840 940 940 podpora@srovnejto.cz

Cestovní pojištění - rychle, levně a snadno.

  • Online srovnání a sjednání bez nutnosti podpisu
  • Sjednání zabere nejvýše 2 minuty
  • Můžete sjednat i v den odjezdu
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
8 Zákazníků zde nyní srovnává
Cestovní pojištění
Spočítat
ceny
AXA Assistance Allianz Pojišťovna AIG ČSOB UNIQA Wüstenrot ERV pojišťovna Slavia pojišťovna Union pojišťovna Ergo pojišťovna Pojišťovna VZP

Poslední uzavřené pojistky zákazníků

Před 18 min. Cestovní pojištění Sjednal: Igor, Praha Rakousko, 3 dny 213 Kč

Před 1 hod. Cestovní pojištění Sjednal: Hana, Vikýřovice Portugalsko, 5 dní 90 Kč

Před 1 hod. Cestovní pojištění Sjednal: Jan, Brno Rakousko, 3 dny 45 Kč

Před 2 hod. Cestovní pojištění Sjednal: Adam, Kopřivnice Itálie, 7 dní 214 Kč

Cestovní pojištění - rychle, levně a snadno.

2016-07-11

Co je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je druh nepovinného pojištění, které uzavírá klient s pojišťovnou před tím, než vycestuje do zahraničí, aby ho po dobu jeho pobytu v zahraničí chránilo. Cestovní pojištění standardně kryje klientovy případné léčebné výdaje při onemocnění a úrazech, některá cestovní pojištění hradí například také škody způsobené druhé osobě nebo ztrátu zavazadel či asistenční služby. Důležitou částí cestovního pojištění bývá repatriace, což je převoz pacienta nebo jeho tělesných ostatků zpět do vlasti. Pokud se chystáte do zahraničí, cestovní pojištění si rozhodně uzavřete. V zahraničí totiž neplatí vaše české zdravotní pojištění a veškeré výlohy si v případě neuzavření cestovního pojištění hradíte sami. Náklady na léčebné výlohy v zahraničí a na cestu zpět do České republiky se ovšem mohou vyšplhat i na miliony korun.

Kolik stojí cestovní pojištění?

Cena cestovního pojištění se odvíjí od vaší cílové destinace. U evropských zemí jako je Rakousko či Španělsko vás cestovní pojištění vyjde na pár korun za den. V případě, že se rozhodnete vyrazit dál do světa, bude vás stát cestovní pojištění víc. Jestliže cestujete do více států, nesjednávejte si pojištění pro každý zvlášť, ale jako cílovou zemi si vyberte tu nejvzdálenější. Dalšími faktory ovlivňujícími cenu cestovního pojištění bývají aktivity, které hodláte v zahraničí provozovat. Jestliže vyrážíte pouze za turistikou nebo na služební cestu bude částka za pojištění nižší než u cestovního pojištění pro rizikové sporty. I na cestovní pojištění můžete získat slevu oproti standardním ceníkům pojišťoven. Běžně si sjednáte cestovní pojištění za výhodnou cenu online nebo při uzavření pojištění přes srovnávače. Příklad ceny cestovního pojištění na 1 den přes srovnávač Srovnejto.cz:

Rakousko Thajsko
1 dospělá osoba od 22 Kč od 35 Kč
2 dospělé osoby od 44 Kč od 70 Kč
2 dospěli + 2 děti od 72 Kč od 114 Kč

K samotným léčebným výlohám si můžete dále sjednat také úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti a storno zájezdu. Tato připojištění samozřejmě základní cenu pojištění léčebných výloh zvyšují.

Co potřebuji pro sjednání pojištění?

Při sjednávání cestovního pojištění potřebujete do formuláře vyplnit pouze základní údaje. V první řadě musíte znát cílovou destinaci, datum odjezdu a datum návratu. Pak stačí vyplnit osobní údaje, uvést rodné číslo a kontakt na sebe a můžete smlouvu o cestovním pojištění uzavřít. Pak si jen smlouvu i kartičku o pojištění vytisknete a vezmete si je s sebou na cesty.

Co všechno cestovní pojištění kryje?

Cestovní pojištění vám standardně kryje náklady na lékařskou péči v zahraničí až do výše sjednaného pojistného limitu. Často bývají v ceně cestovního pojištění zahrnuty také asistenční služby. Jakmile budete v zahraničí potřebovat lékařské ošetření, kontaktujte asistenční linku, která vám doporučí další postup. V případě, že by vám byl tento základ málo, můžete si k cestovními pojištění sjednat také úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti nebo pojištění storna zájezdu. Před odjezdem do zahraničí si důkladně pročtěte smlouvu svého cestovního pojištění a ujistěte se, že vás cestovní pojištění bude chránit také při všech aktivitách, které v zahraničí plánujete podnikat. Cestovní pojištění běžně kryje turistiku, plavání a další běžné činnosti. Ovšem u zimních sportů a rizikových sportů, jakými jsou rafting, potápění nebo u sportu jako účelu cesty, si musíte sjednat pro tyto aktivity příslušené cestovní pojištění rizikových sportů. Pokud odjedete se například odjedete potápět do Egypta a něco se vám při potápění přihodí, obyčejné cestovní pojištění vám léčebné výlohy neuhradí.

Co je příplatkové cestovní pojištění?

Mezi příplatková cestovní pojištění spadají všechna připojištění, která si můžete sjednat k základnímu cestovnému pojištění léčebných výloh. Patří mezi ně

  • úrazové pojištění, kdy v případě úrazu získáte od pojišťovny finanční odškodnění
  • pojištění zavazadel, v rámci kterého vám pojišťovna poskytne finanční náhradu při poškození, ztrátě nebo odcizení zavazadel
  • pojištění odpovědnosti, ze kterého pojišťovna zaplatí škodu způsobenou druhým
  • a pojištění storna zájezdu, díky kterému vám pojišťovna zaplatí storno poplatky v případě, že cestu zrušíte

Kdy si mám koupit cestovní pojištění?

Cestovní pojištění si sjednejte ještě před odjezdem do zahraničí. Pojišťovny a srovnávače cestovního pojištění nabízejí cestovní pojištění online, a tak není problém, pokud si vzpomenete na cestovní pojištění až večer před odjezdem. Jednoduše si sednete k internetu a cestovní pojištění si během pár minut sjednáte. Pak stačí si jen vytisknout smlouvu a kartičku pojištěnce a je to. Pokud doma tiskárnu nemáte, stáhněte si smlouvu a kartičku alespoň do telefonu a vytisknete si je na místě.

Kde si mám koupit cestovní pojištění?

Cestovní pojištění si můžete sjednat buď přímo na kamenné pobočce pojišťovny, na webových stránkách pojišťovny nebo na stránkách online srovnávačů. Pokud si půjdete sjednat cestovní pojištění osobně, počítejte se zpravidla vyšší cenou. Při sjednání online nabízejí cestovní pojišťovny často určitou slevu z konečné částky. V online srovnávačích si můžete během několika málo minut porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven a vybrat si tu nejvýhodnější pro sebe. Cestovní pojištění jednotlivých pojišťoven se totiž může lišit nejenom cenou, ale také rozsahem doplňkových pojištění, pojistných rizik, i limitem pojistného plnění.

Stačí mi cestovní pojištění k platební kartě?

Pokud vaše banka nabízí cestovní pojištění k cestovní kartě, měli byste si před odjezdem zjistit, co přesně a do jaké výše toto cestovní pojištění kryje. Cestovní pojištění k platební kartě mívá totiž nízké pojistné limity, a tak vám případné léčebné výlohy nemusí uhradit celé. Stejně tak vás neochrání v případě ztráty zavazadel nebo v případě, že způsobíte škodu druhé osobě. Proto byste měli před cestou do zahraničí důkladně promyslet, co vše chcete na své cestě podnikat, a vždy uzavřít i klasické cestovní pojištění s patřičnými připojištěními.

Proč potřebuju cestovní pojištění?

V Česku vám platí české zdravotní pojištění. Pokud tedy v tuzemsku onemocníte nebo se vám stane úraz, jdete prostě k lékaři či do nemocnice, ukážete tam kartičku pojištěnce a oni vás zdarma ošetří. V zahraničí vám ale české zdravotní pojištění neplatí, a proto si musíte před odjezdem sjednat cestovní pojištění. Vzhledem k tomu, že si v České republice za lékařské ošetření neplatíte, rozhodně vás částka, kterou po vás za ošetření v cizině bude tamější lékařské zařízení vyžadovat, nemile překvapí. Návštěva lékaře, byť jen kvůli běžné viróze, vás vyjde na několik tisíc korun, zvrtnutý kotník i na desetitisíce. U závažných zdravotních obtíží s leteckým transportem zpět do vlasti, se částka často vyšplhá na miliony korun. Pokud nebudete mít sjednané cestovní pojištění, budete muset vše uhradit z vlastní kapsy.

Můžu cestovní pojištění zrušit?

Pro zrušení cestovního pojištění platí stejné výpovědní podmínky jako pro jakékoliv jiné pojištění. U dlouhodobého cestovního pojištění můžete podat písemnou výpověď ke konci pojistného období, do 2 měsíců od sjednání, po vzniku pojistné události anebo můžete cestovní pojištění zrušit po dohodě s pojišťovnou. U krátkodobého cestovního pojištění sjednaného na dobu určitou možnost zrušit cestovní pojištění nemáte, protože zaniká k předem stanovenému datu.

Které pojišťovny cestovní pojištění nabízejí?

V tuzemsku nabízí cestovní pojištění celá řada pojišťoven. Mezi oblíbené společnosti, které nabízejí cestovní pojištění za dobrou cenu, s dostatečnými pojistnými limity a zároveň poskytují celou řadu dalších připojištění, patří pojišťovny Axa, Allianz, AIG, ČSOB Pojišťovna, UNIQA, Wüstenrot, ERV - Evropská pojišťovna, Slavia Pojišťovna, Union Pojišťovna, Ergo a Pojišťovna VZP. Pokud se vám nechce zkoumat nabídku každé společnosti zvlášť, využijte pomoci internetových srovnávačů cestovního pojištění. Během chvilky zjistíte, které cestovní pojištění se hodí pro váš účel cesty a na kolik vás vyjde. A za dalších pár minut už můžete mít smlouvu uzavřenou a nachystanou na váš odjezd.

Jaké cestovní pojištění je nejlepší?

Ukázat na jedno cestovní pojištění z nabídky všech pojišťoven a prohlásit o něm, že je nejlepší, není reálné. Vždy záleží na tom, kam jedete, co tam budete dělat a jaká vás tam čekají rizika. Na cenu mají vliv taky různé balíčky připojištění (např. úrazové připojištění, pojištění odpovědnosti nebo pojištění zavazadel). V neposlední řadě cenu cestovního pojištění významně ovlivňují limity pojistného plnění. To znamená, kolik za vás pojišťovna zaplatí v případě, že budete muset cestovní pojištění využít. Pokud se chystáte podniknout dobrodružnou vysokohorskou expedici, vyjde vás cestovní pojištění dráž, než když se pojedete opalovat k chorvatskému moři. Pokud si chcete vybrat nejlepší cestovní pojištění, využijte online srovnávač cestovního pojištění. Do něj zadáte parametry svého zahraničního pobytu a on vám přehledně srovná nabídky jednotlivých pojišťoven šité na míru vašim plánům. Nezapomeňte se však kromě celkové ceny pojištění dívat také na výši limitů pojistného plnění. Ty by vás totiž měly zajímat víc než samotná cena cestovního pojištění.

Co je dlouhodobé cestovní pojištění?

Dlouhodobé cestovní pojištění se vám finančně vyplatí v případě, že plánujete pobývat v zahraničí delší čas nebo často cestujete. To platí i pro pracovní pobyty. Dlouhodobé cestovní pojištění se sjednává na rok a uvádíte v něm cílovou destinaci. Pokud ještě nevíte, kam všude budete cestovat, vyplníte alespoň pásmo (Evropa, Amerika aj.) a cestovní pojištění vám bude platit v celém pásmu nezávisle na konkrétní zemi pobytu. Dlouhodobé cestovní pojištění do Asie si v současnosti oblíbili například digitální nomádi, kteří v zahraničí tráví i několik měsíců v kuse.

4.85 na základě 297 hodnocení. 5
Cestovní pojištění si u nás právě srovnávají 2 lidé

Hodnocení našich zákazníků

Hodnoťte i Vy, stači kliknout na hvezdičky níže a zadat číslo smlouvy

Luboš hodnotí:
100%

"Ušetřete si nějakou tu kačku a srovnejte si cestovko nebo povinné ručení na tomto serveru"

Ivan L. hodnotí:
100%

"Jsem vděčný za tento web i za suprovou mobilní aplikaci na cestovní pojištění"

Mluví se o nás a charita

Naše garance

Desítky tisíc zákazníků,
kteří u nás ušetřili

Jednoduché a online
srovnání za 1 min

Zaplatit můžete
také ihned online

Bez papírování,
bez obíhání pojišťoven

Čtěte náš blog a zjistěte víc

Archiv článků
Nejlevněší cestovní pojištění
za 2 minuty online
8 Zákazníků zde nyní srovnává

První a jediná aplikace
na sjednání cestovního
pojištění v ČR
na všechny platformy
mobilních zařízení

Srovnávejte a sjednávejte
cestovní pojištění ve Vašem mobilu

Rychlá, jednoduchá mobilní aplikace pro Android, Apple i Windows mobily a tablety na srovnání a sjednání cestovního pojištění od 11 pojišťoven.