Cestovní pojištění na Slovensko

 • Pojistěte se na horskou turistiku do Tater

 • Užijte si dovolenou na Slovensku bez zbytečných starostí

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo a zavazadla

  Spočítat ceny
Cestovní pojištění_HORY

Chystáte se na dovolenou na Slovensko?

I když nepotřebujete víza, žádné povolení ke vstupu nebo očkování proti exotickým nemocem, cestovní pojištění na Slovensko je nutné zejména v případě, že se chystáte na návštěvu do Tater nebo jiných horských oblastí. I na zimní lyžování je vhodné si cestovní pojištění sjednat.

Pokud svou dovolenou na Slovensku strávíte obdivováním kulturních a historických památek, vystačíte i se základním cestovním pojištěním. V opačném případě doporučujeme sjednat si cestovní pojištění na hory , nebo v zimních měsících přímo cestovní pojištění na lyžování a zimní sporty. Určitě cestovní pojištění na Slovensko nepodceňujte jen proto, že přeci jedete jen kousek za hranice.

Cena cestovního pojištění na Slovensko

To, kolik vás bude pojištění při cestování na Slovensko stát, záleží i na tom, zda si vyberete další připojištění, na jak dlouho si budete chtít pojištění sjednat, ale třeba i na tom, zda se plánujete pohybovat v rizikových oblastech nebo provozovat rizikové sporty. Reálně vás tak cestovní pojištění na Slovenko může vyjít na pár stovek korun.

Proč si nevystačíte s kartičkou zdravotní pojišťovny?

EHIC, tedy Evropský průkaz zdravotního pojištění, je určitě dobré mít s sebou. Myslete ale na to, že tato kartička vám platí jen ve veřejných zdravotnických zařízeních. Náklady na možné zásahy horské služby ani některá další ošetření vám bohužel nepokryje.

Nejlepší volbou je sjednání cestovního pojištění na Slovensko jako komplexního balíčku, který zahrnuje léčebné výlohy, úrazové pojištění, pojištění zavazadel i pojištění odpovědnosti. Nebo rovnou volte cestovní pojištění do Tater a zvolte si připojištění horských zásahů.

Cestovní pojištění do Tater

Jedete si užívat přírodních krás do slovenských Tater? Dobré cestovní pojištění vám může zachránit krk i peněženku. V případě zásahu horské služby byste bez něj zaplatili i stovky tisíc korun. Cestovní pojištění na hory nabízí i možnost připojištění těchto zásahů, dále pak můžete zvolit také sportovní připojištění.

Základní balíček cestovního pojištění obsahuje i pojištění některých sportů jako je lyžování, cyklistika, turistika nebo via ferraty ve stupni obtížnosti A. Zvolit si ale můžete i připojištění rizikových sportů. Záleží vždy na tom, co na dovolené plánujete dělat.

Co zahrnuje cestovní pojištění na hory?

Jestli na Slovensko vyrazíte v létě nebo v zimě, hodí se vám kvalitní cestovní pojištění. To, které je určeno přímo na hory vám pokryje i náklady na převoz helikoptérou, který se jinak může vyšplhat i na tisíce eur. Rovněž v něm najdete i pojištění zásahu horské služby.

Cestovní pojištění ke kartě

Na tento typ pojištění byste se velmi spoléhat neměli. Ne všechny banky poskytují opravdu plnohodnotné pojištění a u dovolené na rizikových místech, mezi která patří i Tatry, je výhodnější si sjednat opravdu dobré komerční cestovní pojištění. Pojištění ke kartě jsou často omezena jak místem, tak i dobou pobytu a dále výší pojistného plnění. Také cestovní pojištění na lyžování je lepší mít sjednané zvlášť.

Porovnat cestovní pojištění

Tipy, co na Slovensku navštívit

Mnoho turistů si Slovensko zvolí právě kvůli Tatrám a horským oblastem, kde se skrývá nádherná příroda i mnoho jeskyní a dalších přírodních krás. Velkým lákadlem jsou i krasové oblasti ve Slovenském ráji či Belianské Tatry. Kromě toho je však na Slovensku i mnoho jiných míst k vidění.

Oravský hrad

Slovensko má na svém území velké množství hradů a zámků, které zpestří každou dovolenou. Mezi nimi se vyjímá Oravský hrad, který je dominantou Oravy a určitě byste ho neměli na své cestě minout. Je považován za jeden z nejkrásnějších hradů Slovenska a je jedním z nejnavštěvovanějších. Na prohlídku se připravte, protože budete zdolávat stovky schodů, za ten výhled to ale stojí.

Ochtinská aragonitová jeskyně

Ochtinská aragonitová jeskyně je jedinou jeskyní svého druhu ve střední Evropě. Vstup se nachází v hloubce 30 metrů. Tato jeskyně představuje unikátní fenomén, která vás uchvátí aragonitovou výzdobou i svým vznikem. Zpřístupněných je asi 250 metrů, které vám ale vezmou dech.

Bojnice

Bojnice se řadí mezi nádherná lázeňská města s bohatou kulturou.  Kromě lázní tu ale najdete i proslulý Bojnický zámek a ZOO. Věřte, že toto pohádkové místo si oblíbí celá rodina. Vyšlápnout si tu můžete i stezku korunami stromů nebo zažít návrat do pravěku v Prepoštské jeskyni.

Aquapark Tatralandia

Pro to, aby se vyřádili děti i dospělí, navštivte aquapark Tatralandia, největší vodní park na Slovensku. Děti zde uchvátí spousta tobogánů, skluzavek i vodní houpačka. Rodiče pak jistě ocení masážní sezení v termálním bazénu či vířivky, kde si mohou odpočinout.

Slovensko je krajinou přetékající historií, kulturou i přírodními krásami. Na své si tu přijde každý. Nezapomeňte také ochutnat slovenská jídla jako jsou bryndzové halušky, muráňska nebo třeba tradiční slovenskou kapustnicu. Před odjezdem ale nezapomeňte ani na cestovní pojištění, které by vám nemělo chybět. Do Tater zvolte cestovní pojištění na hory, aby vás v případě nehody nevyšly horské zásahy na stovky tisíc korun.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica nacházející se ve středu Slovenska je nejstarším a nejslavnějším slovenským městem, které v minulosti patřilo k největším centrům těžby drahých kovů. Uchvátí vás svými uličkami, kostely i architektonickými skvosty.

Chci sjednat cestovní pojištění

Blog

 • povinné ručení motorka
  Cestování
  01. května 2016|Monika Šaríková
  Cestovní pojištění na motorce

  Vyrazit na vlastní motorce je dnes poměrně zajímavou možností, jak si užít třeba léto. Zkrátka naplánujete cestu a vyrazíte. A jelikož málokoho nadchnou jenom tuzemské silnice, míří řada lidí přirozeně do zahraničí. Možných lokalit je hned několik a patří mezi ně třeba Rakousko, Itálie, Francie, ale stejně také několik zemí na východě. Pokud však takto cestujete, nezapomínejte hlavně na cestovní pojištění.

 • Mapa a pas
  Cestování
  29. dubna 2021|Sára Nováková
  Jak si vyřídit cestovní pas – krok za krokem

  Potřebujete si pro svou dovolenou zařídit nový cestovní pas? V našem článku najdete všechny informace o tom, jak probíhá jeho vydání či kolik peněz si musíte připravit, a podíváme se i na pár „záludností“, které vás v oblasti cestovních pasů mohou potkat.

 • Na letišti nohy kuft
  Cestování
  15. března 2021|Monika Šaríková
  Destinace, do kterých můžete vycestovat jen s občanským průkazem

  Ani propadlý pas vám nemusí bránit v poznávání světa. Máme pro vás seznam destinací, do nichž můžete cestovat pouze na občanský průkaz. Možná vás překvapí, že se nejedná jen o státy nacházející se na evropském kontinentu, ale také o několik zajímavých exotických destinací.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.