Povinné ručení na přívěsný vozík

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Zjistěte cenu povinného ručení pro váš přívěsný vozík

Spočítat ceny
povinné ručení

I přesto, že nemá motor, musí mít sjednané povinné ručení. Pojištění přívěsného vozíku si snadno vyřídíte spolu s povinným ručením na auto. I samotný vozík totiž může být příčinou dopravní nehody. Jak na sjednání pojištění vozíku a co ovlivňuje jeho cenu?

Povinné ručení pro vozík vyžaduje zákon

Čistě z logiky věci by zákon o pojištění motorových vozidel neměl vyžadovat povinné ručení na vozík, protože ten žádným motorem nedisponuje a pohybovat se vlastní silou neumí. Přesto je ale potřeba přívěsný vozík pojistit. A to už jen z principu, že má svou registrační značku, technický průkaz a je potřeba ho hlásit do registru vozidel.

Rozdělení přívěsných vozíků

Přívěsné vozíky za osobní auta se dělí do dvou skupin. Tou první jsou lehké přívěsné vozíky do 750 kilogramů a tou druhou pak vozíky těžké s hmotností nad 750 kilo. Pro účely pojištění přívěsného vozíku se obvykle rozlišují ještě další dva pojmy – přívěs a návěs.

 • Přívěs

  nese celou váhu nákladu sám. Konstrukce vozíku, jeho materiál i rozložení kol je proto uzpůsobena k tomu, aby vozidlo zvládlo tíhu nákladu.

 • Návěs

  není konstruován k tomu, aby na něm byla váha rovnoměrně rozložena. Je totiž určen k tomu, aby velkou část váhy neslo speciální tažné vozidlo (tzv. tahač). Z toho důvodu nejsou kola návěsu umístěna rovnoměrně pod celou plochou, ale bývají spíše v zadní části tohoto vozidla.

Která pojišťovna nabízí povinné ručení na přívěsný vozík?

Pojištěné vozíku můžete řešit při sjednávání klasického povinného ručení na auto. Tenhle produkt navíc nabízí prakticky všechny pojišťovny operující na našem trhu. Má ale nejvýhodnější pojištění přívěsného vozíku Česká pojišťovna nebo si nechat vozík pojistit u Kooperativy? Abyste se lépe zorientovali v jednotlivých nabídkách, vyplatí se využít praktických srovnávačů a online kalkulaček, které za vás najdou nejlevnější a nejvýhodnější produkty.

Spočítat cenu povinného ručení pro přívěsný vozík

Co ovlivňuje cenu povinného ručení na přívěsný vozík?

Při výběru nejvýhodnějšího povinného ručení pamatujte, že cena pojistky by měla být jedním, nikoli jediným parametrem. Mnohem důležitější jsou limity pojistného plnění a případné výluky.

Na cenu povinného ručení přívěsného vozíku má vliv celá řada faktorů, mezi které patří například hmotnost přívěsu, doba pojištění, bezeškodní průběh nebo věk a bydliště řidiče.

Závěrem jen doplníme, že i přes sjednané povinné ručení na přívěsný vozík nelze počítat s plněním od pojišťovny v případě, kdy vám vozík způsobí škodu na vlastním vozidle!

Jaká je cena povinného ručení pro přívěsný vozík?

Cena povinného ručení pro přívěsný vozík je nižší, než pojištění osobního vozu. Průměrně se cena pohybuje okolo 100-300 Kč ročně. Například povinné ručení pro vozík značky Martz do 750 kg s limity 70/70 mil. vás u pojišťovny Pillow vyjde na 252 Kč ročně. Kalkulace je počítána pro 25 letého řidiče z Prahy, který nikdy nezavinil nehodu. Kolik byste platili vy?

Spočítat cenu pro přívěsný vozík

Srovnaný magazín

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.