Bugatti Veyron

5 nejdražších aut v ČR: Kolik stojí jejich pojištění?

19. 6. 2023
|
Délka čtení: 5 min.

Jsou rychlá, odolná a jejich hodnota každým dalším rokem stoupá. Nejdražší automobily, které se prodávají v České republice, proto stojí až 46 280 000 Kč. Ovšem jejich povinné ručení vychází levně, pokud sáhnete po nejlepších tržních nabídkách.

Ferrari zůstává jedničkou

Legendární italská automobilka sází na kvalitu, a proto stoupá její hodnota. Vloni prodala pouhých 13 221 nových vozů, na všech ale poznáte poctivou ruční práci. Pro srovnání, Škoda Auto mezitím dodala na trh 731 262 automobilů. Ale zatímco průměrné vozidlo průběžně ztrácí svoji hodnotu, Ferrari představuje zajímavou investici. Jeho nejdražší veterán byl vydražen za 48 405 000 amerických dolarů, což znamená přes 1,1 miliardy Kč.

Ferrari zároveň posiluje svoji značku v závodech Formule 1, kde jsou jeho konstruktéři a jezdci historicky nejúspěšnější.

Bugatti vyniká svojí rychlostí

Také další krasavec nese jméno italského konstruktéra, ale vyroben byl ve Francii a patří do německého koncernu Volkswagen. Bugatti Veyron se řadí mezi nejrychlejší automobily, které jezdí v normálním provozu po běžných silnicích. Když český miliardář Radim Passer testoval svoji bugatku na německé dálnici, tachometr jeho vozu ukazoval až 417 km/hodinu.

Nejlepší nabídky autopojištění na jednom místě

Srovnáme vám nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Vámi vybrané pojištění vám naši specialisté pomůžou sjednat do několika minut.

Nejdražší auto na světě

Typický německý automobil se vyznačuje sofistikovanými technologiemi, precizností a dlouhou životností. Mercedes obsahuje například masážní sedadla, která prospívají bolavým zádům. Zahrnuje také světelné a dešťové senzory, aby se ve tmě automaticky zapnula světla a v dešti se samovolně rozkmitaly stěrače. Upozorní vás na vozidlo ve vedlejším jízdním pruhu, pokud není vidět ve zpětném zrcátku…

I Mercedes proto představuje atraktivní investici. Jeho nejžádanější veterán byl vydražen za rekordních 135 000 000 €, neboli za 3,2 miliardy Kč. Momentálně jde o nejdražší auto světa.

Rolls-Royce se vyrábí na míru

Slavná anglická automobilka dneska spadá pod německý koncern BMW, ale stále má typické britské vlastnosti. Inovuje a absolutně se přizpůsobuje zákazníkovi. Chcete unikátní barevný odstín? Sedadla z býčí kůže? Zlatou sošku na kapotě? Střechu, která zevnitř vypadá jako hvězdné nebe? Rolls-Royce vyhoví takřka ve všem každému, kdo dost zaplatí.

Lamborghini dbá na materiály

Také další italská automobilka byla pohlcena německým Volkswagenem. Lamborghini nicméně nadále zůstává prémiovou značkou, která preferuje vysokou jakost před kvantitou. Používá lehké, ale pevné materiály (uhlíková vlákna, hliníkové slitiny) nebo titanové výfuky. Vloni prodal pouze 9 233 nových vozů, ačkoli poptávka je daleko větší, a proto Lamborghini stoupá na ceně.

Kolik stojí drahá auta v Česku

Nejoceňovanější automobily na současném tuzemském trhu stojí od 16 335 000 po 46 280 000 Kč. Jsou spolehlivé a snižují riziko silničních nehod, a proto jejich povinné ručení není příliš drahé. Přepočítejme, kolik zaplatí třicetiletý obyvatel Středočeského kraje, který zatím boural jenom jednou. Řídí Ferrari, Bugatti, Mercedes, Rolls-Royce či Lamborghini. Za povinné ručení nemusí utratit více nežli 3 288 Kč/rok.

Nejlevnější varianta však obvykle obsahuje poměrně nízké pojistné limity a nepokrývá všechny potenciální náklady, které vznikají při nehodách. Nemusí zahrnovat například výměnu všech poškozených skel, odtah nebo úschovu nepojízdného vozidla, nouzové ubytování apod. Proto zvažte, jestli je pro vás nejlevnější povinné ručení skutečně nejvhodnější.

AutomobilCenaPovinné ručení

Ferrari 812

46 280 000 Kč

3 288 Kč/rok

Bugatti Veyron 16.4

39 325 000 Kč

3 288 Kč/rok

Mercedes-Benz SLS AMG Black Series

31 460 000 Kč

3 288 Kč/rok

Rolls-Royce Phantom Tempus

22 354 750 Kč

3 288 Kč/rok

Lamborghini Urus

16 335 000 Kč

3 288 Kč/rok

Ceny jsou aktuální k červnu 2023 a uvádíme je včetně DPH. Výše povinného ručení je pouze orientační, v praxi záleží na individuálních charakteristikách každého řidiče, jeho auta atd.

Férová cena pojištění

Ať už upřednostňujete italskou eleganci, německou důkladnost či britskou originalitu, podle českých zákonů potřebujete povinné ručení. Podívejte se na alternativy v našem srovnávači!

Náš tip

Čím dražší vlastníte vůz, tím důležitější je také dobrovolné havarijní pojištění, které se vztahuje na krádeže, vandalismus nebo živelné pohromy. Havarijko pro luxusní automobil ovšem může stát až statisíce Kč/rok, a proto mnohé pojišťovny mají pro tyto případy speciální ceníky.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

 • Žena s účty počítá na kalkulačce
  08. září 2023|Jana Březinová
  Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

  Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

 • struktura-vydaju
  07. září 2023|Petr Woff
  Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

  Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.