Jak na zabezpečení chat a chalup proti zlodějům - Chata s terasou pod kopcem, kamenná cesta

Jak na zabezpečení chat a chalup proti zlodějům

Léto se chýlí ke konci a brzy začnou žně pro vykradače chat a chalup. Opuštěné rekreační objekty jsou snadnou kořistí, protože v zimních měsících mají zloději na vloupání klid. Navíc v letošním roce počet vloupání do chat a chalup vzrostl. Jak na zabezpečení chaty, aby se vám lupiči vyhnuli? A jak si správně nastavit pojištění chaty, aby vám pokrylo případné škody?

Počet vloupání do chat a chalup stoupá

Podle statistik Policie ČR počet krádeží ve víkendových chatách v roce 2022 vzrostl. Zatímco v roce 2021 došlo celkem k 1 249 krádežím se škodami ve výši 20,7 milionu korun, od ledna do července letošního roku řešila policie již 836 událostí. Přitom nejrizikovější období – tedy zimní měsíce – máme teprve před sebou.

Letos se nejvíce kradlo v rekreačních objektech ve Středočeském kraji, došlo zde ke 174 událostem. Tento kraj se potýká i s nízkou objasněností, policii se podařilo dopadnout pachatele pouze v 10,3 % případů. Nejméně se zatím kradlo v Pardubickém a Zlínském kraji.

Chcete-li vědět, jak je to na tom přímo váš okres nebo obec, využijte mapu kriminality.

Krádeže vloupáním do víkendových chat (1. 1. - 31. 7. 2022)

KrajPočetObjasněnost

Praha

59

10,2 %

Středočeský

174

10,3 %

Jihočeský

62

38,7 %

Plzeňský

75

26,7 %

Ústecký

84

48,8 %

Královéhradecký

34

32,4 %

Jihomoravský

84

8,3 %

Moravskoslezský

52

23,1 %

Olomoucký

33

36,4 %

Zlínský

23

21,7 %

Vysočina

36

36,1 %

Pardubický

15

26,7 %

Liberecký

64

39,1 %

Karlovarský

41

24,4 %

Zdroj: Policie ČR

Ne všechna vloupání jsou zahrnuta v této statistice, jelikož často ani nedojde ke krádeži. Chaty a chalupy bývají cílem také bezdomovců či narkomanů, kteří hledají místo pro přespání nebo něco k snědku. Takový trestný čin se posuzuje spíše jako vandalismus.

A jaké typy objektů zloděje nejvíce lákají? Je rizikovější opuštěná chata v horách nebo chata u vody uprostřed oblíbené osady? To se odvíjí od typologie zloděje. Podle údajů Policie ČR se na vykrádání chat podílí zpravidla tyto skupiny pachatelů.

 • Lidé bez domova a bez práce, kteří hledají jídlo, pití a místo na přespání. Poté se posunou zase o chatu dál. Způsobí nejmenší škody.

 • Recidivisté, kteří se ukrývají před spravedlností. Obvykle vyhledávají co nejklidnější oblasti, kde mohou pobývat dlouhodobě.

 • Organizované skupiny pachatelů, kteří si tipují objekty a pracují na zakázku. Vykrádají chaty s drahým vybavením, starožitnostmi apod.


Zabezpečení chat byste neměli podceňovat ani v letních měsících. To bývá v rekreační oblasti celkově větší pohyb osob, ale zloději jsou si moc dobře vědomi toho, že většina majitelů odjíždí po víkendu pryč. Tomu odpovídají i dny, které pro vloupání volí. Nejvyšší četnost krádeží připadá na úterý, středu a čtvrtek.

Věděli jste...

Mezi nejčastěji odcizené předměty patří elektronika, nářadí, obrazy a starožitnosti, sklo a porcelán, sportovní vybavení, spací pytle a další věci, které lze snadno odnést a rychle zpeněžit.

Jak na správné zazimování chaty, aby nelákala zloděje

Ještě než se pustíme do způsobů, jak zabezpečit chatu proti vloupání, uvedeme si pár zásad, jak připravit chatu na zimu, aby se jí zloději vyhnuli obloukem. Jedná se o opatření, která jsou zcela zdarma, ale velmi účinně předchází vloupání a vzniku větších škod.

 • Před zimou z chaty odvezte všechny cennosti a elektroniku (starožitnosti, šperky, satelity, televizi aj.).

 • Častým cílem bývá zahradní technika a drahé nářadí (např. sekačky, pily). Pokud si nástroje nemůžete z chaty odvézt, uskladněte vše uvnitř a zakryjte přehozem, ať není poznat, o co se jedná.

 • Nenechávejte žádné vybavení na očích, ukliďte vše do skříní, ať si váš majetek nemohou zloději vytipovat.

 • Nenechávejte na zahradě a v otevřené kůlně žádné vybavení, které by zlodějům usnadnilo vloupání do chaty (žebřík, kladivo a jiné nářadí).

 • Udržujte dobré vztahy se sousedy a všímejte si, co se děje v okolí. Pokud jiní rekreanti navštěvují chatu po celý rok, požádejte je, aby objekt občas navštívili.

 • I během zimy přijeďte chatu zkontrolovat a udržujte dojem, že je obývaná – například shrabejte listí, ukliďte sníh.

 • Chatu a její vybavení si pojistěte na dostatečnou částku. Dražší vybavení si nafoťte a uschovejte účtenky.

 • Zapište si výrobní čísla elektroniky a dalších přístrojů. To v případě krádeže urychlí dohledání věcí, které často končí v zastavárnách. Navíc máte důkaz pro pojišťovnu, jaké vybavení jste v chatě měli.

Domov v bezpečí

Chraňte to, na čem vám záleží

Správně sjednané pojištění majetku vám pokryje náklady na opravu škody. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním nejlepší nabídky pro vás, jednoduše a online.

Vyberte jednu z možností:

Vybírejte zabezpečení, které odradí zloděje

I v dnešní době moderních technologií a alarmů zůstává základem mechanické zabezpečení chaty. Je důležité pachatele odradit už na první pohled – mřížemi, mechanickou závorou či bezpečnostními dveřmi. Výhodou mechanických zábran je, že umožňují i zabezpečení chaty bez elektřiny.

Stejně tak odradí venkovní světlo na pohybové čidlo. Když bude objekt vypadat nepřístupně, lupič si většinou raději ušetří práci a půjde o chatu dál. To je velmi důležité, protože většinu škod způsobí zloději při samotném vloupání, nikoliv proto, že by odcizili věci vysoké hodnoty.

Zhruba 80 procent pachatelů se do chaty dostane dveřmi, okny nebo jinými prosklenými plochami. Proto věnujte jejich zabezpečení nejvíce pozornosti.

Zabezpečení dveří

Před odchodem z chalupy, a to i na krátkou chvíli, vždy zamkněte dveře. Nezapomínejte zamykat ani dveře ke garáži, kůlně a dalším objektům, kde máte uložené cenné vybavení.

Abyste zvýšili odolnost dveří proti zlodějům, můžete je opatřit zábrannými prostředky, jako je:

 • bezpečnostní štít a profilová cylindrická vložka (chrání před odvrtáním a vyhmatáním planžetou),

 • zadlabací zámek s prvky pasivní bezpečnosti (odolný proti odvrtání, má pojistku při rozlomení vložky),

 • vrchní přídavný zámek (zdvojuje zamčení dveří, vložku nelze rozlomit),

 • dveřní závora (ochrana před vyražením a vysazením dveří).


Další možností je pořízení bezpečnostních dveří. Bezpečnostní třídy 1 a 2 lze otevřít během chvilky i šroubovákem či jiným jednoduchým nářadím. Pro běžné domácnosti i rekreační objekty se tak nejlépe hodí dveře třídy 3 nebo 4.

Jak na zabezpečení chat a chalup před zloději - Zloděj krade oknem televizi

Zabezpečení oken

Okna patří u chat k nejsnazším cílům. Jelikož v chatových oblastech bývá v zimě minimum lidí, může zloděj okno rozbít, přestože to způsobí hodně hluku. Jako ochrana proti rozbití okna slouží bezpečnostní fólie, která drží střepy pohromadě. Nicméně zloději mohou vytlačit skleněnou plochu, a tomu bezpečnostní fólie nezabrání. Proto bývá nejlepším způsobem ochrany nainstalovat mříže či uzamykatelné okenice.

Elektronické zabezpečení

Při ochraně rekreačních objektů můžete využít také elektronické zabezpečení. V poslední době patří k oblíbeným způsobům instalování foto pasti na zloděje nebo sledování objektu pomocí kamer v rámci tzv. chytré domácnosti – v reálném čase tak vidíte, co se kolem chalupy děje.

Nicméně před pořízením podobné technologie zvažte, nakolik vám pomůže. Jak rychle zvládnete zareagovat? Právě z kamerových systémů často zbydou jen záběry, které vám připomenou nešťastnou událost, ale dopadení pachatele nepomohou, a už vůbec nezvládnou vloupání zabránit.

Proto bývá lepším řešením elektronické zabezpečení, které využívá různé zvukové a světelné poplachy. Ty zloděje vyruší, a tak si vloupání obvykle rozmyslí již v zárodku.

Nejpokročilejší elektronické zabezpečovací systémy (EZS) jsou propojeny na bezpečnostní agenturu. Systémy navržené a instalované odbornou firmou vám navíc mohou snížit cenu pojištění chaty.

Nezapomeňte si pojistit majetek

Doma vás může překvapit extrémní počasí, zloději i neohleduplní sousedé. Srovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven s pomocí naší online kalkulačky a mějte klid na duši. Vybrané pojištění vám sjednáme do pár minut.

Vyberte jednu z možností:

Co dělat, když zjistíte vykradení chaty

Přijeli jste na chatu a už z dálky vidíte, že je něco špatně? Bohužel, někdy bezpečnostní opatření selžou. Jestliže zjistíte známky vloupání, do chaty vůbec nevstupujte. Ihned přivolejte Policii ČR na čísle 158. To je důležité nejen kvůli zajištění stop. Pachatel může být ještě na místě a může být nebezpečný.

Veškeré odcizené vybavení zaznamenejte do policejního protokolu. Pořiďte si rovněž fotodokumentaci místa činu a neprodleně kontaktujte pojišťovnu. Dokud nezískáte souhlas policie a pojišťovny, nepouštějte se do úklidu po zlodějích. Jinak můžete zničit důležité stopy a podklady pro likvidátora z pojišťovny.

Nepodceňujte ani přírodní živly

Ochrana před zloději je jen jednou částí zazimování chaty, spoustu škod mohou napáchat i přírodní živly – pojišťovny nejčastěji řeší škody vzniklé vichřicí a krupobitím. I na přírodní živly se vztahuje pojištění, nicméně musíte učinit vše pro to, abyste škodám zabránili. V rámci zazimování chaty tak učiňte následující opatření.Poslechněte si

Tématem zabezpečení jsme se jsme se zabývali i v jedné z epizod podcastu Nepodceňto.

Chci si poslechnout podcast

Pojištění chaty a chalupy

Ať už dojde ke vloupání do rekreačního objektu nebo ho poškodí přírodní živly, s náhradou škod vám pomůže pojištění majetku. Každá pojišťovna však nabízí jiné podmínky. Na co si dát při výběru pojištění chaty pozor?

 • U pojištění chaty se rozlišuje pojištění nemovitosti (tj. samotné stavby – zdi, okna, dveře, střecha) a pojištění domácnosti (tj. vybavení – spotřebiče, nábytek, sportovní vybavení). Ideální je pojistit si oboje.

 • Je chata uvedena v katastru jako rekreační objekt? Pak je potřeba ji tímto způsobem pojistit. Obvykle bývá pojištění chat dražší než pojištění trvale obydlených objektů, ale pokud tuto informaci neuvedete pravdivě, pojištění stejně nebude platné.

 • Zjistěte si v pojistných podmínkách, jaká rizika jsou pojištěna. Volte pojištění zahrnující živly, vodovodní škody, krádež a loupež i vandalismus.

 • Stanovte si dostatečně vysokou pojistnou částku. Cena chat a chalup v posledních letech výrazně vzrostla, a proto hrozí podpojištění. Za kolik byste pořídili stejnou nemovitost právě teď? Nepodceňujte ani pojistné limity pro vybavení.

 • Jestliže máte na chatě dražší vybavení, nechte ho výslovně uvést do pojistné smlouvy. Tyto věci zdokumentujte – pořiďte fotografie, uschovejte účtenky a zapište si výrobní čísla.

 • Cena pojištění chaty se odvíjí především od rizikovosti lokality, ale vliv má rovněž zabezpečení objektu. Například instalace bezpečnostních dveří vám může u některých poskytovatelů pojištění zlevnit.

 • Kromě chaty by pojištění mělo zahrnovat také další stavby na pozemku (např. garáž, pergolu, studnu, plot).

Nezapomeňte si pojistit majetek

Jak se v nabídkách mnoha pojišťoven vyznat a najít tu nejlepší? Využijte naše online srovnání na Srovnejto.cz. Zadejte údaje o vaší chatě a během pár minut najdete nejvýhodnější pojištění, které si hned můžete sjednat z pohodlí domova.

Vyberte jednu z možností:

Autor - Jana Březinová
Jana Březinová Více článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Dům a domácnost
  15. ledna 2023|Jana Březinová
  Jak správně stanovit pojistnou částku u pojištění majetku?

  U pojištění majetku si dejte pozor na správné určení pojistné částky. Jinak se může stát, že bude vaše nemovitost podpojištěná a v případě pojistné události vám pojišťovna neuhradí celou škodu. Pojistnou smlouvu byste také měli pravidelně aktualizovat, a to zejména teď v době vysoké inflace.

 • Hořící svíčka na vánočním stromku
  Dům a domácnost
  15. prosince 2022|Jana Březinová
  Chraňte sebe a svůj domov během vánočních svátků

  Svátky klidu a pohody se mohou díky chvilce nepozornosti proměnit v tragédii. O Vánocích roste riziko vzniku požárů, úrazů a nehod, a to i při zcela běžných činnostech, jako je úklid. Přitom většině z nich můžete předcházet. Máme pro vás tipy, na co si dát během svátků pozor.

 • Nemáte pojištěný dům - Rodina na ulici před svým domem
  Dům a domácnost
  18. listopadu 2022|Veronika Doskočilová
  Nemáte podpojištěný dům? I při malé škodě a vysokém krytí nemusíte dostat skoro nic

  Při podpojištění nemovitosti pojišťovny nemusí, ale většinou krátí pojistné plnění, a to stejným poměrem, jakým je nemovitost podpojištěná. Za určitých okolností tak můžete dostat jen zlomek toho, co vynaložíte za opravu.

 • Vosí hnízdo pod střechou
  Dům a domácnost
  22. října 2022|Veronika Doskočilová
  Kryje pojištění majetku pád parašutisty na dům nebo encefalitidu? Aneb o čem lidé často neví, že mají pojištěno

  Pojištění domácnosti a nemovitosti je nejčastěji využíváno pro situace jako vichřice, vytopení sousedů, vloupání a další. Najde se ale i řada netradičních situací, na které tato pojištění myslí. Jen o nich lidé často neví.

 • Chaty a chalupy jako trend - Roubenka
  Dům a domácnost
  20. října 2022|Veronika Doskočilová
  Chaty a chalupy jako trend

  Češi se ve velkém stěhují na chaty a chalupy. Zapomínají ale na aktualizaci pojistek. Rekonstrukce i nové vybavení zvyšuje hodnotu nemovitosti i několikanásobně.

 • Drahý obraz si můžete připojistit v rámci druhého domácího pojištění - Domácí zátiší z obrazem
  Dům a domácnost
  18. října 2022|Veronika Doskočilová
  Drahý obraz si můžete pojistit v rámci pojištění domácnosti, ale i samostatně

  Máte doma drahý obraz na plátně? Většinou ho stačí zahrnout do pojištění domácnosti. U dražších kusů je ale potřeba samostatné pojištění i posudek. A hodnotí se i zabezpečení nemovitosti.

 • Průvodce koupí pozemku a výstavbou - manželé prochází stavbu domu
  Dům a domácnost
  15. října 2022|Jana Březinová
  Průvodce koupí stavebního pozemku a výstavbou

  V dnešní době představuje koupě pozemku investici v řádech milionů korun, proto jeho výběr neuspěchejte. Jinak se může stát, že se vám výstavba rodinného domu prodraží nebo vůbec nebude možná. Po zahájení výstavby předcházejte neočekávaným výdajům pomocí pojištění hrubé stavby.

 • Podpis smlouvy o pojištění majetku
  Dům a domácnost
  10. října 2022|Veronika Doskočilová
  Máte podpojištěnou nemovitost? Následky mohou být finančně likvidační

  Podpojištění nemovitosti vám v případě pojistné události plnění od pojišťovny výrazně zkrátí. Místo peněz za skutečnou škodu tak můžete dostat jen zlomek, který vám škodu nenahradí.

 • Žena maluje po rekonstrukci bytu
  Dům a domácnost
  16. září 2022|Jana Březinová
  Ceny za rekonstrukci šly rapidně nahoru, nepodceňujte to

  V posledních měsících výrazně vzrostla cena stavebních materiálů i práce řemeslníků. To znamená jediné – rekonstrukce bytu se prodraží. Na kolik teď rekonstrukce vyjde a má smysl čekat na zlevnění? Na co si dát pozor a jak ušetřit, aniž byste museli dělat kompromisy v kvalitě?

 • Poškozená střecha domu po pádu stromu
  Dům a domácnost
  12. září 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Buďte připraveni na všechny živelné pohromy

  Přírodní živly udeří svoji silou mnohdy nečekaně a působí velké škody na relativně malém území. Tornáda, vichřice, povodně, ale i krupobití nebo oheň a sníh představují v posledních letech podstatnou část pojistných událostí, které musí pojišťovny řešit. Jen loni vyplatily za škody na majetku 6,45 miliardy korun, což byl proti roku 2020 nárůst o 117 %. Proto je nezbytně nutné pojištění nepodceňovat a samotnou pojistku správně nastavit.

 • Pár mezi krabicemi v novém bytě
  Dům a domácnost
  29. srpna 2022|Jana Březinová
  Odpovědnost jako součást pojištění nemovitosti

  Stačí chvilka nepozornosti a můžete zavinit škody za miliony –⁠ ať už vytopíte sousedy nebo někoho srazíte na kole. Nezanedbatelné škody na cizím majetku mohou způsobit také vaše děti či domácí mazlíčci. I když máte „den blbec“, pojištění odpovědnosti vás spolehlivě ochrání. Přesto ho má sjednáno jen 39 % Čechů.

 • Prasknuté potrubí v kuchyni
  Dům a domácnost
  19. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Výhody pojištění domácnosti v nájemním bydlení

  Bydlíte v pronajatém bytě nebo domě? To ještě neznamená, že veškeré pojištění obstará majitel nemovitosti. Podceňovat byste neměli zejména pojištění domácnosti a odpovědnosti za škodu. Proč se vyplatí sjednat pojištění bytu v nájmu a v jakých případech vás smlouva s pojišťovnou ochrání před nepříjemnostmi?

 • nájem-nebo-hypotéka
  HypotékyDům a domácnost
  05. července 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Nájem vs. hypotéka na byt: Kdy se co vyplatí?

  Žít ve vlastním by chtěl každý. Bohužel zdaleka už ne každý si může dovolit koupit byt či dokonce dům. Rostou ceny nemovitostí, hypotéky jsou dražší a podmínky získání přísnější, ale o mnoho lépe na tom nejsou ani nájmy. Nakonec nejvíce záleží na aktuální finanční situaci.

 • asistence
  Dům a domácnost
  26. května 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Asistenční služby u majetku: Víte, v jakých situacích se vám můžou hodit?

  Zabouchnuté dveře, deratizace nebo třeba servis elektrospotřebičů. Víte, co mají všechny tyto služby společného? Mnohé pojišťovny je nabízejí v rámci balíčků asistenčních služeb. Asistenční služby jsou totiž (minimálně v základní verzi) součástí všech majetkových pojistných smluv a extra se za ně nepřiplácí. Proto jsou často opomíjené a řada pojistníků dokonce ani netuší, že je může aktivně využívat.

 • pronájem
  Dům a domácnost
  10. května 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Pronájem bytu: Kde hledat ty nejlepší nabídky a na co se ptát při osobní prohlídce?

  Vzhledem k aktuálním úrokovým sazbám a současné situaci jste se rozhodli pro pronájem bytu. Kde takový pronájem hledat a jak se na celý proces vlastně připravit? Máme pro vás praktické rady i tipy, které využijete při samotné prohlídce.

 • Dům a domácnost
  02. května 2022|Jana Březinová
  Jak se vyhnout požáru v domácnosti

  Většina požárů v domácnosti způsobí lidská chyba –⁠ neopatrnost, nedbalost nebo ponechání dětí či domácích mazlíčků bez dozoru. Přitom chvilka nepozornosti může zavinit obrovské škody na majetku a především zdraví. Zjistěte, jaké zásady dodržovat, abyste předešli požáru v domácnosti i jak se s ohněm vypořádat, aby byly škody co nejmenší.

 • Prohlídka bytu před koupí
  Dům a domácnost
  22. března 2022|Jana Březinová
  Kupujeme byt: Na co se zaměřit při prohlídce

  Konečně jste našli byt, který se vám líbí a chystáte se na prohlídku? Koupě bytu je obrovská investice, a tak byste neměli nic ponechat náhodě. Prohlídka představuje zásadní krok, který vám pomůže odhalit nedostatky a možné budoucí problémy. Na co si dát pozor při koupi bytu?

 • lupič páčí okno
  Dům a domácnost
  Jak zabezpečit dům proti krádeži i živlům? Vsaďte na bezpečnostní dveře i kamery

  V průběhu roku 2021 Policie ČR evidovala 24 638 krádeží a 28 321 vloupání. Spolu s dalšími zločiny tak zjistila zhruba 71 400 majetkových trestných činů. Jak dům, byt či chatu zabezpečit a ochránit před zloději a živly?

 • žena ruce nad modelem baráku
  Dům a domácnost
  31. ledna 2022|Jana Poncarová
  8 tipů, kdy vám přijde vhod pojištění domácnosti a stavby

  Ač jste sebeopatrnější, můžou v životě nastat situace, které s vámi zacloumají a způsobí vám škody. Proto existuje pojištění. Pojistit si dnes můžete opravdu cokoliv, co je vám drahé. Vybavení domácnosti, sbírku umění i stavbu samotnou. Vysvětlíme vám, jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy pojistek a proč vám v současné nejisté době přijdou vhod.

 • Podpis smlouvy - model domu
  Dům a domácnost
  22. ledna 2022|Jana Poncarová
  Co vše kryje pojištění stavby?

  Každý, kdo má majetek, se ho snaží chránit. Ať už vlastníte rodinný dům, vilu, chatu nebo chalupu, jejich pojištění je na místě. Ukážeme vám, na co vše se vztahuje pojištění stavby a jaké možnosti pojištění nemovitosti aktuálně existují.

 • Matka s dcerou u vánočního stromu
  Dům a domácnost
  21. prosince 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Bezpečný domov během Vánoc: Jak se chránit před požáry a jinými katastrofami

  Vánoce by měly být svátky klidu a pohody, někdy se ale kvůli malé chvilce nepozornosti promění v pohromu. To potvrzují i záchranáři, kteří každoročně zasahují u požárů a úrazů. Připomeňte si, jaká rizika na vás během Vánoc v domácnosti číhají a jak jim předcházet.

 • Obývací pokoj se zelenou sedačkou
  Dům a domácnost
  20. listopadu 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Na co se vztahuje pojištění domácnosti? Na víc věcí, než byste možná čekali

  Pořídit si vysněný dům nebo byt je v dnešní době takovým malým vítězstvím. Stačí ale jeden nečekaný rozmar přírody nebo návštěva nenechavého zloděje a místo perfektně vybaveného interiéru vám zbydou oči pro pláč. Abyste bezpečně ochránili svůj majetek, je dobré sjednat si pojištění domácnosti. Na co všechno se tahle pojistka vztahuje a proč si ji neplést s pojištěním nemovitosti?

 • energie setreni
  EnergieDům a domácnost
  11. listopadu 2021|Monika Šaríková
  Co dělat, pokud máte vysoké zálohy na energie

  Přestože spousta lidi se teď bude snažit šetřit na spotřebě energií, výsledek se jim projeví až ve vyúčtování. Do té doby bude třeba platit vysoké zálohy, které však spousta domácností momentálně není schopna splácet. Přinášíme vám desatero rad, jak si tuto situaci alespoň trochu zlehčit.

 • Pojištění majetku - dům pod deštníkem
  Dům a domácnost
  10. října 2021|Jana Poncarová
  Jak si správně pojistit majetek?

  Každý, kdo má majetek, se ho snaží chránit. Jedním z nástrojů je pojištění. Produkty pojišťoven jsou dnes natolik rozsáhlé, že pojistit lze téměř vše. Důležité je dobře nastavit hodnotu majetku a pojištění pravidelně aktualizovat – třeba nyní, kdy zdražují nemovitosti i stavební materiál.

 • Vloupání do auta
  Dům a domácnostAuto
  27. července 2021|Petr Woff
  Které okresy ČR jsou nejrizikovější pro řidiče a majitele nemovitostí?

  Praha, Brno a Ostrava jsou nejlidnatějšími městy České republiky, takže nejčastěji figurují v tuzemské černé kronice. Ale jakmile porovnáme stejné populační jednotky, vyjdou jiné výsledky. V silničních nehodách smutně vyniká Lounsko. Vloupačky do rodinných domů a bytů jsou nejpravděpodobnější v Plzni. Srovnejme, jaké okresy ČR představují vysoké, nebo nízké riziko.

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.