Hořící svíčka na vánočním stromku

Chraňte sebe a svůj domov během vánočních svátků

Svátky klidu a pohody se mohou díky chvilce nepozornosti proměnit v tragédii. O Vánocích roste riziko vzniku požárů, úrazů a nehod, a to i při zcela běžných činnostech, jako je úklid. Přitom většině z nich můžete předcházet. Máme pro vás tipy, na co si dát během svátků pozor.

Vánoční požáry zaměstnávají hasiče každý rok

Zvýšený počet požárů řeší hasiči v období Vánoc každý rok. V roce 2021 došlo během Adventu (od 28.11. do 26.12.) k 1 224 požárům, z toho asi 30 % vzniklo v domácnostech. K nejčastějším příčinám požárů patřila nesprávná manipulace s otevřeným ohněm v podobě zápalky či svíčky. Na Silvestra pak vedla pyrotechnika a hasiči za jediný den likvidovali 394 požárů.

Svíčky nenechávejte bez dozoru

Suché jehličí vzplane velmi jednoduše, a tak svíčky na adventním věnci či prskavky na vánočním stromku představují vysoké riziko požáru. Jakmile požár přeskočí na další hořlavé materiály, jako jsou ubrusy a závěsy, může být celý byt v plamenech během několika sekund. Proto zapálené svíčky nikdy nenechávejte ani na okamžik bez dozoru a při odchodu z místnosti je sfoukněte.

Některé adventní věnce jsou určeny pouze k dekoraci, na nich byste svíčky vůbec neměli zapalovat. Správně totiž musí být pod svíčkami umístěny nehořlavé podložky. Raději se vyhněte vysokým svíčkám, které se snadno zlomí nebo je mohou převrhnout děti či domácí mazlíčci.

Nekvalitní světýlka mohou způsobit zkrat

Nejsou to jen svíčky, které na Vánoce dělají problémy. Zkrat a následný požár může způsobit nekvalitní elektrické osvětlení. Nakupujte ho výhradně u solidních obchodníků. Vyhýbejte se levným výrobkům v tržnicích či pochybných e-shopech, protože často nemají potřebnou certifikaci. Před instalací světýlek si zkontrolujte, zda jsou určeny pro interiér nebo exteriér. Při odchodu z domova a v noci raději vytáhněte světýlka ze zásuvky.

Domov v bezpečí

Chraňte to, na čem vám záleží

Správně sjednané pojištění majetku vám pokryje náklady na opravu škody. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním nejlepší nabídky pro vás, jednoduše a online.

Vyberte jednu z možností:

Krby a kamna vyžadují údržbu

K vánoční pohodě patří oheň v krbu či kamnech. Přikládejte ovšem pouze palivové dřevo. Nevhazujte do ohně balicí papír nebo větve ze stromečku, mohou vytvořit nebezpečné jiskry. Dejte pozor na správnou likvidaci žhavých uhlíků – neukládejte je v blízkosti hořlavých materiálů, a to ani venku na zahradě, vítr může uhlíky snadno rozfoukat. V otevřeném krbu nenechávejte oheň nikdy bez dozoru a před spánkem či odchodem z domu ho důkladně uhaste.

Nezapomínejte ani na pravidelnou údržbu a revizi kamen a komínů. Technické závady, včetně závad komínů a topidel patří k velmi častým příčinám požárů, a to nejen během Vánoc, ale po celou zimu.

Požár v kuchyni vznikne i na elektrickém sporáku

Požár může vzniknout v mžiku také v kuchyni, a to i v případech, kdy nemáte plynový sporák. I na elektrickém sporáku totiž může při smažení dojít ke vznícení oleje v pánvi. Navíc hodně lidí v takové situaci zazmatkuje a ještě ji zhorší tím, že se snaží olej uhasit vodou. V takovém případě dojde k reakci podobné výbuchu – hořící olej vás popálí a navíc se oheň může rozšířit po celé kuchyni. Proto nikdy nehaste hořící olej vodou! Plamen přikryjte pokličkou nebo ho zasypte solí.

Co dělat při požáru

 • Dojde-li k požáru v domácnosti, snažte se ho uhasit vlastními silami. Rozhodně se vyplatí mít připravené speciální pomůcky, jako je hasicí deka nebo hasicí sprej, které uhasí požár už v zárodku.

 • Pokud už se požár rozšířil, neriskujte své zdraví. Evakuujte všechny osoby a zvířata z domu a přivolejte hasiče na čísle 150.

 • Nesnažte se domácnost větrat, přísun kyslíku ještě rozdmýchá plameny.

Pojistěte svůj majetek proti požáru

Jedna svíčka bez dozoru dokáže proměnit v popel dům za několik milionů. Proto byste měli mít sjednané kvalitní pojištění majetku. To by mělo krýt jak pojištění nemovitosti (samotné stavby – zdi, střecha, podlahy aj.), tak pojištění domácnosti (vybavení – nábytek, oblečení, spotřebiče aj.). S výběrem kvalitního pojištění majetku vám pomůže online kalkulačka.

Pojištění proti požáru zahrnují do pojištění majetku všechny pojišťovny. Vztahuje se na škody způsobené ohněm, hašením, stržením a vyklizením budovy v souvislosti s požárem.

Při výběru produktu si ovšem důkladně nastudujte výluky. Některé pojišťovny do výluk zahrnují nejen úmysl, ale také hrubou nedbalost. Za tu lze považovat například zanedbání revize topidel a komínů. V takovém případě vám bude pojišťovna plnění krátit.

Zejména pokud žijete v bytě, nemělo by vám chybět ani pojištění odpovědnosti. Požár se totiž z vašeho bytu snadno rozšíří i k sousedům.

Úrazy na Vánoce hrozí hlavně ženám

Shon a stres vede k tomu, že si během Vánoc lidé způsobí úraz i při naprosto běžných činnostech. Úklid představuje v období listopadu a prosince dokonce druhou nejčastější příčinu úrazu hned za sportem. A to platí především pro ženy. Podle průzkumu Cannon Law si 60 % vánočních úrazů způsobí ženy.

Záchranáři ošetřují nejčastěji pády ze štaflí a ze židlí při mytí oken či instalaci vánoční výzdoby. Ty mohou skončit pohmožděninou, zlomeninou končetin až otřesem mozku. Větší riziko představují pády u starších osob, a proto byste rozhodně měli svým prarodičům nabídnout pomoc s předvánočním úklidem.

K celé řadě úrazů dochází rovněž v kuchyni – pořezání, popálení nebo potřísnění vařícím olejem. U mužů zase hrozí poranění oka – během vánočních svátků si ho způsobí osmkrát častěji než ženy. Poranění oka vzniká například při přípravě vánočního stromku píchnutím větvičkou do oka, zásahem zátkou při otevírání lahve se šumivým vínem a také při používání zábavní pyrotechniky.

Jak se vyhnout vánočním úrazům

V první řadě se vyplatí zpomalit. Ke zbytečným nehodám vede hlavně zmatek a snaha stihnout co nejvíce věcí najednou. Naplánujte si činnosti v předstihu a s rozumem – není potřeba umýt prach z vršku skříní zrovna na Vánoce, když ještě připravujete výzdobu, vaříte, pečete a sháníte vánoční dárky.

Při mytí oken a dalších pracích ve výškách si rozmyslete, na co stoupáte. Raději poproste vyššího člena domácnosti, ať vám pomůže nebo alespoň přidrží štafle. Po úklidu nezapomeňte sklidit chemikálie z dosahu dětí. Stejně tak buďte velmi obezřetní, když se vám ratolesti snaží pomáhat v kuchyni – neměli by se vám motat pod nohy, když nesete horkou polévku či plech s cukrovím.

Uklouznutí souseda před domem se může prodražit

Úrazům se bohužel nevyhnete ani venku. Na namrzlém a zasněženém chodníku před domem můžete upadnout nejen vy, ale také přicházející návštěvy a sousedé. Nejčastěji tak vznikají pohmožděniny a zlomeniny dolních a horních končetin, a výjimečně může dojít k poranění hlavy a páteře.

Za takový úraz jiné osoby jste odpovědní, a tak hrozí, že budete poškozenému vyplácet náklady na léčení, bolestné či ušlý příjem během týdnů, co musel být na nemocenské. Z toho důvodu byste měli mít sjednané pojištění odpovědnosti.

Neplaťte za své chyby

Pojištění odpovědnosti za vás vyřeší škody, které způsobíte cizímu majetku či zdraví. Může jít o spadlý strom na sousedovu střechu, polití cizího počítače kávou či pokousání kolemjdoucího vaším psem.

Sjednat pojištění odpovědnosti

Jaké jsou rozdíly v pojištění odpovědnosti

Ovšem dejte si pozor na to, co konkrétně taková pojistka na blbost kryje. Některé pojišťovny totiž rozlišují pojištění občanské odpovědnosti a pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti. Do druhého jmenovaného se obvykle řadí škody vzniklé právě v souvislosti s vlastnictvím a správou nemovitosti – někdo uklouzne na namrzlém chodníku či schodech před domem, rampouch z vaší střechy spadne někomu na auto apod.

Naproti tomu pojištění občanské odpovědnosti platí pro situace vzniklé nedbalostí v domácnosti (např. zapomenete vypnout kohoutek s vodou a přeteče vana), ale rovněž v běžném občanském životě. V období vánočních svátků se pojištění odpovědnosti rovněž hodí, třeba když děti shodí v obchodě regál se zbožím nebo na svahu srazíte jiného lyžaře.

Podcast Nepodceňto

Co všechno kryje pojistka na blbost?

Proč se vyplatí mít „pojistku na blbost“ a jaké typy existují, si poslechněte v podcastu Nepodceňto.

Chci si poslechnout podcast

Dopravní nehody během vánočních svátků

Každoročně na silnicích dojde ke 100 tisíc dopravních nehod a tragické události na silnicích se nevyhýbají ani vánočním svátkům. Lidé spěchají, na silnice vyráží sváteční řidiči a nezodpovědní jedinci usedají za volant pod vlivem alkoholu. V prosinci roku 2021 řešila Policie ČR 8 464 nehod, při nichž zemřelo 50 osob a vznikly škody za téměř 630 milionů korun.

Nehody a násedky po měsících, 2021Počet nehodUsmrcenoTěžce zraněnoLehce zraněnoHmotná škoda

leden

7 335

25

74

1 206

489 710 700

únor

6 748

30

73

1 041

439 791 900

březen

6 103

30

76

975

402 599 900

duben

7 049

24

97

1 208

458 581 400

květen

8 811

46

176

1 741

594 893 600

červen

9 598

43

201

2 484

626 377 000

červenec

8 753

45

209

2 341

560 475 200

srpen

8 949

55

178

2 304

618 853 700

září

9 114

39

195

2 179

595 751 200

říjen

9 693

42

146

1 990

674 630 800

listopad

8 715

41

107

1 497

627 526 000

prosinec

8 464

50

92

1 615

629 067 400

Celkem

99 332

470

1 624

20 581

6 718 258 800

V předvánočním čase byste si měli dát pozor zejména na chodce na vozovce. Po městech a v okolí nákupních center se pohybuje velké množství lidí, kteří mohou do vozovky vstoupit mimo přechod a bez rozhlédnutí. K nebezpečným nehodám přispívá náledí, námraza a sníh na silnicích. Hrozí smyk, ale častěji dochází také ke střetům se zvěří.

Jak se vyhnout nehodám o Vánocích

 • Sundejte nohu z plynu. Vůz byste měli být schopni zastavit na vzdálenost, na níž vidíte. Ta může být kvůli mlze či sněžení podstatně kratší než za příznivého počasí.

 • V místech se zvýšeným pohybem lidí buďte obzvlášť opatrní a bedlivě sledujte pohyb chodců.

 • Za volant usedejte vždy střízliví, v ČR platí nulová tolerance alkoholu. Pokud se chystáte na návštěvu, kde se bude pít, jeďte hromadnou dopravou nebo si zařiďte taxi.

 • Auto před jízdou řádně očistěte od sněhu a ledu. Nestačí si vyškrábat malý průzor v čelním skle, musíte mít výhled na všechny strany.

 • Dodržujte větší rozestupy, na namrzlé vozovce se prodlužuje brzdná dráha.

 • Při jízdě v lese a polích sledujte okolí vozovky, abyste předcházeli střetu se zvěří.

Havarijní pojištění vám nahradí škody na vlastním autě

Zaviníte-li dopravní nehodu, uhradí se z vašeho povinného ručení škody na zdraví a majetku ostatních. Opravy svého auta budete muset platit ze svého. A takový sražený divočák dokáže napáchat i totální škodu.

Se škodami na vlastním autě vám pomůže havarijní pojištění. Pojišťovny nabízí různé balíčky služeb, které si nastavíte podle svých potřeb. Navíc havarijní pojištění si v dnešní době jednoduše sjednáte online.

Kromě havárie si můžete pojistit i riziko poškození zvířetem, které se obvykle vztahuje nejen na srážku, ale také na poškození zaparkovaného vozu (např. překousání kabelů). V zimních měsících přijde vhod i pojištění rizika přírodních živlů (např. pád stromu pod tíhou sněhu).

Spočítat havarijní pojištění

Během Vánoc zabezpečte domácnost proti krádežím

Vánoční svátky patří ve statistikách vloupání k nejčernějším obdobím v roce. K vloupání dochází dokonce častěji než během letních prázdnin. Podle statistik Policie ČR došlo v prosinci 2021 k 5 033 vloupáním do bytu, domu či rekreačního objektu.

Zloději využívají, že lidé odjíždějí na návštěvy či dovolenou do hor a ve svých obydlích nechávají cennosti. Často si přitom zloděje vyloženě pozvete. Třeba tím, že necháte u popelnice ležet krabici od nové televize nebo notebooku. Lupiči pak přesně ví, které domy si vytipovat a jaké zboží v nich najdou. Poslechněte si v podcastu Nepodceňto, jak se chránit před vloupáním.

Nezapomeňte si pojistit majetek

Doma vás může překvapit extrémní počasí, zloději i neohleduplní sousedé. Srovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven s pomocí naší online kalkulačky a mějte klid na duši. Vybrané pojištění vám sjednáme do pár minut.

Vyberte jednu z možností:

Autor - Jana Březinová
Jana Březinová Více článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Dům a domácnost
  15. ledna 2023|Jana Březinová
  Jak správně stanovit pojistnou částku u pojištění majetku?

  U pojištění majetku si dejte pozor na správné určení pojistné částky. Jinak se může stát, že bude vaše nemovitost podpojištěná a v případě pojistné události vám pojišťovna neuhradí celou škodu. Pojistnou smlouvu byste také měli pravidelně aktualizovat, a to zejména teď v době vysoké inflace.

 • Nemáte pojištěný dům - Rodina na ulici před svým domem
  Dům a domácnost
  18. listopadu 2022|Veronika Doskočilová
  Nemáte podpojištěný dům? I při malé škodě a vysokém krytí nemusíte dostat skoro nic

  Při podpojištění nemovitosti pojišťovny nemusí, ale většinou krátí pojistné plnění, a to stejným poměrem, jakým je nemovitost podpojištěná. Za určitých okolností tak můžete dostat jen zlomek toho, co vynaložíte za opravu.

 • Vosí hnízdo pod střechou
  Dům a domácnost
  22. října 2022|Veronika Doskočilová
  Kryje pojištění majetku pád parašutisty na dům nebo encefalitidu? Aneb o čem lidé často neví, že mají pojištěno

  Pojištění domácnosti a nemovitosti je nejčastěji využíváno pro situace jako vichřice, vytopení sousedů, vloupání a další. Najde se ale i řada netradičních situací, na které tato pojištění myslí. Jen o nich lidé často neví.

 • Chaty a chalupy jako trend - Roubenka
  Dům a domácnost
  20. října 2022|Veronika Doskočilová
  Chaty a chalupy jako trend

  Češi se ve velkém stěhují na chaty a chalupy. Zapomínají ale na aktualizaci pojistek. Rekonstrukce i nové vybavení zvyšuje hodnotu nemovitosti i několikanásobně.

 • Drahý obraz si můžete připojistit v rámci druhého domácího pojištění - Domácí zátiší z obrazem
  Dům a domácnost
  18. října 2022|Veronika Doskočilová
  Drahý obraz si můžete pojistit v rámci pojištění domácnosti, ale i samostatně

  Máte doma drahý obraz na plátně? Většinou ho stačí zahrnout do pojištění domácnosti. U dražších kusů je ale potřeba samostatné pojištění i posudek. A hodnotí se i zabezpečení nemovitosti.

 • Průvodce koupí pozemku a výstavbou - manželé prochází stavbu domu
  Dům a domácnost
  15. října 2022|Jana Březinová
  Průvodce koupí stavebního pozemku a výstavbou

  V dnešní době představuje koupě pozemku investici v řádech milionů korun, proto jeho výběr neuspěchejte. Jinak se může stát, že se vám výstavba rodinného domu prodraží nebo vůbec nebude možná. Po zahájení výstavby předcházejte neočekávaným výdajům pomocí pojištění hrubé stavby.

 • Podpis smlouvy o pojištění majetku
  Dům a domácnost
  10. října 2022|Veronika Doskočilová
  Máte podpojištěnou nemovitost? Následky mohou být finančně likvidační

  Podpojištění nemovitosti vám v případě pojistné události plnění od pojišťovny výrazně zkrátí. Místo peněz za skutečnou škodu tak můžete dostat jen zlomek, který vám škodu nenahradí.

 • Žena maluje po rekonstrukci bytu
  Dům a domácnost
  16. září 2022|Jana Březinová
  Ceny za rekonstrukci šly rapidně nahoru, nepodceňujte to

  V posledních měsících výrazně vzrostla cena stavebních materiálů i práce řemeslníků. To znamená jediné – rekonstrukce bytu se prodraží. Na kolik teď rekonstrukce vyjde a má smysl čekat na zlevnění? Na co si dát pozor a jak ušetřit, aniž byste museli dělat kompromisy v kvalitě?

 • Poškozená střecha domu po pádu stromu
  Dům a domácnost
  12. září 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Buďte připraveni na všechny živelné pohromy

  Přírodní živly udeří svoji silou mnohdy nečekaně a působí velké škody na relativně malém území. Tornáda, vichřice, povodně, ale i krupobití nebo oheň a sníh představují v posledních letech podstatnou část pojistných událostí, které musí pojišťovny řešit. Jen loni vyplatily za škody na majetku 6,45 miliardy korun, což byl proti roku 2020 nárůst o 117 %. Proto je nezbytně nutné pojištění nepodceňovat a samotnou pojistku správně nastavit.

 • Jak na zabezpečení chat a chalup proti zlodějům - Chata s terasou pod kopcem, kamenná cesta
  Dům a domácnost
  07. září 2022|Jana Březinová
  Jak na zabezpečení chat a chalup proti zlodějům

  Léto se chýlí ke konci a brzy začnou žně pro vykradače chat a chalup. Opuštěné rekreační objekty jsou snadnou kořistí, protože v zimních měsících mají zloději na vloupání klid. Navíc v letošním roce počet vloupání do chat a chalup vzrostl. Jak na zabezpečení chaty, aby se vám lupiči vyhnuli? A jak si správně nastavit pojištění chaty, aby vám pokrylo případné škody?

 • Pár mezi krabicemi v novém bytě
  Dům a domácnost
  29. srpna 2022|Jana Březinová
  Odpovědnost jako součást pojištění nemovitosti

  Stačí chvilka nepozornosti a můžete zavinit škody za miliony –⁠ ať už vytopíte sousedy nebo někoho srazíte na kole. Nezanedbatelné škody na cizím majetku mohou způsobit také vaše děti či domácí mazlíčci. I když máte „den blbec“, pojištění odpovědnosti vás spolehlivě ochrání. Přesto ho má sjednáno jen 39 % Čechů.

 • Prasknuté potrubí v kuchyni
  Dům a domácnost
  19. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Výhody pojištění domácnosti v nájemním bydlení

  Bydlíte v pronajatém bytě nebo domě? To ještě neznamená, že veškeré pojištění obstará majitel nemovitosti. Podceňovat byste neměli zejména pojištění domácnosti a odpovědnosti za škodu. Proč se vyplatí sjednat pojištění bytu v nájmu a v jakých případech vás smlouva s pojišťovnou ochrání před nepříjemnostmi?

 • nájem-nebo-hypotéka
  HypotékyDům a domácnost
  05. července 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Nájem vs. hypotéka na byt: Kdy se co vyplatí?

  Žít ve vlastním by chtěl každý. Bohužel zdaleka už ne každý si může dovolit koupit byt či dokonce dům. Rostou ceny nemovitostí, hypotéky jsou dražší a podmínky získání přísnější, ale o mnoho lépe na tom nejsou ani nájmy. Nakonec nejvíce záleží na aktuální finanční situaci.

 • asistence
  Dům a domácnost
  26. května 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Asistenční služby u majetku: Víte, v jakých situacích se vám můžou hodit?

  Zabouchnuté dveře, deratizace nebo třeba servis elektrospotřebičů. Víte, co mají všechny tyto služby společného? Mnohé pojišťovny je nabízejí v rámci balíčků asistenčních služeb. Asistenční služby jsou totiž (minimálně v základní verzi) součástí všech majetkových pojistných smluv a extra se za ně nepřiplácí. Proto jsou často opomíjené a řada pojistníků dokonce ani netuší, že je může aktivně využívat.

 • pronájem
  Dům a domácnost
  10. května 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Pronájem bytu: Kde hledat ty nejlepší nabídky a na co se ptát při osobní prohlídce?

  Vzhledem k aktuálním úrokovým sazbám a současné situaci jste se rozhodli pro pronájem bytu. Kde takový pronájem hledat a jak se na celý proces vlastně připravit? Máme pro vás praktické rady i tipy, které využijete při samotné prohlídce.

 • Dům a domácnost
  02. května 2022|Jana Březinová
  Jak se vyhnout požáru v domácnosti

  Většina požárů v domácnosti způsobí lidská chyba –⁠ neopatrnost, nedbalost nebo ponechání dětí či domácích mazlíčků bez dozoru. Přitom chvilka nepozornosti může zavinit obrovské škody na majetku a především zdraví. Zjistěte, jaké zásady dodržovat, abyste předešli požáru v domácnosti i jak se s ohněm vypořádat, aby byly škody co nejmenší.

 • Prohlídka bytu před koupí
  Dům a domácnost
  22. března 2022|Jana Březinová
  Kupujeme byt: Na co se zaměřit při prohlídce

  Konečně jste našli byt, který se vám líbí a chystáte se na prohlídku? Koupě bytu je obrovská investice, a tak byste neměli nic ponechat náhodě. Prohlídka představuje zásadní krok, který vám pomůže odhalit nedostatky a možné budoucí problémy. Na co si dát pozor při koupi bytu?

 • lupič páčí okno
  Dům a domácnost
  Jak zabezpečit dům proti krádeži i živlům? Vsaďte na bezpečnostní dveře i kamery

  V průběhu roku 2021 Policie ČR evidovala 24 638 krádeží a 28 321 vloupání. Spolu s dalšími zločiny tak zjistila zhruba 71 400 majetkových trestných činů. Jak dům, byt či chatu zabezpečit a ochránit před zloději a živly?

 • žena ruce nad modelem baráku
  Dům a domácnost
  31. ledna 2022|Jana Poncarová
  8 tipů, kdy vám přijde vhod pojištění domácnosti a stavby

  Ač jste sebeopatrnější, můžou v životě nastat situace, které s vámi zacloumají a způsobí vám škody. Proto existuje pojištění. Pojistit si dnes můžete opravdu cokoliv, co je vám drahé. Vybavení domácnosti, sbírku umění i stavbu samotnou. Vysvětlíme vám, jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy pojistek a proč vám v současné nejisté době přijdou vhod.

 • Podpis smlouvy - model domu
  Dům a domácnost
  22. ledna 2022|Jana Poncarová
  Co vše kryje pojištění stavby?

  Každý, kdo má majetek, se ho snaží chránit. Ať už vlastníte rodinný dům, vilu, chatu nebo chalupu, jejich pojištění je na místě. Ukážeme vám, na co vše se vztahuje pojištění stavby a jaké možnosti pojištění nemovitosti aktuálně existují.

 • Matka s dcerou u vánočního stromu
  Dům a domácnost
  21. prosince 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Bezpečný domov během Vánoc: Jak se chránit před požáry a jinými katastrofami

  Vánoce by měly být svátky klidu a pohody, někdy se ale kvůli malé chvilce nepozornosti promění v pohromu. To potvrzují i záchranáři, kteří každoročně zasahují u požárů a úrazů. Připomeňte si, jaká rizika na vás během Vánoc v domácnosti číhají a jak jim předcházet.

 • Obývací pokoj se zelenou sedačkou
  Dům a domácnost
  20. listopadu 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Na co se vztahuje pojištění domácnosti? Na víc věcí, než byste možná čekali

  Pořídit si vysněný dům nebo byt je v dnešní době takovým malým vítězstvím. Stačí ale jeden nečekaný rozmar přírody nebo návštěva nenechavého zloděje a místo perfektně vybaveného interiéru vám zbydou oči pro pláč. Abyste bezpečně ochránili svůj majetek, je dobré sjednat si pojištění domácnosti. Na co všechno se tahle pojistka vztahuje a proč si ji neplést s pojištěním nemovitosti?

 • energie setreni
  EnergieDům a domácnost
  11. listopadu 2021|Monika Šaríková
  Co dělat, pokud máte vysoké zálohy na energie

  Přestože spousta lidi se teď bude snažit šetřit na spotřebě energií, výsledek se jim projeví až ve vyúčtování. Do té doby bude třeba platit vysoké zálohy, které však spousta domácností momentálně není schopna splácet. Přinášíme vám desatero rad, jak si tuto situaci alespoň trochu zlehčit.

 • Pojištění majetku - dům pod deštníkem
  Dům a domácnost
  10. října 2021|Jana Poncarová
  Jak si správně pojistit majetek?

  Každý, kdo má majetek, se ho snaží chránit. Jedním z nástrojů je pojištění. Produkty pojišťoven jsou dnes natolik rozsáhlé, že pojistit lze téměř vše. Důležité je dobře nastavit hodnotu majetku a pojištění pravidelně aktualizovat – třeba nyní, kdy zdražují nemovitosti i stavební materiál.

 • Vloupání do auta
  Dům a domácnostAuto
  27. července 2021|Petr Woff
  Které okresy ČR jsou nejrizikovější pro řidiče a majitele nemovitostí?

  Praha, Brno a Ostrava jsou nejlidnatějšími městy České republiky, takže nejčastěji figurují v tuzemské černé kronice. Ale jakmile porovnáme stejné populační jednotky, vyjdou jiné výsledky. V silničních nehodách smutně vyniká Lounsko. Vloupačky do rodinných domů a bytů jsou nejpravděpodobnější v Plzni. Srovnejme, jaké okresy ČR představují vysoké, nebo nízké riziko.

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.