Povinné ručení ceník - srovnávač všech nabídek

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Co je to povinné ručení?

Zákonné pojištění vozidla, známé jako povinné ručení, musí mít sjednané každý majitel vozidla, ať už vlastní auto nebo motocykl. Jde o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, což znamená, že pokud způsobíte nehodu, škoda na zdraví a majetku třetí osoby bude vyplacena z povinného ručení.

Kolik stojí povinné ručení?

Cena povinného ručení se liší podle několika parametrů. Při sjednání povinného ručení se přihlíží na technické parametry vozidla, stejně jako na lokalitu, tedy bydliště majitele vozu i na jeho profil, kde se posuzuje i míra nehodovosti. V případě, že dlouhodobě jezdíte bez nehod, můžete získat bonusy, které cenu pojistného dokáží o dost snížit.

Kalkulačka povinného ručení

Cena povinného ručení v krajích

Pokud jste rizikový řidič a navíc bydlíte v lokalitě s vysokou mírou nehodovosti, může se výše pojistného na povinném ručení vyšplhat i na částku blížící se k 10 tisícům korun. Nejvíc zaplatí řidiči v Praze, a to bez bonusů až 10 659 Kč. Pokud si k tomu sjednáte i havarijní pojištění, cena vzroste ještě o něco víc. Naopak nejlevnější povinné ručení mají v Olomouckém kraji, kde i bez bonusů řidiči zaplatí 6 788 Kč.

Přehled výše pojistného pro povinné ručení v krajích

Podívejte se, kde je cena povinného ručení vyšší než 3 tisíce a kde je povinné ručení nejlevnější. Pro srovnání využijte naši kalkulačku povinného ručení.

Nejlevnější povinné ručení

Sjednat si povinné ručení můžete i online. Počítejte také s tím, že cenu vám navýší i objem motoru vozidla – čím větší, tím vyšší pojistné bude.

Při sjednání povinného ručení hraje roli i to, zda si vystačíte s minimálním zákonným pojistným limitem 35 milionů při škodě na zdraví a 35 milionů při škodě na majetku, nebo si sjednáte pojistný limit vyšší.

Jak cenu povinného ručení snížit?

Své bydliště ani věk tak snadno nezměníte, ale ovlivnit cenu povinného ručení můžete i získáním bonusů v případě, že nejste rizikový řidič a dlouhodobě nezaviníte nehodu. Díky naší kalkulačce povinného ručení snadno zjistíte, kolik za pojistku zaplatíte právě vy.

Spočítat povinné ručení

Jak vybrat povinné ručení?

Při výběru povinného ručení dbejte na výši limitů, tedy maximální částku, kterou vám pojišťovna v případě nehody vyplatí. Důležitý je i rozsah asistenčních služeb a další možná připojištění a rozšíření služeb.

Co je to zelená karta?

Zelená karta je mezinárodní potvrzení o tom, že máte sjednané povinné ručení. Dostanete ji v okamžiku uzavření smlouvy s pojišťovnou. Při sjednání povinného ručení online získáte zelenou kartu elektronicky na e-mail, v případě požadavku vám zašleme kartu i poštou. Od roku 2022 však nově nemusíte zelenou kartu vůbec nosit fyzicky u sebe, a proto vám postačí mít kartu uloženou ve vašem mobilu.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).