Povinné ručení na přívěsný vozík

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

I přesto, že nemá motor, musí mít sjednané povinné ručení. Řeč je samozřejmě o vozíku. Pojištění přívěsného vozíku si snadno vyřídíte spolu s povinným ručením na auto. I samotný vozík totiž může být příčinou dopravní nehody. Jak na sjednání pojištění vozíku a co ovlivňuje jeho cenu? Prozradíme!

Povinné ručení pro vozík vyžaduje zákon

Čistě z logiky věci by zákon o pojištění motorových vozidel neměl vyžadovat povinné ručení na vozík, protože ten žádným motorem nedisponuje a pohybovat se vlastní silou neumí. Přesto je ale potřeba přívěsný vozík pojistit. A to už jen z principu, že má svou registrační značku, technický průkaz a je potřeba ho hlásit do registru vozidel.

Nepleťte si pojmy s dojmy

Přívěsné vozíky za osobní auta se dělí do dvou skupin. Tou první jsou lehké přívěsné vozíky do 750 kilogramů a tou druhou pak vozíky těžké s hmotností nad 750 kilo. Pro účely pojištění přívěsného vozíku se obvykle rozlišují ještě další dva pojmy – přívěs a návěs. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Přívěs nese celou váhu nákladu sám. Konstrukce vozíku, jeho materiál i rozložení kol je proto uzpůsobena k tomu, aby vozidlo zvládlo tíhu nákladu.

Naopak návěs není konstruován k tomu, aby na něm byla váha rovnoměrně rozložena. Je totiž určen k tomu, aby velkou část váhy neslo speciální tažné vozidlo (tzv. tahač). Z toho důvodu nejsou kola návěsu umístěna rovnoměrně pod celou plochou, ale bývají spíše v zadní části tohoto vozidla.

Která pojišťovna nabízí povinné ručení na přívěsný vozík?

Pojištěné vozíku můžete řešit při sjednávání klasického povinného ručení na auto. Tenhle produkt navíc nabízí prakticky všechny pojišťovny operující na našem trhu. Má ale nejvýhodnější pojištění přívěsného vozíku Česká pojišťovna nebo si nechat vozík pojistit u Kooperativy? Abyste se lépe zorientovali v jednotlivých nabídkách, vyplatí se využít praktických srovnávačů a online kalkulaček, které za vás najdou nejlevnější a nejvýhodnější produkty.

Co ovlivňuje cenu povinného ručení na přívěsný vozík?

Při výběru nejvýhodnějšího povinného ručení pamatujte, že cena pojistky by měla být jedním, nikoli jediným parametrem. Mnohem důležitější jsou limity pojistného plnění a případné výluky.

Na cenu povinného ručení přívěsného vozíku má vliv celá řada faktorů, mezi které patří například hmotnost přívěsu, doba pojištění, bezeškodní průběh nebo věk a bydliště řidiče.

Závěrem jen doplníme, že i přes sjednané povinné ručení na přívěsný vozík nelze počítat s plněním od pojišťovny v případě, kdy vám vozík způsobí škodu na vlastním vozidle!

Sjednat povinné ručení
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).