Cestovní pojištění – srovnání cen

Poláci patří mezi jedny z našich sousedů, což samozřejmě znamená, že pokud budeme sjednávat příslušnou cestovní pojistku, můžeme se těšit na velmi nízké ceny, jelikož tato země nepředstavuje žádné bezpečnostní riziko. Zároveň je ale třeba vědět, že bychom cestovní pojištění do Polska rozhodně podceňovat neměli. Jedná se totiž o zahraničí a tak zde rozhodně neplatí naše pojistka standardní. U nepojištěných tedy hrozí riziko platby lékařských zákroků, ale i dalších souvisejících věcí.

Zohledněte svá rizika

A jak vybrat tu správnou pojistku? Samozřejmě s ohledem na to, v jakém termínu tuto zemi navštívíme, ale i s ohledem na to, co zde plánujeme dělat. Zatímco při turistických návštěvách stačí běžná rizika, při adrenalinových sportech včetně lyžování už je třeba myslet na nadstavbu klasické pojistky. Naštěstí není třeba mít obavy, jelikož to nevyjde nijak draze.

Co lze do pojistky zahrnout?

Nejenom rizika spojená se zdravím, ale také všechna rizika spojená třeba se zavazadly – a to ať už nám jsou odcizeny, nebo snad poškozeny. Stejně tak můžeme využít také pojištění odpovědnosti, nebo řadu asistenčních služeb. I ty může cestovní pojištění do Polska zahrnovat, aby nám usnadnilo pobyt, ale i případné řešení konkrétního problému.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 100