• Online srovnání a sjednání

 • Výsledek do 2 minut se slevou až 50 %

 • Vše vyřídíte pohodlně od PC

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

union logo
pvzp

Co je cestovní pojištění do zahraničí?

Cestovní pojištění do zahraničí je druh nepovinného pojištění, které vás chrání při cestách mimo Českou republiku. Primárně kryje léčebné výlohy při onemocnění a úrazech. Standardně získáte k cestovnímu pojištění také asistenční služby. Díky nim můžete kdykoliv kontaktovat českého pracovníka pojišťovny, který vám poradí, jak v případě pojistné události postupovat. Důležitou součástí cestovního pojištění je repatriace, což je převoz pacienta nebo jeho tělesných ostatků zpět do vlasti.

Oblíbeným doplňkem k cestovnímu pojištění jsou různé druhy připojištění, například pojištění zavazadel, úrazové pojištění, pojištění storno poplatků nebo pojištění odpovědnosti, tedy úhrada škody způsobené druhé osobě. Pokud se v zahraničí chystáte provozovat sportovní aktivity, může se vám hodit také pojištění rizikových sportů.


Proč si sjednat cestovní zdravotní pojištění?

Při cestě do zahraničí si cestovní pojištění rozhodně uzavřete. V zahraničí vás může zdravotní ošetření vyjít velmi draho. V případě neuzavření cestovního pojištění si mimo země EU veškeré výlohy budete muset hradit sami. Náklady na léčebné výlohy v zahraničí a na cestu zpět do České republiky se mohou vyšplhat i na miliony korun.

Zcela bez problémů nejsou ale ani cesty po Evropě. S Evropským průkazem zdravotního pojištění máte nárok na akutní ošetření za stejných podmínek jako místní obyvatelé, což znamená včetně všech poplatků. Ze svého budete muset uhradit také převoz zpět do ČR.


Chystáte se do zahraničí autem?

Při cestě do zahraničí autem byste neměli zapomenout pojistit také svého plechového miláčka. Několik pojišťoven v našem srovnání nabízí cestovní pojištění auta, které kryje i nepříjemnosti spojené s vlastní dopravou. Vybraná cestovní pojištění autem zahrnují například technickou asistenci (třeba když se vybije autobaterie), opravu vašeho vozu na místě, odtah do ČR v případě poruchy i nehody, náhradní dopravu a rozsáhlé asistenční služby.

Součástí je samozřejmě i kvalitní cestovní pojištění léčebných výloh – v jednom tak pojistíte sebe i svůj vůz. Spočítejte si cenu cestovního pojištění auta s naší kalkulačkou a ve výsledcích se zaměřte na pojištění označená Dovolená autem.


Tuzemské cestovní pojištění – pro cesty po České republice

Dovolená v Česku je stále oblíbenější a ani při pobytu v tuzemsku byste neměli zapomínat na cestovní pojištění, ať už si budete užívat dovolenou, pravidelné prodloužené víkendy nebo jen pár dní volna. Riziko představuje především aktivní dovolená – například v zimě lyžování na českých horách, v jarní a letní sezóně výlety po hradech a zámcích, vyhlídkách, kempování, vodáctví, cyklistika a spoustu dalších aktivit.

Říkáte si, na co si budu platit cestovní pojištění při cestách po České republice, když mám v rámci zdravotního pojištění základní péči zdarma?

Tuzemské cestovní pojištění obsahuje kromě základní zdravotní péče také krytí jiných rizik, které budete mít rovněž pojištěné:

 1. úrazové pojištění (pro případ trvalých následků po úrazu, smrt úrazem, denní odškodné při hospitalizaci následkem úrazu),

 2. pojištění osobních věcí a jiných zavazadel (elektronika, sportovní vybavení),

 3. pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu na zdraví či majetku (když někde něco při cestách rozbijete nebo někoho zraníte),

 4. pojištění asistenčních služeb (turistické informace, telefonická pomoc v nouzi, pojištění právní ochrany),

 5. pojištění základních turistických sportů (např. lyžování, cyklistika, plavání, golf, fotbal a jiné),

 6. možnost připojištění dalších rizikových sportů (např. skoky do vody, skiatlon, jachting, akrobatické lyžování a mnoho dalších).


Kolik stojí cestovní pojištění?

Cena cestovního zdravotního pojištění se odvíjí především od vaší cílové destinace. U evropských zemí, jako je Rakousko či Slovensko, vás pojištění vyjde na pár korun za den. V případě, že se rozhodnete vyrazit dál do světa, bude vás stát pojištění na cesty víc. Jestliže cestujete do více států, nesjednávejte si pojištění pro každý zvlášť, ale jako cílovou zemi si vyberte tu nejvzdálenější.

Další faktory ovlivňující cenu cestovního pojištění jsou aktivity, které hodláte v zahraničí provozovat. Jestliže vyrážíte pouze za turistikou nebo na služební cestu, bude částka za pojištění nižší než u cestovního pojištění pro rizikové sporty. Cenu cestovního pojištění určuje rovněž výše limitů a rozsah pojištěných rizik, stejně jako vybraná připojištění.

I na cestovní pojištění můžete získat slevu oproti standardním ceníkům pojišťoven. Cestovní pojištění za výhodnou cenu si sjednáte online při uzavření přes náš srovnávač. Porovnejte si nabídky cestovního pojištění u nás a objevte i neveřejné nabídky za nižší ceny. Ty platí pouze při uzavření přes srovnávač, nelze je nárokovat přímo u pojišťovny. Většina pojišťoven nabízí také slevu pro rodiny.

Příklad ceny cestovního pojištění na 1 den přes Srovnejto.cz pro jednotlivce, pár a 4 člennou rodinu:

Jednotlivec

Pár

Rodina

Slovensko

od 14 Kč

od 28 Kč

od 35 Kč

Chorvatsko

od 14 Kč

od 28 Kč

od 35 Kč

Thajsko

od 25 Kč

od 50 Kč

od 62 Kč

USA

od 42 Kč

od 84 Kč

od 105 Kč

K samotným léčebným výlohám si můžete dále sjednat také úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti a storno zájezdu. Tato připojištění samozřejmě základní cenu pojištění zvyšují. Pokud cestujete pravidelně, pravděpodobně se vám vyplatí uzavřít celoroční cestovní pojištění s opakovanými výjezdy.


Příklady pojištění na zimní sporty pro týdenní dovolenou v Rakousku pro 4člennou rodinu:

AXA poj. Autem na hory

AXA poj. balíček Excelent

AXA poj. balíček Standard

Uniqa poj. balíček Standard

Cena pojištění

1 432 Kč

1 032 Kč

538 Kč

664 Kč

Léčebné výlohy

neomezeně

neomezeně

5 000 000 Kč

5 000 000 Kč

Asistence (včetně transportu ze sjezdovky)

neomezeně

neomezeně

5 000 000 Kč

1 500 000 Kč

Odpovědnost za škodu

25 000 000 Kč

25 000 000 Kč

1 000 000 Kč

1 000 000 Kč

Pojištění zavazadel (včetně lyží)

40 000 Kč

40 000 Kč

20 000 Kč

15 000 Kč

Oprava vozidla nebo odtah do ČR

ANO

X

X

X

Oprava vozidla

ANO

X

X

X

Náhradní doprava

ANO

X

X

X


Co je potřeba pro sjednání cestovního pojištění přes internet?

Při sjednávání cestovního pojištění přes internet potřebujete do formuláře vyplnit pouze základní údaje. V první řadě musíte znát cílovou destinaci, datum odjezdu a datum návratu. Pak stačí uvést osobní údaje, rodné číslo, kontaktní údaje a můžete smlouvu o cestovním pojištění uzavřít. Smlouvu i kartičku o pojištění si vytisknete a vezmete si je s sebou na cesty.

Vzhledem k tomu, že máte právo na možnost volby mezi listinnou a elektronickou podobou smluvní dokumentace k pojištění, volbu učiňte následovně: pokud si přejete obdržet smlouvu včetně všech příslušných formulářů a záznamu z jednání v listinné podobě, kontaktujte prosím se sdělením tohoto požadavku telefonicky našeho operátora, který váš požadavek zaznamená a veškeré dokumenty vám následně budou zaslány poštou na vámi uvedenou adresu. Pokud o to nepožádáte, máme za to, že odesláním formuláře souhlasíte s archivací těchto dokumentů v elektronické podobě s tím, že nás kdykoliv můžete požádat o přístup k uvedeným dokumentům a my vám je rádi obratem poskytneme.


Co všechno cestovní pojištění do zahraničí kryje?

Cestovní zdravotní pojištění vám kryje náklady na lékařskou péči v zahraničí až do výše sjednaného pojistného limitu. Obvykle bývají v ceně cestovního pojištění zahrnuty také asistenční služby. Jakmile budete v zahraničí potřebovat lékařské ošetření, kontaktujte asistenční linku, kde vám doporučí další postup. V případě, že by vám byl tento základ málo, můžete si k cestovnímu pojištění sjednat rovněž úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti nebo pojištění storna zájezdu.

Před odjezdem do zahraničí si důkladně pročtěte smlouvu a ujistěte se, že vás cestovní pojištění bude chránit také při všech aktivitách, které v zahraničí plánujete podnikat.

Cestovní pojištění kryje turistiku, plavání a další běžné činnosti. Ovšem u zimních sportů a rizikových sportů, jakými jsou rafting či potápění si musíte sjednat pro tyto aktivity cestovní pojištění rizikových sportů. Pokud se například odjedete potápět do Egypta a něco se vám při potápění přihodí, obyčejné cestovní pojištění vám léčebné výlohy nepokryje.


Jaká připojištění k cestovnímu pojištění si připlatit?

Mezi příplatková (doplňková) cestovní pojištění spadají všechna připojištění, která si můžete sjednat k základnímu cestovnímu pojištění léčebných výloh. Patří mezi ně:

 • úrazové pojištění, kdy v případě úrazu získáte od pojišťovny finanční odškodnění,

 • pojištění zavazadel, v rámci kterého vám pojišťovna poskytne finanční náhradu při poškození, ztrátě nebo odcizení zavazadel,

 • pojištění odpovědnosti, z něhož pojišťovna zaplatí škodu způsobenou druhým,

 • pojištění storna zájezdu, díky kterému vám pojišťovna zaplatí storno poplatky v případě, že cestu zrušíte.


Kam Češi nejčastěji jezdí na dovolenou?

Dle údajů Českého statistického úřadu Češi nejčastěji volí ke svým soukromým dovoleným Chorvatsko, následované Slovenskem a Itálií. A jak vypadá žebříček 10 nejoblíbenějších destinací českých turistů?

 1. Chorvatsko

 2. Slovensko

 3. Itálie

 4. Rakousko

 5. Řecko

 6. Turecko

 7. Španělsko

 8. Egypt

 9. Francie

 10. Maďarsko

Ať už se chystáte do jakékoliv země, nenechte si dovolenou znepříjemnit výdaji za zdravotní péči. Z cestovního pojištění pokryjete náklady na ošetření v případě úrazu či nemoci.


Kdy je nejlepší čas pro sjednání cestovního pojištění?

Cestovní pojištění si sjednejte nejpozději před odjezdem do zahraničí. Díky online sjednání to stihnete, i když si na cestovní zdravotní pojištění vzpomenete až večer před odjezdem. Jednoduše si sednete k internetu a pojištění si během pár minut sjednáte. Pak stačí jen vytisknout smlouvu a kartičku pojištěnce a je to. Pokud doma tiskárnu nemáte, stáhněte si smlouvu a kartičku alespoň do telefonu a vytisknete si je na místě. Důležité je mít po ruce zejména telefonní číslo asistenční služby, která vám poradí, jak v případě pojistné události postupovat.


Jak je krytá lékařská péče v zahraničí bez cestovního pojištění?

V Česku platí české zdravotní pojištění. Pokud tedy v tuzemsku onemocníte nebo se vám stane úraz, jdete prostě k lékaři či do nemocnice, ukážete tam kartičku pojištěnce a budete zdarma ošetřeni. V zahraničí vám ale české zdravotní pojištění neplatí, resp. pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních v zemích EU, a proto si musíte před odjezdem sjednat cestovní pojištění.

V České republice za lékařské ošetření neplatíte, a tak vás nejspíš částka, kterou po vás za ošetření v cizině budou vyžadovat, nemile překvapí. Návštěva lékaře, byť jen kvůli běžné viróze, vás vyjde na několik tisíc korun, zvrtnutý kotník i na desetitisíce. U závažných zdravotních obtíží s leteckým transportem zpět do vlasti se částka často vyšplhá na miliony korun. Pokud nebudete mít sjednané pojištění na cesty, budete muset vše uhradit z vlastní kapsy. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění.


Proč si sjednat cestovní pojištění i do zemí EU?

Evropský průkaz zdravotního pojištění platí kromě zemí Evropského hospodářského prostoru také ve Švýcarsku, Severní Makedonii a Srbsku. Přesto nedoporučujeme cestovat pouze s Evropským průkazem ani po těchto zemích Evropy, protože neposkytuje dostatečnou ochranu. V některých zemích musíte počítat se spoluúčastí nebo musíte uhradit celé ošetření a částku od pojišťovny dostanete až zpětně. Navíc vám veřejné pojištění nekryje náklady na návrat do vlasti nebo převoz ostatků.

Z veřejného pojištění často není hrazena ani horská služba, a tak vás úraz v horách a převoz vrtulníkem může přijít na stovky tisíc korun. Výhodou cestovního pojištění jsou rovněž různá připojištění – např. zavazadel nebo storna zájezdu. Stejně tak oceníte českého pracovníka v rámci asistenčních služeb, který vám poradí, jak v případě nemoci nebo úrazu postupovat. Bez cestovního pojištění se budete muset spolehnout sami na sebe a své jazykové znalosti.


Můžu cestovní pojištění vypovědět?

Pro zrušení cestovního pojištění platí stejné výpovědní podmínky jako pro jakékoliv jiné pojištění. U dlouhodobého cestovního pojištění můžete podat písemnou výpověď ke konci pojistného období, do 2 měsíců od sjednání, po vzniku pojistné události a nebo můžete pojištění zrušit po dohodě s pojišťovnou. U krátkodobého cestovního pojištění sjednaného na dobu určitou možnost zrušit cestovní pojištění nemáte, protože zaniká k předem stanovenému datu.


Je výhodnější dlouhodobé cestovní pojištění?

Dlouhodobé cestovní pojištění se vám finančně vyplatí v případě, že plánujete pobývat v zahraničí delší čas nebo často cestujete. To platí i pro pracovní pobyty. Dlouhodobé cestovní pojištění se sjednává na rok a uvádíte v něm cílovou destinaci. Pokud ještě nevíte, kam všude budete cestovat, vyplníte alespoň pásmo (Evropa, Amerika aj.). Pojištění na cesty vám tak bude platit v celém pásmu nezávisle na konkrétní zemi pobytu.

Dlouhodobé cestovní pojištění do Asie si v současnosti oblíbili například digitální nomádi, kteří v zahraničí tráví i několik měsíců v kuse. To ale není možné u všech dlouhodobých pojištění. Pečlivě si pročtěte podmínky a zjistěte, jak dlouho můžete být v kuse v zahraničí. Často se jedná o dlouhodobé cestovní pojištění s opakovanými výjezdy, tzn. že jste pojištěni například na 60 dnů, po jejichž uplynutí se musíte vrátit do ČR. Jakmile přijedete do ČR a odcestujete znovu do zahraničí, poběží vám opět lhůta 60 dnů.


Stačí vám cestovní pojištění k platební kartě?

Pokud vaše banka nabízí cestovní pojištění k platební kartě, měli byste si před odjezdem zjistit, co přesně a do jaké výše toto cestovní pojištění kryje. Cestovní pojištění k platební kartě mívá totiž nízké pojistné limity, a tak vám léčebné výlohy nemusí uhradit celé. Stejně tak vás neochrání v případě ztráty zavazadel nebo když způsobíte škodu druhé osobě. Proto byste měli před cestou do zahraničí důkladně promyslet, co vše chcete na své cestě podnikat, a vždy uzavřít i klasické cestovní pojištění s potřebnými připojištěními.


Které pojišťovny cestovní pojištění nabízejí?

V podstatě všechny, ale obcházet je už nemusíte. Cestovní pojištění si porovnejte u nás na Srovnejto.cz. Přes internet si totiž můžete snadno a rychle vybrat nejvýhodnější variantu. Mezi oblíbené společnosti, které nabízejí cestovní pojištění za dobrou cenu, s dostatečnými pojistnými limity a zároveň poskytují celou řadu dalších připojištění, patří pojišťovny Axa, Allianz, ČSOB Pojišťovna, UNIQA, Generali Česká pojišťovna, ERV – Evropská pojišťovna, Slavia Pojišťovna, Union Pojišťovna a Pojišťovna VZP.

Nechce se vám zkoumat nabídku každé společnosti zvlášť? Využijte našeho internetového srovnávače cestovního pojištění. Během chvilky zjistíte, které cestovní pojištění se hodí pro váš účel cesty a na kolik vás vyjde. A za dalších pár minut už můžete mít smlouvu uzavřenou a nachystanou na váš odjezd.


Slova našich klientů

 • avatar - žena
  Veronika H.Spokojená zákaznice

  ,,Děkuji za velmi milý online servis, jsem velmi spokojená a vaši společnost velmi ráda doporučím dál. Služby využívám již dlouho."

 • avatar - žena
  Denisa B.Spokojená zákaznice

  ,,Využívám vždy k vyřízení cestovního pojištění a nemůžu si na nic stěžovat."

 • avatar - žena
  Daniela R.Spokojená zákaznice

  ,,Je fajn, že srovnání je ucelené se všemi parametry."

 • avatar - muž
  Pavol I.Spokojený zákazník

  ,,Snad pouze spokojenost. Díky vám jsem si vybral to nejlepší cestovní pojištění v poměru cena/výkon. Děkuji."

 • avatar - žena
  Aneta K.Spokojená zákaznice

  ,,Jednoduchá domluva, skvěle zařízené, velký výběr. Doporučuji všem."

 • avatar - žena
  Alžběta E.Spokojená zákaznice

  ,,Nemám žádnou výtku, naopak jsem velmi spokojená, že je vše přehledně zpracované na jednom místě. Děkuji. :)"

Srovnaný magazín

 • Faktura za elektřinu s mincemi a žárovkou
  31. května 2023|Jana Březinová
  Cena elektřiny: Z čeho se skládá?

  Když se podíváte na fakturu za elektřinu, zjistíte, že je výsledná cena složena z řady položek. Naúčtovanou máte nejen spotřebu, ale i další poplatky. Zjistěte, z čeho se skládá cena elektřiny a jak ušetřit.

 • Palubní kamera na čelním skle v autě
  29. května 2023|Jana Březinová
  Palubní kamera do auta: Jak se nedostat do problémů se zákonem

  Stále více lidí si do svého vozidla pořizuje palubní kameru. Záznam z kamery se totiž hodí jako důkazní materiál pro policii či pojišťovnu. Pozor by si však řidiči měli dát na to, jak se záznamy z kamer nakládají, jinak se sami mohou dostat do křížku se zákonem.

 • Žena hledá v batohu pas
  27. května 2023|Jana Březinová
  Co dělat, když v zahraničí ztratíte doklady

  Pokud přijdete vlastní či cizí vinou o občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz, nevyhnete se jednání s policií a českým zastupitelským úřadem. Přečtěte si, co dělat při ztrátě dokladů, abyste se bez problémů mohli vrátit domů.

 • Výpočet půjčky
  25. května 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak vybrat půjčku? RPSN hodně pomůže, není ale jediným ukazatelem výhodné půjčky

  Nabídky levných a dokonale výhodných půjček na vás útočí ze všech stran. Herci v reklamách slibují nízké úroky, minimální či nulové poplatky, ale i bonusy za řádné splácení. Jak poznáte, že je pro vás půjčka skutečně výhodná? Potřebujete k tomu znát více než jen RPSN.

 • Solární panely na střeše domu
  23. května 2023|Petr Woff
  Půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo: Vyplatí se?

  Solární panely mají nulové provozní náklady, když vyrábějí elektřinu, zatímco tepelná čerpadla efektivně produkují teplo. Ale málokdo má dostatek volných peněz, aby investoval do těchto moderních technologií. Bankéři proto zájemcům nabízejí speciální úvěry. Srovnejme, kolik stojí půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo od České spořitelny, Komerční banky, ČSOB a dalších společností.

 • Zásuvky s eury
  21. května 2023|Petr Woff
  Srovnání cen energií v EU: Maďaři mají nejlevnější elektřinu, ale nejvyšší inflaci

  Evropská unie spoléhala na ruský zemní plyn, avšak narazila na nespolehlivého obchodního partnera. Proto drasticky zdražily plynové elektrárny a energetické burzy. Členské státy zavedly nové dotace, aby zbrzdily inflaci. Maďarsko vsadilo na nízké cenové stropy, ale potom trpělo nedostatkem pohonných hmot. České domácnosti platí za elektřinu a plyn nadprůměrnou cenu, ovšem benzínu máme dostatek.

 • Domácí solární elektrárna - solární panely na střeše domu
  19. května 2023|Petr Woff
  Kolik vás bude stát domácí solární elektrárna?

  Fotovoltaické panely bývají napojeny na Když započítáme dotaci, celý systém stojí zhruba 166 000 až 495 000 Kč. Domácí solární elektrárna vám vyrobí levnější elektřinu a pokud zateplíte svůj dům, fotovoltaika vám poslouží také jako výhodnější náhrada za plynový kotel. Díky provozním úsporám se vám pravděpodobně vrátí investiční náklady a ve výsledku vyděláte statisíce Kč.

 • Nastavení kotle
  17. května 2023|Monika Šaríková
  Nový kotel: Jak dosáhnout maximální úspory?

  Dosloužil vám starý kotel na tuhá paliva a pořídili jste si nový? To je krok nejen k⁠ ekologickému vytápění, ale většinou také k úspoře nákladů. Víte, na co byste si měli dát při výběru nového kotle pozor a jak ho nastavit, tak aby se vám provoz vyplatil?

 • cestování-vozem
  15. května 2023|Petr Pohůdka
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

 • Muž na papír zapisuje stav plynoměru
  14. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou náklady na vytápění plynem?

  Výrobci kondenzačních kotlů a kominíci zdražili, energie však zlevňuje. Kubík zemního plynu stojí 29 až 102 Kč. Kilowatthodina vyjde na 2,68 až 9,57 Kč. Záleží na vaší spotřebě, na dodavateli a ceníku, který preferujete. V článku srovnáme minimální, průměrné a maximální náklady na vytápění plynem.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.