Bugatti Veyron

5 nejdražších aut v ČR: Kolik stojí jejich pojištění?

19. 6. 2023
|
Délka čtení: 5 min.

Jsou rychlá, odolná a jejich hodnota každým dalším rokem stoupá. Nejdražší automobily, které se prodávají v České republice, proto stojí až 46 280 000 Kč. Ovšem jejich povinné ručení vychází levně, pokud sáhnete po nejlepších tržních nabídkách.

Ferrari zůstává jedničkou

Legendární italská automobilka sází na kvalitu, a proto stoupá její hodnota. Vloni prodala pouhých 13 221 nových vozů, na všech ale poznáte poctivou ruční práci. Pro srovnání, Škoda Auto mezitím dodala na trh 731 262 automobilů. Ale zatímco průměrné vozidlo průběžně ztrácí svoji hodnotu, Ferrari představuje zajímavou investici. Jeho nejdražší veterán byl vydražen za 48 405 000 amerických dolarů, což znamená přes 1,1 miliardy Kč.

Ferrari zároveň posiluje svoji značku v závodech Formule 1, kde jsou jeho konstruktéři a jezdci historicky nejúspěšnější.

Bugatti vyniká svojí rychlostí

Také další krasavec nese jméno italského konstruktéra, ale vyroben byl ve Francii a patří do německého koncernu Volkswagen. Bugatti Veyron se řadí mezi nejrychlejší automobily, které jezdí v normálním provozu po běžných silnicích. Když český miliardář Radim Passer testoval svoji bugatku na německé dálnici, tachometr jeho vozu ukazoval až 417 km/hodinu.

Nejlepší nabídky autopojištění na jednom místě

Srovnáme vám nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Vámi vybrané pojištění vám naši specialisté pomůžou sjednat do několika minut.

Nejdražší auto na světě

Typický německý automobil se vyznačuje sofistikovanými technologiemi, precizností a dlouhou životností. Mercedes obsahuje například masážní sedadla, která prospívají bolavým zádům. Zahrnuje také světelné a dešťové senzory, aby se ve tmě automaticky zapnula světla a v dešti se samovolně rozkmitaly stěrače. Upozorní vás na vozidlo ve vedlejším jízdním pruhu, pokud není vidět ve zpětném zrcátku…

I Mercedes proto představuje atraktivní investici. Jeho nejžádanější veterán byl vydražen za rekordních 135 000 000 €, neboli za 3,2 miliardy Kč. Momentálně jde o nejdražší auto světa.

Rolls-Royce se vyrábí na míru

Slavná anglická automobilka dneska spadá pod německý koncern BMW, ale stále má typické britské vlastnosti. Inovuje a absolutně se přizpůsobuje zákazníkovi. Chcete unikátní barevný odstín? Sedadla z býčí kůže? Zlatou sošku na kapotě? Střechu, která zevnitř vypadá jako hvězdné nebe? Rolls-Royce vyhoví takřka ve všem každému, kdo dost zaplatí.

Lamborghini dbá na materiály

Také další italská automobilka byla pohlcena německým Volkswagenem. Lamborghini nicméně nadále zůstává prémiovou značkou, která preferuje vysokou jakost před kvantitou. Používá lehké, ale pevné materiály (uhlíková vlákna, hliníkové slitiny) nebo titanové výfuky. Vloni prodal pouze 9 233 nových vozů, ačkoli poptávka je daleko větší, a proto Lamborghini stoupá na ceně.

Kolik stojí drahá auta v Česku

Nejoceňovanější automobily na současném tuzemském trhu stojí od 16 335 000 po 46 280 000 Kč. Jsou spolehlivé a snižují riziko silničních nehod, a proto jejich povinné ručení není příliš drahé. Přepočítejme, kolik zaplatí třicetiletý obyvatel Středočeského kraje, který zatím boural jenom jednou. Řídí Ferrari, Bugatti, Mercedes, Rolls-Royce či Lamborghini. Za povinné ručení nemusí utratit více nežli 3 288 Kč/rok.

Nejlevnější varianta však obvykle obsahuje poměrně nízké pojistné limity a nepokrývá všechny potenciální náklady, které vznikají při nehodách. Nemusí zahrnovat například výměnu všech poškozených skel, odtah nebo úschovu nepojízdného vozidla, nouzové ubytování apod. Proto zvažte, jestli je pro vás nejlevnější povinné ručení skutečně nejvhodnější.

AutomobilCenaPovinné ručení

Ferrari 812

46 280 000 Kč

3 288 Kč/rok

Bugatti Veyron 16.4

39 325 000 Kč

3 288 Kč/rok

Mercedes-Benz SLS AMG Black Series

31 460 000 Kč

3 288 Kč/rok

Rolls-Royce Phantom Tempus

22 354 750 Kč

3 288 Kč/rok

Lamborghini Urus

16 335 000 Kč

3 288 Kč/rok

Ceny jsou aktuální k červnu 2023 a uvádíme je včetně DPH. Výše povinného ručení je pouze orientační, v praxi záleží na individuálních charakteristikách každého řidiče, jeho auta atd.

Férová cena pojištění

Ať už upřednostňujete italskou eleganci, německou důkladnost či britskou originalitu, podle českých zákonů potřebujete povinné ručení. Podívejte se na alternativy v našem srovnávači!

Náš tip

Čím dražší vlastníte vůz, tím důležitější je také dobrovolné havarijní pojištění, které se vztahuje na krádeže, vandalismus nebo živelné pohromy. Havarijko pro luxusní automobil ovšem může stát až statisíce Kč/rok, a proto mnohé pojišťovny mají pro tyto případy speciální ceníky.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • technická kontrola vozu
  26. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Vše, co potřebujete vědět o STK

  Pravidelné návštěvě STK se nevyhne žádný majitel vozidla. Kdy musíte na STK vyrazit, jaká je cena technické kontroly, na co se technici zaměřují a co dělat, když vaše auto na STK neprojde? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace o STK včetně změn platných od roku 2024.

 • motorka vedle auta
  26. dubna 2024|Jana Březinová
  Když se potká auto a motorka: Nejčastější příčiny problémů a jak je řešit

  Většinu problémů mezi motorkáři a řidiči aut by vyřešilo, kdyby se jedna skupina dokázala vžít do té druhé. Jenomže velká část řidičů za řídítky motorky nikdy neseděla, a tak nedokáže posoudit, jak se její jízdní vlastnosti liší. Motorkáři zase zapomínají, že oni sice většinou vyjíždí pro radost, ale na silnicích potkávají řidiče, kteří třeba vystresovaní spěchají do práce.

 • Muž pije pivo při řízení auta
  15. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Bodový systém a pokuty 2024

  Od ledna roku 2024 platí v České republice nový bodový systém. Pro řidiče by měl být přehlednější. Vážné přestupky jsou postihovány přísněji, u banálních provinění se tresty naopak zmírnily. Jaké jsou hlavní změny a kde najdete bodový stav řidiče?

 • Koupě ojetého auta
  08. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Jak dovézt auto z Německa: Vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech lákavější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit modely, které v tuzemsku často chybí. Jak koupit auto v Německu a co je potřeba k přihlášení vozidla ze zahraničí? Připravili jsme pro vás průvodce nákupem auta v Německu.

 • servis a kontrola motorky
  31. března 2024|Jana Březinová
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Většina motorkářů svůj stroj ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání mu ale neprospívá, proto k přípravě motorky na sezónu přistupujte svědomitě. Snížíte tím riziko poruch i nehod.

 • Žena telefonuje kvůli prasklému čelnímu sklu
  30. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit prasklé čelní sklo

  Jeden odražený kamínek dokáže napáchat škodu za desítky tisíc. Není divu, že připojištění skel patří k nejoblíbenějším doplňkovým pojištěním. Sjednává si ho každý čtvrtý řidič. Která pojišťovna vám nabídne nejvýhodnější podmínky a jak prasklé sklo řešit?

 • 24. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle statistik pojišťoven se s odřeným autem na parkovišti setkalo 9 z 10 řidičů. Jak si s nehodou poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, když viník od nehody ujede?

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  19. března 2024|Petr Pohůdka
  Zdražení povinného ručení a havarijního pojištění v roce 2024

  I v letošním roce se provoz vozidla nejspíš prodraží. Připlatíme si nejen za pojištění, ale i autoservisní práce a součástky. Nicméně inflace konečně klesá, a tak by nárůst cenové hladiny neměl být tak výrazný – u povinného ručení a havarijního pojištění experti očekávají nárůst v jednotkách procent. Jak se s případným zvyšováním pojistného poprat?

 • Předávání klíče k autu
  11. března 2024|Petr Pohůdka
  Kupní smlouva na auto a přepis vozu. Co všechno je potřeba?

  Budete kupovat vozidlo nebo se naopak snažíte prodat to své? V obou případech si dejte pozor na správné vypořádání dokumentů. Vždy byste měli uzavřít písemnou kupní smlouvu a včas vůz přepsat na nového majitele, jinak hrozí dokonce pokuty.

 • Řada motoristů se mylně domnívá, že sjednáním povinného ručení auta a havarijního pojištění je jejich vozidlo plně chráněno. Často je pro ně proto nepříjemným překvapením, když pojišťovna odmítne vzniklou škodu uhradit, případně pojistné plnění krátí. Nejedná se přitom o mimořádné případy, ale takové, které mohou potkat téměř každého. Kdy vám pojišťovna odmítne peníze vyplatit, případně vyplatí méně, než jste čekali? Tady je pět situací.
  10. března 2024|Jana Březinová
  5 situací, kdy pojišťovna nezaplatí, ani když je auto pojištěné

  Myslíte si, že je vaše auto po sjednání povinného ručení a havarijního pojištění plně chráněno? Ve většině případů ano. Mohou ale vzniknout situace, kdy pojišťovna pojistné plnění krátí, nebo dokonce odmítne vzniklou škodu uhradit. Problém je jízda na sjetých pneumatikách, neohlášení nehody policii nebo zbytkový alkohol. O jaké další situace se jedná?