Placení povinného ručení

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

povinné ručení

Jak na zaplacení povinného ručení

Povinnost platit povinné ručení se vztahuje na všechna aktivně provozovaná motorová vozidla, ať už jde o auto, motorku nebo zemědělský stroj. Vyhledání, sjednání i zaplacení výhodného pojištění je už dnes naštěstí hračka.

Placení povinného ručení

Každý majitel či provozovatel motorového vozidla musí mít řádně zaplacené povinné ručení. Tak káže zákon. Tuto povinnost ale není třeba vnímat negativně - naopak. Povinné ručení stojí pro většinu běžných vozidel maximálně pár tisíc korun ročně, ale přitom pokryje zaviněné škody za desítky až stovky milionů korun, v závislosti na výši pojistného plnění konkrétního produktu. Povinná ručení dnes navíc nabízí i zajímavé asistenční služby, díky kterým v případě nehody či poruchy nezůstanete stát u krajnice.

Usnadněte si placení povinného ručení

Řešíte, jak provést zaplacení povinného ručení? V současné době se už nemusíte hnát na pobočku, protože máte několik dalších možností. Většinu z nich můžete využít z pohodlí domova. Pojištění totiž snadno zaplatíte převodem nebo platební kartou. Tyto možnosti nabízí jak jednotlivé pojišťovny, tak naše kalkulačka povinného ručení, který vám navíc pomůže najít nejvýhodnější povinné ručení přesně pro vás. Pokud už pojištění máte, můžete si přes srovnávač ověřit, jestli za něj neplatíte zbytečně moc peněz.

Mám zaplacené povinné ručení?

Váháte, jestli máte zaplacené povinné ručení? Česká kancelář pojistitelů má pro vás jednoduchý formulář, do kterého stačí vyplnit datum a SPZ vašeho auta a hned zjistíte, jestli je auto pojištěné. Stav pojištění tímto způsobem můžete ověřit u jakéhokoliv auta, což se vám může hodit třeba v případech, kdy do vás někdo nabourá a nemá u sebe zelenou kartu.

Srovnaný magazín

 • 05. dubna 2023|Petr Pohůdka
  Bezpečná jízda šetří životy, starosti i peníze

  V roce 2022 došlo na českých silnicích k 98 460 dopravním nehodám. Zemřelo při nich 454 osob, dalších 1 734 osob bylo vážně zraněno. Mnoha nehodám se přitom dalo předejít dodržováním základních pravidel bezpečné jízdy.

 • 19. března 2023|Jana Březinová
  Srážka psa s autem – jako majitel nesete vinu

  Ke srážce se zvěří dochází na silnicích čím dál častěji, ale nehody se bohužel nevyhýbají ani domácím mazlíčkům. Z hlediska pojištění se však jedná o jiný případ. Pokud se vám pod kola přimotá zaběhlý pes nebo naopak vy jste majitelem pejska, kterého někdo srazil autem, měli byste vědět, jak správně postupovat.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.