Havarijní pojištění na motorku

 • Online srovnání

 • Vše vyřídíte pohodlně od PC

 • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

 • Úspora až 50 %

Spočítat ceny

Havarijní pojištění pro motorku, moped či skútr

Havarijní pojištění motocyklu vám zaplatí škody na vašem vlastním stroji, když způsobíte dopravní nehodu. To se hodí třeba v případech, když dostanete smyk na mokré vozovce. Ale pojištění vám proplatí i škody, když se střetnete s jiným vozidlem – škody třetích osob se hradí z vašeho povinného ručení, škody na vlastní motorce pak z havarijního pojištění.

Pojistku si sjednáte pro jakýkoliv motocykl, na kubatuře nezáleží. Ať se proháníte na rychlé mašině nebo jezdíte jen po městě na mopedu, může se vám havarijní pojištění hodit.

Srovnat havarijní pojištění

Tip: Pokud právě řešíte prodej motorky, nezapomeňte si stáhnout a sepsat kupní smlouvu na motocykl.

Aby se havarijní pojištění neprodražilo

Statistiky jsou neúprosné – pravděpodobnost dopravní nehody u motorkářů je o dost vyšší než u řidičů aut. Z toho důvodů se cena havarijního pojištění na motorku může vyšplhat na desítky tisíc korun. Vyplatí se to vůbec? Pokud si pořídíte nový motocykl za 300 tisíc, dává smysl, abyste o havarijním pojištění minimálně popřemýšleli.

Všeobecně platí, že havarijní pojištění na motocykl se vyplatí u strojů do stáří 3–5 let. Po této době je zůstatková cena již příliš nízká, a tak by bylo havarijní pojištění příliš drahé.

V každém případě si ceny havarijního pojištění porovnejte u více pojišťoven – rozdíly mohou činit až desítky procent. Navíc všechny pojišťovny ani havarijní pojištění motocyklů nenabízí. V našem srovnání najdete prověřené poskytovatele, kteří vám nabídnou pojistku za nejvýhodnější cenu.

Co je součástí havarijního pojištění na motorku

Havarijní pojištění na motorku kryje několik rizik:

 • havárie – kryje škody způsobené na vašem motocyklu, když někoho nabouráte, někam narazíte či spadnete,

 • odcizení – když vám motorku nebo její části někdo ukradne,

 • živel – ochrana proti škodám způsobenými přírodními živly (záplava, spadlý strom, vichřice aj.),

 • vandalismus – pro škody způsobené na zaparkovaném stroji.

Obvykle si můžete zvolit různé kombinace výše uvedených rizik. Stejně jako u aut se pro motocykly nabízí pojištění all-risk, které pokrývá všechna rizika.

Součástí všech havarijních pojištění na motocykl jsou také asistenční služby, jejich rozsah se však může významně lišit. Proto si při výběru havarijka důkladně nastudujte i asistenční služby a co všechno z nich v ČR i zahraničí můžete čerpat.

Spočítat cenu pojištění

Celoroční vs. sezónní havarijní pojištění motocyklů

Motorkáři obvykle brázdí silnice jen v letních měsících, a tak by dávalo smysl platit pojištění pouze v sezóně – přesně takovou možnost nabízí sezónní havarijní pojištění. To obvykle funguje jako all-risk pojištění od dubna do října a ve zbývajících měsících se vztahuje pouze na rizika odcizení, poškození živly či vandalismem.

Nevýhodou sezónního havarijního pojištění je, že ho najdete pouze u pár pojišťoven a často se jeho cena vyšplhá na takřka totožnou částku jako za  celoroční havarijní pojištění. Navíc mimo sezónu nejste pojištění – máte-li stejným způsobem sjednané i povinné ručení, nesmíte vyjet na silnici.

Spoluúčast u havarijního pojištění motorky

Spoluúčast najdete u každého havarijního pojištění. Jedná se o částku, kterou zaplatíte vy, pokud vám pojišťovna poskytne plnění k pojistné události. Většinou bývá spoluúčast uváděna v procentech s minimální částkou.

Nejoblíbenější výše spoluúčasti je 5 %, min. 5000 Kč. To znamená, že když bude škoda na vaší motorce například 90 tisíc korun, vy zaplatíte 5000 Kč (5 % by bylo 4500 Kč, což je méně než minimální částka), zbylých 85 tisíc proplatí pojišťovna. Platí, že čím vyšší spoluúčast si zvolíte, tím levnější bude vaše pojistné.

Spočítat havarijní pojištění

Srovnaný magazín

 • Auto
  05. května 2022|Marek Drahorád
  Povinná výbava na motorku v EU 2022

  Víte, co všechno s sebou musíte vozit na motorce? Povinná výbava motocyklu může v roce 2022 překvapit i zkušené jezdce. Přečtěte si, z čeho se skládá povinná výbava v Česku a jak se liší v zahraničních zemích, kam Češi na motorce často vyráží.

 • Cestování
  01. května 2016|Monika Šaríková
  Cestovní pojištění na motorce

  Vyrazit na vlastní motorce je dnes poměrně zajímavou možností, jak si užít třeba léto. Zkrátka naplánujete cestu a vyrazíte. A jelikož málokoho nadchnou jenom tuzemské silnice, míří řada lidí přirozeně do zahraničí. Možných lokalit je hned několik a patří mezi ně třeba Rakousko, Itálie, Francie, ale stejně také několik zemí na východě. Pokud však takto cestujete, nezapomínejte hlavně na cestovní pojištění.

 • Auto
  04. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • Auto
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.