Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Bezeškodní průběh

Tímto pojmem jednotlivé pojišťovny označují období, po které jezdíme s naším pojištěným vozem a nezpůsobíme žádnou nehodu. Konkrétně pojišťovny hovoří o tom, že bezeškodní průběh je to období, v rámci kterého nedošlo během naší jízdy k žádné pojistné události. Dané období samozřejmě může být v řádech měsíců, stejně jako let, nebo i desetiletí. V závislosti na tom, jakými jsme řidiči.

Bezeškodní průběh souvisí s bonusem

Důležité je říci i to, proč vlastně pojišťovny konkrétní bezeškodní průběh vlastně sledují. Je to z toho důvodu, že čím delší dobu bez nehody máme, tím můžeme dosáhnout na vyšší výši bonusu, který nám dokáže zlevnit naši pojistku. Cílem každého pojistníka, tedy držitele vozidla by mělo být logicky právě to, aby jeho bezeškodní průběh byl co možná nejdelší.

Počítají se pouze námi způsobené nehody

Jelikož bezeškodní průběh souvisí s nehodami, je třeba dodat také to, s jakými konkrétně. Jde pouze o nehody, které způsobíme, a jsou řádně nahlášeny pojišťovně. Pokud k tomu nedojde, může bezeškodní průběh stále trvat. Stejné to může být i v situaci, kdy dojde jenom k tomu, že někdo nabourá právě nás samotné. V takovém případě doba bez nehody stále zůstává, jelikož v takovém případě je tato doba přerušena pouze u toho, kdo nás naboural.