Dálniční známka na Slovensko

Každý řidič, který chce užívat dálnice a rychlostní komunikace ve vybrané zemi, se musí prokázat dokladem o zaplacení poplatku. Zmíněným dokladem je dálniční známka SK, která je na Slovensku od roku 2016 k dostání pouze v elektronické podobě.

Platnou dálniční známku musí mít na slovenských dálnicích a rychlostních silnicích všechna dvoustopá motorová vozidla kategorie M1 bez ohledu na jejich hmotnost a auta do celkové maximální hmotnosti 3,5 tuny.

Za přívěsný vozík nebo přívěs neplatíte nic, pokud celková hmotnost soupravy nepřesáhne zmíněnou hmotnost. V opačném případě bude potřeba koupit druhou dálniční známku.

Dálniční známka na Slovensko není nutná pro:

 • Motocykly všech kategorií

 • Vozidla s nosností nad 3,5 tuny (s povinností platit mýtné)

 • Vozidla některých státních složek a institucí

 • Veterány (s průkazem historického vozidla a speciální registrační značkou)

 • Vozidla osob ZTP a ZTP/P

 • Přípojné vozidlo za jízdní soupravu do 3,5 t

Kde koupit dálniční známku na Slovensko?

Dálniční známku na Slovensko lze koupit online na oficiálním webu eznamka.sk nebo prostřednictvím aplikace pro chytré mobilní telefony (dostupná pro Google Play a App Store). Pokud známku nechcete kupovat online, pořídíte ji i na slovenských čerpacích stanicích, poštách nebo u hraničních přechodů, kde se za tímto účelem nacházejí speciální automaty.

Jak koupit slovenskou dálniční známku?

Slovenská dálniční známka online je k dispozici na zmíněném portálu nebo v aplikaci eZnamka, kde kliknete na odkaz „Úhrada diaľničnej známky”. Zde si zvolíte, zda chcete zaplatit za jedno či více vozidel. V dalším kroku vyberete typ dálniční známky (vozidlo nebo přípojné vozidlo) a přejdete k možnosti výběru platnosti dálniční známky.

E-dálniční známka na Slovensko je k dostání ve 4 verzích, přičemž první a nejlevnější zahrnuje známku s platností 10 dní. Koupit můžete i 30 denní známku, známku na rok nebo dálniční známku, která bude platit 365 dní od začátku platnosti. Jakmile si vyberete platnost známky, vyplňte údaje o vozidle a informace pro doručení potvrzení o platbě.

V předposledním kroku známku uhradíte prostřednictvím služby iTerminal, tj. platební kartou nebo bankovním převodem TatraPay. Pokud celý proces proběhne v pořádku, obratem získáte potvrzení o platbě a zakoupení dálniční známky na Slovensku a můžete vyrazit na cestu.


Sjednat havarijní pojištěníNaš tip:

Zadáte-li při registraci číslo svého mobilního telefonu, bude vám 3 dny před koncem platnosti dálniční známky zasláno upozornění.


Cena dálniční známky na Slovensko v roce 2022

Platnost

Cena v eurech

Cena v Kč

10 denní dálniční známka Slovensko

10

245

30 denní dálniční známka Slovensko

14

343

365 denní dálniční známka Slovensko*

50

1225

Roční dálniční známka Slovensko**

50

1225

*Platí 365 dní od začátku platnosti

**Platí ode dne zakoupení do konce roku 2022

Dálniční poplatky na Slovensku aneb kde budete známku potřebovat

Dálniční známku budete na Slovensku potřebovat na všech dálnicích D1, D2, D3 a D4 a rychlostních silnicích R1, R2, R4 a R6.

Měli byste vědět:

Dálnice a rychlostní silnice jsou zde monitorovány pomocí mýtných bran a přenosných zařízení, které kontrolují SPZ vozidla. V případě, že platnou dálniční známku nemáte, hrozí vám pokuta 150 až 500 eur.

Před cestou na Slovensko nezapomínejte ani na pojištění

Aby se vám cesta k našim slovenským sousedům zbytečně neprodražila, nezapomeňte si sjednat také cestovní pojištění s dostatečnými limity krytí a havarijní pojištění. To kryje škody způsobené na vašem vozidle a sjednat si ho můžete jen na dobu pobytu na Slovensku. Při výběru vám pomůže náš srovnávač, který za vás jednotlivé nabídky srovná, a vybranou nabídku si můžete sjednat online do pár minut, čímž ušetříte peníze i čas.

Věděli jste, že:


Placené úseky dálnice na Slovensku mají zhruba 700 kilometrů?


Nejdelší úsek vede na dálnici D1 z Bratislavy do Bidovce a má 388 kilometrů?


Nejkratší úsek měří pouze 1 kilometr a vede po R6 z Púchova do Dolné Kočkovce?

Na Slovensku platí nulová tolerance alkoholu za volantem?

Blog

 • Muž stojí u nabíjejícího se elektroauta
  Auto
  11. prosince 2022|Jana Březinová
  Jak získat dotace na elektromobil v ČR

  V současné době se dotace na elektromobily nabízí pouze pro státní firmy, obce, školy či neziskové organizace. Plánovaná podpora pro firmy byla zrušena, jelikož program nesplňoval podmínky Evropské komise. Běžní občané a podnikatelé se tak dotace na elektromobil nedočkají ani v roce 2022.

 • Automechanik upevňuje rámeček pod SPZ
  Auto
  30. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Vše o SPZ: K čemu slouží, jak řešit její ztrátu a vybrat si ji na přání?

  Státní poznávací značky (SPZ) sestávají v Česku z kombinace písmen, arabských číslic a případně mezer či rozdělovacích znamének. „Espézetka” je u nás přidělena ke každému jednotlivému vozidlu podléhající registraci. V autě jsou cedulky se státní poznávací značkou umístěné na přídi a zádi nad nárazníky vozu a slouží k odlišení jednotlivých aut a k jejich individuální dohledatelnosti. Co dalšího jste o SPZ (ne)věděli?

 • Přístrojová deska v autě se svítícími kontrolkami
  Auto
  24. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Co říká která kontrolka v autě? U oranžové zbystřete, u červené raději v jízdě nepokračujte

  Pokud je s automobilem něco v nepořádku, potřebuje řidiče spolehlivým způsobem upozornit. A to prostřednictvím kontrolek. Co jednotlivé symboly v autě znamenají? Kdy můžete s opatrností pokračovat v jízdě a kdy je naopak lepší vozidlo hned zastavit a problém odstranit?

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  Auto
  15. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Zdražení povinného ručení a havarijní pojištění 2022 - Na vině je inflace i dražší materiály

  V letošním roce si připlatíme nejen za energie a potraviny, ale i autoservisní práce, součástky a pojištění. Ceny budou kopírovat inflační trendy a růst, proto se během následujících měsíců provoz automobilu citelně prodraží. Co za zdražení povinného ručení může a jak se s ním poprat?

 • Jak vybrat olej do auta? - Otevřená kapota auta a manipulace s motorem
  Auto
  07. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Jak vybrat motorový olej do auta? Na značce ani výrobci příliš nezáleží. Důležité jsou jiné parametry

  Podobně jako se člověk neobejde bez vody, automobilové motory nemůžou fungovat bez vhodného oleje. Jak ale vybrat ten správný a nešlápnout vedle? Máme pro vás praktické info i rady, kde motorový olej koupit a jak (často) ho měnit.

 • Muž ovládá telefon na držáku v autě
  Auto
  27. října 2022|Marek Drahorád
  Chytré auto: Proč si ho pořídit a co to vlastně je?

  Chytrá zařízení nás dnes obklopují a mohou nám značně usnadnit život, pomoci chránit zdraví i ušetřit peníze. Auta nejsou výjimkou a výrobci funkce neustále vylepšují v rámci svých infotainmentů i mobilních aplikací. Díky mobilním operátorům ale chytré auto můžete udělat také ze starších modelů.

 • Jak řešit nabourané auto na parkovišti - Poškozený předek auta na parkovišti
  Auto
  14. října 2022|Marek Drahorád
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle policejní statistiky je náraz do zaparkovaného auta druhým nejčastějším druhem nehody a není divu, že se s poškozením vozu na tomto místě setkal skoro každý řidič. Jak si s podobnou situací poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, pokud viník od nehody ujede?

 • Rozbité čelní sklo - překvapený člověk uvnitř auta
  Auto
  22. září 2022|Marek Drahorád
  Nejčastější připojištění k povinnému ručení

  Z povinného ručení se v posledních letech stal produkt, který dokáže nahradit i havarijní pojištění. Můžete se totiž připojistit prakticky na všechna rizika, která vašemu autu hrozí. Není proto divu, že zájem o připojištění k povinnému ručení dlouhodobě roste. Jak si vybrat správná připojištění? A která jsou v Česku nejoblíbenější?

 • Nárust cen vlastnictví auta - Papírové složky a klíčky od auta
  Auto
  14. září 2022|Petr Pohůdka
  Nárůst ceny vlastnictví vozu: Jak ušetřit peníze na provozu auta?

  V posledních měsících jsme svědky zdražování benzínu, povinného ručení, náhradních dílů nebo nových aut. Provoz vozidla tak stojí mnohem více než v minulosti. Jakými způsoby lze tyto náklady snížit? Poradíme vám, jak ušetřit peníze na provozu auta.

 • Žena u rozbitého auta
  Auto
  02. září 2022|Petr Pohůdka
  Proč je důležité mít havarijní pojištění i u staršího auta

  Havarijní pojištění auta není na rozdíl od povinného ručení vyžadováno zákonem. Řidiči si proto havarijní pojištění často nesjednají, zejména u starších vozů. Jenže i u ojetých automobilů vás oprava škod může vyjít pěkně draho. V době rostoucích cen v autoservisech to platí dvojnásob. Proč byste havarijní pojištění ojetého auta neměli podceňovat?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.