Žena fotí dopravní nehodu

Jak ušetřit na autopojištění jako občasný řidič

Najezdíte ročně sotva pár tisíc kilometrů a chtěli byste ušetřit na povinném ručení? Právě pro vás je určeno pojištění typu „Jezdím málo, platím málo“. Na českém trhu ho nabízí pojišťovna Allianz a Pillow. Zjistěte, jak přesně funguje pojištění podle skutečného počtu ujetých kilometrů a která pojišťovna vám ho nabídne výhodněji.

Málo jezdím, málo platím – tak to bohužel u většiny pojištění aut nefunguje. Obvykle pojišťovny nerozlišují, zda ročně najedete 5 000 km nebo 50 000 km. Cenu povinného ručení určuje typ vozidla, věk a bydliště řidiče či jeho bonusy. Nový typ pojištění, jehož cena se primárně odvíjí od počtu najetých kilometrů, tak českým řidičům nabízí jen Allianz pojišťovna a Pillow pojišťovna, a to jak pro povinné ručení, tak pro havarijní pojištění.

Kromě nich vám slevu podle počtu kilometrů nabídne ještě UNIQA, ale podmínkou je instalace telematické jednotky do auta, která přesně sleduje počet najetých kilometrů. Proto se mu dále v článku nebudeme věnovat.

Kolik stojí pojištění „Jezdím málo, platím málo“?

Spočítejte si ceny pojištění v naší kalkulačce. S výběrem vhodné nabídky vám rádi pomůžeme.

Chci si spočítat ceny pojištění pro občasného řidiče

Jak funguje pojištění „Jezdím málo, platím málo“

Čím méně kilometrů ročně najedete, tím levnější bude vaše pojištění auta. Pojišťovna totiž vychází z předpokladu, že auto, které nejezdí, nebourá. A tak zvýhodňuje všechny řidiče, kteří za rok najedou jen pár tisíc kilometrů.

Jak to funguje v praxi? Při uzavření povinného ručení odhadnete, kolik kilometrů ročně najedete. Podle toho vám pojišťovna vypočítá výši pojistného. Na začátku pojistného období a před výročím smlouvy dodáte pojišťovně fotografii tachometru, podle níž dopočítá skutečný roční nájezd kilometrů. Podle něj s vámi vypořádá aktuální období a stanoví výši pojistného pro další rok – funguje to tedy podobně jako vyúčtování elektřiny a předpis záloh na další období.

K výročí smlouvy tak mohou nastat následující situace:

 • Roční nájezd kilometrů odpovídá smlouvě: Pojišťovna nevrací peníze, ani nestrhává nic navíc. Pro příští období platí stejný roční nájezd kilometrů.

 • Najeli jste méně kilometrů: Pojišťovna zohlední přeplatek v ceně pro další období a zároveň vám pro něj nastaví méně kilometrů.

 • Najeli jste více kilometrů: Pojišťovně uhradíte nedoplatek a pro příští období vám stanoví vyšší roční nájezd.

Víte...

Při vyúčtování na konci období se na další rok nastaví hodnota podle nájezdu kilometrů z předchozího roku. Pokud byste si však chtěli zvolit jiný nájezd – například odjíždíte na delší dobu do zahraničí a auto nebudete využívat, můžete pojišťovnu kontaktovat, aby očekávaný nájezd změnila.

Pro koho je pojištění „Jezdím málo, platím málo“ vhodné

Výhoda povinného ručení „Jezdím málo, platím málo“ je zřejmá – nabízí nižší pojistné řidičům, kteří neusedají za volant tak často. Ideálně vám bude vyhovovat, když:

 • patříte k příležitostným řidičům,

 • dojíždíte denně jen pár kilometrů do práce, ale na delší cesty auto nevyužíváte,

 • potřebujete pojistit druhé auto v rodině,

 • máte veterána nebo jiné vozidlo využívané pouze sezónně.


Povinné ručení „Jezdím málo, platím málo“ většinou vyhovuje mladým řidičům, kteří zatím nenasbírali bonusy za bezeškodní průběh, a tím pádem mají drahé povinné ručení. Pokud jezdí málo, je tento typ pojištění skvělý způsob, jak ušetřit peníze a začít si střádat bonusy. Stejně tak se hodí pro seniory.

Další výhodou je, že stanovení pojistného podle skutečného počtu najetých kilometrů se jeví jako férovější přístup pro posouzení rizika, a navíc ho sami můžete ovlivnit. Což se o vašem pohlaví, věku či bydlišti říct nedá.

Nevýhody pojištění „Jezdím málo, platím málo“

Tento typ pojištění samozřejmě nebude vyhovovat řidičům, kteří ročně najedou vysoký počet kilometrů – například pojišťovna Allianz nabízí slevu jen do nájezdu 12 500 km.

Neoblíbí si ho ani řidiči, jimž se omezení počtem kilometrů může zdát limitující a dávají přednost libovolnému nájezdu za pevně stanovenou částku. Někoho může odrazovat právě nejistota, kolik kilometrů bude na konci pojistného období svítit na tachometru a bojí se případného doplatku.

Při uzavření pojištění „Jezdím málo, platím málo“ musíte počítat také s tím, že je potřeba předložit důkaz o počtu najetých kilometrů. Jak u Pillow, tak u Allianz se dodává fotografie tachometru, do auta vám nebudou montovat žádné sledovací zařízení. Nicméně obě pojišťovny si vyhrazují právo provést náhodnou prohlídku vozu v průběhu roku.

Ušetřit za autopojištění jako občasný řidič - Žena řadí rychlost v autě

Allianz vs. Pillow – v čem se povinné ručení liší

V České republice zohledňují skutečný nájezd kilometrů dvě pojišťovny – Allianz a Pillow. Jak se podmínky liší?

Allianz

Allianz pojišťovna nabízí pojištění tohoto typu pouze pro osobní vozy. Rozlišuje několik intervalů podle ročně ujetých kilometrů, od nichž se odvíjí sleva na pojistném. Stačí, když ujedete o jeden kilometr více a už spadáte do dražšího intervalu.

Ročně ujeté kilometrySleva povinné ručeníSleva havarijní pojištění

do 5 000 km

35 %

26 %

do 7 500 km

25 %

22 %

do 10 000 km

20 %

18 %

do 12 500 km

10 %

10 %

do 15 000 km

0 %

5 %

do 20 000 km

přirážka

0 %

nad 20 000 km

přirážka

přirážka

Zdroj: Allianz

Klient musí dodat fotku tachometru při uzavření smlouvy a poté již po 9 měsících. Allianz rozpočítá počet kilometrů na den a podle toho stanoví roční nájezd kilometrů. Pokud je tedy váš nájezd kilometrů nerovnoměrný, může se stát, že se tímto přepočtem dostanete do dražší kategorie pojištění. Nicméně tento problém vzniká pouze v prvním roce pojištění, ve druhém roce se fotka tachometru dodává také 3 měsíce před výročím smlouvy, a tím pádem uplyne 12 měsíců od poslední fotky.

Na dodání fotografie máte 7 dní od doručení výzvy. Jestliže Allianz vůbec nedodáte fotografii tachometru, zařadí vás do nejvyššího intervalu nájezdu. To znamená, že vám vznikne nedoplatek za minulé období a zároveň se vám navýší pojistné na další období. Fotku tachometru lze nahrát online přes odkaz, pomocí mobilní aplikace nebo ji zaslat e-mailem.

Sjednejte si pojištění pro občasného řidiče online

Jezdíte autem jen občas a klasické povinné ručení se vám nevyplatí? Zkuste pojištění „Jezdím málo, platím málo“.

Chci poradit s výběrem výhodného autopojištění

Pillow

Pojišťovna Pillow nabízí výhodnější pojištění pro roční nájezd do 12 000 km pro osobní auta, motorky, autobusy i nákladní vozy. Stejně jako Allianz používá intervaly s počtem najetých kilometrů, ale jsou odstupňované již po tisíci kilometrech. V prvním roce odhadnete svůj roční nájezd kilometrů, v dalších letech se vychází ze skutečného nájezdu podle fotky tachometru.

Jestliže váš odhad sedí, nic nedoplácíte, ani vám pojišťovna peníze nevrátí. Pokud najedete více nebo méně kilometrů pod daný interval, Pillow přepočítá celkový přeplatek či nedoplatek cenou za 1 kilometr, kterou máte stanovenou ve smlouvě. Pokud se tedy netrefíte pouze o několik kilometrů, doplatíte jen pár korun, což je výhoda oproti Allianz. Stejně tak je ve smlouvě ujednáno minimum (pod tento nájezd vám pojišťovna peníze nevrací) a maximum (nad tuto hranici už další kilometry nedoplácíte).

Příklad výpočtu

Při sjednání povinného ručení jste odhadli roční nájezd na 17 000 km. Cena pojištění je platná pro interval 16 500 km až 17 500 km. V pojistné smlouvě byla sjednána cena za kilometr 0,25 Kč, minimum 5 000 km a maximum 25 000 km. Jak by se povinné ručení vypořádalo v závislosti na skutečném nájezdu kilometrů?

Skutečný nájezdVýpočetPřeplatek (+), nedoplatek (-)

16 500 až 17 500 km

-

0 Kč

15 000 km

(16 500 - 15 000) * 0,25

+375 Kč

0 km

(16 500 - minimum 5 000) * 0,25

+2 875 Kč

50 000 km

(maximum 25 000 - 17 500) * 0,25

-1 875 Kč

Zdroj: Pillow pojistné podmínky

Peníze za nevyčerpané kilometry se načtou do Pillow peněženky. Odtud si je můžete převést na svůj bankovní účet, použít je na úhradu pojistného na další období nebo je darovat na dobročinné účely u organizace Člověk v tísni.

Fotografii tachometru je potřeba Pillow pojišťovně dodat nejpozději do 2 týdnů od začátku pojištění a poté vždy 2 týdny před výročím smlouvy. Stejně jako u Allianz platí, že v případě nedodání fotky se zařadíte do nejvyšší kategorie nájezdu. Fotku nahrajete pomocí mobilní aplikace nebo přes odkaz na webovou stránku.

Jako občasný řidič lze ušetřit za pojištění auta - Autonehoda, výstražný trojúhelník před nabouranými auty

Modelové příklady, kolik stojí povinné ručení

Podmínky se u pojišťoven mírně liší, princip ovšem zůstává stejný – čím méně jezdíte, tím více ušetříte. Podívejte se na modelové příklady z našeho srovnání. Výpočet platí pro vozidlo Škoda Rapid 1000 cm3, 71 kW.

Obě pojišťovny umožňují uzavřít autopojištění online. Využijte ke srovnání kalkulačku Srovnejto.cz a během pár minut zjistíte, zda se vám vyplatí povinné ručení „Jezdím málo, platím málo“ nebo spíše klasické pojištění vozidla bez omezení nájezdu kilometrů. Vybrané povinné ručení si můžete hned sjednat online.

Autor - Jana Březinová
Jana Březinová Více článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Muž stojí u nabíjejícího se elektroauta
  Auto
  11. prosince 2022|Jana Březinová
  Jak získat dotace na elektromobil v ČR

  V současné době se dotace na elektromobily nabízí pouze pro státní firmy, obce, školy či neziskové organizace. Plánovaná podpora pro firmy byla zrušena, jelikož program nesplňoval podmínky Evropské komise. Běžní občané a podnikatelé se tak dotace na elektromobil nedočkají ani v roce 2022.

 • Policejní kontrola - dechová zkouška s alkohol tester
  Auto
  10. prosince 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat alkohol tester

  Rádi byste ráno po bujarém večírku usedli za volant, ale nejste si jistí, jestli nenadýcháte? Se zjištěním zbytkového alkoholu v krvi vám pomůže alkohol tester. Vybírejte obezřetně, spoustu přístrojů nedosahuje dostatečné spolehlivosti. Na co byste se při koupi alkohol testeru měli zaměřit?

 • Automechanik upevňuje rámeček pod SPZ
  Auto
  30. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Vše o SPZ: K čemu slouží, jak řešit její ztrátu a vybrat si ji na přání?

  Státní poznávací značky (SPZ) sestávají v Česku z kombinace písmen, arabských číslic a případně mezer či rozdělovacích znamének. „Espézetka” je u nás přidělena ke každému jednotlivému vozidlu podléhající registraci. V autě jsou cedulky se státní poznávací značkou umístěné na přídi a zádi nad nárazníky vozu a slouží k odlišení jednotlivých aut a k jejich individuální dohledatelnosti. Co dalšího jste o SPZ (ne)věděli?

 • Přístrojová deska v autě se svítícími kontrolkami
  Auto
  24. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Co říká která kontrolka v autě? U oranžové zbystřete, u červené raději v jízdě nepokračujte

  Pokud je s automobilem něco v nepořádku, potřebuje řidiče spolehlivým způsobem upozornit. A to prostřednictvím kontrolek. Co jednotlivé symboly v autě znamenají? Kdy můžete s opatrností pokračovat v jízdě a kdy je naopak lepší vozidlo hned zastavit a problém odstranit?

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  Auto
  15. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Zdražení povinného ručení a havarijní pojištění 2022 - Na vině je inflace i dražší materiály

  V letošním roce si připlatíme nejen za energie a potraviny, ale i autoservisní práce, součástky a pojištění. Ceny budou kopírovat inflační trendy a růst, proto se během následujících měsíců provoz automobilu citelně prodraží. Co za zdražení povinného ručení může a jak se s ním poprat?

 • Jak vybrat olej do auta? - Otevřená kapota auta a manipulace s motorem
  Auto
  07. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Jak vybrat motorový olej do auta? Na značce ani výrobci příliš nezáleží. Důležité jsou jiné parametry

  Podobně jako se člověk neobejde bez vody, automobilové motory nemůžou fungovat bez vhodného oleje. Jak ale vybrat ten správný a nešlápnout vedle? Máme pro vás praktické info i rady, kde motorový olej koupit a jak (často) ho měnit.

 • Muž ovládá telefon na držáku v autě
  Auto
  27. října 2022|Marek Drahorád
  Chytré auto: Proč si ho pořídit a co to vlastně je?

  Chytrá zařízení nás dnes obklopují a mohou nám značně usnadnit život, pomoci chránit zdraví i ušetřit peníze. Auta nejsou výjimkou a výrobci funkce neustále vylepšují v rámci svých infotainmentů i mobilních aplikací. Díky mobilním operátorům ale chytré auto můžete udělat také ze starších modelů.

 • Jak řešit nabourané auto na parkovišti - Poškozený předek auta na parkovišti
  Auto
  14. října 2022|Marek Drahorád
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle policejní statistiky je náraz do zaparkovaného auta druhým nejčastějším druhem nehody a není divu, že se s poškozením vozu na tomto místě setkal skoro každý řidič. Jak si s podobnou situací poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, pokud viník od nehody ujede?

 • Rozbité čelní sklo - překvapený člověk uvnitř auta
  Auto
  22. září 2022|Marek Drahorád
  Nejčastější připojištění k povinnému ručení

  Z povinného ručení se v posledních letech stal produkt, který dokáže nahradit i havarijní pojištění. Můžete se totiž připojistit prakticky na všechna rizika, která vašemu autu hrozí. Není proto divu, že zájem o připojištění k povinnému ručení dlouhodobě roste. Jak si vybrat správná připojištění? A která jsou v Česku nejoblíbenější?

 • Nárust cen vlastnictví auta - Papírové složky a klíčky od auta
  Auto
  14. září 2022|Petr Pohůdka
  Nárůst ceny vlastnictví vozu: Jak ušetřit peníze na provozu auta?

  V posledních měsících jsme svědky zdražování benzínu, povinného ručení, náhradních dílů nebo nových aut. Provoz vozidla tak stojí mnohem více než v minulosti. Jakými způsoby lze tyto náklady snížit? Poradíme vám, jak ušetřit peníze na provozu auta.

 • Žena u rozbitého auta
  Auto
  02. září 2022|Petr Pohůdka
  Proč je důležité mít havarijní pojištění i u staršího auta

  Havarijní pojištění auta není na rozdíl od povinného ručení vyžadováno zákonem. Řidiči si proto havarijní pojištění často nesjednají, zejména u starších vozů. Jenže i u ojetých automobilů vás oprava škod může vyjít pěkně draho. V době rostoucích cen v autoservisech to platí dvojnásob. Proč byste havarijní pojištění ojetého auta neměli podceňovat?

 • Lze ušetřit na autopojištění - Majitelé auta sčítají škody po nárazu svých vozů
  Auto
  24. srpna 2022|Jana Březinová
  Lze ušetřit na autopojištění při rozložení do vícero splátek?

  Platit povinné ručení ročně nebo čtvrtletně? Pokud jste v minulosti chtěli ušetřit na povinném ručení, bylo to jednoznačné rozhodnutí –⁠ roční platba pojištění totiž vycházela výhodněji. V dnešní době už to tak docela neplatí. Jak k rozložení plateb na menší částky přistupují jednotlivé pojišťovny?

 • Vše co jste chtěli vědět o elektrokolech - Muž na vyhlídce s elektrokolem v horách
  Auto
  Vše, co jste chtěli vědět o elektrokolech

  Elektrokola patří mezi fenomén současnosti s obřím potenciálem a řadou výhod. Jak takové elektrokolo vlastně funguje? Kde ho koupit, jak ho správně nabíjet a maximálně zabezpečit, aby vám sloužilo spoustu let?

 • Jak nejlépe a nejlevněji zaparkovat při odletu na dovolenou - Žena na letištním parkovišti
  Auto
  Jak nejlépe a nejlevněji zaparkovat, když odlétáte na dovolenou?

  Vyrážíte na vysněnou dovolenou letadlem, ale na letiště se plánujete dopravit automobilem? Pak budete pravděpodobně přemýšlet, jestli oslovit známého, který vás na letiště doveze nebo rovnou zaparkovat v blízkosti odletového terminálu. Zvolíte-li druhou možnost, poradíme, jak najít nejlepší parkování na letišti a neutratit zbytečně moc peněz.

 • Řada motoristů se mylně domnívá, že sjednáním povinného ručení auta a havarijního pojištění je jejich vozidlo plně chráněno. Často je pro ně proto nepříjemným překvapením, když pojišťovna odmítne vzniklou škodu uhradit, případně pojistné plnění krátí. Nejedná se přitom o mimořádné případy, ale takové, které mohou potkat téměř každého. Kdy vám pojišťovna odmítne peníze vyplatit, případně vyplatí méně, než jste čekali? Tady je pět situací.
  Auto
  29. července 2022|Marek Drahorád
  Pět situací, kdy vám pojišťovna nezaplatí (nebo nemusí zaplatit) ani když je auto pojištěné

  Myslíte si, že je vaše auto po sjednání povinného ručení a havarijního pojištění plně chráněno? Ve většině případů ano. Mohou ale vzniknout situace, kdy vám pojišťovna pojistné plnění zkrátí, nebo dokonce odmítne vzniklou škodu uhradit. Nejedná se přitom o zcela mimořádné případy, potkat mohou téměř každého. O jaké situace se jedná?

 • Mobil za volantem
  Auto
  19. července 2022|Marek Drahorád
  Sazebník pokut aneb za jaké přestupky nám hrozí nejvyšší postih?

  Pravidla silničního provozu byste měli dodržovat především v zájmu vlastní bezpečnosti a v rámci ohleduplnosti k ostatním. Další motivací ale může být také možný trest. Zjistěte, jaké postihy vám hrozí, pokud pravidla porušíte.

 • cestování s obytným vozem
  Auto
  14. července 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Cestování s obytným vozem: Vše, co potřebujete vědět, než vyrazíte

  Obliba dovolených v obytném voze už několik sezón roste. Pokud i vy letos plánujete pobyt „na čtyřech kolech” a jste v této oblasti absolutními nováčky, určitě vás bude zajímat, jak se na ni co nejlépe připravit. Máme pro vás řadu praktických rad i vychytaných aplikací, které vám pomohou užít si cestování na maximum.

 • cestování-vozem
  Auto
  29. června 2022|Petr Woff
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

 • Koupě ojetého auta
  Auto
  Dovážíte auto z Německa? Tady je vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech slibnější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit zejména slušná SUV, která v tuzemsku pořád chybějí. Pokud se vydáváte pro auto do Německa, měli byste se pořádně připravit a vyhnout se některým nepříjemnostem. Proto přinášíme podrobného průvodce dovozem auta od našich sousedů.

 • prihlaseni-noveho-vozu
  Auto
  15. května 2022|Marek Drahorád
  Návod, jak přihlásit nové auto

  Jak zvládnout přepis auta tak, aby vám nehrozily žádné problémy? Jaké jsou lhůty, kam vyrazit, jak řešit pojištění a co si vzít s sebou? Přepisu se nemusíte obávat, nejde o nijak složitý proces. Známe všechny potřebné kroky a doklady.

 • Auto
  05. května 2022|Marek Drahorád
  Povinná výbava na motorku v EU 2022

  Víte, co všechno s sebou musíte vozit na motorce? Povinná výbava motocyklu může v roce 2022 překvapit i zkušené jezdce. Přečtěte si, z čeho se skládá povinná výbava v Česku a jak se liší v zahraničních zemích, kam Češi na motorce často vyráží.

 • Mechanik s pneumatikou
  Auto
  Celoroční pneumatiky: Komu se jejich pořízení vyplatí a jak se k nim staví jednotlivé pojišťovny?

  Pořízení automobilu s sebou nese obrovskou dávku komfortu a svobody. Na druhou stranu jsou tyto výhody vykoupeny zodpovědností a řadou povinností, s nimiž souvisí spousta budoucích investic i starostí. Jednou z nich jsou i pneumatiky. Pokud se vám nechce investovat do letních a zimních gum, jsou jistou alternativou pneumatiky celoroční. Kdy má smysl je pořizovat a jak bude pojišťovna řešit případnou pojistnou událost?

 • tankování
  Auto
  Jak ušetřit na pohonných hmotách? Stáhněte si chytrou aplikaci a jezděte chytře

  Ceny pohonných hmot v posledních týdnech překonávaly historická maxima. Důvodem je nejen zdražování ropy na světových trzích, ale i citelné oslabení koruny vůči dolaru. Oboje nepochybně souvisí s propuknutím války na Ukrajině. Jak ušetřit na pohonných hmotách a zároveň auto zbytečně neničit?

 • Koupě ojetého auta
  Auto
  08. dubna 2022|Marek Drahorád
  Vyplatí se koupit nové nebo ojeté auto? Jaké mají klady a zápory?

  Pokud už máte jasno, které auto si chcete pořídit a jak ho budete financovat, zbývá už jen poslední krok, a to samotný nákup vozu. Při něm se můžete vydat dvěma směry - pořídit si zcela nové auto, nebo sáhnout po ojetém. Zjistěte, jaké jsou klady a zápory obou možností a která je tou správnou pro vás.

 • žena prodává páru auto v salonů
  Auto
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.