Povinné ručení – spoluúčast

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Při hledání té nejlepší ceny pojistky se lze dostat i na takové nabídky, které počítají podobně jako u havarijního pojištění se spoluúčastí. V tomto případě má povinné ručení – spoluúčast jasně dané specifikum. Bývá velmi levné, ale základem je právě procentuelně udaná hodnota, která určuje, jaký podíl na škodách budete v případě nehody hradit vy, a jaký pojišťovna. Často povinné ručení – spoluúčast uvádí hodnotu v jednotkách procent, ale vzhledem k možným desetimilionovým škodám to může být poměrně vysoká částka.

Pro toho, kdo ví, že se nevybourá

A pro koho je vlastně povinné ručení – spoluúčast vhodné? Ideálně pro člověka, který chce mít pojistku co nejlevnější, a zároveň si je vědom svých řidičských kvalit v tom ohledu, že zaručeně nenabourá. A pro takového člověka může být daná pojistka skutečně výhodná, a to hlavně po finanční stránce.

Ne vždy se musí vyplatit

Co je ale důležité dodat, že ne vždy se povinné ručení – spoluúčast může vyplatit. Důležité je v tomto směru porovnat si jednotlivé pojišťovny, jelikož díky tomu se může stát jediné. Povinné ručení se spoluúčastí bude stát jenom o pár desítek korun méně, než to bez ní. V tomto případě je jasné, co je výhodnější, a z hlediska stoprocentní jistoty to nejlepší.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).