Úrazové životní pojištění

 • Jaký je rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním?

 • Všechno vyřídíte online

Spočítat životní pojištění
životní pojištění header

Úrazové a životní pojištění: základní rozdíly

Zatímco úrazové pojištění kryje rizika spojená s úrazem, životní pojištění nabízí mnohem komplexnější ochranu. Úrazová pojistka obvykle zahrnuje trvalé následky, invaliditu nebo smrt úrazem, denní odškodné za dobu nezbytného léčení a hospitalizaci v případě těžšího úrazu.

Kvalitně a správně nastavené životní pojištění pak kryje výše zmíněná rizika, ale i smrt následkem nemoci, závažná onemocnění (například infarkt nebo rakovina) a kromě hospitalizace související s úrazem i pobyt v nemocnici, k němuž může dojít vlivem těžké nemoci pojistníka. Protože má ale každá mince dvě strany, u životního pojištění musíme zmínit, že je často mnohem dražší, než pojištění úrazové.

Životní pojištění nebo úrazové: O jakém uvažovat?

Životní pojištění je ideální pro ty osoby, na jejichž příjmech je závislý zbytek rodiny. Pojistka totiž ochrání nejen vás, ale v případě nemoci, úrazu nebo smrti i vaše nejbližší. Pokud chcete životní pojištění s garantovanou rezervotvornou spořící složkou a s možností odečítat zaplacené pojistné z daní, sjednejte si kapitálové životní pojištění.

Úrazové pojištění je pak vhodné pro ostatní členy rodiny, na jejichž příjmech ale nejsou ostatní závislí. Sjednat ho můžete i pro děti, které jsou obecně k úrazům náchylnější a to zejména v prvních deseti letech věku. Poměrně častou situací v tuzemských domácnostech je sjednání životního pojištění pro rodiče a úrazového pro děti.

Životní a úrazové pojištění: Jak ho správně nastavit

U životného pojištění je nesmírně důležitá kalkulace, kterou provedete sami nebo si ji necháte zpracovat zkušeným pojišťovacím specialistou. Ten situaci namodeluje, na základě vašich příjmů a nezbytných výdajů spočítá jednotlivé pojistné částky tak, abyste byli spokojeni jak s cenou, tak i s výší zajištění v případě pojistné události.

Úrazové pojištění je na sjednání mnohem jednodušší. Vyřídit ho můžete jak online, tak třeba přes telefon. Kromě měsíčního pojistného se ale informujte zejména o pojistné ochraně, rozsahu pojistného krytí, podmínkách a výlukách pojištění a také výši denního odškodného.

Jeho výši byste měli přizpůsobit vaší aktuální mzdě a nezbytným výdajům, které z ní měsíčně hradíte. Ideální je, aby měsíční součet denního odškodného dosáhl alespoň 50 % vaší mzdy. V kombinaci s ostatními dávkami nemocenského pojištění si po dobu léčení zachováte dostatečný příjem.

Blog

 • životní pojištění header
  Životní pojištění
  18. prosince 2013|Monika Šaríková
  Co by mělo obsahovat životní pojištění a co je naopak zbytečné

  Patříte mezi osoby, které nenechávají svou budoucnost jen tak nekontrolovatelně proplouvat kolem? Stát se může opravdu cokoliv a štěstí přeje připraveným. Sice nelze hovořit o žádném štěstí, když se vám stane vážný úraz, nebo se stanete plně invalidním, ale pokud máte životní pojištění, může být vaše budoucnost veselejší i s těmito problémy.

 • Počítání kalkulačka
  Životní pojištěníOsobní finance
  04. dubna 2021|Kamila Ondráčková
  Kolik vám na daních ušetří životní pojištění? A co dělat, když smlouvu zrušíte?

  Životní pojištění patří – vedle penzijního pojištění a stavebního spoření – ke státem podporovaným finančním nástrojům. Ročně můžete díky dobře zvolené smlouvě ušetřit několik tisíc korun na daních. Musíte však splnit určité podmínky a navíc ne u každého produktu je kvůli různým poplatkům úspora stejně velká.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.