Cestovní pojištění pro extrémní sporty

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

Spočítat ceny
cestovní pojištění hory, zima

Běžné cestovní pojištění se nevztahuje na rizikové sporty

Většina z nás jezdí do zahraničí na běžné dovolené. Jsou ale i tací, kteří vyrážejí za sportem, a pro ně je cestovní pojištění pro rizikové sporty doslova nezbytností. Chystáte-li se na aktivní dovolenou, měli byste se ujistit, že se vámi vybrané cestovní pojištění vztahuje i na provozovaný druh sportu. Pokud tomu tak není, nezbývá, než uzavřít připojištění pro rizikové sporty. Jedině tak vám pojišťovna uhradí veškeré zdravotní zákroky, transporty a zásahy spojené se zraněním.

Nutno dodat, že cestovní pojištění pro extrémní sporty by mělo být vždy sjednáno s ohledem na konkrétní sportovní aktivitu. Jestliže tomu tak není, často pojišťovna úraz neplní. Cestovní pojištění pro rizikové sporty se samozřejmě vztahuje i na standardní úrazy spojené s běžným životem, onemocnění, hospitalizaci a další součásti běžného pojištění na cesty.

Spočítat ceny

Jak funguje pojištění rizikových sportů?

Zpravidla dělí pojišťovny sportovní aktivity do dvou skupin – rekreační sporty a rizikové sporty. Dále se můžete setkat ještě s dělením na rekreační, rizikové a extrémní sporty. Některé pojišťovny uvádí i seznam nepojistitelných sportů. Jinak se předpokládá, že mezi nepojistitelné sporty spadají veškeré aktivity, které nejsou vyjmenované v seznamu rekreačních či rizikových sportů.

Jaké sporty patří mezi rizikové?

Rekreační sporty zahrnují méně rizikové aktivity na rekreační úrovni a jsou běžně pokryty základním cestovním pojištěním. Mezi rekreační sporty patří např. turistika, cykloturistika, plavání, plážový volejbal, aerobic, běh, frisbee, in-line, bruslení, tenis.

Rizikové sporty si sjednáte ve formě připojištění, když se chystáte na provozování sportovních aktivit s vyšším rizikem. Mezi rizikové sporty se řadí např. vodní sporty (plachtění, jachting, windsurfing, potápění), motoristické sporty, letecké sporty, jízda na koni, hokej, paintball, saně, boby, skialpinismus, jízda na vodním/sněžném skútru a další. Každá pojišťovna si stanovuje seznam rizikových sportů individuálně. Před sjednáním pojištění se proto vždy ve smluvních podmínkách přesvědčte, zda vybrané cestovní pojištění pro rizikové sporty kryje vámi plánované činnosti.

Nepojistitelné sporty obvykle zahrnují extrémní sporty a další aktivity s vysokým rizikem, jako například skoky padákem, paragliding, horolezectví, rafting nebo turistiku ve výškách nad 3500 m n. m. Pojištění těchto rizikových sportů má v nabídce jen několik pojišťoven, případně si musíte zažádat o nabídku na míru.

Cestovní pojištění rizikových sportů jednoduše a online

Uzavřít pojistku na rizikové sporty není složité, zvládnete ji vyřídit online z pohodlí domova. Stačí zvolit termín odjezdu a návratu, zemi a samozřejmě odkliknout požadavek, aby se skutečně jednalo o cestovní pojištění pro extrémní sporty. Během pár sekund získáte nabídky od několika pojišťoven seřazené od nejnižší ceny. V detailech každé nabídky se můžete ujistit, na jaké konkrétní aktivity se u vybrané pojišťovny vztahuje připojištění rizikových sportů. Jedině tak se není třeba ničeho bát.

Nezapomeňte na pojištění odpovědnosti a úrazu

Kromě rizikových sportů se k základnímu cestovnímu pojištění nabízí celá řada dalších připojištění. Samozřejmostí by mělo být pojištění odpovědnosti pro škody, které způsobíte na zdraví či majetku jiným osobám – například když někoho srazíte na kole nebo na lyžích. Pro sportovce se hodí rovněž úrazové pojištění pro případ trvalých následků po úrazu nebo smrt úrazem. V rámci úrazového pojištění získáte také denní odškodné při hospitalizaci následkem úrazu.

Nejenom cestovní pojištění pro extrémní sporty, ale i běžná pojistka by měla primárně odpovídat vašim představám, a to i z hlediska ceny. Cestovní pojištění rizikových sportů patří mezi dražší pojistky, a proto se opravdu vyplatí porovnat si nabídky více pojišťoven.

Pojistěte si extrémní sporty v ČR

Nebezpečí úrazu na vás číhá nejen při aktivní dovolené v zahraničí, ale také v tuzemsku. V zimě se chystáte lyžovat nebo v létě na vodu či sjezd na horských kolech? Tuzemské cestovní pojištění vám poskytne úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti pro tyto rizikové aktivity i v rámci České republiky.

Cestovní pojištění rizikových sportů pro ČR sjednáte jednoduše – ve formuláři zaškrtněte jako zemi Českou republiku a zvolte krytí rizikových sportů. Ihned dostanete nabídky od několika pojišťoven a sjednání vám zabere méně než 2 minuty.

Spočítat ceny
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).