Povinné ručení na babetu, moped či skútr

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

I na babetu či moped musíte uzavřít povinné ručení

Projedete se občas na chalupě na babetě po dědečkovi nebo zajedete pár set metrů k přátelům na mopedu? I pro tato vozidla musíte uzavřít povinné ručení, pokud s nimi vyjíždíte na pozemní komunikace. Povinnost sjednat si povinné ručení na babetu, skútr nebo moped vám ukládá zákon o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla č. 168/1999 Sb.

A nejde jen o zákonnou povinnost. Díky povinnému ručení za vás pojišťovna uhradí škody na zdraví a majetku, které způsobíte třetí straně, když zaviníte dopravní nehodu. Navíc povinné ručení na babetu nebo moped vás vyjde jen na pár stokorun ročně, škody způsobené při nehodě by byly mnohonásobně vyšší.

Sjednat povinné ručení

Kategorie motocyklů pro povinné ručení

Skútr, moped nebo babeta (označení, které se vžilo podle mopedu značky Babetta) – všechna tato vozidla patří do kategorie motocyklů, které se dále dělí na skupiny do 50 ccm, 51–350 cm, 351–500 cm a více než 500 cm podle zdvihového objemu motoru.

Přesný údaj o zdvihovém objemu motoru naleznete v technickém průkazu vozidla, orientačně můžete pro výpočet povinného ručení použít tyto parametry:

  • povinné ručení Babetta: do 50 cm

  • povinné ručení moped: do 50 cm

  • povinné ručení skútr: menší skútry 125 ccm, větší skútry do 350 cm


Kolik stojí povinné ručení na babetu nebo moped

Čím silnější motor moped má, tím dražší bude také pojistka. Do ceny povinného ručení se však neodráží jen zdvihový objem motoru, model motocyklu a jeho další parametry, zásadní vliv máte také vy jako pojistník. Každá pojišťovna používá pro určení ceny povinného ručení vlastní parametry – zahrnují vaše bydliště, věk a především předchozí bezeškodní průběh, tzv. bonusy. Do ceny se samozřejmě promítá rovněž výše pojistných limitů – minimálně činí 35/35 milionů korun, ale odborníci doporučují zvolit raději vyšší krytí.

Srovnejte si povinné ručení na babetu pomocí online kalkulačky. Výsledná cena se u různých pojišťoven může výrazně lišit, i když zadané údaje zůstávají stejné. Podívejte na příklad porovnání povinného ručení na moped či skútr pro řidiče z Prahy, 40 let, s maximálním bonusem – to znamená 120 měsíců bez nehody.

Nejlevnější povinné ručeníNejdražší povinné ručení

Povinné ručení Babetta do 50 cm

154 Kč/rok (70/70 mil. Kč)

864 Kč/rok (150/150 mil. Kč)

Povinné ručení moped do 50 cm

154 Kč/rok (70/70 mil. Kč)

864 Kč/rok (150/150 mil. Kč)

Povinné ručení skútr 125 cm

296 Kč/rok (50/50 mil. Kč)

1482 Kč/rok (200/200 mil. Kč)

Sjednejte si povinné ručení online

Povinné ručení na babetu nebo povinné ručení na skútr si jednoduše sjednáte online. Pomocí praktické kalkulačky si porovnáte nabídky od více pojišťoven, včetně různých připojištění. Je to rychlé, pohodlné a zvládne to opravdu každý. Využijte online kalkulačku povinného ručení a sjednejte si pojištění ještě dnes.

Chci povinné ručení
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.