Blog
Cestování
Padající lyžař

Silvestr na horách: Tohle jsou oblíbená místa Čechů

06. prosince 2019|Vendula Flassig Vrablová|

Silvestr a oslavy Nového roku jsou pro řadu z nás příležitostí vyhodit si, lidově řečeno „z kopýtka“. Ať už se rozhodnete strávit Silvestra doma s nejbližší rodinou nebo přáteli, či plánujete vyrazit na hory a oslavit konec roku tak, jak se sluší a patří, určitě si oslavy náramně užijete. V druhém zmíněném případě se navíc můžete nechat inspirovat našimi tipy, ve kterých prozradíme, kde si užít Silvestra na horách k naprosté spokojenosti celé skupiny.

Šumava

Jedny z nejžádanějších silvestrovských ubytování jsou určitě ta v srdci Šumavy. Okouzlující příroda, výtečné sněhové podmínky pro nejrůznější druhy zimních sportů, ale i vysoká kvalita služeb a luxusní hotely a apartmány – i takhle lze ve zkratce charakterizovat Silvestr na Šumavě. Když k tomu letos přičtete i možnost koupit pobyt na last minute doslova za „pár penězpár peněz, jen stěží budete hledat konkurenta.

Srovnat ceny cestovního pojištění

Krkonoše a Orlické hory

Krkonoše a Orlické hory mají tradičně už v polovině letních prázdnin vánoční a silvestrovské termíny plné. Letos je tomu kvůli pandemii nového druhu koronaviru maličko jinak a i teď, prakticky několik týdnů před vypuknutím vánočních svátků, máte šanci získat atraktivní ubytování v srdci malebných hor pro celou rodinu nebo partu přátel. Většina hotelů a dalších ubytovacích kapacit navíc připravuje na Silvestra atraktivní program, během kterého se rozhodně nebudete nudit.

Jeseníky

Malebné Jeseníky jako každý rok lákají na panensky čistou a téměř nedotknutou přírodu, stejně jako na vysokou úroveň jednotlivých ubytovacích kapacit. Ty nejvyhlášenější jsou už zpravidla zaplněné, stále si ale můžete užít Silvestr v Jeseníkách, pokud zvolíte soukromé chaty a chalupy. Uprostřed nádherné přírody Jeseníků se můžete oddávat zimním sportům nebo třeba sladkému lenošení a nicnedělání v kruhu nejbližších.

Beskydy

Ať už zvolíte ubytování v blízkosti královny Beskyd – Lysé hory nebo třeba jejího mladšího bratříčka Smrku, rozhodně neprohloupíte. Nespočet ubytovacích kapacit najdete i v malebných Pustevnách a jejich okolí. A letos jsou dokonce stále ještě volné pokoje u vyhlášených ski areálů Bílá nebo třeba nedalekého Mezivodí. V moravskoslezských Beskydech vás opět pohltí krása zdejších hor, stejně jako dokonalá gastronomie, vyhlášené wellness centra a ubytování na úrovni.

Česká Kanada

Méně známé letovisko vás hned na „první dobrouprvní dobrou“ uchvátí 80 kilometry upravovaných běžkařských tras. Pro rodiny s dětmi je ideální výlet na ranč s bizony v Rožnově nebo strhující aqua show se světelnými efekty. Relaxovat také můžete v bazénu a aquaparku v Jindřichově Hradci. Ačkoli není Česká Kanada prošpikovaná kilometry sjezdových tratí, nabízí ideální místo pro trávení klidné rodinné dovolené.

Pojištění na hory se nevyplatí podceňovat

Ať už letos zamíříte na Šumavu, do Beskyd nebo třeba Jeseníků, nezapomeňte si před cestou sjednat kvalitní cestovní pojištění na hory s dostatečnými limity pojistného plnění. Přemýšlíte, proč si sjednat pojištění v rámci tuzemské kotliny? Důvod je prostý – klasické zdravotní pojištění totiž nekryje výdaje spojené s některými sporty nebo třeba výjezdem horské záchranné služby. S dobře nastavenou pojistkou se tak nečekaných výdajů bát nemusíte.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).