Blog
Cestování
st-karel-viden

Dovolená v Rakousku: Co navštívit a na co se připravit?

08. září 2020|Monika Šaríková|

Od 5. června, kdy byly mezi Rakouskem a Českem zrušeny restrikce kvůli koronaviru, lze do této krásné sousední země a zpět, cestovat bez jakýchkoliv omezení. Máme pro vás hned několik vytipovaných úchvatných míst, která byste v Rakousku rozhodně měli navštívit.

O Rakousku bychom mohli směle říci, že se jedná o nejoblíbenějšího souseda České republiky aspoň, co se cestování týče. Však také do Rakouska každý víkend míří doslova kolony českých aut. Co vlastně v Rakousku české cestovatele láká nejvíce? Jsou to přírodní krásy, historické památky i malebná města v čele s Vídní.

Rakouská města lákají na historické památky, kávu a Sachr

K trávení prodlouženého víkendu lákají rakouská města bohatá na velkolepé historické památky, kulturní zajímavosti i gastronomické zážitky.

Vídeň

Hlavní město Vídeň se pyšní nádherným historickým centrem, ve kterém se nachází budovy Parlament, Hofburg, Státní opera, Radnice či katedrála sv. Karla. V létě se zde koná filmový festival, v zimě jsou zase populární vánoční trhy. Pokud si chcete užít Vídeň, ale i jakékoliv jiné rakouské město, bez davů turistů, vybírejte si období mimo takové události.

Srovnat ceny cestovního pojištění

Salzburg

Historické centrum města Salzburg, ve kterém se narodil slavný hudební skladatel Amadeus Mozart, je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dominantou města je velmi dobře zachovalá pevnost tyčící se nad městem.

Hallstatt

Velmi oblíbené je menší městečko Hallstatt ležící u stejnojmenného jezera. Jedná se o původní těžařskou vesnici, ve které si nyní můžete prohlédnout nejstarší solný důl na celém světě. Hallstatt je populární zejména u čínských turistů, kteří si v Číně dokonce nechali postavit přesnou kopii tohoto rakouského města.

hallstatt

Rakouské Alpy a přírodní krásy

Přírodní krásy Rakouska představují překrásné Alpy, vodopády, malebná údolí i rozlehlá jezera. Během léta sem jezdí běžní turisté, cyklisté, vysokohorští turisté a horolezci, v zimě zase milovníci lyžování a jiných zimních sportů.

Národní parky a hory

Nenechte si ujít návštěvu jediného stepního parku v Rakousku, který se nachází kousek od hranic se Slovenskem, a jmenuje se Neusiedler See. Mezi Vídní a Bratislavou se rozkládá národní park Donau-Auen a užít si zde můžete pěší túru i výlet na člunech. Národní park Thayatal je znám pro velkou druhovou diverzitu. Cyklisté nejčastěji míří do národního parku Oberosterreich-Kalkalpen, kterým prochází přes 500 km cyklistických tras různé náročnosti.

rakousko-hory

Horská turistika a lyžování

Největším národním parkem v celé Evropě je Hohe Tauern (Vysoké Taury), kde leží nejvyšší Rakouska hora Grossglockner. Za nejalpštější část Rakouska je považována spolková země Tyrolsko, kde můžete uskutečnit naprosto úchvatné horské túry. Na své si zde přijdou méně nároční turisté, rodiny s dětmi a zkušení turisté lační vysokohorských zážitků, mezi které patří ferraty a horolezectví. V zimě se zde otevírají ohromná lyžařská střediska.

Dovolená u jezera a vodní sporty

Do Rakouska lze vyrazit také k jezerům, kde si můžete užívat tradiční letní dovolenou s koupáním v průzračné vodě. Odvážní se mohou vykoupat i ve výše položených horských jezerech, kolem kterých navíc vedou pěší stezky a horské túry. Připravte se na krásná panoramata, ale také na poněkud nižší teploty.

Adrenalinový zážitek nabízí nejen koupání v ledovém horském jezeře, okolní horské túry ve vysokých nadmořských výškách, ale také sjezdy divokých rakouských řek (např. Salza, Mur, Moll, Teichl a další).

Rakouská kuchyni uspokojí každého

Ať už máte v plánu vysokohorskou turistiku v Alpách, procházky kolem jezer nebo výlety po rakouských městech, nezapomínejte také uspokojit chuťové buňky. Na skvělou restauraci či hospodu narazíte všude, jak ve městech, vesnicích, tak i vysoko v horách.

Rakouská kuchyně je vyhlášená a dát si poctivý oběd, který představují vydatné polévky, plněné špekové knedlíky, koláč s mohutnou vrstvou brusinkové marmelády, Sachr či jiné tradiční rakouské jídlo, je zde téměř povinností.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).