Cestovní pojištění do Německa

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

Německo a nábřeží Labe

Cestovní pojištění do Německa

Německo, známé díky chutnému pivu, kvalitním autům či osobnostem jako je Albert Einstein a Beethoven, je naším západním sousedem. Češi sem rádi jezdí za nákupy například do blízkých Drážďan, ale i za kulturou, historií nebo přírodou. Německo vás přiláká na letní festivaly, hrady, zámky i zimní sporty.

Byť je Německo hned za hranicemi, cestovní pojištění si na cestu sjednejte, i když se chystáte jen na krátké nákupy. Výhodou je možnost sjednání krátkodobého i celoročního cestovního pojištění pro případy, kdy za hranice cestujete pravidelně, třeba v rámci pracovních cest. Nespoléhejte se jen na svůj evropsý zdravotní průkaz, ten vám pokryje náklady spojené jen s veřejným zdravotnictvím. Další výhodou cestovního pojištění je také možnost připojištění. K těm nejvyužívanějším patří pojištění zavazadel, storna dovolené, pojištění odpovědnosti nebo úrazové pojištění. Sjednat cestovní pojištění si můžete snadno i online, a to do pár minut.

Cestovní pojištění pro studenty

Německo je též oblíbenou destinací pro studijní pobyty. I tady myslete na cestovní pojištění pro studenty. Nejedná se o speciální produkt, rozdíl je ale v možnostech sjednání a často výhodnějších cenách pojistného. Pokud máte ISIC nebo studentské potvrzení, můžete od pojišťovny dostat na cestovní pojištění slevu.

U studentů záleží i na tom, zda jedou jen na studentský pobyt, který spočívá v klasické výuce, nebo plánují jet na stáž a mít při studiu i práci či brigádu. Pro obyčejný studentský pobyt vám stačí sjednat si obyčejné turistické cestovní pojištění, naopak v případě, že plánujete i pracovat, volte cestovní pojištění pro pracovní cestu, ve kterém máte zahrnutou i turistiku.

Cestovní pojištění ke kartě

Mnoho bank dnes poskytuje kromě tradičních bankovních produktů i možnost sjednat si cestovní pojištění k platební kartě. Na krátké cesty bez výrazných rizik si s ním vystačíte, pokud ale plánujete na dovolené vyzkoušet například adrenalinové sporty, lepší než se spoléhat na cestovní pojištění ke kartě je sjednat si pojištění přímo od pojišťovny a k němu pak připojištění rizikových sportů. Stejně tak cestovní pojištění na hory nebo na lyže je lepší mít sjednané zvlášť.

Cestovní pojištění ke kartě

Mnoho bank dnes poskytuje kromě tradičních bankovních produktů i možnost sjednat si cestovní pojištění k platební kartě. Na krátké cesty bez výrazných rizik si s ním vystačíte, pokud ale plánujete na dovolené vyzkoušet například adrenalinové sporty, lepší než se spoléhat na cestovní pojištění ke kartě je sjednat si pojištění přímo od pojišťovny a k němu pak připojištění rizikových sportů. Stejně tak cestovní pojištění na hory nebo na lyže je lepší mít sjednané zvlášť.

Jak se dostat do Německa?

Cestování do Německa je snadné a relativně levné. Do Německa se nejpohodlněji dostanete autem. Výhodné jsou ale i vlaky, kterými se dostanete do většiny německých měst. Samozřejmě můžete zvolit i cestu letadlem, počítejte ale s tím, že letenky vás vyjdou zhruba na 2 500 korun. Výhodou je možnost skupinových jízdenek na vlaky, díky kterým značně ušetříte.

Co vidět v Německu?

V Německu najdete zábavu a aktivity po celý rok. Na podzim se v Mnichově koná vyhlášený Oktoberfest, největší pivní festival na světě, v létě si užijete na pláži v lázeňském městečku St. Peter Ording, na jaře si vychutnáte přírodu v přírodním parku Bergstraße-Odenwald a v zimě vyzkoušíte lyžařské sjezdovky v Berchtesgadenu.
Bodamské jezero
Bodamské jezero

Bodamské jezero se rozprostírá napříč několika státy – Kromě Německa také Rakouskem a Švýcarskem. Ocení ho jak milovníci klidu, tak i ti, co dávají přednost aktivní dovolené. Najdete tu římské pevnosti, vesničky se starověkými hrady i hory a lesy. Zajeďte se podívat do krásného města Lindau, nebo poznejte místo, odkud se k nebi vznesla první vzducholoď Ferdinanda von Zeppelina.

Berlín-katedrála
Berlín

Berlín stojí za to, i kdybyste navštívili jen Berlínskou zeď. Ale když už tu budete, vydejte se obrovského parku v centru města, podívejte se na velkolepou Braniborskou bránou nebo obdivujte berlínské umění, které najdete po celém městě i v mnoha galeriích. Za návštěvu v Berlíně stojí i Checkpoint Charlie, jeden ze tří hraničních přechodů rozděleného Německa.

Radnice v Hamburku
Hamburk

Hamburk je druhým největším městem Německa a jeho největším přístavem. Vezměte děti do zoologické zahrady s téměř 3 000 druhy živočichů. Pro ty odvážné je tu Dům hrůzy Hamburg Dungeon. A milovníci hudby se můžou podívat na místo, kde začínali Beatles – bulvár Reeperbahn.

gotická katedrála v Cáchách
Cáchy

Cáchy byly obydlené už v období paleolitu a dnes sem návštěvníky láká zejména katedrála Panny Marie. Najdete tu mnoho muzeí, biskupství či kašen a fontán. Kdo má rád architekturu, ten si návštěvu tohoto města určitě užije.

Srovnaný magazín

  • Faktura za elektřinu s mincemi a žárovkou
    31. května 2023|Jana Březinová
    Cena elektřiny: Z čeho se skládá?

    Když se podíváte na fakturu za elektřinu, zjistíte, že je výsledná cena složena z řady položek. Naúčtovanou máte nejen spotřebu, ale i další poplatky. Zjistěte, z čeho se skládá cena elektřiny a jak ušetřit.

  • Palubní kamera na čelním skle v autě
    29. května 2023|Jana Březinová
    Palubní kamera do auta: Jak se nedostat do problémů se zákonem

    Stále více lidí si do svého vozidla pořizuje palubní kameru. Záznam z kamery se totiž hodí jako důkazní materiál pro policii či pojišťovnu. Pozor by si však řidiči měli dát na to, jak se záznamy z kamer nakládají, jinak se sami mohou dostat do křížku se zákonem.

  • Žena hledá v batohu pas
    27. května 2023|Jana Březinová
    Co dělat, když v zahraničí ztratíte doklady

    Pokud přijdete vlastní či cizí vinou o občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz, nevyhnete se jednání s policií a českým zastupitelským úřadem. Přečtěte si, co dělat při ztrátě dokladů, abyste se bez problémů mohli vrátit domů.

  • Výpočet půjčky
    25. května 2023|Nikola Zatloukalová
    Jak vybrat půjčku? RPSN hodně pomůže, není ale jediným ukazatelem výhodné půjčky

    Nabídky levných a dokonale výhodných půjček na vás útočí ze všech stran. Herci v reklamách slibují nízké úroky, minimální či nulové poplatky, ale i bonusy za řádné splácení. Jak poznáte, že je pro vás půjčka skutečně výhodná? Potřebujete k tomu znát více než jen RPSN.

  • Solární panely na střeše domu
    23. května 2023|Petr Woff
    Půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo: Vyplatí se?

    Solární panely mají nulové provozní náklady, když vyrábějí elektřinu, zatímco tepelná čerpadla efektivně produkují teplo. Ale málokdo má dostatek volných peněz, aby investoval do těchto moderních technologií. Bankéři proto zájemcům nabízejí speciální úvěry. Srovnejme, kolik stojí půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo od České spořitelny, Komerční banky, ČSOB a dalších společností.

  • Zásuvky s eury
    21. května 2023|Petr Woff
    Srovnání cen energií v EU: Maďaři mají nejlevnější elektřinu, ale nejvyšší inflaci

    Evropská unie spoléhala na ruský zemní plyn, avšak narazila na nespolehlivého obchodního partnera. Proto drasticky zdražily plynové elektrárny a energetické burzy. Členské státy zavedly nové dotace, aby zbrzdily inflaci. Maďarsko vsadilo na nízké cenové stropy, ale potom trpělo nedostatkem pohonných hmot. České domácnosti platí za elektřinu a plyn nadprůměrnou cenu, ovšem benzínu máme dostatek.

  • Domácí solární elektrárna - solární panely na střeše domu
    19. května 2023|Petr Woff
    Kolik vás bude stát domácí solární elektrárna?

    Fotovoltaické panely bývají napojeny na Když započítáme dotaci, celý systém stojí zhruba 166 000 až 495 000 Kč. Domácí solární elektrárna vám vyrobí levnější elektřinu a pokud zateplíte svůj dům, fotovoltaika vám poslouží také jako výhodnější náhrada za plynový kotel. Díky provozním úsporám se vám pravděpodobně vrátí investiční náklady a ve výsledku vyděláte statisíce Kč.

  • Nastavení kotle
    17. května 2023|Monika Šaríková
    Nový kotel: Jak dosáhnout maximální úspory?

    Dosloužil vám starý kotel na tuhá paliva a pořídili jste si nový? To je krok nejen k⁠ ekologickému vytápění, ale většinou také k úspoře nákladů. Víte, na co byste si měli dát při výběru nového kotle pozor a jak ho nastavit, tak aby se vám provoz vyplatil?

  • cestování-vozem
    15. května 2023|Petr Pohůdka
    Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

    Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

  • Muž na papír zapisuje stav plynoměru
    14. května 2023|Petr Woff
    Jaké jsou náklady na vytápění plynem?

    Výrobci kondenzačních kotlů a kominíci zdražili, energie však zlevňuje. Kubík zemního plynu stojí 29 až 102 Kč. Kilowatthodina vyjde na 2,68 až 9,57 Kč. Záleží na vaší spotřebě, na dodavateli a ceníku, který preferujete. V článku srovnáme minimální, průměrné a maximální náklady na vytápění plynem.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.