Dálniční známka na Slovensko

Každý řidič, který chce užívat dálnice a rychlostní komunikace ve vybrané zemi, se musí prokázat dokladem o zaplacení poplatku. Zmíněným dokladem je dálniční známka SK, která je na Slovensku od roku 2016 k dostání pouze v elektronické podobě.

Platnou dálniční známku musí mít na slovenských dálnicích a rychlostních silnicích všechna dvoustopá motorová vozidla kategorie M1 bez ohledu na jejich hmotnost a auta do celkové maximální hmotnosti 3,5 tuny.

Za přívěsný vozík nebo přívěs neplatíte nic, pokud celková hmotnost soupravy nepřesáhne zmíněnou hmotnost. V opačném případě bude potřeba koupit druhou dálniční známku.

Dálniční známka na Slovensko není nutná pro:

 • Motocykly všech kategorií

 • Vozidla s nosností nad 3,5 tuny (s povinností platit mýtné)

 • Vozidla některých státních složek a institucí

 • Veterány (s průkazem historického vozidla a speciální registrační značkou)

 • Vozidla osob ZTP a ZTP/P

 • Přípojné vozidlo za jízdní soupravu do 3,5 t

Kde koupit dálniční známku na Slovensko?

Dálniční známku na Slovensko lze koupit online na oficiálním webu eznamka.sk nebo prostřednictvím aplikace pro chytré mobilní telefony (dostupná pro Google Play a App Store). Pokud známku nechcete kupovat online, pořídíte ji i na slovenských čerpacích stanicích, poštách nebo u hraničních přechodů, kde se za tímto účelem nacházejí speciální automaty.

Jak koupit slovenskou dálniční známku?

Slovenská dálniční známka online je k dispozici na zmíněném portálu nebo v aplikaci eZnamka, kde kliknete na odkaz „Úhrada diaľničnej známky”. Zde si zvolíte, zda chcete zaplatit za jedno či více vozidel. V dalším kroku vyberete typ dálniční známky (vozidlo nebo přípojné vozidlo) a přejdete k možnosti výběru platnosti dálniční známky.

E-dálniční známka na Slovensko je k dostání ve 4 verzích, přičemž první a nejlevnější zahrnuje známku s platností 10 dní. Koupit můžete i 30 denní známku, známku na rok nebo dálniční známku, která bude platit 365 dní od začátku platnosti. Jakmile si vyberete platnost známky, vyplňte údaje o vozidle a informace pro doručení potvrzení o platbě.

V předposledním kroku známku uhradíte prostřednictvím služby iTerminal, tj. platební kartou nebo bankovním převodem TatraPay. Pokud celý proces proběhne v pořádku, obratem získáte potvrzení o platbě a zakoupení dálniční známky na Slovensku a můžete vyrazit na cestu.


Sjednat havarijní pojištěníNaš tip:

Zadáte-li při registraci číslo svého mobilního telefonu, bude vám 3 dny před koncem platnosti dálniční známky zasláno upozornění.


Cena dálniční známky na Slovensko v roce 2022

Platnost

Cena v eurech

Cena v Kč

10 denní dálniční známka Slovensko

10

245

30 denní dálniční známka Slovensko

14

343

365 denní dálniční známka Slovensko*

50

1225

Roční dálniční známka Slovensko**

50

1225

*Platí 365 dní od začátku platnosti

**Platí ode dne zakoupení do konce roku 2022

Dálniční poplatky na Slovensku aneb kde budete známku potřebovat

Dálniční známku budete na Slovensku potřebovat na všech dálnicích D1, D2, D3 a D4 a rychlostních silnicích R1, R2, R4 a R6.

Měli byste vědět:

Dálnice a rychlostní silnice jsou zde monitorovány pomocí mýtných bran a přenosných zařízení, které kontrolují SPZ vozidla. V případě, že platnou dálniční známku nemáte, hrozí vám pokuta 150 až 500 eur.

Před cestou na Slovensko nezapomínejte ani na pojištění

Aby se vám cesta k našim slovenským sousedům zbytečně neprodražila, nezapomeňte si sjednat také cestovní pojištění s dostatečnými limity krytí a havarijní pojištění. To kryje škody způsobené na vašem vozidle a sjednat si ho můžete jen na dobu pobytu na Slovensku. Při výběru vám pomůže náš srovnávač, který za vás jednotlivé nabídky srovná, a vybranou nabídku si můžete sjednat online do pár minut, čímž ušetříte peníze i čas.

Věděli jste, že:


Placené úseky dálnice na Slovensku mají zhruba 700 kilometrů?


Nejdelší úsek vede na dálnici D1 z Bratislavy do Bidovce a má 388 kilometrů?


Nejkratší úsek měří pouze 1 kilometr a vede po R6 z Púchova do Dolné Kočkovce?

Na Slovensku platí nulová tolerance alkoholu za volantem?

Související články

 • Rozbité čelní sklo - překvapený člověk uvnitř auta
  Auto
  22. září 2022|Marek Drahorád
  Nejčastější připojištění k povinnému ručení

  Z povinného ručení se v posledních letech stal produkt, který dokáže nahradit i havarijní pojištění. Můžete se totiž připojistit prakticky na všechna rizika, která vašemu autu hrozí. Není proto divu, že zájem o připojištění k povinnému ručení dlouhodobě roste. Jak si vybrat správná připojištění? A která jsou v Česku nejoblíbenější?

 • Nárust cen vlastnictví auta - Papírové složky a klíčky od auta
  Auto
  14. září 2022|Petr Pohůdka
  Nárůst ceny vlastnictví vozu: Jak ušetřit peníze na provozu auta?

  V posledních měsících jsme svědky zdražování benzínu, povinného ručení, náhradních dílů nebo nových aut. Provoz vozidla tak stojí mnohem více než v minulosti. Jakými způsoby lze tyto náklady snížit? Poradíme vám, jak ušetřit peníze na provozu auta.

 • Žena u rozbitého auta
  Auto
  02. září 2022|Petr Pohůdka
  Proč je důležité mít havarijní pojištění i u staršího auta

  Havarijní pojištění auta není na rozdíl od povinného ručení vyžadováno zákonem. Řidiči si proto havarijní pojištění často nesjednají, zejména u starších vozů. Jenže i u ojetých automobilů vás oprava škod může vyjít pěkně draho. V době rostoucích cen v autoservisech to platí dvojnásob. Proč byste havarijní pojištění ojetého auta neměli podceňovat?

 • Lze ušetřit na autopojištění - Majitelé auta sčítají škody po nárazu svých vozů
  Auto
  24. srpna 2022|Jana Březinová
  Lze ušetřit na autopojištění při rozložení do vícero splátek?

  Platit povinné ručení ročně nebo čtvrtletně? Pokud jste v minulosti chtěli ušetřit na povinném ručení, bylo to jednoznačné rozhodnutí –⁠ roční platba pojištění totiž vycházela výhodněji. V dnešní době už to tak docela neplatí. Jak k rozložení plateb na menší částky přistupují jednotlivé pojišťovny?

 • Žena fotí dopravní nehodu
  Auto
  22. srpna 2022|Jana Březinová
  Jak ušetřit na autopojištění jako občasný řidič

  Najezdíte ročně sotva pár tisíc kilometrů a chtěli byste ušetřit na povinném ručení? Právě pro vás je určeno pojištění typu „Jezdím málo, platím málo“. Na českém trhu ho nabízí pojišťovna Allianz a Pillow. Zjistěte, jak přesně funguje pojištění podle skutečného počtu ujetých kilometrů a která pojišťovna vám ho nabídne výhodněji.

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  Auto
  Zdražení povinného ručení 2022 - Na vině je inflace i dražší materiály

  V letošním roce si připlatíme nejen za energie a potraviny, ale i autoservisní práce, součástky a pojištění. Ceny budou kopírovat inflační trendy a růst, proto se během následujících měsíců provoz automobilu citelně prodraží. Co za zdražení povinného ručení může a jak se s ním poprat?

 • Mobil za volantem
  Auto
  19. července 2022|Marek Drahorád
  Sazebník pokut aneb za jaké přestupky nám hrozí nejvyšší postih?

  Pravidla silničního provozu byste měli dodržovat především v zájmu vlastní bezpečnosti a v rámci ohleduplnosti k ostatním. Další motivací ale může být také možný trest. Zjistěte, jaké postihy vám hrozí, pokud pravidla porušíte.

 • Koupě ojetého auta
  Auto
  Dovážíte auto z Německa? Tady je vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech slibnější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit zejména slušná SUV, která v tuzemsku pořád chybějí. Pokud se vydáváte pro auto do Německa, měli byste se pořádně připravit a vyhnout se některým nepříjemnostem. Proto přinášíme podrobného průvodce dovozem auta od našich sousedů.

 • žena prodává páru auto v salonů
  Auto
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • nehoda
  Auto
  28. března 2022|Lucie Dosedělová
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).