Cestovní pojištění – srovnání cen

Co je to cestovní pojištění do zahraničí?

Cestovní pojištění je druh nepovinného pojištění, které uzavírá klient s pojišťovnou před tím, než vycestuje do zahraničí, aby ho po dobu jeho pobytu v zahraničí chránilo. Cestovní pojištění standardně kryje klientovy případné léčebné výdaje při onemocnění a úrazech, některá pojištění hradí například také škody způsobené druhé osobě nebo ztrátu zavazadel či asistenční služby. Důležitou částí cestovního pojištění bývá repatriace, což je převoz pacienta nebo jeho tělesných ostatků zpět do vlasti.

Pokud se chystáte do zahraničí, cestovní pojištění si rozhodně uzavřete. V zahraničí vás může zdravotní ošetření vyjít pěkně draho a veškeré výlohy si v případě neuzavření cestovního pojištění budete muset hradit sami. Náklady na léčebné výlohy v zahraničí a na cestu zpět do České republiky se mohou vyšplhat i na miliony korun.

Chystáte se do zahraničí autem?

Ve spolupráci s AXA Assistance jsme pro Vás připravili cestovní pojištění Autem na hory, které kryje i nepříjemnosti spojené s cestou autem. Zahrnuje technickou asistenci (např. když se vybije autobaterie), opravu vašeho vozu na místě, odtah do ČR v případě poruchy i nehody, náhradní dopravu a rozsáhlé asistenční služby. Součástí je samozřejmě i kvalitní cestovní pojištění s vysokými limity, které Vás bude krýt, třeba když pro Vás bude muset letět vrtulník nebo někoho zraníte na sjezdovce. Spočítejte si cenu cestovního pojištění s naší kalkulačkou..

Spočítat
ceny

Tuzemské cestovní pojištění - pro cesty po České republice

Novinkou v naší nabídce cestovního pojištění je možnost sjednání cestovního pojištění pro cesty po České republice.

Dovolená v Česku je stále oblíbenější! Stále více z nás si užívá dovolenou, prodloužené víkendy, nebo jen volné dny v tuzemsku. Jen v loňském roce to bylo o téměř 1 milion lidí více než v roce 2016. Oceňují především pocit bezpečí, známé prostředí, zážitky, cenovou dostupnost a nemusí řešit ani jazykovou bariéru. Stále oblíbenější je také aktivnější dovolená, při které se alespoň trochu zapotíte (např. v zimě lyžování na českých horách, v jarní a letní sezóně zase výlety po hradech a zámcích, vyhlídkách, lázeňská turistika, kempování, vodáctví, cyklistika.... a spoustu dalších aktivit).

Říkáte si, na co si budu platit cestovní pojištění při cestách po České republice, když mám od státu hrazenou základní zdravotní péči zdarma?

Naše nabízené cestovní pojištění kromě základní zdravotní péče obsahuje také krytí množství jiných rizik, které budete mít rovněž pojištěné, jako např.:

 1. úrazové pojištění (pro případ trvalých následků po úrazu, smrt úrazem, denní odškodné při hospitalizaci následkem úrazu)
 2. pojištění osobních věcí a jiných zavazadel (elektronika, sportovní vybavení)
 3. pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví či majetku (když někde něco při cestách rozbijete, nebo někomu ublížíte)
 4. pojištění asistenčních služeb (turistické informace, telefonická pomoc v nouzi, pojištění právní ochrany)
 5. pojištění základních turistických sportů (jako např. lyžování, cyklistika, plavání,golf, fotbal...a mnoho dalších)
 6. možnost připojištění dalších rizikových sportů (jako např. skoky do vody, skiatlon, jachting, akrobatické lyžování, alpinismus...a mnoho dalších)

Kolik stojí cestovní pojištění?

Cena cestovního pojištění se odvíjí od vaší cílové destinace. U evropských zemí jako je Rakousko či Slovensko vás pojištění vyjde na pár korun za den. V případě, že se rozhodnete vyrazit dál do světa, bude vás stát pojištění na cesty víc. Jestliže cestujete do více států, nesjednávejte si pojištění pro každý zvlášť, ale jako cílovou zemi si vyberte tu nejvzdálenější. Dalšími faktory ovlivňujícími cenu cestovního pojištění bývají aktivity, které hodláte v zahraničí provozovat.

Jestliže vyrážíte pouze za turistikou nebo na služební cestu bude částka za pojištění nižší než u cestovního pojištění pro rizikové sporty. I na cestovní pojištění můžete získat slevu oproti standardním ceníkům pojišťoven. Běžně si sjednáte pojištění za výhodnou cenu online nebo při uzavření pojištění přes srovnávače. Porovnejte si nabídky cestovního pojištění u nás a zjistěte, která je pro vás nejvýhodnější.

Porovnat
nabídky

Příklad ceny cestovního pojištění na 1 den přes Srovnejto.cz pro jednotlivce, pár a 4člennou rodinu:

  jedinec pár rodina
Slovensko od 10 Kč od 20 Kč od 28 Kč
Chorvatsko od 11 Kč od 22 Kč od 35 Kč
Rakousko od 11 Kč od 22 Kč od 32 Kč
Thajsko od 17 Kč od 35 Kč od 58 Kč

K samotným léčebným výlohám si můžete dále sjednat také úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti a storno zájezdu. Tato připojištění samozřejmě základní cenu pojištění léčebných výloh zvyšují.

Příklady pojištění na zimní sporty pro týdenní dovolenou v Rakousku pro 4člennou rodinu:

AXA poj.
Autem na hory
AXA poj.
balíček Excelent
AXA poj.
balíček Standard
Uniqa poj.
balíček Standard
Cena pojištění 1 432 Kč 1 032 Kč 538 Kč 664 Kč
Léčebné výlohy neomezeně neomezeně 5 000 000 Kč 5 000 000 Kč
Asistence (včetně transportu ze sjezdovky) neomezeně neomezeně 5 000 000 Kč 1 500 000 Kč
Odpovědnost za škodu 25 000 000 Kč 25 000 000 Kč 1 000 000 Kč 1 000 000 Kč
Pojištění zavazadel (včetně lyží) 40 000 Kč 40 000 Kč 20 000 Kč 15 000 Kč
Oprava vozidla nebo odtah do ČR ANO X X X
Oprava vozidla ANO X X X
Náhradní doprava ANO X X X

Ve spolupráci s AXA Assistance jsme pro Vás připravili prémiový produkt, který pokryje vše pro cestu autem na hory. Nejenom, že máte kryté léčebné výlohy, úraz včetně zimních sportů, odpovědnost za škodu a vaše lyže nebo snowboard. Navíc Vám zajistí odtah vozidla, opravu Vašeho vozidla a dokonce i zajistí náhradní dopravu, aby jste mohli pokračovat ve Vaší dovolené, zatímco kryje repatriaci nepojízdného vozidla zpátky do ČR. Takže Vaše vysněná dovolená nebude ohrožena.


Co potřebuji pro sjednání pojištění přes internet?

Při sjednávání cestovního pojištění přes internet potřebujete do formuláře vyplnit pouze základní údaje. V první řadě musíte znát cílovou destinaci, datum odjezdu a datum návratu. Pak stačí vyplnit osobní údaje, uvést rodné číslo a kontakt na sebe a můžete smlouvu o cestovním pojištění uzavřít. Pak si jen smlouvu i kartičku o pojištění vytisknete a vezmete si je s sebou na cesty.

Za co si můžete připlatit?

Mezi příplatková (doplňková) cestovní pojištění spadají všechna připojištění, která si můžete sjednat k základnímu cestovnímu pojištění léčebných výloh. Porovnat je přehledně můžete po kliknutí na fialové tlačítko spočítat ceny. Patří mezi ně:

 • úrazové pojištění, kdy v případě úrazu získáte od pojišťovny finanční odškodnění,
 • pojištění zavazadel, v rámci kterého vám pojišťovna poskytne finanční náhradu při poškození, ztrátě nebo odcizení zavazadel,
 • pojištění odpovědnosti, ze kterého pojišťovna zaplatí škodu způsobenou druhým,
 • a pojištění storna zájezdu, díky kterému vám pojišťovna zaplatí storno poplatky v případě, že cestu zrušíte.
výhodně rychle přehledně
50% slevu na cestovní pojištění Pojištění již do 2 minut Přehlednou nabídku 11 pojišťoven současně
Spočítat
ceny

Co všechno cestovní pojištění do zahraničí kryje?

Cestovní pojištění vám standardně kryje náklady na lékařskou péči v zahraničí až do výše sjednaného pojistného limitu. Často bývají v ceně cestovního pojištění zahrnuty také asistenční služby. Jakmile budete v zahraničí potřebovat lékařské ošetření, kontaktujte asistenční linku, která vám doporučí další postup. V případě, že by vám byl tento základ málo, můžete si k cestovními pojištění sjednat také úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti nebo pojištění storna zájezdu.

Před odjezdem do zahraničí si důkladně pročtěte smlouvu svého cestovního pojištění a ujistěte se, že vás cestovní pojištění bude chránit také při všech aktivitách, které v zahraničí plánujete podnikat. Cestovní pojištění běžně kryje turistiku, plavání a další běžné činnosti. Ovšem u zimních sportů a rizikových sportů, jakými jsou rafting, potápění nebo u sportu jako účelu cesty, si musíte sjednat pro tyto aktivity příslušené cestovní pojištění rizikových sportů. Pokud se například odjedete potápět do Egypta a něco se vám při potápění přihodí, obyčejné cestovní pojištění vám léčebné výlohy neuhradí.

Kam Češi nejčastěji jezdí na dovolenou?

cestovní pojištění

Dle údajů Českého statistického úřadu Češi nejčastěji volí ke svým soukromým dovoleným Slovensko, následované Chorvatském a Itálií. A jak vypadá žebříček 10 nejoblíbenějších destinací českých turistů?

 • Slovensko
 • Chorvatsko
 • Itálie
 • Rakousko
 • Řecko
 • Maďarsko
 • Turecko
 • Francie
 • Španělsko
 • Egypt

Nejlepší čas pro sjednání cestovního pojištění?

Cestovní pojištění si sjednejte nejpozději před odjezdem do zahraničí. Pojišťovny a srovnávače cestovního pojištění nabízejí pojištění sjednat online, a tak není problém, pokud si vzpomenete na cestovní pojištění až večer před odjezdem. Jednoduše si sednete k internetu a pojištění si během pár minut sjednáte. Pak stačí si jen vytisknout smlouvu a kartičku pojištěnce a je to. Pokud doma tiskárnu nemáte, stáhněte si smlouvu a kartičku alespoň do telefonu a vytisknete si je na místě.

Proč potřebujete v zahraničí cestovní pojištění

V Česku vám platí české zdravotní pojištění. Pokud tedy v tuzemsku onemocníte nebo se vám stane úraz, jdete prostě k lékaři či do nemocnice, ukážete tam kartičku pojištěnce a oni vás zdarma ošetří. V zahraničí vám ale české zdravotní pojištění neplatí, resp. pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních, a proto si musíte před odjezdem sjednat cestovní pojištění. Vzhledem k tomu, že si v České republice za lékařské ošetření neplatíte, rozhodně vás částka, kterou po vás za ošetření v cizině bude tamější lékařské zařízení vyžadovat, nemile překvapí. Návštěva lékaře, byť jen kvůli běžné viróze, vás vyjde na několik tisíc korun, zvrtnutý kotník i na desetitisíce. U závažných zdravotních obtíží s leteckým transportem zpět do vlasti, se částka často vyšplhá na miliony korun. Pokud nebudete mít sjednané pojištění na cesty, budete muset vše uhradit z vlastní kapsy. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění.

Spočítat
ceny

Můžete cestovní pojištění vypovědět?

Pro zrušení cestovního pojištění platí stejné výpovědní podmínky jako pro jakékoliv jiné pojištění. U dlouhodobého cestovního pojištění můžete podat písemnou výpověď ke konci pojistného období, do 2 měsíců od sjednání, po vzniku pojistné události anebo můžete pojištění zrušit po dohodě s pojišťovnou. U krátkodobého cestovního pojištění sjednaného na dobu určitou možnost zrušit cestovní pojištění nemáte, protože zaniká k předem stanovenému datu.

Nebude pro vás výhodnější dlouhodobé cestovní pojištění?

Dlouhodobé cestovní pojištění se vám finančně vyplatí v případě, že plánujete pobývat v zahraničí delší čas nebo často cestujete. To platí i pro pracovní pobyty. Dlouhodobé cestovní pojištění se sjednává na rok a uvádíte v něm cílovou destinaci. Pokud ještě nevíte, kam všude budete cestovat, vyplníte alespoň pásmo (Evropa, Amerika aj.) a pojištění na cesty vám bude platit v celém pásmu nezávisle na konkrétní zemi pobytu. Dlouhodobé cestovní pojištění do Asie si v současnosti oblíbili například digitální nomádi, kteří v zahraničí tráví i několik měsíců v kuse.

Stačí vám cestovní pojištění k platební kartě?

Pokud vaše banka nabízí cestovní pojištění k platební kartě, měli byste si před odjezdem zjistit, co přesně a do jaké výše toto cestovní pojištění kryje. Cestovní pojištění k platební kartě mívá totiž nízké pojistné limity, a tak vám případné léčebné výlohy nemusí uhradit celé. Stejně tak vás neochrání v případě ztráty zavazadel nebo v případě, že způsobíte škodu druhé osobě. Proto byste měli před cestou do zahraničí důkladně promyslet, co vše chcete na své cestě podnikat, a vždy uzavřít i klasické cestovní pojištění s patřičnými připojištěními.

Spočítat
ceny

Které pojišťovny cestovní pojištění nabízejí? Porovnej!

V podstatě všechny. Ale obcházet je už nemusíš. Cestovní pojištění porovnej u nás na Srovnejto.cz. Přes internet si totiž můžeš snadno a rychle vybrat nejvýhodnější variantu. Mezi oblíbené společnosti, které nabízejí cestovní pojištění za dobrou cenu, s dostatečnými pojistnými limity a zároveň poskytují celou řadu dalších připojištění, patří pojišťovny Axa, Allianz, AIG, ČSOB Pojišťovna, UNIQA, Wüstenrot, ERV – Evropská pojišťovna, Slavia Pojišťovna, Union Pojišťovna, Ergo a Pojišťovna VZP. Pokud se vám nechce zkoumat nabídku každé společnosti zvlášť, využijte našeho internetového srovnávače cestovního pojištění. Během chvilky zjistíte, které cestovní pojištění se hodí pro váš účel cesty a na kolik vás vyjde. A za dalších pár minut už můžete mít smlouvu uzavřenou a nachystanou na váš odjezd.

AXA Assistance UNIQA ERV pojišťovna Slavia pojišťovna Union pojišťovna

SROVNAT
NABÍDKU
POJIŠŤOVEN
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 236