Povinné ručení na přívěsný vozík

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Zjistěte cenu povinného ručení pro váš přívěsný vozík

povinné ručení

I přesto, že nemá motor, musí mít sjednané povinné ručení. Pojištění přívěsného vozíku si snadno vyřídíte spolu s povinným ručením na auto. I samotný vozík totiž může být příčinou dopravní nehody. Jak na sjednání pojištění vozíku a co ovlivňuje jeho cenu?

Povinné ručení pro vozík vyžaduje zákon

Čistě z logiky věci by zákon o pojištění motorových vozidel neměl vyžadovat povinné ručení na vozík, protože ten žádným motorem nedisponuje a pohybovat se vlastní silou neumí. Přesto je ale potřeba přívěsný vozík pojistit. A to už jen z principu, že má svou registrační značku, technický průkaz a je potřeba ho hlásit do registru vozidel.

Rozdělení přívěsných vozíků

Přívěsné vozíky za osobní auta se dělí do dvou skupin. Tou první jsou lehké přívěsné vozíky do 750 kilogramů a tou druhou pak vozíky těžké s hmotností nad 750 kilo. Pro účely pojištění přívěsného vozíku se obvykle rozlišují ještě další dva pojmy – přívěs a návěs.

 • Přívěs

  nese celou váhu nákladu sám. Konstrukce vozíku, jeho materiál i rozložení kol je proto uzpůsobena k tomu, aby vozidlo zvládlo tíhu nákladu.

 • Návěs

  není konstruován k tomu, aby na něm byla váha rovnoměrně rozložena. Je totiž určen k tomu, aby velkou část váhy neslo speciální tažné vozidlo (tzv. tahač). Z toho důvodu nejsou kola návěsu umístěna rovnoměrně pod celou plochou, ale bývají spíše v zadní části tohoto vozidla.

Která pojišťovna nabízí povinné ručení na přívěsný vozík?

Pojištěné vozíku můžete řešit při sjednávání klasického povinného ručení na auto. Tenhle produkt navíc nabízí prakticky všechny pojišťovny operující na našem trhu. Má ale nejvýhodnější pojištění přívěsného vozíku Česká pojišťovna nebo si nechat vozík pojistit u Kooperativy? Abyste se lépe zorientovali v jednotlivých nabídkách, vyplatí se využít online povinné ručení kalkulačka, která za vás najde nejlevnější a nejvýhodnější produkty.

Co ovlivňuje cenu povinného ručení na přívěsný vozík?

Při výběru nejvýhodnějšího povinného ručení pamatujte, že cena pojistky by měla být jedním, nikoli jediným parametrem. Mnohem důležitější jsou limity pojistného plnění a případné výluky.

Na cenu povinného ručení přívěsného vozíku má vliv celá řada faktorů, mezi které patří například hmotnost přívěsu, doba pojištění, bezeškodní průběh nebo věk a bydliště řidiče.

Závěrem jen doplníme, že i přes sjednané povinné ručení na přívěsný vozík nelze počítat s plněním od pojišťovny v případě, kdy vám vozík způsobí škodu na vlastním vozidle!

Jaká je cena povinného ručení pro přívěsný vozík?

Cena povinného ručení pro přívěsný vozík je nižší, než pojištění osobního vozu. Průměrně se cena pohybuje okolo 100-300 Kč ročně. Například povinné ručení pro vozík značky Martz do 750 kg s limity 70/70 mil. vás u pojišťovny Pillow vyjde na 252 Kč ročně. Kalkulace je počítána pro 25 letého řidiče z Prahy, který nikdy nezavinil nehodu. Kolik byste platili vy?

Srovnaný magazín

 • dopravni_nehoda_hadajici_se_muzi
  13. června 2024|Jana Březinová
  Výluky v pojištění – přehled situací, na které se pojistka nevztahuje

  Pojistné podmínky mívají desítky stran, a tak se je nikomu nechce číst. To je ale chyba. Ve výlukách totiž zjistíte, na co se pojištění nevztahuje. Ignorace těchto výjimek vás může stát miliony korun. Abyste o výlukách získali lepší představu, připravili jsme pro vás jejich přehled u různých typů pojištění. Na konci článku najdete ty vůbec nejabsurdnější záludnosti pojistných podmínek.

 • technická kontrola vozu
  26. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Vše, co potřebujete vědět o STK

  Pravidelné návštěvě STK se nevyhne žádný majitel vozidla. Kdy musíte na STK vyrazit, jaká je cena technické kontroly, na co se technici zaměřují a co dělat, když vaše auto na STK neprojde? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace o STK včetně změn platných od roku 2024.

 • motorka vedle auta
  26. dubna 2024|Jana Březinová
  Když se potká auto a motorka: Nejčastější příčiny problémů a jak je řešit

  Většinu problémů mezi motorkáři a řidiči aut by vyřešilo, kdyby se jedna skupina dokázala vžít do té druhé. Jenomže velká část řidičů za řídítky motorky nikdy neseděla, a tak nedokáže posoudit, jak se její jízdní vlastnosti liší. Motorkáři zase zapomínají, že oni sice většinou vyjíždí pro radost, ale na silnicích potkávají řidiče, kteří třeba vystresovaní spěchají do práce.

 • Muž pije pivo při řízení auta
  15. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Bodový systém a pokuty 2024

  Od ledna roku 2024 platí v České republice nový bodový systém. Pro řidiče by měl být přehlednější. Vážné přestupky jsou postihovány přísněji, u banálních provinění se tresty naopak zmírnily. Jaké jsou hlavní změny a kde najdete bodový stav řidiče?

 • Koupě ojetého auta
  08. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Jak dovézt auto z Německa: Vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech lákavější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit modely, které v tuzemsku často chybí. Jak koupit auto v Německu a co je potřeba k přihlášení vozidla ze zahraničí? Připravili jsme pro vás průvodce nákupem auta v Německu.

 • servis a kontrola motorky
  31. března 2024|Jana Březinová
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Většina motorkářů svůj stroj ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání mu ale neprospívá, proto k přípravě motorky na sezónu přistupujte svědomitě. Snížíte tím riziko poruch i nehod.

 • Žena telefonuje kvůli prasklému čelnímu sklu
  30. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit prasklé čelní sklo

  Jeden odražený kamínek dokáže napáchat škodu za desítky tisíc. Není divu, že připojištění skel patří k nejoblíbenějším doplňkovým pojištěním. Sjednává si ho každý čtvrtý řidič. Která pojišťovna vám nabídne nejvýhodnější podmínky a jak prasklé sklo řešit?

 • 24. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle statistik pojišťoven se s odřeným autem na parkovišti setkalo 9 z 10 řidičů. Jak si s nehodou poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, když viník od nehody ujede?

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  19. března 2024|Petr Pohůdka
  Zdražení povinného ručení a havarijního pojištění v roce 2024

  I v letošním roce se provoz vozidla nejspíš prodraží. Připlatíme si nejen za pojištění, ale i autoservisní práce a součástky. Nicméně inflace konečně klesá, a tak by nárůst cenové hladiny neměl být tak výrazný – u povinného ručení a havarijního pojištění experti očekávají nárůst v jednotkách procent. Jak se s případným zvyšováním pojistného poprat?

 • Předávání klíče k autu
  11. března 2024|Petr Pohůdka
  Kupní smlouva na auto a přepis vozu. Co všechno je potřeba?

  Budete kupovat vozidlo nebo se naopak snažíte prodat to své? V obou případech si dejte pozor na správné vypořádání dokumentů. Vždy byste měli uzavřít písemnou kupní smlouvu a včas vůz přepsat na nového majitele, jinak hrozí dokonce pokuty.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.