Bezpečnost na silnici, rodinné finance nebo ochrana střechy nad hlavou. V životě se setkáváme s nejrůznějšími situacemi, které nás mohou, často i nepříjemně, překvapit. Jak je nepodcenit a mít vše co nejvíce pod kontrolou? Na tyto otázky se v podcastu Nepodceňto pokusí odpovědět moderátorka Tereza Tobiášová spolu s hosty z řad odborníků i známých osobností. 

Youradio Talk - sticker

Jak si půjčit chytře

Po pandemii vzrostl zájem o hypotéky i spotřebitelské úvěry. Vzhledem k rostoucí inflaci však domácnostem hrozí finanční problémy. David Borges, finanční analytik Člověka v tísni a spoluautor Indexu odpovědného úvěrování, a Jiří Rajl, výkonný ředitel Nebankovního registru klientských informací, si v podcastu povídali o tom, kde si půjčit, za jakých podmínek a co dělat, když se dostanete do potíží se splácením.

33 minut | Více o epizodě
00:00
00:00

Starší epizody

Život rodin zdražuje. Kde šetřit?

V posledních měsících dramaticky vzrostly náklady na život. To přivedlo do problémů i rodiny, které dosud finančně vycházely. Renata Bořkovcová, koordinátorka mobilních dluhových poradců a dluhové helplinky Člověka v tísni, a Jakub Dvořák, zakladatel blogu a podcastu Rozbité prasátko, vám poradí, jak sledovat své příjmy a výdaje, kde hledat úspory a proč se nebát říct si o pomoc, když se dostanete do potíží.

26 minut | Více o epizodě
Zloději cílí na garáže, domy už nefrčí

V posledních letech vloupání do bytů a domů razantně ubylo, přesto byste zabezpečení nemovitosti neměli podceňovat. Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence policejního prezidia, a Jan Sedláček, bezpečnostní expert a vedoucí obchodního oddělení ve společnosti Pro Security, si v podcastu povídali o tom, jak si domov správně mechanicky a elektronicky zabezpečit.

25 minut | Více o epizodě

Bezpečně na cestě

Proč podcast děláme


Podcast Nepodceňto vznikl v roce 2021 ve spolupráci s projektem Bezpečně na cestě. Chtěli jsme společně motivovat veřejnost k bezpečné jízdě, protože jen v roce 2021 řešila policie bezmála 100 tisíc dopravních nehod. Časem podcast doplňujeme i o témata zaměřená na další situace, jako jsou osobní finance nebo ochrana domácnosti, které není radno podceňovat. Pomůžeme vám nečekaným situacím předcházet a řešit je s klidnou hlavou. 

Spolupráce


Bezpečně na cestě je projekt skupiny Active Radio, které společně s BESIP a dalšími partnery podporuje bezpečné chování všech účastníků silničního provozu. I kdyby naše spolupráce pomohla zachránit jeden lidský život, bude to pro nás velký úspěch.