Cestovní pojištění do Rakouska

  • Pojistěte se na horskou turistiku do Alp

  • Užijte si dovolenou v Rakousku bez zbytečných starostí

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo a zavazadla

Cestovní pojištění_HORY
Rakousko-vlajkaRakousko patří dlouhodobě mezi jedny z nejoblíbenějších turistických destinací Čechů. Vyrážíme sem nejen na lyže, ale také během zbytku roku. Země má totiž co nabídnout každému. Co dělat, aby se vaše letošní dovolená neproměnila v noční můru a kam během pobytu v Rakousku zamířit?

Dovolená v Rakousku - nejlépe si ji užijete s kvalitním cestovním pojištěním

Krom zabalených kufrů byste před cestou do Rakouska určitě neměli zapomenout na sjednání kvalitního cestovního pojištění s dostatečnými limity krytí. To nás totiž podrží v případě nečekané události (např. úraz, nemoc apod.) a dokáže ušetřit spoustu peněz. Na základě evropského průkazu pojištěnce (modré kartičky) vás tady sice ošetří, ale bez správně nastaveného pojištění můžete za péči rakouských lékařů zaplatit obrovské sumy.


Kolik průměrně zaplatíte za ošetření v Rakousku?

Typ ošetřeníČástka

Zlomenina nohy (+transport helikoptérou, ošetření, pobyt v nemocnici)

od 400 000 Kč

Krátkodobá hospitalizace

od 600 Kč/den

Běžné ošetření u praktického lékaře

cca 8 500 korun

Operace slepého střeva

od 90 000 Kč

Úraz hlavy s pobytem na JIP

kolem 300 000 Kč za 5 dní

Ošetření vyraženého zubu

od 3 000 Kč

Ošetření omrzliny

od 3 000 Kč


Jak vás cestovní pojištění ochrání

V základní variantě obsahuje pojistka vždy alespoň pojištění léčebných výloh (do předem sjednaných limitů) a asistenční služby, takže vám pokryje i ošetření mimo státní zařízení. Základní varianty pojištění zároveň kryjí i spoluúčast na ošetření, lécích i hospitalizaci a v případě nutnosti za vás pojišťovna uhradí i transport zpět do České republiky včetně lékařského dozoru. Problém navíc můžete konzultovat s asistenční službou pojišťovny, která je pojištěným klientům k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

V rámci klasického cestovního pojištění si můžete připojistit:

plnamoc

Jak najít to nejvýhodnější cestovní pojištění do Rakouska?

V první řadě je dobré si uvědomit, že nejvýhodnější nerovná se automaticky to nejlevnější cestovní pojištění. Mnohem důležitější je u tohoto produktu rozsah pojistné ochrany, pojistné limity, ale i krytá rizika a výluky, na základě kterých může pojišťovna pojistné plnění krátit nebo ho dokonce úplně odmítnout. Veškeré důležité informace zjistíte ve smlouvě, ale i obchodních podmínkách vybraného pojistného produktu.

Abyste se v nabídce tuzemských pojišťoven lépe zorientovali, využijte online kalkulačku, která za vás jednotlivé nabídky porovná a na základě vstupních kritérií doporučí tu nejlepší. Pojistky můžete řadit nejen dle ceny pojistného, ale také dle výše limitů nebo rizik, která kryjí.

Na kolik vás týdenní pojištění do Rakouska vyjde?

Za to nejlevnější zaplatíte zhruba 112 Kč, u komplexních balíčků pak půjde zhruba o 1 000 Kč.

  • Náš tip: Pokud sjednáte pojištění do Rakouska pro sebe i ostatní členy skupiny online, můžete získat slevu nebo další výhody.

Praktické informace před cestou do Rakouska

Ještě předtím, než začnete plánovat itinerář vaší cesty nebo dovolené v Rakousku, ověřte si aktuální vstupní podmínky a pročtěte si praktické informace, které se vám budou během pobytu zaručeně hodit.

Vstupní podmínky

Od pondělí 16. 5. 2022 zrušilo Rakousko pro cestovatele ze všech států světa povinnost prokazovat bezinfekčnost při vstupu nebo překročení hranice. Vycestovat sem proto můžete opět pouze s cestovním pasem nebo občanským průkazem.

I tady opět platí, že občanský průkaz, případně pas, je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je proto zcela nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.


Měna

Jako člen Evropských společenství je Rakousko součástí hospodářské a měnové unie, která zavedla euro jako společnou měnu. Rakouský šilink byl eurem nahrazen 1. ledna 2002. V oběhu jsou bankovky o nominální hodnotě 5, 10, 20, 50, 100, 200 a 500 EUR a mince 1 a 2 EUR, jakož i 1, 2, 5, 10, 20 a 50 centů. Mince s hodnotou 1, 2 a 5 centů zobrazují rakouské květiny, na mincích 10, 20 a 50 centů jsou příklady architektury z Vídně a na mincích 1 a 2 eura jsou zobrazeni známí Rakušané.


Očkování

Pro cestu a pobyt na území Rakouska není momentálně nutné žádné povinné očkování. Aktuální situaci v zemi ověříte prostřednictvím Centra cestovní medicíny v Praze, případně na kterékoliv okresní hygienické stanici.

Jazyk a obyvatelstvo

V Rakousku žije zhruba 9 milionů osob. V etnickém složení převažují Rakušané (89 %), setkáte se tady i se Slovinci, Maďary nebo Chorvaty. Němčina je úřední a mateřský jazyk přibližně 98 % rakouských občanů. Vedle toho mluví také některé původní menšiny slovanskými a jinými jazyky, jako jsou například burgenlandská chorvatština, slovinština a maďarština.

Počasí v Rakousku a ideální doba k vycestování

Rakousko se nachází v přechodovém pásu mezi východním kontinentálním a západním oceánským klimatem, kterému se říká panonské. Pro tento pás jsou proto charakteristické velké rozdíly mezi létem a zimou a dosti specifické podnebí. Zatímco ve východním Rakousku panují horká léta, mrazivé zimy a celoroční srážky, v západním Rakousku jsou zimy o poznání mírnější a léta teplejší.


Ideální dobu pro návštěvu Rakouska nelze jednoznačně specifikovat. Vždy totiž záleží na tom, zda se sem vydáváte na horskou túru, za poznáváním historických a architektonických skvostů nebo na lyže. Rakousko je totiž skvělou destinací pro letní i zimní dovolenou a nudit se tady nebudete ani mimo hlavní sezónu.

Bezpečnost v Rakousku

Rakousko patří dlouhodobě k zemím s nízkou mírou kriminality. Přesto doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti zvláště na místech s vyšší koncentrací osob. Opět se tedy vyplatí hlídat si svoje osobní věci, peníze rozdělit na vícero míst, využívat hotelové trezory a důležité dokumenty (cestovní pas, občanský průkaz, platební karty, smlouva o pojištění apod.) si okopírovat a kopii uložit mimo originál.

Co se týče přírodních rizik, na pozoru by se měli mít zejména turisté, kteří v zimě navštěvují nejrůznější horská střediska. Rozhodně se nevydávejte mimo vyznačené trasy, protože zde každoročně hrozí sesuvy lavin.

Rakouská fauna je velmi podobná té typické. Za zmínku stojí malá populace medvědů, která se zdržuje zejména v lesnatých jižních a centrálních částech rakouských Alp. Narazit můžete i na jedovatou zmiji růžkatou, kterou bezpečně poznáte podle až půl centimetru velkého růžku trčícího ze špičky čenichu. Pokud vás had uštkne, je neprodleně nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Cesta do Rakouska

Rakousko, coby našeho jižního souseda, máme doslova na dosah, takže cestování do Rakouska není nikterak náročné ani komplikované. Vždy samozřejmě záleží, jaký typ dopravy zvolíte a do jaké destinace míříte. Zvolit můžete cestu vlastním vozem, ale i autobusem z několika českých měst. Ceny jízdenek začínají na 359 korunách. Vydat se sem můžete i letadlem. Cena akčních letenek do Vídně začíná na necelých pěti stech korunách.

Při cestě autem se nezapomeňte informovat o dálničních poplatcích v Rakousku a případně si kupte dálniční známku. Tu můžete sehnat na benzínce v Německu nebo Česku, nebo také online.Cena dálničních známek

Doba platnostiCena
Doba platnosti

10 dní

Cena

9,60 eur

Doba platnosti

2 měsíce

Cena

14,10 eur

Doba platnosti

1 rok

Cena

37,20 eur

Ubytování v Rakousku

Co navštívit v Rakousku?

Náš TIP:

Zajímají vás další místa, co vidět v Rakousku? Sepsali jsme je pro vás do jednoho z článků.

Srovnaný magazín

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.