Cestovní pojištění do Polska

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

 • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

Cestovní pojištění do Polska

Polsko je jedním z našich severních sousedů, který má velmi bohatou minulost Ačkoli během druhé světové války téměř zmizelo z mapy, nabízí v současné době množství zajímavých míst na výlety a dovolené. Vychutnat si můžete nejen dobré polské jídlo, ale také krásnou krajinu i živá města.

Mnoho lidí si myslí, že sjednávat si Cestovní pojištění na dovolenou k našim sousedům je zbytečné. Ale cestovní pojištění se vyplatí i na krátké cesty a ani při výletě do Polska byste ho neměli vynechat. Polsko nabízí možnosti pro horskou i městskou turistiku, proto se nejdřív zamyslete, jaké aktivity plánujete, kam se v Poslu vydáte a podle toho si sjednejte i cestovní pojištění do Polska. Vystačíte si tu s nižším pojistným limitem, myslete ale na to, že ten nemusí zahrnovat krytí řady dražších rizik.

'

Cena cestovního pojištění do Polska

Cestovní pojištění do Polska je levné, ale samozřejmě záleží i na tom, jaké pojištění zvolíte a zda budete mít i další připojištění. Kalkulačka cestovního pojištění vám poví, kolik za cestovní pojištění do Polska zaplatíte, a navíc ho snadno sjednáte i online.

Vyberte si správné připojištění

Cestování do Polska nabízí mnoho aktivit, jak zde strávit svou dovolenou, ke kterým patří i různé sporty jako windsurfing, horolezectví nebo lyžování. Pokud se plánujete věnovat rizikovým sportům, jako je třeba právě horolezectví, určitě si sjednejte připojištění pro rizikové sporty V zimě nezapomínejte ani na cestovní pojištění na lyže.

K dalším nejběžnějším připojištěním k cestovnímu pojištění pak určitě patří úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel či storna jak letenky, tak i dovolené.

Co v Polsku zažít?

Polsko je velmi rozlehlá země, čemuž odpovídá i množství aktivit, které tu lze provozovat. Horské oblasti Tater na jihu poskytují příležitosti pro různé treky a horské túry, ale i horolezectví či ferraty.  Nezapomínejte v takovýchto případech na potřebnou výzbroj a cestovní pojištění na hory, které vám bude krýt záda v případě úrazu uhradí i zásah horské služby.

Jezera, kterých v Polsku najdete celou škálu, zase nabízejí možnosti surfování  nebo jachtingu. Oblíbená jsou pro tyto aktivity Velká mazurská jezera u ústí řeky Visly. V zátokách Baltského moře si zase vyzkoušejte windsurfing a pokud milujete surfování, navštivte poloostrov Hela.

Co vidět v Polsku?

Kultura, historie, příroda nebo pláže. V Polsku si vybere každý. Oblíbené jsou také nákupy na tržištích v Nowem Targu či v městě Zakopane. Několik hodin od našich hranic leží významné město Krakow  a bývalý koncentrační tábor v Osvětimi. Léto si užijete na pobřeží Baltského moře  a v přímořském letovisku?

Krakow

Krakow je turisticky  nejvyhledávanější místo v Polsku. A není se čemu divit, řadí se totiž k nejhezčím místům Evropy. V Krakowě najdete velké množství historických památek i překrásné architektury. Zajděte si do Schindlerovy továrny, známé z filmu Schindlerův seznam,  nebo se vydejte prozkoumat symbol Krakowa Wawel, bývalé královské sídlo.

Mazurská jezera

Velká mazurská jezera jsou  skvělým místem pro letní dovolenou.  Krajina je tu téměř nedotčena civilizací a zachovává si svůj původní ráz. Jezera jsou ideální pro koupání i vodní sporty. Užijete si zde ale i pěší turistiku a objevíte tajná zákoutí nebo ukryté bunkry z druhé světové války.

Sopoty

Sopoty jsou  nejvyhledávanějším letoviskem na pobřeží Baltského moře.  Najdete tu přímořské lázně z roku 1824 i paláce zámožných obyvatel nedalekého Gdaňsku. Lákadlem je i křivý dům, který může vyvolat závratě, nebo i nejdelší dřevěný most v Evropě. Kromě lázní si v Sopotech užijete také město i jeho kulturu.

Osvětim

Bývalý koncentrační tábor v Osvětimi je známý po celém světě. Za druhé světové války to byl největší koncentrační a vyhlazovací tábor. Zahynulo zde velké množství lidí a v mnoha návštěvnících tábor dodnes vyvolává pocity úzkosti. Tábor dnes  slouží jako památník a připomínka hrůzných událostí, které se zde děly.

Zamość

Zamość leží na hranicích s Ukrajinou a vyvolá ve vás pocit, že jste se přenesli do italského slunného Toskánska. Je zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Dojem na vás jistě udělá centrum města,  hlavní náměstí, se svými dvoupatrovými domy a výzdobou v orientálním stylu.

Srovnaný magazín

 • Předání vánočních dárků
  25. září 2023|Nikola Zatloukalová
  S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

  Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

 • motorkář v Alpách
  23. září 2023|Petr Pohůdka
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Kvalitní a bezpečné oblečení, uzamykatelné kufry na motorku nebo povinná výbava přizpůsobená navštěvovaným zemím. Vícedenní výlety na dvou kolech vyžadují delší přípravu. Jaká výbava vám na dlouhých cestách přijde vhod?

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.