Cestovní pojištění – srovnání cen

2015-01-24

Zatímco na našem území nás chrání naše standardní zdravotní pojistka, při cestě do zahraničí se neobejdeme bez toho, abychom měli uzavřenou pojistku cestovní. A jednou z takových je i cestovní pojištění do Rakouska. Tedy k našim jižním sousedům, kteří jsou poměrně oblíbenou zemí.

A to hlavně proto, že nabídnou celou řadu nádherných památek, ale stejně tak i tolik vyhledávané Alpy, které jsou dokonalou volbou pro všechny milovníky perfektního lyžování.

Spočítat
cestovní pojištění

Nezapomínejte na rizika

Samozřejmě při sjednávání konkrétní pojistky hleďte také na to, jaká jsou možná rizika. Pokud jedete jako běžní turisté, rozhodně vám může plně stačit a vyhovovat základní verze pojistky. Pokud ale jedete právě za lyžováním, je třeba tento aspekt do pojistky zahrnout. Jedině tak se bude cestovní pojištění do Rakouska vztahovat na situaci, kdy se zraníte právě na sjezdovce a budete potřebovat ošetření, i transport.

Nejenom pro vaše zdraví

Velkou výhodou dané pojistky je i fakt, že cestovní pojištění do Rakouska nemusí nutně zohledňovat pouze zdravotní rizika. Stejně tak lze totiž zohlednit i naše zavazadla a jejich případnou ztrátu. Hodí se ale i pojištění odpovědnosti v případě, kdy způsobíme škodu, nebo kdy dokonce někoho zraníme.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 125