Cestovní pojištění – srovnání cen

Při hledání té nejlepší ceny pojistky se lze dostat i na takové nabídky, které počítají podobně jako u havarijního pojištění se spoluúčastí.  V tomto případě má povinné ručení – spoluúčast jasně dané specifikum. Bývá velmi levné, ale základem je právě procentuelně udaná hodnota, která určuje, jaký podíl na škodách budete v případě nehody hradit vy, a jaký pojišťovna. Často povinné ručení – spoluúčast uvádí hodnotu v jednotkách procent, ale vzhledem k možným desetimilionovým škodám to může být poměrně vysoká částka.

Pro toho, kdo ví, že se nevybourá

A pro koho je vlastně povinné ručení – spoluúčast vhodné? Ideálně pro člověka, který chce mít pojistku co nejlevnější, a zároveň si je vědom svých řidičských kvalit v tom ohledu, že zaručeně nenabourá. A pro takového člověka může být daná pojistka skutečně výhodná, a to hlavně po finanční stránce.

Ne vždy se musí vyplatit

Co je ale důležité dodat, že ne vždy se povinné ručení – spoluúčast může vyplatit. Důležité je v tomto směru porovnat si jednotlivé pojišťovny, jelikož díky tomu se může stát jediné. Povinné ručení se spoluúčastí bude stát jenom o pár desítek korun méně, než to bez ní. V tomto případě je jasné, co je výhodnější, a z hlediska stoprocentní jistoty to nejlepší.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 102