Povinné ručení na přívěsný vozík

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Zjistěte cenu povinného ručení pro váš přívěsný vozík

povinné ručení

I přesto, že nemá motor, musí mít sjednané povinné ručení. Pojištění přívěsného vozíku si snadno vyřídíte spolu s povinným ručením na auto. I samotný vozík totiž může být příčinou dopravní nehody. Jak na sjednání pojištění vozíku a co ovlivňuje jeho cenu?

Povinné ručení pro vozík vyžaduje zákon

Čistě z logiky věci by zákon o pojištění motorových vozidel neměl vyžadovat povinné ručení na vozík, protože ten žádným motorem nedisponuje a pohybovat se vlastní silou neumí. Přesto je ale potřeba přívěsný vozík pojistit. A to už jen z principu, že má svou registrační značku, technický průkaz a je potřeba ho hlásit do registru vozidel.

Rozdělení přívěsných vozíků

Přívěsné vozíky za osobní auta se dělí do dvou skupin. Tou první jsou lehké přívěsné vozíky do 750 kilogramů a tou druhou pak vozíky těžké s hmotností nad 750 kilo. Pro účely pojištění přívěsného vozíku se obvykle rozlišují ještě další dva pojmy – přívěs a návěs.

 • Přívěs

  nese celou váhu nákladu sám. Konstrukce vozíku, jeho materiál i rozložení kol je proto uzpůsobena k tomu, aby vozidlo zvládlo tíhu nákladu.

 • Návěs

  není konstruován k tomu, aby na něm byla váha rovnoměrně rozložena. Je totiž určen k tomu, aby velkou část váhy neslo speciální tažné vozidlo (tzv. tahač). Z toho důvodu nejsou kola návěsu umístěna rovnoměrně pod celou plochou, ale bývají spíše v zadní části tohoto vozidla.

Která pojišťovna nabízí povinné ručení na přívěsný vozík?

Pojištěné vozíku můžete řešit při sjednávání klasického povinného ručení na auto. Tenhle produkt navíc nabízí prakticky všechny pojišťovny operující na našem trhu. Má ale nejvýhodnější pojištění přívěsného vozíku Česká pojišťovna nebo si nechat vozík pojistit u Kooperativy? Abyste se lépe zorientovali v jednotlivých nabídkách, vyplatí se využít online povinné ručení kalkulačka, která za vás najde nejlevnější a nejvýhodnější produkty.

Co ovlivňuje cenu povinného ručení na přívěsný vozík?

Při výběru nejvýhodnějšího povinného ručení pamatujte, že cena pojistky by měla být jedním, nikoli jediným parametrem. Mnohem důležitější jsou limity pojistného plnění a případné výluky.

Na cenu povinného ručení přívěsného vozíku má vliv celá řada faktorů, mezi které patří například hmotnost přívěsu, doba pojištění, bezeškodní průběh nebo věk a bydliště řidiče.

Závěrem jen doplníme, že i přes sjednané povinné ručení na přívěsný vozík nelze počítat s plněním od pojišťovny v případě, kdy vám vozík způsobí škodu na vlastním vozidle!

Jaká je cena povinného ručení pro přívěsný vozík?

Cena povinného ručení pro přívěsný vozík je nižší, než pojištění osobního vozu. Průměrně se cena pohybuje okolo 100-300 Kč ročně. Například povinné ručení pro vozík značky Martz do 750 kg s limity 70/70 mil. vás u pojišťovny Pillow vyjde na 252 Kč ročně. Kalkulace je počítána pro 25 letého řidiče z Prahy, který nikdy nezavinil nehodu. Kolik byste platili vy?

Srovnaný magazín

 • Předání vánočních dárků
  25. září 2023|Nikola Zatloukalová
  S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

  Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

 • motorkář v Alpách
  23. září 2023|Petr Pohůdka
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Kvalitní a bezpečné oblečení, uzamykatelné kufry na motorku nebo povinná výbava přizpůsobená navštěvovaným zemím. Vícedenní výlety na dvou kolech vyžadují delší přípravu. Jaká výbava vám na dlouhých cestách přijde vhod?

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.