Cestovní pojištění – srovnání cen

Bonusem je obecně označováno jakékoliv zvýhodnění. Pokud ale slovo bonus převedeme přímo do oblasti pojišťovnictví, neoznačuje nic jiného, než zvýhodnění spojené s povinným ručením. Pokud v dané situaci máme na bonus nárok, dochází samozřejmě k tomu, že je nám sníženo běžné pojistné, a to o danou hodnotu. Ta je nejčastěji uváděna v procentech. Maximální výše bonusu je v současné době 50 %.

Za co je bonus získáván?

Pojďme se podívat konkrétně i na to, za co je vlastně bonus získáván. Jedinou a hlavní možností je samozřejmě bezeškodní průběh. Pokud tedy jezdíme bez nehody, je nám pravidelně každý rok bonus připisován. A to v poměrně zajímavé hodnotě, která činí celých 5 procent. Čím déle tedy jezdíme bez nehody, tím více samozřejmě máme možnost daného bonusu získat.

Bonus lze také ztratit

Důležité je v souvislosti s bonusem také říci to, že ho lze nejenom získat, ale lze ho samozřejmě také ztratit. A to tak, pokud způsobíme nehodu. V takovém případě je bonus odečítán, a to za poslední 3 roky, které jsme mohli získat Důležité je ale dodat i to, že v rámci snižování se můžeme dostat také do mínusu. V takovém případě hovoříme o takzvaném malusu, který cenu pojistky zvyšuje. Tedy neplatíme běžné pojistné, ale platíme více, než je tato sazba.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3