Cestovní pojištění na Slovensko

  • Pojistěte se na horskou turistiku do Tater

  • Užijte si dovolenou na Slovensku bez zbytečných starostí

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo a zavazadla

Cestovní pojištění_HORY

Chystáte se na dovolenou na Slovensko?

I když nepotřebujete víza, žádné povolení ke vstupu nebo očkování proti exotickým nemocem, cestovní pojištění na Slovensko je nutné zejména v případě, že se chystáte na návštěvu do Tater nebo jiných horských oblastí. I na zimní lyžování je vhodné si cestovní pojištění sjednat.

Pokud svou dovolenou na Slovensku strávíte obdivováním kulturních a historických památek, vystačíte i se základním cestovním pojištěním. V opačném případě doporučujeme sjednat si cestovní pojištění na hory , nebo v zimních měsících přímo cestovní pojištění na lyžování a zimní sporty. Určitě cestovní pojištění na Slovensko nepodceňujte jen proto, že přeci jedete jen kousek za hranice.

Cena cestovního pojištění na Slovensko

To, kolik vás bude pojištění při cestování na Slovensko stát, záleží i na tom, zda si vyberete další připojištění, na jak dlouho si budete chtít pojištění sjednat, ale třeba i na tom, zda se plánujete pohybovat v rizikových oblastech nebo provozovat rizikové sporty. Reálně vás tak cestovní pojištění na Slovenko může vyjít na pár stovek korun.

Proč si nevystačíte s kartičkou zdravotní pojišťovny?

EHIC, tedy Evropský průkaz zdravotního pojištění, je určitě dobré mít s sebou. Myslete ale na to, že tato kartička vám platí jen ve veřejných zdravotnických zařízeních. Náklady na možné zásahy horské služby ani některá další ošetření vám bohužel nepokryje.

Nejlepší volbou je sjednání cestovního pojištění na Slovensko jako komplexního balíčku, který zahrnuje léčebné výlohy, úrazové pojištění, pojištění zavazadel i pojištění odpovědnosti. Nebo rovnou volte cestovní pojištění do Tater a zvolte si připojištění horských zásahů.Cestovní pojištění do Tater

Jedete si užívat přírodních krás do slovenských Tater? Dobré cestovní pojištění vám může zachránit krk i peněženku. V případě zásahu horské služby byste bez něj zaplatili i stovky tisíc korun. Cestovní pojištění na hory nabízí i možnost připojištění těchto zásahů, dále pak můžete zvolit také sportovní připojištění.

Základní balíček cestovního pojištění obsahuje i pojištění některých sportů jako je lyžování, cyklistika, turistika nebo via ferraty ve stupni obtížnosti A. Zvolit si ale můžete i připojištění rizikových sportů. Záleží vždy na tom, co na dovolené plánujete dělat.

Co zahrnuje cestovní pojištění na hory?

Jestli na Slovensko vyrazíte v létě nebo v zimě, hodí se vám kvalitní cestovní pojištění. To, které je určeno přímo na hory vám pokryje i náklady na převoz helikoptérou, který se jinak může vyšplhat i na tisíce eur. Rovněž v něm najdete i pojištění zásahu horské služby.

Cestovní pojištění ke kartě

Na tento typ pojištění byste se velmi spoléhat neměli. Ne všechny banky poskytují opravdu plnohodnotné pojištění a u dovolené na rizikových místech, mezi která patří i Tatry, je výhodnější si sjednat opravdu dobré komerční cestovní pojištění. Pojištění ke kartě jsou často omezena jak místem, tak i dobou pobytu a dále výší pojistného plnění. Také cestovní pojištění na lyžování je lepší mít sjednané zvlášť.

Tipy, co na Slovensku navštívit

Slovensko je krajinou přetékající historií, kulturou i přírodními krásami. Na své si tu přijde každý. Nezapomeňte také ochutnat slovenská jídla jako jsou bryndzové halušky, muráňska nebo třeba tradiční slovenskou kapustnicu. Před odjezdem ale nezapomeňte ani na cestovní pojištění, které by vám nemělo chybět. Do Tater zvolte cestovní pojištění na hory, aby vás v případě nehody nevyšly horské zásahy na stovky tisíc korun.
Oravský hrad

Slovensko má na svém území velké množství hradů a zámků, které zpestří každou dovolenou. Mezi nimi se vyjímá Oravský hrad, který je dominantou Oravy a určitě byste ho neměli na své cestě minout. Je považován za jeden z nejkrásnějších hradů Slovenska a je jedním z nejnavštěvovanějších. Na prohlídku se připravte, protože budete zdolávat stovky schodů, za ten výhled to ale stojí.

Ochtinská aragonitová jeskyně

Ochtinská aragonitová jeskyně je jedinou jeskyní svého druhu ve střední Evropě. Vstup se nachází v hloubce 30 metrů. Tato jeskyně představuje unikátní fenomén, která vás uchvátí aragonitovou výzdobou i svým vznikem. Zpřístupněných je asi 250 metrů, které vám ale vezmou dech.

Bojnice-zámek
Bojnice

Bojnice se řadí mezi nádherná lázeňská města s bohatou kulturou. Kromě lázní tu ale najdete i proslulý Bojnický zámek a ZOO. Věřte, že toto pohádkové místo si oblíbí celá rodina. Vyšlápnout si tu můžete i stezku korunami stromů nebo zažít návrat do pravěku v Prepoštské jeskyni.

Aquapark Tatralandia
Aquapark Tatralandia

Pro to, aby se vyřádili děti i dospělí, navštivte aquapark Tatralandia, největší vodní park na Slovensku. Děti zde uchvátí spousta tobogánů, skluzavek i vodní houpačka. Rodiče pak jistě ocení masážní sezení v termálním bazénu či vířivky, kde si mohou odpočinout.

Srovnaný magazín

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.