COVID-19: Sjednejte si cestovní pojištění, které vás ochrání i při onemocnění covidem-19. Více informací

Cestovní pojištění

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online
 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail
 • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %
 • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo
Výsledek
do 2 minut
Sleva
až 50 %
srovnání cestovního pojištění
1 zákazníků zde nyní srovnává
ušetřete na cestovním pojištění
Spočítat
ceny

Cestovní pojištění + covid-19

Na současnou situaci zareagovaly tuzemské pojišťovny, které přišly s unikátními produkty. Ty často kryjí i rizika spojená právě s nemocí covid-19 (např. zrušení zájezdu z důvodu nemoci, onemocnění v místě pobytu, karanténa, izolace, úhrada zdravotní péče, ubytování, transferů nebo náhradních letů apod.).

Některé z nich vás dokonce dokáží podržet i ve chvíli, kdy vyrážíte do rizikové země. Aktuální nabídku cestovního pojištění s krytím covid-19 si můžete snadno porovnat prostřednictvím naší online kalkulačky, případně vybraný produkt obratem sjednat bezpečně a z pohodlí domova.

Poslední uzavřené pojistky zákazníků

Před 124 minutami Cestovní pojištění Sjednal: Jana K. Evropa, 8 Dní 476 Kč

Před 137 minutami Cestovní pojištění Sjednal: Vít N. Švýcarsko, 8 Dní 173 Kč

Před 144 minutami Cestovní pojištění Sjednal: Vít N. Švýcarsko, 8 Dní 620 Kč

Před 178 minutami Cestovní pojištění Sjednal: Jomar F. Brazílie, 55 Dní 1 974 Kč

Cestovní pojištění – srovnání cen

Co je cestovní pojištění do zahraničí?

Cestovní pojištění do zahraničí je druh nepovinného pojištění, které vás chrání při cestách mimo Českou republiku. Primárně kryje léčebné výlohy při onemocnění a úrazech. Standardně získáte k cestovnímu pojištění také asistenční služby. Díky nim můžete kdykoliv kontaktovat českého pracovníka pojišťovny, který vám poradí, jak v případě pojistné události postupovat. Důležitou součástí cestovního pojištění je repatriace, což je převoz pacienta nebo jeho tělesných ostatků zpět do vlasti.

Oblíbeným doplňkem k cestovnímu pojištění jsou různé druhy připojištění, například pojištění zavazadel, úrazové pojištění, pojištění storno poplatků nebo pojištění odpovědnosti, tedy úhrada škody způsobené druhé osobě. Pokud se v zahraničí chystáte provozovat sportovní aktivity, může se vám hodit také pojištění rizikových sportů.

Proč si sjednat cestovní zdravotní pojištění?

Při cestě do zahraničí si cestovní pojištění rozhodně uzavřete. V zahraničí vás může zdravotní ošetření vyjít velmi draho. V případě neuzavření cestovního pojištění si mimo země EU veškeré výlohy budete muset hradit sami. Náklady na léčebné výlohy v zahraničí a na cestu zpět do České republiky se mohou vyšplhat i na miliony korun.

Zcela bez problémů nejsou ale ani cesty po Evropě. S Evropským průkazem zdravotního pojištění máte nárok na akutní ošetření za stejných podmínek jako místní obyvatelé, což znamená včetně všech poplatků. Ze svého budete muset uhradit také převoz zpět do ČR.

Spočítat
ceny

Chystáte se do zahraničí autem?

Při cestě do zahraničí autem byste neměli zapomenout pojistit také svého plechového miláčka. Několik pojišťoven v našem srovnání nabízí cestovní pojištění auta, které kryje i nepříjemnosti spojené s vlastní dopravou. Vybraná cestovní pojištění autem zahrnují například technickou asistenci (třeba když se vybije autobaterie), opravu vašeho vozu na místě, odtah do ČR v případě poruchy i nehody, náhradní dopravu a rozsáhlé asistenční služby.

Součástí je samozřejmě i kvalitní cestovní pojištění léčebných výloh – v jednom tak pojistíte sebe i svůj vůz. Spočítejte si cenu cestovního pojištění auta s naší kalkulačkou a ve výsledcích se zaměřte na pojištění označená Dovolená autem.

Chci porovnat cestovní pojištění

Tuzemské cestovní pojištění – pro cesty po České republice

Dovolená v Česku je stále oblíbenější a ani při pobytu v tuzemsku byste neměli zapomínat na cestovní pojištění, ať už si budete užívat dovolenou, pravidelné prodloužené víkendy nebo jen pár dní volna. Riziko představuje především aktivní dovolená – například v zimě lyžování na českých horách, v jarní a letní sezóně výlety po hradech a zámcích, vyhlídkách, kempování, vodáctví, cyklistika a spoustu dalších aktivit.

Říkáte si, na co si budu platit cestovní pojištění při cestách po České republice, když mám v rámci zdravotního pojištění základní péči zdarma?

Tuzemské cestovní pojištění obsahuje kromě základní zdravotní péče také krytí jiných rizik, které budete mít rovněž pojištěné:

 1. úrazové pojištění (pro případ trvalých následků po úrazu, smrt úrazem, denní odškodné při hospitalizaci následkem úrazu),
 2. pojištění osobních věcí a jiných zavazadel (elektronika, sportovní vybavení),
 3. pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu na zdraví či majetku (když někde něco při cestách rozbijete nebo někoho zraníte),
 4. pojištění asistenčních služeb (turistické informace, telefonická pomoc v nouzi, pojištění právní ochrany),
 5. pojištění základních turistických sportů (např. lyžování, cyklistika, plavání, golf, fotbal a jiné),
 6. možnost připojištění dalších rizikových sportů (např. skoky do vody, skiatlon, jachting, akrobatické lyžování a mnoho dalších).

Kolik stojí cestovní pojištění?

Cena cestovního zdravotního pojištění se odvíjí především od vaší cílové destinace. U evropských zemí, jako je Rakousko či Slovensko, vás pojištění vyjde na pár korun za den. V případě, že se rozhodnete vyrazit dál do světa, bude vás stát pojištění na cesty víc. Jestliže cestujete do více států, nesjednávejte si pojištění pro každý zvlášť, ale jako cílovou zemi si vyberte tu nejvzdálenější.

Další faktory ovlivňující cenu cestovního pojištění jsou aktivity, které hodláte v zahraničí provozovat. Jestliže vyrážíte pouze za turistikou nebo na služební cestu, bude částka za pojištění nižší než u cestovního pojištění pro rizikové sporty. Cenu cestovního pojištění určuje rovněž výše limitů a rozsah pojištěných rizik, stejně jako vybraná připojištění.

I na cestovní pojištění můžete získat slevu oproti standardním ceníkům pojišťoven. Cestovní pojištění za výhodnou cenu si sjednáte online při uzavření přes náš srovnávač. Porovnejte si nabídky cestovního pojištění u nás a objevte i neveřejné nabídky za nižší ceny. Ty platí pouze při uzavření přes srovnávač, nelze je nárokovat přímo u pojišťovny. Většina pojišťoven nabízí také slevu pro rodiny.

Chci porovnat cestovní pojištění

Příklad ceny cestovního pojištění na 1 den přes Srovnejto.cz pro jednotlivce, pár a 4člennou rodinu:

  jedinec pár rodina
Slovensko od 14 Kč od 28 Kč od 35 Kč
Chorvatsko od 14 Kč od 28 Kč od 35 Kč
Thajsko od 25 Kč od 50 Kč od 62 Kč
USA od 42 Kč od 84 Kč od 105 Kč
 

K samotným léčebným výlohám si můžete dále sjednat také úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti a storno zájezdu. Tato připojištění samozřejmě základní cenu pojištění zvyšují. Pokud cestujete pravidelně, pravděpodobně se vám vyplatí uzavřít celoroční cestovní pojištění s opakovanými výjezdy.

Příklady pojištění na zimní sporty pro týdenní dovolenou v Rakousku pro 4člennou rodinu:

AXA poj.
Autem na hory
AXA poj.
balíček Excelent
AXA poj.
balíček Standard
Uniqa poj.
balíček Standard
Cena pojištění 1 432 Kč 1 032 Kč 538 Kč 664 Kč
Léčebné výlohy neomezeně neomezeně 5 000 000 Kč 5 000 000 Kč
Asistence (včetně transportu ze sjezdovky) neomezeně neomezeně 5 000 000 Kč 1 500 000 Kč
Odpovědnost za škodu 25 000 000 Kč 25 000 000 Kč 1 000 000 Kč 1 000 000 Kč
Pojištění zavazadel (včetně lyží) 40 000 Kč 40 000 Kč 20 000 Kč 15 000 Kč
Oprava vozidla nebo odtah do ČR ANO X X X
Oprava vozidla ANO X X X
Náhradní doprava ANO X X X
 

Co je potřeba pro sjednání cestovního pojištění přes internet?

Při sjednávání cestovního pojištění přes internet potřebujete do formuláře vyplnit pouze základní údaje. V první řadě musíte znát cílovou destinaci, datum odjezdu a datum návratu. Pak stačí uvést osobní údaje, rodné číslo, kontaktní údaje a můžete smlouvu o cestovním pojištění uzavřít. Smlouvu i kartičku o pojištění si vytisknete a vezmete si je s sebou na cesty.

Co všechno cestovní pojištění do zahraničí kryje?

Cestovní zdravotní pojištění vám kryje náklady na lékařskou péči v zahraničí až do výše sjednaného pojistného limitu. Obvykle bývají v ceně cestovního pojištění zahrnuty také asistenční služby. Jakmile budete v zahraničí potřebovat lékařské ošetření, kontaktujte asistenční linku, kde vám doporučí další postup. V případě, že by vám byl tento základ málo, můžete si k cestovnímu pojištění sjednat rovněž úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti nebo pojištění storna zájezdu.

Před odjezdem do zahraničí si důkladně pročtěte smlouvu a ujistěte se, že vás cestovní pojištění bude chránit také při všech aktivitách, které v zahraničí plánujete podnikat.

Cestovní pojištění kryje turistiku, plavání a další běžné činnosti. Ovšem u zimních sportů a rizikových sportů, jakými jsou rafting či potápění si musíte sjednat pro tyto aktivity cestovní pojištění rizikových sportů. Pokud se například odjedete potápět do Egypta a něco se vám při potápění přihodí, obyčejné cestovní pojištění vám léčebné výlohy nepokryje.

Chci porovnat cestovní pojištění

Jaká připojištění k cestovnímu pojištění si připlatit?

Mezi příplatková (doplňková) cestovní pojištění spadají všechna připojištění, která si můžete sjednat k základnímu cestovnímu pojištění léčebných výloh. Patří mezi ně:

 • úrazové pojištění, kdy v případě úrazu získáte od pojišťovny finanční odškodnění,
 • pojištění zavazadel, v rámci kterého vám pojišťovna poskytne finanční náhradu při poškození, ztrátě nebo odcizení zavazadel,
 • pojištění odpovědnosti, z něhož pojišťovna zaplatí škodu způsobenou druhým,
 • pojištění storna zájezdu, díky kterému vám pojišťovna zaplatí storno poplatky v případě, že cestu zrušíte.
 • Kam Češi nejčastěji jezdí na dovolenou?

  Dle údajů Českého statistického úřadu Češi nejčastěji volí ke svým soukromým dovoleným Chorvatsko, následované Slovenskem a Itálií. A jak vypadá žebříček 10 nejoblíbenějších destinací českých turistů?

  1. Chorvatsko
  2. Slovensko
  3. Itálie
  4. Rakousko
  5. Řecko
  6. Turecko
  7. Španělsko
  8. Egypt
  9. Francie
  10. Maďarsko
   

  Ať už se chystáte do jakékoliv země, nenechte si dovolenou znepříjemnit výdaji za zdravotní péči. Z cestovního pojištění pokryjete náklady na ošetření v případě úrazu či nemoci.

  Kdy je nejlepší čas pro sjednání cestovního pojištění?

  Cestovní pojištění si sjednejte nejpozději před odjezdem do zahraničí. Díky online sjednání to stihnete, i když si na cestovní zdravotní pojištění vzpomenete až večer před odjezdem. Jednoduše si sednete k internetu a pojištění si během pár minut sjednáte. Pak stačí jen vytisknout smlouvu a kartičku pojištěnce a je to. Pokud doma tiskárnu nemáte, stáhněte si smlouvu a kartičku alespoň do telefonu a vytisknete si je na místě. Důležité je mít po ruce zejména telefonní číslo asistenční služby, která vám poradí, jak v případě pojistné události postupovat.

  Chci porovnat cestovní pojištění

  Jak je krytá lékařská péče v zahraničí bez cestovního pojištění?

  V Česku platí české zdravotní pojištění. Pokud tedy v tuzemsku onemocníte nebo se vám stane úraz, jdete prostě k lékaři či do nemocnice, ukážete tam kartičku pojištěnce a budete zdarma ošetřeni. V zahraničí vám ale české zdravotní pojištění neplatí, resp. pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních v zemích EU, a proto si musíte před odjezdem sjednat cestovní pojištění.

  V České republice za lékařské ošetření neplatíte, a tak vás nejspíš částka, kterou po vás za ošetření v cizině budou vyžadovat, nemile překvapí. Návštěva lékaře, byť jen kvůli běžné viróze, vás vyjde na několik tisíc korun, zvrtnutý kotník i na desetitisíce. U závažných zdravotních obtíží s leteckým transportem zpět do vlasti se částka často vyšplhá na miliony korun. Pokud nebudete mít sjednané pojištění na cesty, budete muset vše uhradit z vlastní kapsy. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění.

  Proč si sjednat cestovní pojištění i do zemí EU?

  Evropský průkaz zdravotního pojištění platí kromě zemí Evropského hospodářského prostoru také ve Švýcarsku, Severní Makedonii a Srbsku. Přesto nedoporučujeme cestovat pouze s Evropským průkazem ani po těchto zemích Evropy, protože neposkytuje dostatečnou ochranu. V některých zemích musíte počítat se spoluúčastí nebo musíte uhradit celé ošetření a částku od pojišťovny dostanete až zpětně. Navíc vám veřejné pojištění nekryje náklady na návrat do vlasti nebo převoz ostatků.

  Z veřejného pojištění často není hrazena ani horská služba, a tak vás úraz v horách a převoz vrtulníkem může přijít na stovky tisíc korun. Výhodou cestovního pojištění jsou rovněž různá připojištění – např. zavazadel nebo storna zájezdu. Stejně tak oceníte českého pracovníka v rámci asistenčních služeb, který vám poradí, jak v případě nemoci nebo úrazu postupovat. Bez cestovního pojištění se budete muset spolehnout sami na sebe a své jazykové znalosti.

  Můžu cestovní pojištění vypovědět?

  Pro zrušení cestovního pojištění platí stejné výpovědní podmínky jako pro jakékoliv jiné pojištění. U dlouhodobého cestovního pojištění můžete podat písemnou výpověď ke konci pojistného období, do 2 měsíců od sjednání, po vzniku pojistné události a nebo můžete pojištění zrušit po dohodě s pojišťovnou. U krátkodobého cestovního pojištění sjednaného na dobu určitou možnost zrušit cestovní pojištění nemáte, protože zaniká k předem stanovenému datu.

  Je výhodnější dlouhodobé cestovní pojištění?

  Dlouhodobé cestovní pojištění se vám finančně vyplatí v případě, že plánujete pobývat v zahraničí delší čas nebo často cestujete. To platí i pro pracovní pobyty. Dlouhodobé cestovní pojištění se sjednává na rok a uvádíte v něm cílovou destinaci. Pokud ještě nevíte, kam všude budete cestovat, vyplníte alespoň pásmo (Evropa, Amerika aj.). Pojištění na cesty vám tak bude platit v celém pásmu nezávisle na konkrétní zemi pobytu.

  Dlouhodobé cestovní pojištění do Asie si v současnosti oblíbili například digitální nomádi, kteří v zahraničí tráví i několik měsíců v kuse. To ale není možné u všech dlouhodobých pojištění. Pečlivě si pročtěte podmínky a zjistěte, jak dlouho můžete být v kuse v zahraničí. Často se jedná o dlouhodobé cestovní pojištění s opakovanými výjezdy, tzn. že jste pojištěni například na 60 dnů, po jejichž uplynutí se musíte vrátit do ČR. Jakmile přijedete do ČR a odcestujete znovu do zahraničí, poběží vám opět lhůta 60 dnů.

  Stačí vám cestovní pojištění k platební kartě?

  Pokud vaše banka nabízí cestovní pojištění k platební kartě, měli byste si před odjezdem zjistit, co přesně a do jaké výše toto cestovní pojištění kryje. Cestovní pojištění k platební kartě mívá totiž nízké pojistné limity, a tak vám léčebné výlohy nemusí uhradit celé. Stejně tak vás neochrání v případě ztráty zavazadel nebo když způsobíte škodu druhé osobě. Proto byste měli před cestou do zahraničí důkladně promyslet, co vše chcete na své cestě podnikat, a vždy uzavřít i klasické cestovní pojištění s potřebnými připojištěními.

  Které pojišťovny cestovní pojištění nabízejí?

  V podstatě všechny, ale obcházet je už nemusíte. Cestovní pojištění si porovnejte u nás na Srovnejto.cz. Přes internet si totiž můžete snadno a rychle vybrat nejvýhodnější variantu. Mezi oblíbené společnosti, které nabízejí cestovní pojištění za dobrou cenu, s dostatečnými pojistnými limity a zároveň poskytují celou řadu dalších připojištění, patří pojišťovny Axa, Allianz, ČSOB Pojišťovna, UNIQA, Generali Česká pojišťovna, ERV – Evropská pojišťovna, Slavia Pojišťovna, Union Pojišťovna a Pojišťovna VZP.

  Nechce se vám zkoumat nabídku každé společnosti zvlášť? Využijte našeho internetového srovnávače cestovního pojištění. Během chvilky zjistíte, které cestovní pojištění se hodí pro váš účel cesty a na kolik vás vyjde. A za dalších pár minut už můžete mít smlouvu uzavřenou a nachystanou na váš odjezd.

  Chci porovnat cestovní pojištění
  Hodnocení článku:  
  Počet hlasů: 314

  Co si myslí naši klienti

  "Nabídka je velmi pestrá a sjednání pojištění je za pár minut"

  Katka T.

  Klient nás hodnotí:

  97%

  "Jsem sice antitechnický typ, ale sjednat si cestovní pojištení na tomto webu bylo tak jednoduché a srozumitelné, že to zvládne každý. Děkuji mockrát"

  Hanka

  Klient nás hodnotí:

  98%

  "Moc jste mi pomohli, díky za vstřícnost a rychlé jednání"

  Martina

  Klient nás hodnotí:

  96%

  "Poskytli jste mi přesně to co jsem chtěla a to nejhlavnější bylo ušetřit, díky"

  Lenka P.

  Klient nás hodnotí:

  98%

  "Rád využívám moderní techniku, která mi dá čas navíc a ještě mi ušetříte peníze za cestovní pojištění"

  Pavel

  Klient nás hodnotí:

  96%

  "Zařízeno za pár minut a ješte máte příjemné vystupování"

  Radek F.

  Klient nás hodnotí:

  100%

  "Srovnejte si ceny přes tento web, ušetří vám peníze a spoustu času"

  Patrik N.

  Klient nás hodnotí:

  99%

  "Chválím informovanost operátorů a jejich odhodlání pomáhat. Celá akce byla za chvíli hotová"

  Erik

  Klient nás hodnotí:

  97%

  "Cestovní pojištění už jedině na poslední chvíli, protože s tímto webem je to tak jednoduché a rychle sjednané. Děkuji moc"

  Libuše S.

  Klient nás hodnotí:

  96%

  "Všechno proběhlo bez jakýchkoliv problémů a ješte jsem ušetřila docela dost peněz. Díky za to"

  Lucka T.

  Klient nás hodnotí:

  100%

  "Už se nemusím stresovat, že jsem si před dovolenou nestihla sjednat cestovní pojištení. Přes tento web je to za chvíli sjednané"

  Petra P.

  Klient nás hodnotí:

  100%

  "Jsem spokojená s nabídkou a cenami, všechny informace, které jsem potřebovala, mi poslali do mailu. Skvělý přístup. Děkuji"

  Erika

  Klient nás hodnotí:

  100%

  "Od začátku do konce skělý přístup a snadná komunikace, děkuju"

  Aleš V.

  Klient nás hodnotí:

  100%

  "Operátoři jsou zde velmi milí a rádi vám se vším pomužou, všechno je rychle zařízené"

  Tereza

  Klient nás hodnotí:

  100%

  "Dovolená bez cestovka nepřipadá v úvahu. Díky za rychlé sjednání a příjemné vystupování. Příšte zase u vás"

  Kristýna

  Klient nás hodnotí:

  90%

  "Díky za cestování bez stresu"

  Marcela

  Klient nás hodnotí:

  100%

  "Při mém vytížení si touto cestou ušetřím spoustu času a nervu"

  Honza K.

  Klient nás hodnotí:

  100%

  "Záchrana na poslední chvíli. Cestovní pojištení jsem sjednala za pár minut. Velké díky!!"

  Katka

  Klient nás hodnotí:

  98%

  "Bez jakýchkoliv zádrhelů a zdlouhavého jednání. Ušetření času. Díky"

  Radek

  Klient nás hodnotí:

  96%

  "Tenhle web vřele doporučuju, komunikace probíhá bez problému a sjednání je během pár minut."

  Eliška K.

  Klient nás hodnotí:

  100%

  "Nebojte zajistit si pojištění nebo povinné ručení online, tato firma je seriózní a operátoři jsou vážně milí a kvalifikovaní"

  Igor

  Klient nás hodnotí:

  100%

  "Komunikace na úrovni, skvělá informovanost a ještě ušetříte peníze"

  Tomáš L.

  Klient nás hodnotí:

  97%

  "Nyní už se na cesty připravuju s dobrou náladou, protože si cestovní pojištění můžu v klidu sjednat online"

  Sandra Z.

  Klient nás hodnotí:

  99%

  "Děkuju, jste vážně super a budu vás určitě dál doporučovat"

  Terka B.

  Klient nás hodnotí:

  98%

  "Nemůžu si vůbec na nic stěžovat, vše je velmi přehledné a snadné"

  Zuzka P.

  Klient nás hodnotí:

  97%

  "Jednodušší už to snad být ani nemůže. Online srovnání pěkně z domova"

  Robin

  Klient nás hodnotí:

  100%

  "Snadnější způsob sjednání pojištení už snad ani není. Super díky."

  Aleš P.

  Klient nás hodnotí:

  99%

  "Jedním slovem paráda. Rychlost, komunikace a super ceny"

  Olda

  Klient nás hodnotí:

  98%

  "Cestovní pojištění za hubičku a sjednáno za chvilku. Děkuju"

  Šárka

  Klient nás hodnotí:

  100%

  "Jsem ráda, že jsem si konečne mohla zjednodušit život. Díky"

  Alice

  Klient nás hodnotí:

  96%

  Mluví se o nás a charita

  lidovky prima deník novinky naše dítě pomozte dětem kiss 98
  }
  Nejlevnější cestovní pojištění
  za 2 minuty online
  1 zákazníků zde nyní srovnává