní sklo ani tisknout. To, jestli platnou známku máte, kontrolují na placených úsecích kamery podle SPZ vozidla.

Cestujte naplno

Cestovní pojištění v Maďarsku

Věděli jste, že si můžete sjednat pojištění pro cestování v Maďarsku za pár korun? Pojištění na prodloužený víkend vás bude stát necelých 120 Kč. Pokud chcete chránit nejen sebe, ale i své auto, zavazadla a domácí mazlíčky, popřemýšlejte nad produktem Dovolená autem, který vám pokryje vše v jednom.Cena maďarské dálniční známky

Platnost dálniční známkyHmotnost do 3,5 t a 7 míst + přívěsyHmotnost do 3,5 t nad 7 místAutobusy (e-známka k dispozici jen do 1. 2. 2024)

10 dní

6 400 HUF / 411 Kč

9 310 HUF / 599 Kč

20 640 HUF / 1 327 Kč

1 měsíc

10 360 HUF / 666 Kč

14 670 HUF / 943 Kč

29 270 HUF / 1 882 Kč

1 rok

57 260 HUF / 3 681 Kč

81 280 HUF / 5 225 Kč

-

Zdroj: nemzetiutdij.hu


V roce 2024 přibyde k uvedeným variantám ještě jednodenní dálniční známka. Na základě směrnice EU ji všechny členské státy musí zavést do 25. března 2024. Cena jednodenní dálniční známky nesmí překročit 9 % z ceny roční známky. Podle posledních informací by se jednodenní známka v Maďarsku měla začít prodávat od 1. března 2024. Řidiči osobních aut za ni zaplatí 5 150 HUF, tedy zhruba 331 Kč.

Mohlo by vás zajímat:

Pokud jste na zpoplatněnou silniční nebo dálniční maďarskou síť vjeli omylem, můžete si do 60 minut od vjetí na placený úsek známku zakoupit dodatečně online.

Dálniční známka do Maďarska v roce 2024 a její platnost

 • 1

  Zakoupená desetidenní (na e-shopu označovaná jako týdenní = „weekly”) e-známka Maďarsko platí od počátečního dne označeného kupujícím na dalších 9 po sobě následujících dní, přičemž v 9. den platí do půlnoci.

 • 2

  Měsíční známka je platná od počátečního dne označeného kupujícím do půlnoci totožného dne následujícího měsíce. Pokud v daném měsíci takový den neexistuje, tak do půlnoci posledního dne v měsíci.

 • 3

  Roční maďarská dálniční známka je platná od 1. dne daného roku nebo data nákupu do půlnoci 31. ledna po roce, v němž jste známku zakoupili.

Dálnice Maďarsko a další placené úseky v Maďarsku

Elektronickou dálniční známku musíte mít v Maďarsku při průjezdu následujícími úseky:OznačeníPlacené dálnice v Maďarsku

M0

Budapešťský okruh

M1

Budapest – Tatabánya – Györ – Rakousko A4

M2

Budapest – Vác

M3

Budapest – Nyíregyháza – Vásárosnamény

M4

Budapest – Nagykereki

M5

Budapest – Kecskemét – Szeged – Srbsko A1

M6

Budapest – Szsekszárd – Bóly

M7

Budapest – Székesfehérvár – Chorvatsko A4

M8

Dunavecse – Dunaújváros

M9

Dusnok – Szekszárd

M15

Mosonmagyaróvár – Slovensko D2

M19

Györ – Györ (město)

M30

Emöd – Miskolc

M31

Nagytarcsa – Gödöllö

M35

Görbeháza – Debrecen

M43

Szeged – Rumunsko A1

M51

Budapest – Dunaharaszti

M60

Bóly – Pécs

M70

Letenye – Slovinsko A5

M85

Györ – Csorna

M86

Csorna – Szombathely

Před cestou do Maďarska nezapomínejte ani na pojištění

Aby se vám cesta do Maďarska zbytečně neprodražila, kromě platné dálniční známky nepodceňte ani důležitost pojištění auta do zahraničí. Zmínit musíme pojištění havarijní, které kryje škody způsobené na vašem vozidle. Sjednat si ho můžete i jen na dobu pobytu v Maďarsku, jako tzv. krátkodobé havarijní pojištění. S výběrem vhodného pojistného produktu vám pomůže online kalkulačka, kde si najdete tu nejvýhodnější nabídku, kterou si můžete obratem také sjednat.

Věděli jste, že:


Celková délka dálnic a dalších placených úseků v Maďarsku činí přibližně 1 850 km?


Nejvyšší povolená rychlost na dálnicích je pro osobní automobily 130 km/h?


Město Kaposvár spojuje s dálnicí M7 speciální povrch, který při přejetí zpívá? Nakreslené bílé čáry plní funkci not a auto se stane hudebním nástrojem.

V Maďarsku je zavedena nulová tolerance alkoholu?

Srovnaný magazín

 • technická kontrola vozu
  26. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Vše, co potřebujete vědět o STK

  Pravidelné návštěvě STK se nevyhne žádný majitel vozidla. Kdy musíte na STK vyrazit, jaká je cena technické kontroly, na co se technici zaměřují a co dělat, když vaše auto na STK neprojde? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace o STK včetně změn platných od roku 2024.

 • motorka vedle auta
  26. dubna 2024|Jana Březinová
  Když se potká auto a motorka: Nejčastější příčiny problémů a jak je řešit

  Většinu problémů mezi motorkáři a řidiči aut by vyřešilo, kdyby se jedna skupina dokázala vžít do té druhé. Jenomže velká část řidičů za řídítky motorky nikdy neseděla, a tak nedokáže posoudit, jak se její jízdní vlastnosti liší. Motorkáři zase zapomínají, že oni sice většinou vyjíždí pro radost, ale na silnicích potkávají řidiče, kteří třeba vystresovaní spěchají do práce.

 • Muž pije pivo při řízení auta
  15. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Bodový systém a pokuty 2024

  Od ledna roku 2024 platí v České republice nový bodový systém. Pro řidiče by měl být přehlednější. Vážné přestupky jsou postihovány přísněji, u banálních provinění se tresty naopak zmírnily. Jaké jsou hlavní změny a kde najdete bodový stav řidiče?

 • Koupě ojetého auta
  08. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Jak dovézt auto z Německa: Vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech lákavější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit modely, které v tuzemsku často chybí. Jak koupit auto v Německu a co je potřeba k přihlášení vozidla ze zahraničí? Připravili jsme pro vás průvodce nákupem auta v Německu.

 • výlet na motorce v horách
  06. dubna 2024|Jana Březinová
  Výlety na motorce do Rakouska a Německa – méně známé mototrasy přes Alpy

  Když se řeknou Alpy, nejspíš každý motorkář si vybaví legendární Grossglocknerstrasse. Tentokrát pro vás máme tipy na jiné alpské silnice. S krásným povrchem, plné zatáček a dechberoucími výhledy. Vydejte se s námi na dva výlety na motorce do Rakouska a Německa.

 • žena u moře - zájezd last minute
  04. dubna 2024|Jana Březinová
  Vyplatí se koupit first minute zájezd?

  Prodeje first minute pobytů vrcholí v lednu a únoru, cestovní kanceláře za včasnou koupi slibují slevy až 50 %. Skutečně se vyplatí objednat dovolenou s několikaměsíčním předstihem a máte ještě teď šanci ulovit výhodnou first minute nabídku?

 • Žena telefonuje kvůli prasklému čelnímu sklu
  30. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit prasklé čelní sklo

  Jeden odražený kamínek dokáže napáchat škodu za desítky tisíc. Není divu, že připojištění skel patří k nejoblíbenějším doplňkovým pojištěním. Sjednává si ho každý čtvrtý řidič. Která pojišťovna vám nabídne nejvýhodnější podmínky a jak prasklé sklo řešit?

 • 24. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle statistik pojišťoven se s odřeným autem na parkovišti setkalo 9 z 10 řidičů. Jak si s nehodou poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, když viník od nehody ujede?

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  19. března 2024|Petr Pohůdka
  Zdražení povinného ručení a havarijního pojištění v roce 2024

  I v letošním roce se provoz vozidla nejspíš prodraží. Připlatíme si nejen za pojištění, ale i autoservisní práce a součástky. Nicméně inflace konečně klesá, a tak by nárůst cenové hladiny neměl být tak výrazný – u povinného ručení a havarijního pojištění experti očekávají nárůst v jednotkách procent. Jak se s případným zvyšováním pojistného poprat?

 • Předávání klíče k autu
  11. března 2024|Petr Pohůdka
  Kupní smlouva na auto a přepis vozu. Co všechno je potřeba?

  Budete kupovat vozidlo nebo se naopak snažíte prodat to své? V obou případech si dejte pozor na správné vypořádání dokumentů. Vždy byste měli uzavřít písemnou kupní smlouvu a včas vůz přepsat na nového majitele, jinak hrozí dokonce pokuty.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.