Cestovní pojištění do Polska

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

 • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

Cestovní pojištění do Polska

Polsko je jedním z našich severních sousedů, který má velmi bohatou minulost Ačkoli během druhé světové války téměř zmizelo z mapy, nabízí v současné době množství zajímavých míst na výlety a dovolené. Vychutnat si můžete nejen dobré polské jídlo, ale také krásnou krajinu i živá města.

Mnoho lidí si myslí, že sjednávat si Cestovní pojištění na dovolenou k našim sousedům je zbytečné. Ale cestovní pojištění se vyplatí i na krátké cesty a ani při výletě do Polska byste ho neměli vynechat. Polsko nabízí možnosti pro horskou i městskou turistiku, proto se nejdřív zamyslete, jaké aktivity plánujete, kam se v Poslu vydáte a podle toho si sjednejte i cestovní pojištění do Polska. Vystačíte si tu s nižším pojistným limitem, myslete ale na to, že ten nemusí zahrnovat krytí řady dražších rizik.

'

Cena cestovního pojištění do Polska

Cestovní pojištění do Polska je levné, ale samozřejmě záleží i na tom, jaké pojištění zvolíte a zda budete mít i další připojištění. Kalkulačka cestovního pojištění vám poví, kolik za cestovní pojištění do Polska zaplatíte, a navíc ho snadno sjednáte i online.

Vyberte si správné připojištění

Cestování do Polska nabízí mnoho aktivit, jak zde strávit svou dovolenou, ke kterým patří i různé sporty jako windsurfing, horolezectví nebo lyžování. Pokud se plánujete věnovat rizikovým sportům, jako je třeba právě horolezectví, určitě si sjednejte připojištění pro rizikové sporty V zimě nezapomínejte ani na cestovní pojištění na lyže.

K dalším nejběžnějším připojištěním k cestovnímu pojištění pak určitě patří úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel či storna jak letenky, tak i dovolené.

Co v Polsku zažít?

Polsko je velmi rozlehlá země, čemuž odpovídá i množství aktivit, které tu lze provozovat. Horské oblasti Tater na jihu poskytují příležitosti pro různé treky a horské túry, ale i horolezectví či ferraty.  Nezapomínejte v takovýchto případech na potřebnou výzbroj a cestovní pojištění na hory, které vám bude krýt záda v případě úrazu uhradí i zásah horské služby.

Jezera, kterých v Polsku najdete celou škálu, zase nabízejí možnosti surfování  nebo jachtingu. Oblíbená jsou pro tyto aktivity Velká mazurská jezera u ústí řeky Visly. V zátokách Baltského moře si zase vyzkoušejte windsurfing a pokud milujete surfování, navštivte poloostrov Hela.

Co vidět v Polsku?

Kultura, historie, příroda nebo pláže. V Polsku si vybere každý. Oblíbené jsou také nákupy na tržištích v Nowem Targu či v městě Zakopane. Několik hodin od našich hranic leží významné město Krakow  a bývalý koncentrační tábor v Osvětimi. Léto si užijete na pobřeží Baltského moře  a v přímořském letovisku?

Krakow

Krakow je turisticky  nejvyhledávanější místo v Polsku. A není se čemu divit, řadí se totiž k nejhezčím místům Evropy. V Krakowě najdete velké množství historických památek i překrásné architektury. Zajděte si do Schindlerovy továrny, známé z filmu Schindlerův seznam,  nebo se vydejte prozkoumat symbol Krakowa Wawel, bývalé královské sídlo.

Mazurská jezera

Velká mazurská jezera jsou  skvělým místem pro letní dovolenou.  Krajina je tu téměř nedotčena civilizací a zachovává si svůj původní ráz. Jezera jsou ideální pro koupání i vodní sporty. Užijete si zde ale i pěší turistiku a objevíte tajná zákoutí nebo ukryté bunkry z druhé světové války.

Sopoty

Sopoty jsou  nejvyhledávanějším letoviskem na pobřeží Baltského moře.  Najdete tu přímořské lázně z roku 1824 i paláce zámožných obyvatel nedalekého Gdaňsku. Lákadlem je i křivý dům, který může vyvolat závratě, nebo i nejdelší dřevěný most v Evropě. Kromě lázní si v Sopotech užijete také město i jeho kulturu.

Osvětim

Bývalý koncentrační tábor v Osvětimi je známý po celém světě. Za druhé světové války to byl největší koncentrační a vyhlazovací tábor. Zahynulo zde velké množství lidí a v mnoha návštěvnících tábor dodnes vyvolává pocity úzkosti. Tábor dnes  slouží jako památník a připomínka hrůzných událostí, které se zde děly.

Zamość

Zamość leží na hranicích s Ukrajinou a vyvolá ve vás pocit, že jste se přenesli do italského slunného Toskánska. Je zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Dojem na vás jistě udělá centrum města,  hlavní náměstí, se svými dvoupatrovými domy a výzdobou v orientálním stylu.

Srovnaný magazín

 • Automechanik upevňuje rámeček pod SPZ
  27. února 2024|Jana Březinová
  Vše o SPZ: K čemu slouží, jak řešit její ztrátu a vybrat si ji na přání?

  Když SPZ ztratíte a vyjedete bez ní, hrozí vám zákaz řízení až na 1,5 roku. Připravit vás o ni ale může i policie, když zjistí, že dlužíte za pokuty. Od roku 2016 si můžete navrhnout SPZ na přání. Nesmí obsahovat vulgarity a zaplatíte za ni 10 000 Kč. Co dalšího jste o SPZ (ne)věděli?

 • žena telefonuje po nehodě u auta ve sněhu
  13. února 2024|Jana Březinová
  Nehody v zimě: Jak jim předcházet a jak si auto správně pojistit

  V posledních letech bývají zimy mírnější, přesto každoročně na namrzlých silnicích zemře kolem 20 osob a asi 1000 se zraní. Řidiči nejsou zvyklí jezdit v zimních podmínkách, a tak je náledí a sníh na vozovce často zaskočí. Na co si dát na silnicích pozor, jaká zimní výbava vám nesmí chybět a jak si auto na zimu správně pojistit?

 • povinné ručení mimo čr
  12. února 2024|Petr Pohůdka
  Povinné ručení v zahraničí: Kde všude vám platí zelená karta?

  Pokud jezdíte po českých silnicích, musíte mít sjednané povinné ručení. V opačném případě vám hrozí vysoká pokuta. Jako potvrzení o sjednání povinného ručení slouží zelená karta na auto. Jak si ale zařídit pojištění auta do zahraničí? Záleží, kam vyrážíte. V Evropě si téměř všude vystačíte se zelenou kartou, jinde musíte uzavřít hraniční pojištění.

 • Lyžařky na svahu
  30. ledna 2024|Jana Březinová
  Zimní dovolená v roce 2024 aneb Kam vyrazit na lyže a snowboard?

  Vyrazit za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? Máme pro vás seznam nejlepších středisek a srovnání cen skipasů. Zároveň přidáme tipy, na co si dát pozor, aby se vaše zimní dovolená na horách obešla bez starostí.

 • pohonne-hmoty
  24. ledna 2024|Petr Pohůdka
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Ceny pohonných hmot v posledních třech měsících výrazně klesly. Benzín i nafta stojí v průměru okolo 36 Kč/litr. Zlevňuje se především kvůli propadu cen ropy na světových trzích. Nejvyšší ceny jsou tradičně v Praze, naopak nejvýhodněji natankujete v Královéhradeckém kraji. V rámci Evropské unie je nejlevnější benzín v Bulharsku a Rumunsku. Podívejte se na grafy porovnávající současné ceny pohonných hmot v ČR a EU.

 • 10. ledna 2024|Jana Březinová
  Jaké změny platí pro řidiče od 1. ledna 2024?

  Se začátkem roku se řidiči v ČR musí připravit na mnoho novinek zejména v souvislosti s novým zákonem o silničním provozu. Mění se bodový systém i výše pokut. Už s sebou není třeba vozit doklady od auta, velký technický průkaz se dokonce ruší. Dálniční známka zdraží o 800 Kč a na silnice vyjedou už 17letí řidiči. Jaké novinky pro řidiče od letoška platí?

 • Auto po autonehodě
  28. prosince 2023|Jana Březinová
  Víte, jak získat odpovídající odškodnění po dopravní nehodě?

  Poškození při dopravní nehodě mají často nárok na násobně vyšší částky, než jim přiznala pojišťovna. Na vině bývají nesprávně vyplněné formuláře nebo chybějící lékařské zprávy. Navíc někdy o kompenzaci ani nežádají, protože nechtějí viníka popotahovat u soudu. Odškodnění se však řeší přímo s pojišťovnou a vyplácí se z povinného ručení.

 • Padající lyžař
  08. prosince 2023|Petr Pohůdka
  Silvestr na horách: Tohle jsou oblíbená místa Čechů

  Krkonoše, Jizerské hory, Šumava, ale také střediska v rakouských či italských Alpách. Tak vypadají oblíbené destinace Čechů pro Silvestr na horách. Kde strávit Silvestra v rušné společnosti a kam se naopak vydat, když toužíte po klidu?

 • mladý muž za volantem - jak vybrat první auto
  30. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat první auto

  Spolehlivé, bezpečné, kompaktní, s nízkou spotřebou. Snadno se s ním manévruje a parkuje. Pár ťukanců se na něm ztratí. Náhradní díly jsou dostupné a levné, stejně jako povinné ručení. Podobně bychom mohli shrnout, jak vypadá nejlepší první auto. Splňuje to třeba Škoda Fabia nebo VW Golf.

 • muž sedící v autě - co najdeme v technickém průkazu
  24. listopadu 2023|Petr Woff
  Co najdete v technickém průkazu?

  Česká republika se digitalizuje, což brzy pocítí řidiči. Úřady vám od roku 2024 nevydají velký technický průkaz v papírové podobě. Informace o svém voze najdete v elektronickém registru, kam se přihlásíte přes internet. Malý technický průkaz zůstane ve fyzické formě. Prozkoumejme, co znamenají kódy v obou dokumentech, a jaké následky má ztráta velkého či malého technického průkazu.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.