Cestovní pojištění do Egypta

 • Pojistěte se na dobrodružnou dovolenou do Egyptu

 • Užijte si dovolenou v Egyptě bez zbytečných starostí

 • Mějte pojištěnou odpovědnost i zavazadla

cestovní pojištění
Egypt

Cestovní pojištění do Egypta

Egypt patří k nejnavštěvovanějším destinacím českými turisty, kteří sem celoročně vyrážejí na dovolenou. A není se čemu divit. V Egyptě si odpočinete na krásných plážích, prohlédnete si jedinečné historické památky a pochutnáte si na vynikající lokální kuchyni. Jak je to s cestovním pojištěním a co byste měli vědět, než se rozhodnete do Egypta vyrazit?

Cestovní pojištění do Egypta

Ať už míříte na egyptské pobřeží či za poznáním místních památek, nezapomeňte se vybavit kvalitním cestovním pojištěním. Nikdy totiž nevíte, co se může stát a zda na své dovolené nebudete potřebovat lékařskou péči. Pokud se pojistíte, máte jistotu, že vám pojišťovna lékařskou péči proplatí. Pokud byste si ji museli platit ze svého, mohla by se vám dovolená značně prodražit.

 • Oproti tomu nejlevnější pojištění seženete již od 112 Kč na osobu za týden.

Zdravotní péče v Egyptě

Co se egyptské zdravotní péče týče, existují zde velké cenové rozdíly. Stejně jako v jiných zemích i zde naleznete státní a privátní zařízení. V případě potřeby doporučujeme navštívit soukromou zdravotní instituci, kde máte jistotu kvalitní péče a vysokých hygienických standardů. Náklady na ošetření se pohybují v rozmezí 1 900 - 3 000 Kč. V případě hospitalizace se však mohou vyšplhat až na stovky tisíc korun.

Na kolik vás vyjdou nejčastější úrazy v Egyptě

V Egyptě vás nejčastěji mohou potkat žaludeční obtíže. Pokud byste kvůli nim byli nuceni vyhledat lékařskou pomoc, vyšla by vás jednodenní hospitalizace na zhruba 16 000 Kč. Kromě žaludečních a střevních obtíží vás také mohou potkat kožní problémy. A to především alergické reakce způsobené dlouhým pobytem na slunci.

Mezi další potíže, které vás mohou v Egyptě potkat patří:

 • Šitá rána na obličeji - 70 000 Kč

 • Zlomená klíční kost (hospitalizace, převoz) - 1 200 000 Kč

 • Zánět ucha - 4 000 Kč - 7 000 Kč

 • Naražený kyčelní kloub (ošetření, hospitalizace) - 260 000 Kč

Víza do Egypta

Pro vstup do Egypta potřebujete cestovní pas platný déle než 6 měsíců a vízum, které si lze vyřídit:

 • Online prostřednictvím e-visa portálu přičemž vyřízení trvá zhruba čtvrt hodiny a zaplatíte stejný poplatek, jaký byste zaplatili na letišti. K vyřízení víz online budete potřebovat platební kartu, e-mail, kopii pasu a adresu pobytu v Egyptě.

 • Osobně po příletu na všech mezinárodních egyptských letištích za poplatek:

25 USD v hotovosti v případě pobytu do 30 dní.

60 USD v hotovosti v případě více vstupních víz s dobou platnosti 60 dní.


Pozor! Tento poplatek není možné platit kartou.

Jak dlouho se letí do Egypta


Praha - Marsa Matruh - cca 3 hodiny


Praha - Hurghada - cca 4 hodiny


Praha - Marsa Alam - cca 4 hodiny

Praha - Sharm el Sheikh - necelé 4 hodiny

Očkování do Egypta

Bezpečnost a na co si dát v Egyptě pozor

Co je to Faraonova pomsta a jak se jí vyhnout

Pyramida

Kdy jezdit a nejezdit do Egypta

Dobrou zprávou je, že ať už vyrazíte na dovolenou do Egypta kdykoliv, zklamaní rozhodně nebudete. Díky své poloze je počasí v Egyptě celoročně příjemné a ani v zimě teplota moře neklesá pod 20°C. Ideálním obdobím vhodným pro cestování do Egypta je duben až květen, nebo pak polovina září až polovina listopadu. Pokud vám teplo nevadí, nebojte se do Egypta vyrazit i během letních prázdnin, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 40 °C s teplotou vody dosahující až 28 °C. Všechny pokoje jsou klimatizované a chlazené jsou i veřejné prostory hotelu.

Co stojí za to v Egyptě navštívit

 • Egypt Marsa Alam - Egyptské letovisko Marsa Alam ležící na jihu země u Rudého moře je nejoblíbenějším místem návštěvníků Egypta. Ti si jej oblíbili díky nádhernému podmořskému světu. Nemusíte přitom být profesionálními potápěči. Stačí si s sebou přibalit šnorchl a potápěčské brýle. Letovisko je ideální spíše pro seniory a rodiny s dětmi.

 • Egypt Hurghada - Písečné pláže a celoroční podmínky ke koupání v moři nabízí nejznámější a největší letovisko Hurghada ležící na pobřeží u Rudého moře, které nabízí ideální poměr cena/výkon. All inclusive pobyty zde často pořídíte i za cenu 10 000 Kč. Z Hurghady navíc můžete vyrazit na některý z organizovaných výletů. Ať už na poušť či do Káhiry, Luxoru nebo do chrámových komplexů.

 • Luxor Egypt - Starověký Egypt byl jednou z významných a nejstarších starověkých civilizací, a tak není divu, že má mnoho co nabídnout. Mezi jedno z nejkrásnějších míst patří nádherné historické město Luxur, které se nachází v Horním Egyptě, kde dříve stály starověké Théby. Nejvýznamnější památkami Luxoru jsou chrámy Luxor a Karnak, které byly propojeny alejí sfing, jejíž část zde můžete obdivovat i dnes. Neméně slavným a turisty velmi vyhledávaným místem je také úchvatné Údolí králů, které se nachází ve skalnaté poušti. Vstupné koupíte na místě za cenu: dospělí EGP 180, studenti: EGP 90

 • Káhira - Hlavní město Egypta je vzrušující exotické město, které lidi přitahuje již po řadu staletí. K největším atrakcím zde patří národní Egyptské muzeum, které vlastní ohromující sbírku starožitných artefaktů. Vstupné vás vyjde na: Dospělí: EGP 200, studenti: EGP 100

 • Pyramidy v Gíze - Nacházejí se zhruba 25 km jihozápadně od Káhiry a bezesporu patří mezi jedny z nejkrásnějších architektonických památek, které člověk může vidět. Není divu, že jsou tři velké pyramidy (Cheopsova pyramida, Rachefova pyramida a Menkaureova pyramida) zařazeny na seznam Sedmi divů světa.

Srovnaný magazín

 • Zahraniční studenti v univerzitní aule
  09. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

  Čeká vás Erasmus nebo jiný studijní pobyt v zahraničí? Bez cestovního pojištění byste vyrážet neměli. Roční pojištění na míru studentům nabízí UNIQA. Vyjde vás na 2 650 Kč. Pokud se ale v průběhu semestru plánujete zastavit v ČR, mohly by vás zaujmout levnější nabídky konkurence.

 • muz-dostava-ockovani-do-ramene
  04. listopadu 2023|Jana Březinová
  Očkování při cestách do zahraničí

  Cestování do zahraničí už nekomplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19, ale přesto byste se před dovolenou měli o očkování zajímat. A to zejména při cestách do exotiky. Očkování vás chrání proti vážným a smrtelným nemocem, do některých zemí vás bez něj ani nepustí.

 • letovisko-egypt
  31. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Nejoblíbenější destinace Čechů

  V žebříčku nejoblíbenějších destinací českých turistů tradičně vítězí země, do nichž jezdí vlastním autem – tedy Chorvatsko, Rakousko nebo Slovensko. Které další destinace jsou oblíbené?

 • El Hierro - Kanárské ostrovy
  24. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Do tepla v zimě: 8 tipů, kam letos vyrazit

  Máte rádi teplo v zimě? Pak na nic nečekejte a vydejte se na exotickou zimní dovolenou. Podívejte se na Kanárské ostrovy nebo Zanzibar. Jaké jsou tam teploty? A jak je to s podmínkami pro vstup do země?

 • Ospalý muž s kufrem na letišti - jet lag
  18. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak zvládnout jet lag a nepřijít o půlku dovolené

  Dlouhý let na dovolenou s sebou často přináší jet lag. Ten vás může potkat především při cestování přes více časových pásem. Mezi jeho hlavní projevy patří ospalost. S jeho zvládnutím vám může pomoci nejen melatonin, ale také dostatečný pitný režim.

 • Vánoce v Egyptě - velbloud v santovské čepici
  17. října 2023|Richard Zona
  Vánoční kouzlo ve slunečném Egyptě: Užijte si vánoční pohodu pod palmami

  Vánoční oslavy v Egyptě mají své vlastní tradice, které je poněkud odlišují od těch českých. V první řadě, pro místní obyvatele mají Vánoce hluboký náboženský význam, neboť Egypt je historicky spojen s biblickými událostmi.

 • Nabourané auto
  14. října 2023|Jana Březinová
  Dopravní nehoda v zahraničí: Jak postupovat?

  V roce 2022 Češi v zahraničí způsobili 7028 nehod, nejvíce v Německu a na Slovensku. To představuje téměř 4 % všech nehod. Šance, že budete nehodu při cestách po Evropě řešit, tak rozhodně není zanedbatelná. Nastudujte si předem správný postup. Až vás na místě ochromí stres nebo jazyková bariéra, budete přesně vědět, co dělat.

 • Pár sedí nad mapou a ukazuje na Mexiko
  11. října 2023|Petr Pohůdka
  7 rizikových destinací podle MZV

  Na východ Ukrajiny, do dlouhodobě nestabilního Afghánistánu nebo Sýrie byste se teď nejspíš nevydali. S bezpečnostními hrozbami ale musíte počítat i při cestování do dalších zemí. Jak aktuálně vypadají rizikové destinace podle ministerstva zahraničních věcí? Některé země byste v podobném výčtu možná nečekali.

 • Výlet na motorce
  29. září 2023|Jana Březinová
  Výlety na motorce po ČR: Kde provětrat novou mašinu

  Pořídili jste si novou motorku? Máme pro vás tipy na výlety na motorce, které si v rámci Česka nesmíte nechat ujít. Objevte trasy plné zatáček, zajímavé pamětihodnosti i vynikající restaurace.

 • motorkář v Alpách
  23. září 2023|Petr Pohůdka
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Kvalitní a bezpečné oblečení, uzamykatelné kufry na motorku nebo povinná výbava přizpůsobená navštěvovaným zemím. Vícedenní výlety na dvou kolech vyžadují delší přípravu. Jaká výbava vám na dlouhých cestách přijde vhod?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.