Povinné ručení pro tahače návěsů

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení pro tahač

Bez povinného ručení na silnici raději nevyjíždějte, jinak vám hrozí pokuta a v případě nehody budete muset způsobené škody hradit ze svého. I tahač návěsů musí mít povinné ručení v pořádku. Nejvýhodnější povinné ručení pro tahač získáte jedině online. Porovnejte si ceny povinného ručení pro tahač návěsů a spočítejte si, kolik za něj zaplatíte.

Povinné ručení pro tahač

Povinné ručení pro tahač návěsů – jedná se o rizikové vozidlo

Povinné ručení jako zákonné pojištění musí mít sjednané každý majitel vozidla podle zákona o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla č. 168/1999 Sb. Bez sjednaného povinného ručení nesmí tahač vyjet na pozemní komunikaci.

Tahače návěsů jsou z pohledu pojišťoven často vnímány jako vysoce riziková vozidla. Na vině je především vysoká hmotnost vozidla – pokud tahač způsobí dopravní nehodu, obvykle škody dosahují milionů korun. Vzhledem k vysoké rizikovosti se cena povinného ručení pro tahač návěsů může vyšplhat opravdu vysoko, a to i v případě, že jezdíte bez nehod.

Spočítat povinné ručení

Cena povinného ručení pro tahač

Cenu pojistného pro povinné ručení na tahač ovlivňují faktory jako jeho hmotnost, rozměry, počet náprav i zdvihový objem a výkon motoru. Dále se zohledňuje také historie firmy, která tahač provozuje, případně řidičská historie, jestliže je vlastníkem vozidla soukromá osoba. Obvykle se cena za pojištění tahače pohybuje v řádech desítek tisíc korun.

Jelikož jsou tahače považovány za vysoce riziková vozidla, výše pojistných limitů se většinou záměrně navyšuje. Zákonný pojistný limit je stanoven na minimální částku 35 milionů korun na škody na majetku a 35 milionů korun na škody na zdraví. Tahač ale dokáže způsobit i mnohem větší škody, proto se u něj výše pojistných limitů doporučuje spíše kolem 100/100 milionů korun a výše. Riziko představují zejména hromadné nehody nebo nehody, při nichž vzniknou poškozeným trvalé následky, za něž se vyplácí vysoké odškodné po několik let.

Spočítejte si cenu povinného ručení pro tahač s naší kalkulačkou povinného ručení a sjednejte si jej online z pohodlí domova. Na povinném ručení pro tahač můžete výrazně ušetřit i díky množstevní slevě – čím více vozidel firma má, tím výhodnější povinné ručení si může sjednat. Pro sjednání pojištění pro více vozidel se obraťte na naše specialisty, kteří vám připraví nabídku na míru vašim potřebám.

Jak sjednat povinné ručení pro tahač?

Možnosti máte hned tři:

  • okamžité sjednání povinného ručení na tahač online,

  • sjednání flotilového pojištění pro několik vozů,

  • sjednání povinného ručení přes úpis za nižší ceny.

Je pro vás rozhodující především rychlé vyřízení povinného ručení pro tahač? Pak využijte naši online kalkulačku a porovnejte si nabídky od různých pojišťoven. Najdete tak pojištění za výhodnou cenu, a zároveň si ho můžete ihned sjednat. Rychle a pohodlně online.

Porovnat povinné ručení

Co je to flotilové pojištění?

Tzv. flotilové pojištění je povinné ručení určené pro firmy a podnikatele, kteří vlastní více motorových vozidel. Využijí ho ale i soukromé osoby, které vlastní pět a více aut. Flotilové pojištění funguje jednoduše – cena pojistného se stanoví pro každé vozidlo individuálně, ale všechny se spravují jednou smlouvou. Když budete prodávat nebo kupovat vozidlo, je nutné ho z pojištění odhlásit, případně přihlásit.

Při sjednání flotilového pojištění získáte množstevní slevu – čím více vozidel si pojistíte, tím zajímavější podmínky vám pojišťovna nabídne. Byla by však škoda omezovat se na nabídku pouze jedné pojišťovny. Nejvíce ušetříte, když si porovnáte nabídky od různých poskytovatelů. Naši specialisté vám připraví porovnání nabídek od různých pojišťoven, kontaktujte je na telefonu 800 44 44 55 či e-mailu podpora@srovnejto.cz.

Sjednání povinného ručení přes úpis

Sjednat si povinné ručení pro tahač můžete i přes úpis. V tom případě je možné brát v potaz i další faktory, které ovlivňují cenu, a ta se pak stanoví individuálně pro každý vůz. Výhodou sjednání přes úpis je možnost nižší ceny, protože nevychází z pevně stanovených cen pojišťoven. Většinou se bere v úvahu také historie společnosti či potenciál uzavřít další smlouvy do budoucna. Z toho důvodu bývá individuální nabídka povinného ručení na tahač přes úpis levnější.

Abyste se nemuseli obracet na každou pojišťovnu zvlášť a dlouze čekat na jejich nabídky, využijte služeb našich specialistů, kteří osloví několik pojišťoven zároveň. Stačí zavolat na telefon 800 44 44 55 nebo napsat e-mail na podpora@srovnejto.cz.

Připojištění a asistenční služby u povinného ručení pro tahač

Při sjednávání povinného ručení pro tahač byste neměli zapomenout ani na doplňková připojištění. Oceníte zejména připojištění nuceného odtahu na dálnici nebo vyproštění. Mezi další populární připojištění patří úrazové pojištění řidiče či pojištění čelního skla.

Pro tahače existují speciální asistenční služby TIR, které zahrnují například přeložení nákladu. V závislosti na pojišťovně jsou asistenční služby již zdarma součástí povinného ručení na tahač, nebo si je musíte připlatit. S pojistným limitem ve výši 100 milionů korun většinou automaticky získáte i nadstandardní asistenční služby.

Spočítat povinné ručení
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.