V podcastu Nepodceňto si s moderátorkou Terezou Tobiášovou procházíme desítky nečekaných životních situací na cestách i mimo ně. Hosté z řad známých osobností a odborníků se s námi dělí o zkušenosti a rady, které by měli přispět k bezpečnosti nejen na našich silnicích.

Youradio Talk - sticker

Když nám počasí nepřeje

Ne vždy máme na cestách bezproblémové počasí. A zvlášť na podzim a v zimě musíme čekat ztížené podmínky, které přináší mlha, déšť, náledí nebo sníh. Jak se na ně správně připravit a v jakém stavu mít své auto, abychom je zvládli co nejlépe? O tom si ve čtvrtém díle podcastu Nepodceňto povídala Tereza Tobiášová se svými hosty Jakubem Michalovičem - instruktorem z mosteckého polygonu a hercem, muzikantem a stand-up komikem Vojtaanem.

35 minut | Více o epizodě
00:00
00:00

Připravujeme

30. září
Jezdíme cizím autem

Naše auto je naše auto. Ale co když si auto půjčíme? V zahraničí a nebo použijeme služby carsharingové firmy v Čechách? Na co si dávat pozor? A jak je to s pojištěním v případě nabourání? To a mnohem více se dozvíte v dalším díle - Nepodceňto.cz.

Starší epizody

Když se potká auto s kolem!

V pátém díle podcastu Nepodceňto jsme se podívali na vztah cyklistů a motoristů na našich silnicích. Seznámili jsme se s iniciativou Ukaž respekt, dříve známou jako 1,5 metru, kterou nám představil jeden z jejích zakladatelů - profesionální cyklista Roman Kreuziger. A taky jsme se zaměřili na různé dopravní situace a nesnáze s krajskou koordinátorkou BESIPu pro kraj Vysočina s Mgr. Veronikou Vošickou Buráňovou. To vše pod vedením skvělé moderátorky Terezy Tobiášové.

30 minut | Více o epizodě
Riziko srážky se zvěří

Kdy hrozí největší riziko srážky se zvěří, jak v takovém případě postupovat a co na to říká pojišťovna? Všechny důležité informace se dozvíte ve třetím díle podcastu s Terezou Tobiášovou a jejími hosty hercem Zdeňkem Godlou a pojišťovacím expertem Martinem Danešem.

28 minut | Více o epizodě

Bezpečně na cestě

Proč podcast děláme

V prvním pololetí roku 2021 bouralo v ČR 45 391 z nás, 200 lidí se domů ze svých cest už nevrátilo. Zažité situace nás často nutí jednat za volantem nevědomě, a i malá změna může pomoci ke snížení nehodovosti na silnicích. Ve Srovnejto.cz se chceme dlouhodobě podílet na zvyšování bezpečnosti na silnicích, a proto ve spolupráci s projektem Bezpečně na cestě vznikl podcast Nepodceňto. Společně chceme veřejnosti přinést užitečné informace, díky kterým účastníci silničního provozu již nepodcení bezpečnou jízdu.  

Spolupráce

Bezpečně na cestě je projekt skupiny Active Radio, které společně s BESIP a dalšími partnery podporuje bezpečné chování všech účastníků silničního provozu. I kdyby naše spolupráce pomohla zachránit jeden lidský život, bude to pro nás velký úspěch.