Slova našich klientů

"Ušetřete si nějakou tu kačku a srovnejte si cestovko nebo povinné ručení na tomto serveru"

Luboš

Spokojený zákazník

"Tento web je opravdu přehledný a snadno se v něm orientuju a navíc je celý průběh srovnání a sjednání vážně rychlý"

Patrik L.

Spokojený zákazník

"Jedním slovem paráda. Rychlost, komunikace a super ceny"

Olda

Spokojený zákazník

"Při mém vytížení si touto cestou ušetřím spoustu času a nervu"

Honza K.

Spokojený zákazník

"Operátoři jsou zde velmi milí a rádi vám se vším pomužou, všechno je rychle zařízené"

Tereza

Spokojená zákaznice

"Chtěla jsem ušetřit za povinné ručení a to se mi díky tomuto serveru podařilo, jsem spokojená"

Sona

Spokojená zákaznice

Skutečně vám pomáháme šetřit

Povinné ručení

Škoda Octavia 1.8T

3 560 Kč

1 420 Kč

Úspora

2 140 Kč

Škoda Octavia 1.8T

Pojištění domácnosti

Byt 2+1

1 920 Kč

1 480 Kč

Úspora

440 Kč

Byt 2+1

Havarijní pojištění

Škoda Fabia 1.3T

2 800 Kč

1 250 Kč

Úspora

1 550 Kč

Škoda Fabia 1.3T

Proč si sjednat povinné ručení online?

1

S námi ušetříte čas i peníze

85 % lidí sjednáme výhodnější pojistku

Úspora až 70 %

Nezávazně vám srovnáme pojištění do 2 minut

2

Jsme na vaší straně, vše máte pod kontrolou

Nebudeme vás obtěžovat nerelevantními nabídkami

Pomůžeme vám získat lepší nabídku i od vaší současné pojišťovny

Ptáme se jen na údaje, které jsou nutné a vaše data jsou s námi v bezpečí Více o ochraně dat

3

Vše na jednom místě s garancí nejnižší ceny

Našli jste u konkurence výhodnější nabídku? Dorovnáme ji

Nejaktuálnější i podpultovní nabídky pojišťoven

Každý den pro vás máme akční slevy i speciální nabídky

Povinné ručení

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, konkrétně pojištění odpovědnosti z provozu. To znamená, že pokud budete mít sjednané povinné ručení a způsobíte dopravní nehodu, škody způsobené vámi třetím osobám jak na zdraví, tak na majetku se budou hradit z tohoto pojištění.


Jak sjednat povinné ručení na auto?

Povinné ručení auta si můžete velmi jednoduše sjednat online i ve své pojišťovně. Poté budete pravidelně platit pojistné. Ceny pojistného se stanovují dle technických parametrů vozidla, ale roli hraje i váha, značka, model či rok výroby, zda jste řidič začátečník nebo profesionál a i to, zda jste někdy a kolikrát způsobili dopravní nehodu. Pro srovnání povinného ručení a výběr toho nejlevnějšího využijte naši kalkulačku.

Spočítat povinné ručení

Kde zaplatíte nejvíc?

Nejdražší povinné ručení na auto má Hlavní město Praha, kde výše přesahuje 3 000 Kč. Je to i kvůli většímu riziku dopravních nehod v této lokalitě a vyššímu počtu rizikových řidičů. Naopak nejlevnější povinné ručení mají na Vysočině, kde i s bonusy je cena pojistného jen něco málo přes 2 800 korun. Kalkulačka povinného ručení vám rychle a snadno řekne, kolik za povinné ručení zaplatíte u vás.

Povinné ručení v krajích ČR

Cena povinného ručení není všude stejná. V krajích s vyšší nehodovostí si za povinné ručení připlatíte. Jestli ale jste řidičem bez dopravních nehod, můžete získat tzv. bonusy a cenu pojistného díky nim snížit. Prohlédněte si ceník povinného ručení v jednotlivých krajích.


Co pokrývá povinné ručení?

Povinné ručení vám obecně pokryje většinu nákladů na vámi způsobenou škodu na zdraví i majetku třetích osob. Jeho rozsah je dán zákonem a není možné ho měnit. K povinnému ručení však často dokoupíte i havarijní pojištění v rámci jednoho balíčku, čímž rozsah pojištění rozšíříte i o škody způsobené vám.

Povinné ručení pokryje:

 • škody vzniklé poškozením, zničením či ztrátou vozidla
 • škody vzniklé na zdraví následkem havárie
 • ušlý zisk následkem havárie a náklady na zdravotní péči, která byla hrazena z veřejného zdravotního pojištění
 • náklady spojené s právním zastoupením

Co získáte k povinnému ručení vozidel?

Při sjednání povinného ručení získáte kromě samotné ochrany a pojistného krytí i asistenční služby, které se vám budou hodit při poruše auta na cestě a také právní služby, které vám pomohou v případě nehody. Sjednejte si povinné ručení online a získejte slevu na ceně povinného ručení.


Povinné ručení – sleva za online sjednání

Chcete si sjednat povinné ručení se slevou? Využijte naši kalkulačku povinného ručení a sleva za sjednání online vás nemine. Nemusíte pro to nic dělat, započítá se vám automaticky. A to není jediná výhoda. Ceny, které vidíte ve výsledcích srovnání, zohledňují rovněž lepší podmínky, které jsme u pojišťoven vyjednali na povinné ručení. Sleva nemůže být uplatněna přímo u pojišťovny – platí pouze při sjednání přes naši kalkulačku. Tak neváhejte a pusťte se do srovnání povinného pojištění vozidel. Během pár okamžiků získáte nejlevnější nabídky povinného ručení a ihned si ho můžete také online sjednat.


Kdy a jak povinné ručení zrušit?

Existuje několik způsobů a důvodů, jak zrušit či vypovědět povinné ručení:

 • Uplynutím pojistného období
 • Dohodou
 • Do 2 měsíců po uzavření smlouvy
 • Do 3 měsíců od pojistné události
 • Z důvodu změny majitele vozidla
 • Vyřazením vozidla z evidence
 • Z důvodu nesouhlasu se změnou pojistného

Nejčastějším důvodem pro zrušení povinného ručení je likvidace vozidla a jeho prodej. Ukončení povinného ručení však musí být písemné a je potřeba dodržet zákonem daný postup.

Spočítat ceny

Nejčastější otázky

Jak to, že nabízíte tak výhodné ceny?

Každý týden uzavřeme stovky smluv na pojištění, dodávky energie nebo půjčky. To jejich poskytovatelům ušetří velké administrativní náklady, a tak nám mohou vytvořit výhodnější nabídku. Díky tomu u nás najdete neveřejné nabídky se speciálními slevami nebo výhodami. Z tohoto systému mají užitek všechny strany. Klienti u nás najdou nejvýhodnější produkt na trhu, poskytovatel uzavře naším prostřednictvím nové smlouvy a my získáme provizi.

S kým budu uzavírat smlouvu? S vámi?

Smlouvu budete uzavírat s vámi vybraným poskytovatelem, my vám ji pouze zprostředkujeme. Srovnáme vám nabídky od desítek společností, provedeme vás celým procesem, poradíme s jakýmkoliv dotazem nebo komplikacemi. Pomůžeme vám vyplnit smlouvu nebo vypovědět tu starou. Ale samotnou smlouvu podepisujete s vybraným poskytovatelem – například u povinného ručení na auto je to pojišťovna.

Jak celý proces sjednání povinného ručení probíhá?

Celý proces online sjednání povinného ručení pro auto je rychlý a jednoduchý. Zvládnete ho během pár minut a z pohodlí domova.

 • Vyplníte formulář pomocí naše online srovnávače povinného ručení.
 • Získáte cenové nabídky jednotlivých pojišťoven.
 • Vyberete si nabídku pro vás nejvýhodnější.
 • Zkontaktuje vás náš pojišťovací specialista, aby s vámi doladil případné nejasnosti a zeptal se na dodatečné informace, které jsou potřeba k uzavření smlouvy.
 • Po uzavření smlouvy vám na e-mail přijdou veškeré dokumenty. Zelenou kartu máte na e-mailu do 5 minut. V některých případech zasíláme dokumenty i poštou.
 • Jediná podmínka k tomu, aby vám vznikl nárok na povinné ručení vozidla k datu uvedenému na smlouvě, je podepsat vyhotovení smlouvy a uhradit cenu pojistného v řádném termínu.

Jak změnit pojišťovnu?

Změna pojišťovny vám může v případě dlouhodobých pojistek, jako je povinné ručení nebo havarijní pojištění, ušetřit stovky korun ročně. Navíc to není nic složitého. Nejprve musíte vypovědět stávající pojistnou smlouvu. To provedete pomocí formuláře, který najdete na webových stránkách vaší pojišťovny a zašlete výpověď poštou či se s ní dostavíte na pobočku. Pojišťovny obvykle nabízí možnost podat výpověď také online, v tom případě musíte zpravidla podepsaný formulář naskenovat. Při výpovědi počítejte s výpovědní lhůtou dle podmínek ve vaší pojistné smlouvě. Můžete se také pokusit vypovědět pojistnou smlouvu dohodou – pokud na ni pojišťovna přistoupí, můžete se vyvázat již ke konci měsíce.

Druhou možností je ukončení pojištění ke konci pojistného období. To můžete učinit šest týdnů před koncem pojistného období. Výpověď ke konci pojistného období de facto znamená, že již nemáte zájem smlouvu o další rok prodlužovat.

Jestliže máte pojistnou smlouvu ukončenou, můžete uzavřít novou smlouvu s vámi vybranou pojišťovnou. Se změnou pojišťovny vám rádi poradíme a pomůžeme s uzavřením nové smlouvy. Postup pro změnu pojišťovny u povinného ručení si přečtěte v podrobném článku.

Jak vypovědět současnou smlouvu při zdražení?

Rozhodli jste se změnit pojišťovnu, protože vám navýšila pojistné? Pak musíte stávající pojištění nejprve vypovědět. Nejlepší variantou jevýpověď dohodou – jestliže na ni pojišťovna přistoupí , můžete pojistku vypovědět prakticky bez výpovědní lhůty. V opačném případě se vždy informujte ve své pojistné smlouvě, za jakých podmínek můžete smlouvu vypovědět a jak dlouhá je výpovědní lhůta. Postup pro vypovězení smlouvy o povinném pojištění vozidel najdete v tomto článku.

Kolik mi pojišťovna vyplatí při pojistné události?

Konkrétní částku, kterou obdržíte jako plnění pojistné události, nelze předem jednoznačně určit. Vždy záleží na parametrech vašeho pojištění a průběhu pojistné události. Pro správné plnění ze strany pojišťovny je nutná spolupráce z vaší strany, zejména poskytnutí všech náležitostí k prošetření škodné události. Výše náhrady škody se odvíjí zejména od pojistné částky, výše škody a okolnosti jejího vzniku.

Kdy nemusí pojišťovna nic platit?

Pojišťovna může odmítnout plnění při porušení pojistných podmínek nebo v případech, které jsou uvedeny ve výlukách. Proto si vždy pečlivě nastudujte pojistné podmínky a zejména výluky z pojištění, které specifikují situace, na něž se pojištění nevztahuje.

Co jsou asistenční služby?

Asistenční služby představují balíček služeb, které si můžete sjednat ke svému povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění, v některých případech je můžete využít také u cestovního pojištění. Jedná se o podporu, kterou vám pojišťovna poskytne v případě pojistné události. Jestliže dojde k pojistné události, měli byste asistenční službu nejprve telefonicky kontaktovat. Její pracovník vám sdělí správný postup pro vypořádání pojistné události a zajistí navazující služby (v případě havarijního pojištění například odtah vozidla). Číslo na asistenční službu najdete na kartičce asistenčních služeb nebo na webových stránkách vaší pojišťovny.

Dají se převést bonusy?

Bonusy si ve většině případů můžete jednoduše přenést k jiné pojišťovně, protože se vám evidují u České kanceláře pojistitelů. Pokud byste měli zájem o převedení bonusů jiného člena rodiny, záleží na podmínkách konkrétních pojišťoven. Obvykle převedení bonusů na jinou osobu není možné, ale pojišťovna vám může nabídnout uzavření pojistné smlouvy na jiného pojistníka, než je provozovatel vozidla. To se však může pojit s vyšší cenou pojistného – vždy si zjistěte podmínky dané pojišťovny.

Jak zjistím hodnotu auta?

Hodnota vozidla je důležitým aspektem pro stanovení parametrů a ceny pojištění. Údaj o hodnotě vozidla není pro výpočet nabídky pojištění povinný. Pokud ji nevíte, nemusíte uvádět konkrétní částku, pojistný specialista ji stanoví na základě několika ukazatelů. V první řadě se přihlíží ke stáří vozidla, jeho značce a modelu. Dále záleží na objemu motoru a druhu paliva. Hodnotu auta ovlivňuje rovněž počet najetých kilometrů, proto po vás některé pojišťovny mohou vyžadovat fotku stavu tachometru.

Potřebujete poradit?

Využijte naše bezplatné poradenství. Naši makléři jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
Srovnejto banner
Otazka