Dálniční známka na Slovensko

Každý řidič, který chce užívat dálnice a rychlostní komunikace ve vybrané zemi, se musí prokázat dokladem o zaplacení poplatku. Zmíněným dokladem je dálniční známka SK, která je na Slovensku od roku 2016 k dostání pouze v elektronické podobě.

Platnou dálniční známku musí mít na slovenských dálnicích a rychlostních silnicích všechna dvoustopá motorová vozidla kategorie M1 bez ohledu na jejich hmotnost a auta do celkové maximální hmotnosti 3,5 tuny.

Za vozík nebo přívěs neplatíte nic, pokud celková hmotnost soupravy nepřesáhne 3,5 tuny. V opačném případě musíte zakoupit dvě dálniční známky –⁠ jednu pro vozidlo a druhou pro přípojné vozidlo.

Dálniční známka na Slovensko není nutná pro:

 • Motocykly všech kategorií

 • Vozidla s nosností nad 3,5 tuny (s povinností platit mýtné)

 • Vozidla některých státních složek a institucí

 • Veterány (s průkazem historického vozidla a speciální registrační značkou)

 • Vozidla osob ZTP a ZTP/P

 • Přípojné vozidlo za jízdní soupravu do 3,5 t

Kde koupit dálniční známku na Slovensko?

Dálniční známku na Slovensko lze koupit online na oficiálním webu eznamka.sk nebo prostřednictvím aplikace pro chytré mobilní telefony (dostupná pro Google Play a App Store). Pokud známku nechcete kupovat online, pořídíte ji i na slovenských čerpacích stanicích, poštách nebo u hraničních přechodů, kde se za tímto účelem nacházejí speciální automaty.

Jak koupit slovenskou dálniční známku?

Slovenská dálniční známka online je k dispozici na zmíněném portálu nebo v aplikaci eZnamka, kde kliknete na odkaz „Úhrada diaľničnej známky”. Zde si zvolíte, zda chcete zaplatit za jedno či více vozidel. V dalším kroku vyberete typ dálniční známky (vozidlo nebo přípojné vozidlo) a přejdete k možnosti výběru platnosti dálniční známky.

E-dálniční známka na Slovensko je k dostání ve 4 verzích, přičemž první a nejlevnější zahrnuje známku s platností 10 dní. Koupit můžete i 30 denní známku, známku na rok nebo dálniční známku, která bude platit 365 dní od začátku platnosti. Jakmile si vyberete platnost známky, vyplňte údaje o vozidle a informace pro doručení potvrzení o platbě.

V předposledním kroku známku uhradíte prostřednictvím služby iTerminal, tj. platební kartou nebo bankovním převodem TatraPay. Pokud celý proces proběhne v pořádku, obratem získáte potvrzení o platbě a zakoupení dálniční známky na Slovensku a můžete vyrazit na cestu.


Naš tip:

Zadáte-li při registraci číslo svého mobilního telefonu, bude vám 3 dny před koncem platnosti dálniční známky zasláno upozornění.
Cena dálniční známky na Slovensko v roce 2024

Platnost

Cena v eurech

Cena v Kč

10 denní dálniční známka Slovensko

12

292

30 denní dálniční známka Slovensko

17

414

365 denní dálniční známka Slovensko*

60

1 460

Roční dálniční známka Slovensko**

60

1 460

*Platí 365 dní od začátku platnosti

**Platí od 1. ledna nebo dne zakoupení do 31. ledna následujícího roku

Denní dálniční známka na Slovensku

V roce 2024 začne platit nová evropská směrnice, která mění systém dálničních známek v EU a nařizuje zavedení jednodenní dálniční známky. Tato povinnost se dotkne i Slovenska, které zatím neoznámilo, od kdy známku zavede a kolik bude stát. Podle pravidel EU by ale jednodenní kupón měl být dostupný pro řidiče nejpozději od 25. března 2024 a měl by stát 9 % ceny roční známky, tedy 5,40 eur.

Dálniční poplatky na Slovensku aneb kde budete známku potřebovat

Dálniční známku budete na Slovensku potřebovat na všech dálnicích D1, D2, D3 a D4 a rychlostních silnicích R1, R2, R4 a R6.

Měli byste vědět:

Dálnice a rychlostní silnice jsou zde monitorovány pomocí mýtných bran a přenosných zařízení, které kontrolují SPZ vozidla. V případě, že platnou dálniční známku nemáte, hrozí vám pokuta 150 až 500 eur.

Před cestou na Slovensko nezapomínejte ani na pojištění

Aby se vám cesta k našim slovenským sousedům zbytečně neprodražila, nezapomeňte si sjednat také cestovní pojištění s dostatečnými limity krytí a havarijní pojištění. To kryje škody způsobené na vašem vozidle a sjednat si ho můžete jen na dobu pobytu na Slovensku. Při výběru vám pomůže náš srovnávač, který za vás jednotlivé nabídky srovná, a vybranou nabídku si můžete sjednat online do pár minut, čímž ušetříte peníze i čas.

Věděli jste, že:


Placené úseky dálnice na Slovensku mají zhruba 700 kilometrů?


Nejdelší úsek vede na dálnici D1 z Ivachnové do Bidovce a má 186 kilometrů?


Nejkratší úsek měří pouze 1 kilometr a vede po R6 z Púchova do Dolné Kočkovce?

Na Slovensku platí nulová tolerance alkoholu za volantem?Srovnat ceny povinného ručení

stars
cz

Srovnaný magazín

 • Těhotná žena na letišti
  02. července 2024|Jana Březinová
  Cestování v těhotenství

  Kvůli těhotenství se nemusíte vzdát dovolené a cestování, na druhou stranu je dobré dodržovat pár základních pravidel, abyste byla vy i nenarozené miminko v bezpečí. Pro cestování v těhotenství je ideální druhý trimestr.

 • Tipy na výlety do hor pro milovníky hor - Nohy muže pochodující po horách
  14. června 2024|Jana Březinová
  Tipy na výlety do hor pro rodiny s dětmi i zkušené turisty

  Toužíte poznat české hory, ale nevíte, které trasy zvolit pro děti? Nebo si naopak chcete dát do těla na náročnějším výstupu? Dali jsme dohromady tipy na výlety do hor pro rodiny s dětmi po ČR a zkušené turisty vezmeme i na Slovensko.

 • dopravni_nehoda_hadajici_se_muzi
  13. června 2024|Jana Březinová
  Výluky v pojištění – přehled situací, na které se pojistka nevztahuje

  Pojistné podmínky mívají desítky stran, a tak se je nikomu nechce číst. To je ale chyba. Ve výlukách totiž zjistíte, na co se pojištění nevztahuje. Ignorace těchto výjimek vás může stát miliony korun. Abyste o výlukách získali lepší představu, připravili jsme pro vás jejich přehled u různých typů pojištění. Na konci článku najdete ty vůbec nejabsurdnější záludnosti pojistných podmínek.

 • Žena s batohem a letenkami
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Jak ulovit nejlevnější letenky

  Akční letenky, díky kterým můžete výhodně procestovat celý svět, nejsou žádnou novinkou. Někdy vám sice hledání výhodných letenek zabere trochu více času a možná budete muset slevit ze svých nároků, odměnou vám však budou ušetřené peníze, které potom můžete investovat do zážitků. Přinášíme vám několik tipů, jak ulovit tu nejlevnější letenku.

 • technická kontrola vozu
  26. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Vše, co potřebujete vědět o STK

  Pravidelné návštěvě STK se nevyhne žádný majitel vozidla. Kdy musíte na STK vyrazit, jaká je cena technické kontroly, na co se technici zaměřují a co dělat, když vaše auto na STK neprojde? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace o STK včetně změn platných od roku 2024.

 • motorka vedle auta
  26. dubna 2024|Jana Březinová
  Když se potká auto a motorka: Nejčastější příčiny problémů a jak je řešit

  Většinu problémů mezi motorkáři a řidiči aut by vyřešilo, kdyby se jedna skupina dokázala vžít do té druhé. Jenomže velká část řidičů za řídítky motorky nikdy neseděla, a tak nedokáže posoudit, jak se její jízdní vlastnosti liší. Motorkáři zase zapomínají, že oni sice většinou vyjíždí pro radost, ale na silnicích potkávají řidiče, kteří třeba vystresovaní spěchají do práce.

 • Muž pije pivo při řízení auta
  15. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Bodový systém a pokuty 2024

  Od ledna roku 2024 platí v České republice nový bodový systém. Pro řidiče by měl být přehlednější. Vážné přestupky jsou postihovány přísněji, u banálních provinění se tresty naopak zmírnily. Jaké jsou hlavní změny a kde najdete bodový stav řidiče?

 • Koupě ojetého auta
  08. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Jak dovézt auto z Německa: Vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech lákavější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit modely, které v tuzemsku často chybí. Jak koupit auto v Německu a co je potřeba k přihlášení vozidla ze zahraničí? Připravili jsme pro vás průvodce nákupem auta v Německu.

 • výlet na motorce v horách
  06. dubna 2024|Jana Březinová
  Výlety na motorce do Rakouska a Německa – méně známé mototrasy přes Alpy

  Když se řeknou Alpy, nejspíš každý motorkář si vybaví legendární Grossglocknerstrasse. Tentokrát pro vás máme tipy na jiné alpské silnice. S krásným povrchem, plné zatáček a dechberoucími výhledy. Vydejte se s námi na dva výlety na motorce do Rakouska a Německa.

 • žena u moře - zájezd last minute
  04. dubna 2024|Jana Březinová
  Vyplatí se koupit first minute zájezd?

  Prodeje first minute pobytů vrcholí v lednu a únoru, cestovní kanceláře za včasnou koupi slibují slevy až 50 %. Skutečně se vyplatí objednat dovolenou s několikaměsíčním předstihem a máte ještě teď šanci ulovit výhodnou first minute nabídku?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.