Povinné ručení dle SPZ

Srovnání povinného ručení

stars
cz
Jak funguje garance
Zelenou kartu obdržíte na e-mail
Úspora
Tomáš Srovnaný s dcerou v zeleném autíčku

garance nejnižší ceny

Spolehlivý a ověřený partner

350 000

klientů ročně

14 let

na trhu domácích financí

9 z 10

spokojených klientů

40+

poskytovatelů ke srovnání

logo čpp
logo pojišťovny pillow
logo pojišťovny čsob
logo pojišťovny kooperativa
logo generali česká pojišťovna
logo pojišťovny allianz
logo pojišťovny uniqa
logo pojišťovny slavia
logo pojišťovny direct

Jak zjistit povinné ručení podle SPZ

SPZ slouží k jednoznačné identifikaci vozu a nesmíte bez ní vyjet na silnici. Pomocí státní poznávací značky také snadno zjistíte, jestli má vůz platné zákonné pojištění. Povinné ručení dle SPZ vyhledáte přímo na webových stránkách České kanceláře pojistitelů. Do formuláře zadejte SPZ bez mezer a datum, k němuž chcete zjistit platnost povinného ručení.

Zjistili jste, že povinné ručení již nemáte platné? Pak byste měli co nejdříve uzavřít nové pojištění. Bez platného povinného ručení nesmíte vyjet na silnici. Nejrychlejší způsob, jak si sjednat nové pojištění, je využít online kalkulačku. Ta vám vyhledá nejvýhodnější povinné ručení podle SPZ během pár minut.

Proč si srovnat ceny povinného ručení podle SPZ

Cena povinného ručení se do velké míry odvíjí od parametrů vozidla – značky a modelu, výkonu či zdvihového objemu motoru. Všechny tyto údaje najdete v technickém průkazu a zároveň se vážou také k vaší SPZ. Právě díky tomu si můžete výrazně urychlit sjednání nového pojištění.

Stačí zadat státní poznávací značku do kalkulačky a údaje o vozidlu se automaticky vyplní. Povinné ručení podle SPZ se tak spočítá na míru vašemu vozidlu. Už nemusíte ztrácet čas orientačním srovnáním cen. Nemusíte si pamatovat parametry vozu, ani mít po ruce technický průkaz.

Snadno a rychle si porovnáte nabídky od několika pojišťoven přímo pro svůj vůz. Vybrané povinné ručení si můžete hned sjednat. Nezabere to víc než pár minut. Zelenou kartu obdržíte obratem do e-mailové schránky.

Srovnat ceny povinného ručení

stars
cz

Výhody sjednání povinného ručení dle SPZ

 • Pro sjednání pojištění nepotřebujete technický průkaz. Zdvihový objem nebo výkon motoru jen tak někdo v hlavě nenosí, ale svoji SPZ si určitě pamatujete.

 • Rychle si srovnáte ceny povinného ručení od různých pojišťoven. Nemusíte vyplňovat kalkulačky na webech jednotlivých pojišťoven ani kontaktovat makléře. Všechny nabídky máte přehledně na jednom místě.

 • Srovnání povinného ručení podle SPZ je zdarma a nezávazné. Můžete ho kdykoliv opakovat a zjistit, jestli neplatíte za pojištění zbytečně moc. Ideální je udělat si srovnání cen před výročím smlouvy pojištění vozu.

 • Povinné ručení podle SPZ si můžete obratem sjednat. Jestli se vám některá nabídka zalíbí, můžete si ji hned vybrat a online zaplatit. Nepotřebujete elektronický podpis ani identitu. Zelenou kartu obdržíte na e-mail a hned můžete vyrazit na cesty.

 • Nevíte, jak je to s výpovědí staré pojistky? Naši pracovníci vám s ukončením stávající smlouvy rádi poradí.

 • Povinné ručení dle SPZ si sjednáte z pohodlí domova nebo třeba z lavičky v parku. Odkudkoliv z počítače, tabletu nebo mobilu. Nemusíte si vyhrazovat speciální čas pro návštěvu pobočky.

Jak funguje kalkulačka povinného ručení dle SPZ

1

Do kalkulačky Srovnejto.cz vyplňte SPZ svého vozu. Nezáleží na tom, jestli se jedná o osobní automobil, motocykl nebo přívěs. Kalkulačka funguje pro všechna vozidla.

2

Automaticky se načtou parametry vozidla – typ, značka, model, rok výroby, výkon a objem motoru.

3

Doplňte údaje o majiteli/provozovateli vozidla. Na cenu povinného ručení má totiž vliv i věk a bydliště řidiče.

4

Zadejte své rodné číslo, aby se načetly bonusy za bezeškodní průběh ze systému České kanceláře pojistitelů.

5

Klikněte na tlačítko Spočítat cenu. Během chvilky získáte srovnání několika nabídek.

Náš tip

V naší kalkulačce si můžete srovnat a sjednat i havarijní pojištění podle SPZ.

Vyhledání povinného ručení dle SPZ vám neukáže majitele

Chcete si povinné ručení podle SPZ vyhledat, protože vás zajímá majitel vozu, který například způsobil dopravní nehodu? K této informaci se přes vyhledání povinného ručení a SPZ nedostanete. V databázi České kanceláře pojistitelů zjistíte pouze tyto informace:

 • druh vozidla,

 • tovární značka,

 • pojistitel (tedy pojišťovna, u níž je sjednáno povinné ručení),

 • termín pojištění od – do.

Kvůli ochraně osobních údajů se tedy nedopátráte přímo majitele vozidla, ale máte informaci o jeho pojišťovně. Pokud viník nehody ujel, ale stihli jste si zapsat jeho SPZ, můžete kontaktovat jeho pojišťovnu. Nejlepší je ale obrátit se přímo na policii, která viníka vypátrá.

Kdy nezjistíte povinné ručení podle SPZ

Databáze České kanceláře pojistitelů vám nevyhledá povinné ručení podle SPZ ve všech případech. Jestliže vám formulář nevrátí žádný výsledek, může to být způsobeno těmito příčinami:

 • vozidlo opravdu nemá uzavřené povinné ručení,

 • SPZ není platná,

 • do databáze ještě nebyly zapsány údaje o novém povinném ručení, obvykle to trvá cca 1 měsíc.

Podle nového zákona o povinném ručení, který vstoupí v platnost 23. prosince 2023, by se údaje z pojišťoven do databáze České kanceláře pojistitelů měly propisovat v reálném čase. Časová prodleva by se tak měla vyřešit a vyhledání povinného ručení dle SPZ by mělo být ještě o něco spolehlivější. A má to i další výhodu – při cestách po ČR už u sebe nebudete muset vozit zelenou kartu. Policie nebo dopravní inspektorát si totiž v databázi ověří platnost povinného ručení obratem.

Srovnaný magazín

 • dopravni_nehoda_hadajici_se_muzi
  13. června 2024|Jana Březinová
  Výluky v pojištění – přehled situací, na které se pojistka nevztahuje

  Pojistné podmínky mívají desítky stran, a tak se je nikomu nechce číst. To je ale chyba. Ve výlukách totiž zjistíte, na co se pojištění nevztahuje. Ignorace těchto výjimek vás může stát miliony korun. Abyste o výlukách získali lepší představu, připravili jsme pro vás jejich přehled u různých typů pojištění. Na konci článku najdete ty vůbec nejabsurdnější záludnosti pojistných podmínek.

 • technická kontrola vozu
  26. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Vše, co potřebujete vědět o STK

  Pravidelné návštěvě STK se nevyhne žádný majitel vozidla. Kdy musíte na STK vyrazit, jaká je cena technické kontroly, na co se technici zaměřují a co dělat, když vaše auto na STK neprojde? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace o STK včetně změn platných od roku 2024.

 • motorka vedle auta
  26. dubna 2024|Jana Březinová
  Když se potká auto a motorka: Nejčastější příčiny problémů a jak je řešit

  Většinu problémů mezi motorkáři a řidiči aut by vyřešilo, kdyby se jedna skupina dokázala vžít do té druhé. Jenomže velká část řidičů za řídítky motorky nikdy neseděla, a tak nedokáže posoudit, jak se její jízdní vlastnosti liší. Motorkáři zase zapomínají, že oni sice většinou vyjíždí pro radost, ale na silnicích potkávají řidiče, kteří třeba vystresovaní spěchají do práce.

 • Muž pije pivo při řízení auta
  15. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Bodový systém a pokuty 2024

  Od ledna roku 2024 platí v České republice nový bodový systém. Pro řidiče by měl být přehlednější. Vážné přestupky jsou postihovány přísněji, u banálních provinění se tresty naopak zmírnily. Jaké jsou hlavní změny a kde najdete bodový stav řidiče?

 • Koupě ojetého auta
  08. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Jak dovézt auto z Německa: Vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech lákavější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit modely, které v tuzemsku často chybí. Jak koupit auto v Německu a co je potřeba k přihlášení vozidla ze zahraničí? Připravili jsme pro vás průvodce nákupem auta v Německu.

 • servis a kontrola motorky
  31. března 2024|Jana Březinová
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Většina motorkářů svůj stroj ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání mu ale neprospívá, proto k přípravě motorky na sezónu přistupujte svědomitě. Snížíte tím riziko poruch i nehod.

 • Žena telefonuje kvůli prasklému čelnímu sklu
  30. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit prasklé čelní sklo

  Jeden odražený kamínek dokáže napáchat škodu za desítky tisíc. Není divu, že připojištění skel patří k nejoblíbenějším doplňkovým pojištěním. Sjednává si ho každý čtvrtý řidič. Která pojišťovna vám nabídne nejvýhodnější podmínky a jak prasklé sklo řešit?

 • 24. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle statistik pojišťoven se s odřeným autem na parkovišti setkalo 9 z 10 řidičů. Jak si s nehodou poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, když viník od nehody ujede?

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  19. března 2024|Petr Pohůdka
  Zdražení povinného ručení a havarijního pojištění v roce 2024

  I v letošním roce se provoz vozidla nejspíš prodraží. Připlatíme si nejen za pojištění, ale i autoservisní práce a součástky. Nicméně inflace konečně klesá, a tak by nárůst cenové hladiny neměl být tak výrazný – u povinného ručení a havarijního pojištění experti očekávají nárůst v jednotkách procent. Jak se s případným zvyšováním pojistného poprat?

 • Předávání klíče k autu
  11. března 2024|Petr Pohůdka
  Kupní smlouva na auto a přepis vozu. Co všechno je potřeba?

  Budete kupovat vozidlo nebo se naopak snažíte prodat to své? V obou případech si dejte pozor na správné vypořádání dokumentů. Vždy byste měli uzavřít písemnou kupní smlouvu a včas vůz přepsat na nového majitele, jinak hrozí dokonce pokuty.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.