Povinné ručení na babetu, moped či skútr

 • Rychlý výsledek do 2 minut online

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

skutr pri zapadu slunce

I na babetu či moped musíte uzavřít povinné ručení

Projedete se občas na chalupě na babetě po dědečkovi nebo zajedete pár set metrů k přátelům na mopedu? I pro tato vozidla musíte uzavřít povinné ručení, pokud s nimi vyjíždíte na pozemní komunikace. Povinnost sjednat si povinné ručení na babetu, skútr nebo moped vám ukládá zákon o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla č. 168/1999 Sb.

A nejde jen o zákonnou povinnost. Díky povinnému ručení za vás pojišťovna uhradí škody na zdraví a majetku, které způsobíte třetí straně, když zaviníte dopravní nehodu. Navíc povinné ručení na babetu nebo moped vás vyjde jen na pár stokorun ročně, škody způsobené při nehodě by byly mnohonásobně vyšší.

Nechce se vám platit drahé autopojištění?

Dejte stop neustálému zdražování. Pomůžeme vám se změnou pojišťovny i se sjednáním lepší nabídky. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Kategorie motocyklů pro povinné ručení

Skútr, moped nebo babeta (označení, které se vžilo podle mopedu značky Babetta) – všechna tato vozidla patří do kategorie motocyklů, které se dále dělí na skupiny do 50 ccm, 51–350 cm, 351–500 cm a více než 500 cm podle zdvihového objemu motoru.

Přesný údaj o zdvihovém objemu motoru naleznete v technickém průkazu vozidla, orientačně můžete pro výpočet povinného ručení použít tyto parametry:

 • povinné ručení Babetta: do 50 cm

 • povinné ručení moped: do 50 cm

 • povinné ručení skútr: menší skútry 125 ccm, větší skútry do 350 cm

Kolik stojí povinné ručení na babetu nebo moped

Čím silnější motor moped má, tím dražší bude také pojistka. Do ceny povinného ručení se však neodráží jen zdvihový objem motoru, model motocyklu a jeho další parametry, zásadní vliv máte také vy jako pojistník. Každá pojišťovna používá pro určení ceny povinného ručení vlastní parametry – zahrnují vaše bydliště, věk a především předchozí bezeškodní průběh, tzv. bonusy. Do ceny se samozřejmě promítá rovněž výše pojistných limitů – minimálně činí 35/35 milionů korun, ale odborníci doporučují zvolit raději vyšší krytí.

Srovnejte si povinné ručení na babetu pomocí online kalkulačky. Výsledná cena se u různých pojišťoven může výrazně lišit, i když zadané údaje zůstávají stejné. Podívejte na příklad porovnání povinného ručení na moped či skútr pro řidiče z Prahy, 40 let, s maximálním bonusem – to znamená 120 měsíců bez nehody.

Nejlevnější povinné ručeníNejdražší povinné ručení

Povinné ručení Babetta do 50 cm

154 Kč/rok (70/70 mil. Kč)

864 Kč/rok (150/150 mil. Kč)

Povinné ručení moped do 50 cm

154 Kč/rok (70/70 mil. Kč)

864 Kč/rok (150/150 mil. Kč)

Povinné ručení skútr 125 cm

296 Kč/rok (50/50 mil. Kč)

1482 Kč/rok (200/200 mil. Kč)

Sjednejte si povinné ručení online

Povinné ručení na babetu nebo povinné ručení na skútr si jednoduše sjednáte online. Pomocí praktické kalkulačky si porovnáte nabídky od více pojišťoven, včetně různých připojištění. Je to rychlé, pohodlné a zvládne to opravdu každý. Využijte online kalkulačku povinného ručení a sjednejte si pojištění ještě dnes.

Srovnaný magazín

 • 01. května 2016|Monika Šaríková
  Cestovní pojištění na motorce

  Vyrazit na vlastní motorce je dnes poměrně zajímavou možností, jak si užít třeba léto. Zkrátka naplánujete cestu a vyrazíte. A jelikož málokoho nadchnou jenom tuzemské silnice, míří řada lidí přirozeně do zahraničí. Možných lokalit je hned několik a patří mezi ně třeba Rakousko, Itálie, Francie, ale stejně také několik zemí na východě. Pokud však takto cestujete, nezapomínejte hlavně na cestovní pojištění.

 • 15. října 2021|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku na zimu?

  Blíží se zima a motorkářská sezóna pomalu končí. Přečtěte si, jak se o motorku před zimou postarat, ať už ji chcete zazimovat, nebo se na ní plánujete prohánět i přes zimní měsíce.

 • 15. června 2020|Monika Šaríková
  Na auto i motorku. Kdo všechno potřebuje povinné ručení?

  Zákonné pojištění vozidel povinné ručení definuje zákon č. 168/1999, v němž se mimo jiné uvádí, že na veřejně přístupné komunikaci lze provozovat pouze řádně pojištěné vozidlo. Musí mít tedy povinné ručení sjednané opravdu všichni motoristé nebo zákon vymezuje nějaké výjimky?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.