Krátkodobé havarijní pojištění

  • Online srovnání

  • Vše vyřídíte pohodlně od PC

  • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

  • Úspora až 70 %

Spočítat ceny

Co je krátkodobé havarijní pojištění?

Ne každý potřebuje mít ochranu svého vozu na celý rok. Kdo ji skutečně nepotřebuje, ten volí produkt s názvem krátkodobé havarijní pojištění. To na našem trhu nabízí několik pojišťoven, které cílí prioritně na ty, kteří pojistku potřebují pouze krátkodobě.

Skvělým příkladem mohou být motorkáři, kteří během zimy nejezdí, a tak je pro ně krátkodobé havarijní pojištění možnou variantou, jak ušetřit. Podobně na tom jsou ale i majitelé aut, kteří chtějí mít pojištěné auto jen na dovolené. I pro ně je tato pojistka vhodná.

Krátkodobé vs. sezónní havarijní pojištění

U některých pojišťoven se můžete setkat ještě s rozlišením na krátkodobé a sezónní havarijní pojištění. Sezónní havarijní pojištění se sjednává na minimální dobu tří měsíců, pro motorkáře nebo majitele veteránů obvykle od 1. dubna do 31. října. V tomto období je havarijní pojištění platné, ale jinak uzavíráte smlouvu na dobu neurčitou – tzn. v příštím roce bude platné opět v tomto období.

Naproti tomu krátkodobé havarijní pojištění se sjednává na dobu určitou, obvykle na jeden měsíc. To využijete pro cestu na dovolenou.

Havarijní pojištění na měsíc – proč se hodí?

Uzavřít havarijní pojištění na měsíc nebo dva? To je ideální volba, pokud se chystáte s autem do zahraničí. Především u starších vozidel se většinou nevyplatí hradit havarijní pojištění po celý rok, ale na dovolené vám určitě přijde vhod. Pokud byste bourali, zabouchli si klíčky nebo potřebovali odtah nepojízdného vozidla, bude vás chránit právě havarijní pojištění na měsíc. Jinak si za hranicemi ČR za podobné služby dost připlatíte.

Většina pojišťoven nabízí havarijní pojištění na měsíc nebo na dva měsíce. Pokud vás zajímá ještě kratší období, například jeden týden, můžete využít připojištění auta k cestovnímu pojištění. Díky tomu si sjednáte havarijní pojištění na jednotlivé dny.

V čem může havarijní pojištění ochránit?

Ještě než se rozhodnete pro uzavření pojistky, měli byste vědět, v čem vám vlastně může pomoci a v jakých situacích vás krátkodobé havarijní pojištění ochrání. Mezi hlavní výhody havarijního pojištění samozřejmě patří proplacení škod na vašem voze při dopravní nehodě. Dále ale pojistka proplatí i škody, které na vašem autě způsobil vandal nebo přírodní živly. Ochrání vás také při krádeži vozu.

Vybrat nejvýhodnější pojistku lze online

A jak vlastně to nejvýhodnější pojištění vybrat? Ideálně prostřednictvím našeho online porovnávače. Díky němu vyberete nejen cenově nejvýhodnější nabídku na krátkodobé havarijní pojištění, ale také tu, co bude nejblíže vašim požadavkům. Na jednom místě totiž získáte srovnání hned několika pojišťoven. Tak ušetříte čas i peníze.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).