Cestovní pojištění do Egypta

 • Pojistěte se na dobrodružnou dovolenou do Egyptu

 • Užijte si dovolenou v Egyptě bez zbytečných starostí

 • Mějte pojištěnou odpovědnost i zavazadla

Spočítat ceny
cestovní pojištění
Egypt

Cestovní pojištění do Egypta

Egypt patří k nejnavštěvovanějším destinacím českými turisty, kteří sem celoročně vyrážejí na dovolenou. A není se čemu divit. V Egyptě si odpočinete na krásných plážích, prohlédnete si jedinečné historické památky a pochutnáte si na vynikající lokální kuchyni. Jak je to s cestovním pojištěním a co byste měli vědět, než se rozhodnete do Egypta vyrazit?

Cestovní pojištění do Egypta

Ať už míříte na egyptské pobřeží či za poznáním místních památek, nezapomeňte se vybavit kvalitním cestovním pojištěním. Nikdy totiž nevíte, co se může stát a zda na své dovolené nebudete potřebovat lékařskou péči. Pokud se pojistíte, máte jistotu, že vám pojišťovna lékařskou péči proplatí. Pokud byste si ji museli platit ze svého, mohla by se vám dovolená značně prodražit.

 • Oproti tomu nejlevnější pojištění seženete již od 112 Kč na osobu za týden.

Spočítat ceny cestovního pojištění

Zdravotní péče v Egyptě

Co se egyptské zdravotní péče týče, existují zde velké cenové rozdíly. Stejně jako v jiných zemích i zde naleznete státní a privátní zařízení. V případě potřeby doporučujeme navštívit soukromou zdravotní instituci, kde máte jistotu kvalitní péče a vysokých hygienických standardů. Náklady na ošetření se pohybují v rozmezí 1 900 - 3 000 Kč. V případě hospitalizace se však mohou vyšplhat až na stovky tisíc korun.

Na kolik vás vyjdou nejčastější úrazy v Egyptě

V Egyptě vás nejčastěji mohou potkat žaludeční obtíže. Pokud byste kvůli nim byli nuceni vyhledat lékařskou pomoc, vyšla by vás jednodenní hospitalizace na zhruba 16 000 Kč. Kromě žaludečních a střevních obtíží vás také mohou potkat kožní problémy. A to především alergické reakce způsobené dlouhým pobytem na slunci.

Mezi další potíže, které vás mohou v Egyptě potkat patří:

 • Šitá rána na obličeji - 70 000 Kč

 • Zlomená klíční kost (hospitalizace, převoz) - 1 200 000 Kč

 • Zánět ucha - 4 000 Kč - 7 000 Kč

 • Naražený kyčelní kloub (ošetření, hospitalizace) - 260 000 Kč

Víza do Egypta

Pro vstup do Egypta potřebujete cestovní pas platný déle než 6 měsíců a vízum, které si lze vyřídit:

 • Online prostřednictvím e-visa portálu přičemž vyřízení trvá zhruba čtvrt hodiny a zaplatíte stejný poplatek, jaký byste zaplatili na letišti. K vyřízení víz online budete potřebovat platební kartu, e-mail, kopii pasu a adresu pobytu v Egyptě.

 • Osobně po příletu na všech mezinárodních egyptských letištích za poplatek:

25 USD v hotovosti v případě pobytu do 30 dní.

60 USD v hotovosti v případě více vstupních víz s dobou platnosti 60 dní.


Pozor! Tento poplatek není možné platit kartou.

Jak dlouho se letí do Egypta


Praha - Marsa Matruh - cca 3 hodiny


Praha - Hurghada - cca 4 hodiny


Praha - Marsa Alam - cca 4 hodiny

Praha - Sharm el Sheikh - necelé 4 hodiny

Očkování do Egypta

Bezpečnost a na co si dát v Egyptě pozor

Co je to Faraonova pomsta a jak se jí vyhnout

Pyramida

Kdy jezdit a nejezdit do Egypta

Dobrou zprávou je, že ať už vyrazíte na dovolenou do Egypta kdykoliv, zklamaní rozhodně nebudete. Díky své poloze je počasí v Egyptě celoročně příjemné a ani v zimě teplota moře neklesá pod 20°C. Ideálním obdobím vhodným pro cestování do Egypta je duben až květen, nebo pak polovina září až polovina listopadu. Pokud vám teplo nevadí, nebojte se do Egypta vyrazit i během letních prázdnin, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 40 °C s teplotou vody dosahující až 28 °C. Všechny pokoje jsou klimatizované a chlazené jsou i veřejné prostory hotelu.

Co stojí za to v Egyptě navštívit

 • Egypt Marsa Alam - Egyptské letovisko Marsa Alam ležící na jihu země u Rudého moře je nejoblíbenějším místem návštěvníků Egypta. Ti si jej oblíbili díky nádhernému podmořskému světu. Nemusíte přitom být profesionálními potápěči. Stačí si s sebou přibalit šnorchl a potápěčské brýle. Letovisko je ideální spíše pro seniory a rodiny s dětmi.

 • Egypt Hurghada - Písečné pláže a celoroční podmínky ke koupání v moři nabízí nejznámější a největší letovisko Hurghada ležící na pobřeží u Rudého moře, které nabízí ideální poměr cena/výkon. All inclusive pobyty zde často pořídíte i za cenu 10 000 Kč. Z Hurghady navíc můžete vyrazit na některý z organizovaných výletů. Ať už na poušť či do Káhiry, Luxoru nebo do chrámových komplexů.

 • Luxor Egypt - Starověký Egypt byl jednou z významných a nejstarších starověkých civilizací, a tak není divu, že má mnoho co nabídnout. Mezi jedno z nejkrásnějších míst patří nádherné historické město Luxur, které se nachází v Horním Egyptě, kde dříve stály starověké Théby. Nejvýznamnější památkami Luxoru jsou chrámy Luxor a Karnak, které byly propojeny alejí sfing, jejíž část zde můžete obdivovat i dnes. Neméně slavným a turisty velmi vyhledávaným místem je také úchvatné Údolí králů, které se nachází ve skalnaté poušti. Vstupné koupíte na místě za cenu: dospělí EGP 180, studenti: EGP 90

 • Káhira - Hlavní město Egypta je vzrušující exotické město, které lidi přitahuje již po řadu staletí. K největším atrakcím zde patří národní Egyptské muzeum, které vlastní ohromující sbírku starožitných artefaktů. Vstupné vás vyjde na: Dospělí: EGP 200, studenti: EGP 100

 • Pyramidy v Gíze - Nacházejí se zhruba 25 km jihozápadně od Káhiry a bezesporu patří mezi jedny z nejkrásnějších architektonických památek, které člověk může vidět. Není divu, že jsou tři velké pyramidy (Cheopsova pyramida, Rachefova pyramida a Menkaureova pyramida) zařazeny na seznam Sedmi divů světa.

Blog

 • tankování
  Cestování
  Jak ušetřit na pohonných hmotách? Stáhněte si chytrou aplikaci a jezděte chytře

  Ceny pohonných hmot v posledních týdnech překonávaly historická maxima. Důvodem je nejen zdražování ropy na světových trzích, ale i citelné oslabení koruny vůči dolaru. Oboje nepochybně souvisí s propuknutím války na Ukrajině. Jak ušetřit na pohonných hmotách a zároveň auto zbytečně neničit?

 • Žena s batohem a letenkami
  Cestování
  11. dubna 2022|Veronika Čermáková
  Jak ulovit nejlevnější letenky

  Akční letenky, díky kterým můžete výhodně procestovat celý svět, nejsou žádnou novinkou. Někdy vám sice hledání výhodných letenek zabere trochu více času a možná budete muset slevit ze svých nároků, odměnou vám však budou ušetřené peníze, které potom můžete investovat do zážitků. Přinášíme vám pár tipů, jak ulovit tu nejlevnější letenku.

 • Rodina na dovolené
  Cestování
  15. března 2022|Jana Březinová
  Cestování se staršími dětmi

  Máte v hlavě představu krásné dovolené, kde se děti nebudou nudit a dospělí si odpočinou? Aby šlo vše hladce, měli byste se na cestování s dětmi důkladně připravit. Jinak vás může postihnout celá řada nepříjemností, od zdravotních potíží až po chybějící doklady. Na co nezapomenout při cestování se staršími dětmi?

 • Těhotná žena na letišti
  Cestování
  02. března 2022|Jana Březinová
  Cestování v těhotenství

  Kvůli těhotenství se určitě nemusíte vzdát dovolené a cestování, na druhou stranu je dobré mít na paměti pár základních pravidel, abyste byla vy i nenarozené miminko v bezpečí. Pro cestování v těhotenství je ideální druhý trimestr.

 • focení selfie ve sněhu Alpy
  TarifyCestování
  18. února 2022|Petr Pohůdka
  Roaming při cestě do zahraničí: Na co si dát pozor?

  Vyrážíte na lyže do zahraničí? Pak se během pobytu jistě nechcete omezovat v užívání svého mobilního telefonu. Zjistěte, kolik zaplatíte za volání či mobilní data a na co byste si při výletu za hranice měli dát pozor.

 • Dubaj
  Cestování
  09. února 2022|Veronika Čermáková
  Co zažít v Dubaji?

  Procestovali jste již opravdu mnoho a jen málokteré místo vás dokáže ještě překvapit? Pak vyrazte do Dubaje, do města, které na sebe několikrát do roka upozorňuje unikátními stavbami a atrakcemi. Na své si zde přijde opravdu každý, a tak není divu, že si Dubaj získá srdce snad každého návštěvníka. Co byste při její návštěvě rozhodně neměli vynechat?

 • Koronavirus
  Cestování
  Koronavirus: cestovní pojištění

  Pandemie nového typu koronaviru poznamenala běžný život u nás i ve světě. Nevyhnula se bohužel ani cestování, které po měsících přísných uzávěr zažívá pomalou obnovu. Pokud plánujete zahraniční cestu, je nezbytně nutné vyřídit si kvalitní cestovní pojištění. Koronavirus vás totiž může uvrhnout do karantény, izolace nebo vám cestování ještě více znepříjemnit.

 • Lyžařky na svahu
  Cestování
  20. prosince 2021|Monika Šaríková
  Zimní dovolená v roce 2021 aneb kam vyrazit přes svátky na lyže?

  Loni byla lyžařská střediska i veškeré hotely a penziony zavřeny kvůli pandemii téměř celou zimu. Letos jsou pobyty na horách a lyžování povoleny, ovšem ne všude a jen za splnění přísných podmínek.

 • Dovolená v Egyptě - pyramidy a velbloudi
  Cestování
  16. prosince 2021|Veronika Čermáková
  Vánoční dovolená v Egyptě

  Láká vás prožití letošních vánočních svátků tak trošku jinak? Co takhle vyhnout se vánočnímu stresu a oslavit Vánoce pod palmami v Egyptě? Egypt je díky příjemným teplotám i ceně ideální destinací pro trávení vánoční dovolené.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.