Cestovní pojištění do Polska

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

 • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

Cestovní pojištění do Polska

Polsko je jedním z našich severních sousedů, který má velmi bohatou minulost Ačkoli během druhé světové války téměř zmizelo z mapy, nabízí v současné době množství zajímavých míst na výlety a dovolené. Vychutnat si můžete nejen dobré polské jídlo, ale také krásnou krajinu i živá města.

Mnoho lidí si myslí, že sjednávat si Cestovní pojištění na dovolenou k našim sousedům je zbytečné. Ale cestovní pojištění se vyplatí i na krátké cesty a ani při výletě do Polska byste ho neměli vynechat. Polsko nabízí možnosti pro horskou i městskou turistiku, proto se nejdřív zamyslete, jaké aktivity plánujete, kam se v Poslu vydáte a podle toho si sjednejte i cestovní pojištění do Polska. Vystačíte si tu s nižším pojistným limitem, myslete ale na to, že ten nemusí zahrnovat krytí řady dražších rizik.

'

Cena cestovního pojištění do Polska

Cestovní pojištění do Polska je levné, ale samozřejmě záleží i na tom, jaké pojištění zvolíte a zda budete mít i další připojištění. Kalkulačka cestovního pojištění vám poví, kolik za cestovní pojištění do Polska zaplatíte, a navíc ho snadno sjednáte i online.

Vyberte si správné připojištění

Cestování do Polska nabízí mnoho aktivit, jak zde strávit svou dovolenou, ke kterým patří i různé sporty jako windsurfing, horolezectví nebo lyžování. Pokud se plánujete věnovat rizikovým sportům, jako je třeba právě horolezectví, určitě si sjednejte připojištění pro rizikové sporty V zimě nezapomínejte ani na cestovní pojištění na lyže.

K dalším nejběžnějším připojištěním k cestovnímu pojištění pak určitě patří úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel či storna jak letenky, tak i dovolené.

Co v Polsku zažít?

Polsko je velmi rozlehlá země, čemuž odpovídá i množství aktivit, které tu lze provozovat. Horské oblasti Tater na jihu poskytují příležitosti pro různé treky a horské túry, ale i horolezectví či ferraty.  Nezapomínejte v takovýchto případech na potřebnou výzbroj a cestovní pojištění na hory, které vám bude krýt záda v případě úrazu uhradí i zásah horské služby.

Jezera, kterých v Polsku najdete celou škálu, zase nabízejí možnosti surfování  nebo jachtingu. Oblíbená jsou pro tyto aktivity Velká mazurská jezera u ústí řeky Visly. V zátokách Baltského moře si zase vyzkoušejte windsurfing a pokud milujete surfování, navštivte poloostrov Hela.

Co vidět v Polsku?

Kultura, historie, příroda nebo pláže. V Polsku si vybere každý. Oblíbené jsou také nákupy na tržištích v Nowem Targu či v městě Zakopane. Několik hodin od našich hranic leží významné město Krakow  a bývalý koncentrační tábor v Osvětimi. Léto si užijete na pobřeží Baltského moře  a v přímořském letovisku?

Krakow

Krakow je turisticky  nejvyhledávanější místo v Polsku. A není se čemu divit, řadí se totiž k nejhezčím místům Evropy. V Krakowě najdete velké množství historických památek i překrásné architektury. Zajděte si do Schindlerovy továrny, známé z filmu Schindlerův seznam,  nebo se vydejte prozkoumat symbol Krakowa Wawel, bývalé královské sídlo.

Mazurská jezera

Velká mazurská jezera jsou  skvělým místem pro letní dovolenou.  Krajina je tu téměř nedotčena civilizací a zachovává si svůj původní ráz. Jezera jsou ideální pro koupání i vodní sporty. Užijete si zde ale i pěší turistiku a objevíte tajná zákoutí nebo ukryté bunkry z druhé světové války.

Sopoty

Sopoty jsou  nejvyhledávanějším letoviskem na pobřeží Baltského moře.  Najdete tu přímořské lázně z roku 1824 i paláce zámožných obyvatel nedalekého Gdaňsku. Lákadlem je i křivý dům, který může vyvolat závratě, nebo i nejdelší dřevěný most v Evropě. Kromě lázní si v Sopotech užijete také město i jeho kulturu.

Osvětim

Bývalý koncentrační tábor v Osvětimi je známý po celém světě. Za druhé světové války to byl největší koncentrační a vyhlazovací tábor. Zahynulo zde velké množství lidí a v mnoha návštěvnících tábor dodnes vyvolává pocity úzkosti. Tábor dnes  slouží jako památník a připomínka hrůzných událostí, které se zde děly.

Zamość

Zamość leží na hranicích s Ukrajinou a vyvolá ve vás pocit, že jste se přenesli do italského slunného Toskánska. Je zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Dojem na vás jistě udělá centrum města,  hlavní náměstí, se svými dvoupatrovými domy a výzdobou v orientálním stylu.

Srovnaný magazín

 • Faktura za elektřinu s mincemi a žárovkou
  31. května 2023|Jana Březinová
  Cena elektřiny: Z čeho se skládá?

  Když se podíváte na fakturu za elektřinu, zjistíte, že je výsledná cena složena z řady položek. Naúčtovanou máte nejen spotřebu, ale i další poplatky. Zjistěte, z čeho se skládá cena elektřiny a jak ušetřit.

 • Palubní kamera na čelním skle v autě
  29. května 2023|Jana Březinová
  Palubní kamera do auta: Jak se nedostat do problémů se zákonem

  Stále více lidí si do svého vozidla pořizuje palubní kameru. Záznam z kamery se totiž hodí jako důkazní materiál pro policii či pojišťovnu. Pozor by si však řidiči měli dát na to, jak se záznamy z kamer nakládají, jinak se sami mohou dostat do křížku se zákonem.

 • Žena hledá v batohu pas
  27. května 2023|Jana Březinová
  Co dělat, když v zahraničí ztratíte doklady

  Pokud přijdete vlastní či cizí vinou o občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz, nevyhnete se jednání s policií a českým zastupitelským úřadem. Přečtěte si, co dělat při ztrátě dokladů, abyste se bez problémů mohli vrátit domů.

 • Výpočet půjčky
  25. května 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak vybrat půjčku? RPSN hodně pomůže, není ale jediným ukazatelem výhodné půjčky

  Nabídky levných a dokonale výhodných půjček na vás útočí ze všech stran. Herci v reklamách slibují nízké úroky, minimální či nulové poplatky, ale i bonusy za řádné splácení. Jak poznáte, že je pro vás půjčka skutečně výhodná? Potřebujete k tomu znát více než jen RPSN.

 • Solární panely na střeše domu
  23. května 2023|Petr Woff
  Půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo: Vyplatí se?

  Solární panely mají nulové provozní náklady, když vyrábějí elektřinu, zatímco tepelná čerpadla efektivně produkují teplo. Ale málokdo má dostatek volných peněz, aby investoval do těchto moderních technologií. Bankéři proto zájemcům nabízejí speciální úvěry. Srovnejme, kolik stojí půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo od České spořitelny, Komerční banky, ČSOB a dalších společností.

 • Zásuvky s eury
  21. května 2023|Petr Woff
  Srovnání cen energií v EU: Maďaři mají nejlevnější elektřinu, ale nejvyšší inflaci

  Evropská unie spoléhala na ruský zemní plyn, avšak narazila na nespolehlivého obchodního partnera. Proto drasticky zdražily plynové elektrárny a energetické burzy. Členské státy zavedly nové dotace, aby zbrzdily inflaci. Maďarsko vsadilo na nízké cenové stropy, ale potom trpělo nedostatkem pohonných hmot. České domácnosti platí za elektřinu a plyn nadprůměrnou cenu, ovšem benzínu máme dostatek.

 • Domácí solární elektrárna - solární panely na střeše domu
  19. května 2023|Petr Woff
  Kolik vás bude stát domácí solární elektrárna?

  Fotovoltaické panely bývají napojeny na Když započítáme dotaci, celý systém stojí zhruba 166 000 až 495 000 Kč. Domácí solární elektrárna vám vyrobí levnější elektřinu a pokud zateplíte svůj dům, fotovoltaika vám poslouží také jako výhodnější náhrada za plynový kotel. Díky provozním úsporám se vám pravděpodobně vrátí investiční náklady a ve výsledku vyděláte statisíce Kč.

 • Nastavení kotle
  17. května 2023|Monika Šaríková
  Nový kotel: Jak dosáhnout maximální úspory?

  Dosloužil vám starý kotel na tuhá paliva a pořídili jste si nový? To je krok nejen k⁠ ekologickému vytápění, ale většinou také k úspoře nákladů. Víte, na co byste si měli dát při výběru nového kotle pozor a jak ho nastavit, tak aby se vám provoz vyplatil?

 • cestování-vozem
  15. května 2023|Petr Pohůdka
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

 • Muž na papír zapisuje stav plynoměru
  14. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou náklady na vytápění plynem?

  Výrobci kondenzačních kotlů a kominíci zdražili, energie však zlevňuje. Kubík zemního plynu stojí 29 až 102 Kč. Kilowatthodina vyjde na 2,68 až 9,57 Kč. Záleží na vaší spotřebě, na dodavateli a ceníku, který preferujete. V článku srovnáme minimální, průměrné a maximální náklady na vytápění plynem.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.