Cestovní pojištění – srovnání cen

Dokument, který dnes znají snad všichni motoristé, kteří jezdí autem, stejně jako na motocyklu. Zelená karta je totiž informační kartičkou, u které je povinnost mít ji vždy ve vozidle, na kterém je sjednáno povinné ručení. Právě tato karta poté slouží k tomu, aby bylo prokázáno, že automobil skutečně pojištěný je. Samozřejmě kdo pojistku má, ale přesto zelenou kartu v autě nemá, může být vystavený rizikům. Navíc je třeba říci, že karta získala název pro svou primárně zelenou barvu, která však nemusí být podmínkou ani pravidlem.

Kdo kartu vydává?

Kde je zelená karta k dispozici? Dá nám ji samozřejmě ta pojišťovna, u které sjednáváme konkrétní povinné ručení. Pokud se tak děje na pobočce, je nám ihned vystavena. Pokud online, je nám zaslána poštou – v takovém případě si však můžeme ihned vytisknout vlastní duplikát. Důležité je vědět, že je zelená karta vydávána pouze těm motoristům, kteří mají pojistku skutečně sjednanou a mají ji samozřejmě také plně platnou.

Na jeden rok

Platnost zelené karty je jasně daná, a je to jeden kalendářní rok. Platnost začíná běžet dnem, kdy pojištění sjednáme, nebo začne platit. Za rok od tohoto dne platba končí. Spolu s výročním dopisem však pojišťovna zašle kartu novou, s další roční platností.


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2