Cestovní pojištění – srovnání cen

Zatímco na našem území nás chrání naše standardní zdravotní pojistka, při cestě do zahraničí se neobejdeme bez toho, abychom měli uzavřenou pojistku cestovní. A jednou z takových je i cestovní pojištění do Rakouska. Tedy k našim jižním sousedům, kteří jsou poměrně oblíbenou zemí.

A to hlavně proto, že nabídnou celou řadu nádherných památek, ale stejně tak i tolik vyhledávané Alpy, které jsou dokonalou volbou pro všechny milovníky perfektního lyžování.

Spočítat
cestovní pojištění

Nezapomínejte na rizika

Samozřejmě při sjednávání konkrétní pojistky hleďte také na to, jaká jsou možná rizika. Pokud jedete jako běžní turisté, rozhodně vám může plně stačit a vyhovovat základní verze pojistky. Pokud ale jedete právě za lyžováním, je třeba tento aspekt do pojistky zahrnout. Jedině tak se bude cestovní pojištění do Rakouska vztahovat na situaci, kdy se zraníte právě na sjezdovce a budete potřebovat ošetření, i transport.

Nejenom pro vaše zdraví

Velkou výhodou dané pojistky je i fakt, že cestovní pojištění do Rakouska nemusí nutně zohledňovat pouze zdravotní rizika. Stejně tak lze totiž zohlednit i naše zavazadla a jejich případnou ztrátu. Hodí se ale i pojištění odpovědnosti v případě, kdy způsobíme škodu, nebo kdy dokonce někoho zraníme.

Chystáte se do zahraničí autem?

Ve spolupráci s AXA Assistance jsme pro Vás připravili cestovní pojištění Autem na hory, které kryje i nepříjemnosti spojené s cestou autem. Zahrnuje technickou asistenci (např. když se vybije autobaterie), opravu vašeho vozu na místě, odtah do ČR v případě poruchy i nehody, náhradní dopravu a rozsáhlé asistenční služby. Součástí je samozřejmě i kvalitní cestovní pojištění s vysokými limity, které Vás bude krýt, třeba když pro Vás bude muset letět vrtulník nebo někoho zraníte na sjezdovce. Více zde.

Příklady pojištění na zimní sporty pro týdenní dovolenou v Rakousku pro 4člennou rodinu:

AXA poj.
Autem na hory
AXA poj.
balíček Excelent
AXA poj.
balíček Standard
Uniqa poj.
balíček Standard
Cena pojištění 1 432 Kč 1 032 Kč 538 Kč 664 Kč
Léčebné výlohy neomezeně neomezeně 5 000 000 Kč 5 000 000 Kč
Asistence (včetně transportu ze sjezdovky) neomezeně neomezeně 5 000 000 Kč 1 500 000 Kč
Odpovědnost za škodu 25 000 000 Kč 25 000 000 Kč 1 000 000 Kč 1 000 000 Kč
Pojištění zavazadel (včetně lyží) 40 000 Kč 40 000 Kč 20 000 Kč 15 000 Kč
Oprava vozidla nebo odtah nepojízdného vozu do ČR ANO X X X
Oprava vozidla ANO X X X
Náhradní doprava ANO X X X
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 125