Cestovní pojištění na Slovensko

 • Pojistěte se na horskou turistiku do Tater

 • Užijte si dovolenou na Slovensku bez zbytečných starostí

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo a zavazadla

Cestovní pojištění_HORY

Chystáte se na dovolenou na Slovensko?

I když nepotřebujete víza, žádné povolení ke vstupu nebo očkování proti exotickým nemocem, cestovní pojištění na Slovensko je nutné zejména v případě, že se chystáte na návštěvu do Tater nebo jiných horských oblastí. I na zimní lyžování je vhodné si cestovní pojištění sjednat.

Pokud svou dovolenou na Slovensku strávíte obdivováním kulturních a historických památek, vystačíte i se základním cestovním pojištěním. V opačném případě doporučujeme sjednat si cestovní pojištění na hory , nebo v zimních měsících přímo cestovní pojištění na lyžování a zimní sporty. Určitě cestovní pojištění na Slovensko nepodceňujte jen proto, že přeci jedete jen kousek za hranice.

Cena cestovního pojištění na Slovensko

To, kolik vás bude pojištění při cestování na Slovensko stát, záleží i na tom, zda si vyberete další připojištění, na jak dlouho si budete chtít pojištění sjednat, ale třeba i na tom, zda se plánujete pohybovat v rizikových oblastech nebo provozovat rizikové sporty. Reálně vás tak cestovní pojištění na Slovenko může vyjít na pár stovek korun.

Proč si nevystačíte s kartičkou zdravotní pojišťovny?

EHIC, tedy Evropský průkaz zdravotního pojištění, je určitě dobré mít s sebou. Myslete ale na to, že tato kartička vám platí jen ve veřejných zdravotnických zařízeních. Náklady na možné zásahy horské služby ani některá další ošetření vám bohužel nepokryje.

Nejlepší volbou je sjednání cestovního pojištění na Slovensko jako komplexního balíčku, který zahrnuje léčebné výlohy, úrazové pojištění, pojištění zavazadel i pojištění odpovědnosti. Nebo rovnou volte cestovní pojištění do Tater a zvolte si připojištění horských zásahů.Cestovní pojištění do Tater

Jedete si užívat přírodních krás do slovenských Tater? Dobré cestovní pojištění vám může zachránit krk i peněženku. V případě zásahu horské služby byste bez něj zaplatili i stovky tisíc korun. Cestovní pojištění na hory nabízí i možnost připojištění těchto zásahů, dále pak můžete zvolit také sportovní připojištění.

Základní balíček cestovního pojištění obsahuje i pojištění některých sportů jako je lyžování, cyklistika, turistika nebo via ferraty ve stupni obtížnosti A. Zvolit si ale můžete i připojištění rizikových sportů. Záleží vždy na tom, co na dovolené plánujete dělat.

Co zahrnuje cestovní pojištění na hory?

Jestli na Slovensko vyrazíte v létě nebo v zimě, hodí se vám kvalitní cestovní pojištění. To, které je určeno přímo na hory vám pokryje i náklady na převoz helikoptérou, který se jinak může vyšplhat i na tisíce eur. Rovněž v něm najdete i pojištění zásahu horské služby.

Cestovní pojištění ke kartě

Na tento typ pojištění byste se velmi spoléhat neměli. Ne všechny banky poskytují opravdu plnohodnotné pojištění a u dovolené na rizikových místech, mezi která patří i Tatry, je výhodnější si sjednat opravdu dobré komerční cestovní pojištění. Pojištění ke kartě jsou často omezena jak místem, tak i dobou pobytu a dále výší pojistného plnění. Také cestovní pojištění na lyžování je lepší mít sjednané zvlášť.

Tipy, co na Slovensku navštívit

Slovensko je krajinou přetékající historií, kulturou i přírodními krásami. Na své si tu přijde každý. Nezapomeňte také ochutnat slovenská jídla jako jsou bryndzové halušky, muráňska nebo třeba tradiční slovenskou kapustnicu. Před odjezdem ale nezapomeňte ani na cestovní pojištění, které by vám nemělo chybět. Do Tater zvolte cestovní pojištění na hory, aby vás v případě nehody nevyšly horské zásahy na stovky tisíc korun.
Oravský hrad

Slovensko má na svém území velké množství hradů a zámků, které zpestří každou dovolenou. Mezi nimi se vyjímá Oravský hrad, který je dominantou Oravy a určitě byste ho neměli na své cestě minout. Je považován za jeden z nejkrásnějších hradů Slovenska a je jedním z nejnavštěvovanějších. Na prohlídku se připravte, protože budete zdolávat stovky schodů, za ten výhled to ale stojí.

Ochtinská aragonitová jeskyně

Ochtinská aragonitová jeskyně je jedinou jeskyní svého druhu ve střední Evropě. Vstup se nachází v hloubce 30 metrů. Tato jeskyně představuje unikátní fenomén, která vás uchvátí aragonitovou výzdobou i svým vznikem. Zpřístupněných je asi 250 metrů, které vám ale vezmou dech.

Bojnice-zámek
Bojnice

Bojnice se řadí mezi nádherná lázeňská města s bohatou kulturou. Kromě lázní tu ale najdete i proslulý Bojnický zámek a ZOO. Věřte, že toto pohádkové místo si oblíbí celá rodina. Vyšlápnout si tu můžete i stezku korunami stromů nebo zažít návrat do pravěku v Prepoštské jeskyni.

Aquapark Tatralandia
Aquapark Tatralandia

Pro to, aby se vyřádili děti i dospělí, navštivte aquapark Tatralandia, největší vodní park na Slovensku. Děti zde uchvátí spousta tobogánů, skluzavek i vodní houpačka. Rodiče pak jistě ocení masážní sezení v termálním bazénu či vířivky, kde si mohou odpočinout.

Srovnaný magazín

 • Zahraniční studenti v univerzitní aule
  09. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

  Čeká vás Erasmus nebo jiný studijní pobyt v zahraničí? Bez cestovního pojištění byste vyrážet neměli. Roční pojištění na míru studentům nabízí UNIQA. Vyjde vás na 2 650 Kč. Pokud se ale v průběhu semestru plánujete zastavit v ČR, mohly by vás zaujmout levnější nabídky konkurence.

 • muz-dostava-ockovani-do-ramene
  04. listopadu 2023|Jana Březinová
  Očkování při cestách do zahraničí

  Cestování do zahraničí už nekomplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19, ale přesto byste se před dovolenou měli o očkování zajímat. A to zejména při cestách do exotiky. Očkování vás chrání proti vážným a smrtelným nemocem, do některých zemí vás bez něj ani nepustí.

 • letovisko-egypt
  31. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Nejoblíbenější destinace Čechů

  V žebříčku nejoblíbenějších destinací českých turistů tradičně vítězí země, do nichž jezdí vlastním autem – tedy Chorvatsko, Rakousko nebo Slovensko. Které další destinace jsou oblíbené?

 • El Hierro - Kanárské ostrovy
  24. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Do tepla v zimě: 8 tipů, kam letos vyrazit

  Máte rádi teplo v zimě? Pak na nic nečekejte a vydejte se na exotickou zimní dovolenou. Podívejte se na Kanárské ostrovy nebo Zanzibar. Jaké jsou tam teploty? A jak je to s podmínkami pro vstup do země?

 • Ospalý muž s kufrem na letišti - jet lag
  18. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak zvládnout jet lag a nepřijít o půlku dovolené

  Dlouhý let na dovolenou s sebou často přináší jet lag. Ten vás může potkat především při cestování přes více časových pásem. Mezi jeho hlavní projevy patří ospalost. S jeho zvládnutím vám může pomoci nejen melatonin, ale také dostatečný pitný režim.

 • Vánoce v Egyptě - velbloud v santovské čepici
  17. října 2023|Richard Zona
  Vánoční kouzlo ve slunečném Egyptě: Užijte si vánoční pohodu pod palmami

  Vánoční oslavy v Egyptě mají své vlastní tradice, které je poněkud odlišují od těch českých. V první řadě, pro místní obyvatele mají Vánoce hluboký náboženský význam, neboť Egypt je historicky spojen s biblickými událostmi.

 • Nabourané auto
  14. října 2023|Jana Březinová
  Dopravní nehoda v zahraničí: Jak postupovat?

  V roce 2022 Češi v zahraničí způsobili 7028 nehod, nejvíce v Německu a na Slovensku. To představuje téměř 4 % všech nehod. Šance, že budete nehodu při cestách po Evropě řešit, tak rozhodně není zanedbatelná. Nastudujte si předem správný postup. Až vás na místě ochromí stres nebo jazyková bariéra, budete přesně vědět, co dělat.

 • Pár sedí nad mapou a ukazuje na Mexiko
  11. října 2023|Petr Pohůdka
  7 rizikových destinací podle MZV

  Na východ Ukrajiny, do dlouhodobě nestabilního Afghánistánu nebo Sýrie byste se teď nejspíš nevydali. S bezpečnostními hrozbami ale musíte počítat i při cestování do dalších zemí. Jak aktuálně vypadají rizikové destinace podle ministerstva zahraničních věcí? Některé země byste v podobném výčtu možná nečekali.

 • Výlet na motorce
  29. září 2023|Jana Březinová
  Výlety na motorce po ČR: Kde provětrat novou mašinu

  Pořídili jste si novou motorku? Máme pro vás tipy na výlety na motorce, které si v rámci Česka nesmíte nechat ujít. Objevte trasy plné zatáček, zajímavé pamětihodnosti i vynikající restaurace.

 • motorkář v Alpách
  23. září 2023|Petr Pohůdka
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Kvalitní a bezpečné oblečení, uzamykatelné kufry na motorku nebo povinná výbava přizpůsobená navštěvovaným zemím. Vícedenní výlety na dvou kolech vyžadují delší přípravu. Jaká výbava vám na dlouhých cestách přijde vhod?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.