Povinné ručení dle SPZ

Srovnání povinného ručení

stars
cz
Jak funguje garance
Zelenou kartu obdržíte na e-mail
Úspora
Tomáš Srovnaný s dcerou v zeleném autíčku

garance nejnižší ceny

Spolehlivý a ověřený partner

350 000

klientů ročně

14 let

na trhu domácích financí

9 z 10

spokojených klientů

40+

poskytovatelů ke srovnání

logo čpp
logo pojišťovny pillow
logo pojišťovny čsob
logo pojišťovny kooperativa
logo generali česká pojišťovna
logo pojišťovny allianz
logo pojišťovny uniqa
logo pojišťovny slavia
logo pojišťovny direct

Jak zjistit povinné ručení podle SPZ

SPZ slouží k jednoznačné identifikaci vozu a nesmíte bez ní vyjet na silnici. Pomocí státní poznávací značky také snadno zjistíte, jestli má vůz platné zákonné pojištění. Povinné ručení dle SPZ vyhledáte přímo na webových stránkách České kanceláře pojistitelů. Do formuláře zadejte SPZ bez mezer a datum, k němuž chcete zjistit platnost povinného ručení.

Zjistili jste, že povinné ručení již nemáte platné? Pak byste měli co nejdříve uzavřít nové pojištění. Bez platného povinného ručení nesmíte vyjet na silnici. Nejrychlejší způsob, jak si sjednat nové pojištění, je využít online kalkulačku. Ta vám vyhledá nejvýhodnější povinné ručení podle SPZ během pár minut.

Proč si srovnat ceny povinného ručení podle SPZ

Cena povinného ručení se do velké míry odvíjí od parametrů vozidla – značky a modelu, výkonu či zdvihového objemu motoru. Všechny tyto údaje najdete v technickém průkazu a zároveň se vážou také k vaší SPZ. Právě díky tomu si můžete výrazně urychlit sjednání nového pojištění.

Stačí zadat státní poznávací značku do kalkulačky a údaje o vozidlu se automaticky vyplní. Povinné ručení podle SPZ se tak spočítá na míru vašemu vozidlu. Už nemusíte ztrácet čas orientačním srovnáním cen. Nemusíte si pamatovat parametry vozu, ani mít po ruce technický průkaz.

Snadno a rychle si porovnáte nabídky od několika pojišťoven přímo pro svůj vůz. Vybrané povinné ručení si můžete hned sjednat. Nezabere to víc než pár minut. Zelenou kartu obdržíte obratem do e-mailové schránky.

Srovnat ceny povinného ručení

stars
cz

Výhody sjednání povinného ručení dle SPZ

 • Pro sjednání pojištění nepotřebujete technický průkaz. Zdvihový objem nebo výkon motoru jen tak někdo v hlavě nenosí, ale svoji SPZ si určitě pamatujete.

 • Rychle si srovnáte ceny povinného ručení od různých pojišťoven. Nemusíte vyplňovat kalkulačky na webech jednotlivých pojišťoven ani kontaktovat makléře. Všechny nabídky máte přehledně na jednom místě.

 • Srovnání povinného ručení podle SPZ je zdarma a nezávazné. Můžete ho kdykoliv opakovat a zjistit, jestli neplatíte za pojištění zbytečně moc. Ideální je udělat si srovnání cen před výročím smlouvy pojištění vozu.

 • Povinné ručení podle SPZ si můžete obratem sjednat. Jestli se vám některá nabídka zalíbí, můžete si ji hned vybrat a online zaplatit. Nepotřebujete elektronický podpis ani identitu. Zelenou kartu obdržíte na e-mail a hned můžete vyrazit na cesty.

 • Nevíte, jak je to s výpovědí staré pojistky? Naši pracovníci vám s ukončením stávající smlouvy rádi poradí.

 • Povinné ručení dle SPZ si sjednáte z pohodlí domova nebo třeba z lavičky v parku. Odkudkoliv z počítače, tabletu nebo mobilu. Nemusíte si vyhrazovat speciální čas pro návštěvu pobočky.

Jak funguje kalkulačka povinného ručení dle SPZ

1

Do kalkulačky Srovnejto.cz vyplňte SPZ svého vozu. Nezáleží na tom, jestli se jedná o osobní automobil, motocykl nebo přívěs. Kalkulačka funguje pro všechna vozidla.

2

Automaticky se načtou parametry vozidla – typ, značka, model, rok výroby, výkon a objem motoru.

3

Doplňte údaje o majiteli/provozovateli vozidla. Na cenu povinného ručení má totiž vliv i věk a bydliště řidiče.

4

Zadejte své rodné číslo, aby se načetly bonusy za bezeškodní průběh ze systému České kanceláře pojistitelů.

5

Klikněte na tlačítko Spočítat cenu. Během chvilky získáte srovnání několika nabídek.

Náš tip

V naší kalkulačce si můžete srovnat a sjednat i havarijní pojištění podle SPZ.

Vyhledání povinného ručení dle SPZ vám neukáže majitele

Chcete si povinné ručení podle SPZ vyhledat, protože vás zajímá majitel vozu, který například způsobil dopravní nehodu? K této informaci se přes vyhledání povinného ručení a SPZ nedostanete. V databázi České kanceláře pojistitelů zjistíte pouze tyto informace:

 • druh vozidla,

 • tovární značka,

 • pojistitel (tedy pojišťovna, u níž je sjednáno povinné ručení),

 • termín pojištění od – do.

Kvůli ochraně osobních údajů se tedy nedopátráte přímo majitele vozidla, ale máte informaci o jeho pojišťovně. Pokud viník nehody ujel, ale stihli jste si zapsat jeho SPZ, můžete kontaktovat jeho pojišťovnu. Nejlepší je ale obrátit se přímo na policii, která viníka vypátrá.

Kdy nezjistíte povinné ručení podle SPZ

Databáze České kanceláře pojistitelů vám nevyhledá povinné ručení podle SPZ ve všech případech. Jestliže vám formulář nevrátí žádný výsledek, může to být způsobeno těmito příčinami:

 • vozidlo opravdu nemá uzavřené povinné ručení,

 • SPZ není platná,

 • do databáze ještě nebyly zapsány údaje o novém povinném ručení, obvykle to trvá cca 1 měsíc.

Podle nového zákona o povinném ručení, který vstoupí v platnost 23. prosince 2023, by se údaje z pojišťoven do databáze České kanceláře pojistitelů měly propisovat v reálném čase. Časová prodleva by se tak měla vyřešit a vyhledání povinného ručení dle SPZ by mělo být ještě o něco spolehlivější. A má to i další výhodu – při cestách po ČR už u sebe nebudete muset vozit zelenou kartu. Policie nebo dopravní inspektorát si totiž v databázi ověří platnost povinného ručení obratem.

Srovnaný magazín

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

 • Žena s účty počítá na kalkulačce
  08. září 2023|Jana Březinová
  Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

  Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

 • struktura-vydaju
  07. září 2023|Petr Woff
  Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

  Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.