Cestovní pojištění – srovnání cen

garage

Garáže – cíl mnoha zlodějů

Garáže jsou pro zloděje jako magnet. Většinou bývají na odlehlejších místech ve větším množství, kam po setmění často nikdo nechodí. Spousta garáží je navíc zastaralých a majetek vlastníka od spárů dotěrných zlodějů chrání jen obyčejná vrata s běžně dostupným zámkem, který není pro velké štípačky žádnou překážkou. Jak se ale bránit a co když vás vykradli?Pojištění garáže

Většina pojišťoven nabízí speciální balíčky pro pojištění garáží. Jedná se většinou o kombinaci pojištění majetku a pojištění nemovitosti, doplněné o pojištění movitého majetku (kočárky, kola atd.). Kromě určitého typu pojištění se můžete rozhodnout, jaká rizika si pojistíte. Pojišťovny zpravidla dávají vybrat mezi několika variantami. První tvoří základní rizika (např. krádež, vloupání, vybrané živelné pohromy), k nimž lze připojistit příplatková rizika (např. povodeň, laviny, náraz vozidla, zemětřesení, a další).

Pokud máte garáž jako součást domu, je součástí jeho pojištění.

Co když garáž vykradli

Pokud došlo k násilnému vniknutí a vykradení garáže, zavolejte policii a situaci vyřešte s pojišťovnou. Problematická jsou vniknutí, kdy nedošlo k žádnému poškození. V takovém případě pojišťovny většinou nic neproplácí.

Pozor – vozidlo v garáži si musíte pojistit zvlášť pomocí havarijního pojištění!

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3

Články související s těmito výrazy:

Pojistné, Krádeže aut, Havarijní pojištění a vandalismus