Cestovní pojištění Dovolená autem

 • Online srovnání a sjednání

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

Cesta na dovolenou vlastním vozem je spojena s řadou rizik. Aby se vám dovolená autem zbytečně neprodražila nebo nezkomplikovala další program, je dobré zvážit vhodné připojištění, které nabízí pojišťovna AXA Assistance.

Pro koho je toto pojištění vhodné?

 • Pro majitele osobního vozu do 3,5 tuny

 • Pro osoby cestující na dovolenou autem, které není starší 15 let

 • Pro řidiče, kteří cestují vlastním (nikoliv vypůjčeným) vozidlem

 • Pro ty, kteří vyrážejí na dovolenou autem po ČR i do zahraničí

Jak funguje připojištění Autoasistence na cestách?


Připojištění Autoasistence na cestách využijete ve chvíli, kdy na dovolenou vyrážíte vlastním automobilem. A je úplně jedno, jestli se vydáváte objevovat krásy Česka nebo cestujete do zahraničí.

Autoasistence na cestách zahrnuje pomoc při poruchách automobilu (oprava na místě nebo odtah do nejbližšího pneuservisu), parkovné i ubytování v případě vážnějších poruch. 

Pokud je auto nepojízdné, pojišťovna se postará také o dopravu automobilu i vás zpět do ČR. V rámci pojištění AXA Assistance je v případě potřeby klientům v zahraničí poskytnuto i tlumočení při styku s úřady.

Náš tip:

Připojištění lze sjednat i k jednorázovým cestám online.

5 důvodů, proč si sjednat připojištění Autoasistence na cestách:

 1. Můžete na dovolenou cestovat bez obav z nečekaných nákladů souvisejících s poruchou automobilu.

 2. Pojišťovna AXA Assistance vás i zbytek posádky ubytuje v případě nehody, kterou nelze odstranit na místě.

 3. Nemusíte se stresovat jazykovou bariérou při komunikaci se zahraničními úřady v případě nehody.

 4. Nemusíte řešit nákladný odtah vozidla zpět do České republiky v případě závažnějších poruch nebo nehod.

 5. Pojištění lze sjednat online a to klidně jednorázově na nezbytně dlouhou dobu.

 6. Cena jednorázového připojištění začíná na 315 Kč.

Příklady situací, v nichž připojištění využijete:

Dovolená v zahraničí se vám může prodražit


Pro cesty do zahraničí je nezbytně nutné sjednat si kvalitní cestovní pojištění s dostatečnými limity pojistného plnění, a ideálně alespoň krátkodobé havarijní pojištění, pokud si ho v Česku standardně neplatíte. 

U tohoto produktu věnujte pozornost nejen rizikům, které havarijní pojištění kryje, ale také případným výlukám z pojistného plnění, na základě kterých může pojišťovna plnění krátit nebo ho dokonce úplně odmítnout. 

Pro maximální ochranu vozu i jeho posádky je také dobré zvážit důležitost připojištění, které je součástí například zmíněného produktu pojišťovny AXA Autoasistence na cestách.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut.Oprava vozidla v zahraničí nebo jeho odtahu vám totiž může dovolenou nepříjemně prodražit a zkomplikovat. Příkladem je třeba případ rodiny z Náchodska, která v roce 2019 kvůli poruše vozidla uvízla na polské dálnici. Operátorka pojišťovny, u níž měla rodina sjednáno jen základní pojištění, odhadla cenu odvozu porouchaného vozu do Česka na 35 až 45 tisíc korun.

Pokud nahlédneme do ceníků zahraničních odtahových služeb, zjistíme, že výše uvedená cena rozhodně není nereálná. Ceny těch nejlevnějších odvozů začínají na 18 Kč za kilometr. Výjimkou ovšem nejsou ani odtahové služby, které si za kilometr účtují rovnou 45 Kč. Proto je nutné nepodceňovat důležitost připojištění a zjistit, co všechny vybraná pojistka kryje.

Srovnaný magazín

 • 14. července 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Cestování s obytným vozem: Vše, co potřebujete vědět, než vyrazíte

  Obliba dovolených v obytném voze už několik sezón roste. Pokud i vy letos plánujete pobyt „na čtyřech kolech” a jste v této oblasti absolutními nováčky, určitě vás bude zajímat, jak se na ni co nejlépe připravit. Máme pro vás řadu praktických rad i vychytaných aplikací, které vám pomohou užít si cestování na maximum.

 • 15. března 2021|Monika Šaríková
  Destinace, do kterých můžete vycestovat jen s občanským průkazem

  Ani propadlý pas vám nemusí bránit v poznávání světa. Máme pro vás seznam destinací, do nichž můžete cestovat pouze na občanský průkaz. Možná vás překvapí, že se nejedná jen o státy nacházející se na evropském kontinentu, ale také o několik zajímavých exotických destinací.

 • 12. listopadu 2022|Jana Březinová
  Očkování při cestách do zahraničí

  Každoročně vyráží na dovolenou do zahraničí miliony Čechů. V posledních letech ale cestování komplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19. Do jakých zemí aktuálně potřebujete očkování a kde stačí test? Nezapomínejte však ani na další povinná a doporučená očkování, a to především při cestách do exotiky.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.