Bezpečnost na silnici, rodinné finance nebo ochrana střechy nad hlavou. V životě se setkáváme s nejrůznějšími situacemi, které nás mohou, často i nepříjemně, překvapit. Jak je nepodcenit a mít vše co nejvíce pod kontrolou? Na tyto otázky se v podcastu Nepodceňto pokusí odpovědět moderátorka Tereza Tobiášová spolu s hosty z řad odborníků i známých osobností. 

Youradio Talk - sticker

Zloději cílí na garáže, domy už nefrčí

V posledních letech vloupání do bytů a domů razantně ubylo, přesto byste zabezpečení nemovitosti neměli podceňovat. Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence policejního prezidia, a Jan Sedláček, bezpečnostní expert a vedoucí obchodního oddělení ve společnosti Pro Security, si v podcastu povídali o tom, jak si domov správně mechanicky a elektronicky zabezpečit.

25 minut | Více o epizodě
00:00
00:00

Starší epizody

Cyklistická etiketa

Mezi cyklisty a řidiči často panuje řevnivost. Řidiči nemohou vystát, když cyklisté jezdí vedle sebe, kolaři si zase stěžují, že je auta míjí v minimální vzdálenosti. Jiří Ježek, bývalý profesionální paralympijský cyklista, a kapitán Ondřej Penc, policejní preventista, si v podcastu povídali o tom, kdo je vlastně v právu a jaká pravidla platí pro cyklisty v silničním provozu.

33 minut | Více o epizodě
Jak se při pojištění nespálit

Víte, jak při výběru pojištění nenaletět a na co se při uzavírání pojistné smlouvy zaměřit? Jitka Chizzola, ředitelka pojišťovny D.A.S., a Jiří Pindur, ředitel regionálního makléřského obchodu Uniqa, vám v nové epizodě poradí, jaké situace bychom neměli v souvislosti s pojištěním podceňovat a proč se vyplatí být pojištěný.

28 minut | Více o epizodě

Bezpečně na cestě

Proč podcast děláme


Podcast Nepodceňto vznikl v roce 2021 ve spolupráci s projektem Bezpečně na cestě. Chtěli jsme společně motivovat veřejnost k bezpečné jízdě, protože jen v roce 2021 řešila policie bezmála 100 tisíc dopravních nehod. Časem podcast doplňujeme i o témata zaměřená na další situace, jako jsou osobní finance nebo ochrana domácnosti, které není radno podceňovat. Pomůžeme vám nečekaným situacím předcházet a řešit je s klidnou hlavou. 

Spolupráce


Bezpečně na cestě je projekt skupiny Active Radio, které společně s BESIP a dalšími partnery podporuje bezpečné chování všech účastníků silničního provozu. I kdyby naše spolupráce pomohla zachránit jeden lidský život, bude to pro nás velký úspěch.