Cestovní pojištění do Rakouska

  • Pojistěte se na horskou turistiku do Alp

  • Užijte si dovolenou v Rakousku bez zbytečných starostí

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo a zavazadla

Cestovní pojištění_HORY
Rakousko-vlajka



Rakousko patří dlouhodobě mezi jedny z nejoblíbenějších turistických destinací Čechů. Vyrážíme sem nejen na lyže, ale také během zbytku roku. Země má totiž co nabídnout každému. Co dělat, aby se vaše letošní dovolená neproměnila v noční můru a kam během pobytu v Rakousku zamířit?

Dovolená v Rakousku - nejlépe si ji užijete s kvalitním cestovním pojištěním

Krom zabalených kufrů byste před cestou do Rakouska určitě neměli zapomenout na sjednání kvalitního cestovního pojištění s dostatečnými limity krytí. To nás totiž podrží v případě nečekané události (např. úraz, nemoc apod.) a dokáže ušetřit spoustu peněz. Na základě evropského průkazu pojištěnce (modré kartičky) vás tady sice ošetří, ale bez správně nastaveného pojištění můžete za péči rakouských lékařů zaplatit obrovské sumy.


Kolik průměrně zaplatíte za ošetření v Rakousku?

Typ ošetřeníČástka

Zlomenina nohy (+transport helikoptérou, ošetření, pobyt v nemocnici)

od 400 000 Kč

Krátkodobá hospitalizace

od 600 Kč/den

Běžné ošetření u praktického lékaře

cca 8 500 korun

Operace slepého střeva

od 90 000 Kč

Úraz hlavy s pobytem na JIP

kolem 300 000 Kč za 5 dní

Ošetření vyraženého zubu

od 3 000 Kč

Ošetření omrzliny

od 3 000 Kč


Jak vás cestovní pojištění ochrání

V základní variantě obsahuje pojistka vždy alespoň pojištění léčebných výloh (do předem sjednaných limitů) a asistenční služby, takže vám pokryje i ošetření mimo státní zařízení. Základní varianty pojištění zároveň kryjí i spoluúčast na ošetření, lécích i hospitalizaci a v případě nutnosti za vás pojišťovna uhradí i transport zpět do České republiky včetně lékařského dozoru. Problém navíc můžete konzultovat s asistenční službou pojišťovny, která je pojištěným klientům k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

V rámci klasického cestovního pojištění si můžete připojistit:

plnamoc

Jak najít to nejvýhodnější cestovní pojištění do Rakouska?

V první řadě je dobré si uvědomit, že nejvýhodnější nerovná se automaticky to nejlevnější cestovní pojištění. Mnohem důležitější je u tohoto produktu rozsah pojistné ochrany, pojistné limity, ale i krytá rizika a výluky, na základě kterých může pojišťovna pojistné plnění krátit nebo ho dokonce úplně odmítnout. Veškeré důležité informace zjistíte ve smlouvě, ale i obchodních podmínkách vybraného pojistného produktu.

Abyste se v nabídce tuzemských pojišťoven lépe zorientovali, využijte online kalkulačku, která za vás jednotlivé nabídky porovná a na základě vstupních kritérií doporučí tu nejlepší. Pojistky můžete řadit nejen dle ceny pojistného, ale také dle výše limitů nebo rizik, která kryjí.

Na kolik vás týdenní pojištění do Rakouska vyjde?

Za to nejlevnější zaplatíte zhruba 112 Kč, u komplexních balíčků pak půjde zhruba o 1 000 Kč.

  • Náš tip: Pokud sjednáte pojištění do Rakouska pro sebe i ostatní členy skupiny online, můžete získat slevu nebo další výhody.

Praktické informace před cestou do Rakouska

Ještě předtím, než začnete plánovat itinerář vaší cesty nebo dovolené v Rakousku, ověřte si aktuální vstupní podmínky a pročtěte si praktické informace, které se vám budou během pobytu zaručeně hodit.

Vstupní podmínky

Od pondělí 16. 5. 2022 zrušilo Rakousko pro cestovatele ze všech států světa povinnost prokazovat bezinfekčnost při vstupu nebo překročení hranice. Vycestovat sem proto můžete opět pouze s cestovním pasem nebo občanským průkazem.

I tady opět platí, že občanský průkaz, případně pas, je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je proto zcela nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.


Měna

Jako člen Evropských společenství je Rakousko součástí hospodářské a měnové unie, která zavedla euro jako společnou měnu. Rakouský šilink byl eurem nahrazen 1. ledna 2002. V oběhu jsou bankovky o nominální hodnotě 5, 10, 20, 50, 100, 200 a 500 EUR a mince 1 a 2 EUR, jakož i 1, 2, 5, 10, 20 a 50 centů. Mince s hodnotou 1, 2 a 5 centů zobrazují rakouské květiny, na mincích 10, 20 a 50 centů jsou příklady architektury z Vídně a na mincích 1 a 2 eura jsou zobrazeni známí Rakušané.


Očkování

Pro cestu a pobyt na území Rakouska není momentálně nutné žádné povinné očkování. Aktuální situaci v zemi ověříte prostřednictvím Centra cestovní medicíny v Praze, případně na kterékoliv okresní hygienické stanici.

Jazyk a obyvatelstvo

V Rakousku žije zhruba 9 milionů osob. V etnickém složení převažují Rakušané (89 %), setkáte se tady i se Slovinci, Maďary nebo Chorvaty. Němčina je úřední a mateřský jazyk přibližně 98 % rakouských občanů. Vedle toho mluví také některé původní menšiny slovanskými a jinými jazyky, jako jsou například burgenlandská chorvatština, slovinština a maďarština.

Počasí v Rakousku a ideální doba k vycestování

Rakousko se nachází v přechodovém pásu mezi východním kontinentálním a západním oceánským klimatem, kterému se říká panonské. Pro tento pás jsou proto charakteristické velké rozdíly mezi létem a zimou a dosti specifické podnebí. Zatímco ve východním Rakousku panují horká léta, mrazivé zimy a celoroční srážky, v západním Rakousku jsou zimy o poznání mírnější a léta teplejší.


Ideální dobu pro návštěvu Rakouska nelze jednoznačně specifikovat. Vždy totiž záleží na tom, zda se sem vydáváte na horskou túru, za poznáváním historických a architektonických skvostů nebo na lyže. Rakousko je totiž skvělou destinací pro letní i zimní dovolenou a nudit se tady nebudete ani mimo hlavní sezónu.

Bezpečnost v Rakousku

Rakousko patří dlouhodobě k zemím s nízkou mírou kriminality. Přesto doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti zvláště na místech s vyšší koncentrací osob. Opět se tedy vyplatí hlídat si svoje osobní věci, peníze rozdělit na vícero míst, využívat hotelové trezory a důležité dokumenty (cestovní pas, občanský průkaz, platební karty, smlouva o pojištění apod.) si okopírovat a kopii uložit mimo originál.

Co se týče přírodních rizik, na pozoru by se měli mít zejména turisté, kteří v zimě navštěvují nejrůznější horská střediska. Rozhodně se nevydávejte mimo vyznačené trasy, protože zde každoročně hrozí sesuvy lavin.

Rakouská fauna je velmi podobná té typické. Za zmínku stojí malá populace medvědů, která se zdržuje zejména v lesnatých jižních a centrálních částech rakouských Alp. Narazit můžete i na jedovatou zmiji růžkatou, kterou bezpečně poznáte podle až půl centimetru velkého růžku trčícího ze špičky čenichu. Pokud vás had uštkne, je neprodleně nutné vyhledat lékařskou pomoc.





Cesta do Rakouska

Rakousko, coby našeho jižního souseda, máme doslova na dosah, takže cestování do Rakouska není nikterak náročné ani komplikované. Vždy samozřejmě záleží, jaký typ dopravy zvolíte a do jaké destinace míříte. Zvolit můžete cestu vlastním vozem, ale i autobusem z několika českých měst. Ceny jízdenek začínají na 359 korunách. Vydat se sem můžete i letadlem. Cena akčních letenek do Vídně začíná na necelých pěti stech korunách.

Při cestě autem se nezapomeňte informovat o dálničních poplatcích v Rakousku a případně si kupte dálniční známku. Tu můžete sehnat na benzínce v Německu nebo Česku, nebo také online.



Cena dálničních známek

Doba platnostiCena

10 dní

9,60 eur

2 měsíce

14,10 eur

1 rok

37,20 eur

Ubytování v Rakousku

Co navštívit v Rakousku?

Náš TIP:

Zajímají vás další místa, co vidět v Rakousku? Sepsali jsme je pro vás do jednoho z článků.

Srovnaný magazín

  • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
    21. září 2023|Petr Woff
    10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

    Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

  • Platba kreditní kartou
    19. září 2023|Magdaléna Kubečková
    Využijte kreditní kartu na maximum

    Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

  • Žárovka s mincemi v pozadí
    18. září 2023|Petr Woff
    Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

    Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

  • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
    17. září 2023|Petr Pohůdka
    Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

    Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

  • Figurka Lego
    15. září 2023|Jana Březinová
    LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

    V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

  • Kalkulačka a papíry s grafy
    13. září 2023|Petr Woff
    Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

    Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

  • Muž na motorce
    11. září 2023|Jana Březinová
    Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

    Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

  • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
    09. září 2023|Petr Pohůdka
    Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

    Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

  • Žena s účty počítá na kalkulačce
    08. září 2023|Jana Březinová
    Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

    Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

  • struktura-vydaju
    07. září 2023|Petr Woff
    Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

    Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.