Zákonné pojištění vozidel

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Co je to zákonné pojištění vozidel?

Zákonné pojištění vozidel nejspíše znáte pod názvem povinné ručení. Jde o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, což znamená, že pokud způsobíte dopravní nehodu, škoda bude třetí straně vyplacena z povinného ručení. Nejedná se ale o náhradu škody na vašem voze, na to slouží havarijní pojištění.


Jak sjednat zákonné pojištění vozidla?

Zákonné pojištění vozidla neboli povinné ručení, si snadno sjednáte ve vaší pojišťovně nebo online. Abyste mohli čerpat pojistné plnění, musíte platit pojistné k povinnému ručení.

Sjednat pojištění

Cena zákonného pojištění vozidla

Cena pojistného k zákonnému pojištění vozidla je různá. Odvíjí se od několika faktorů, jako jsou technické parametry vozidla, věk majitele a jeho bydliště, ale i od počtu měsíců bez nehod, za které dostáváte bonusy, které vám dokáží cenu povinného ručení snížit.

Nejlevnější povinné ručení mají kvůli nízké nehodovosti řidiči na Vysočině, naopak nejvíce zaplatí Pražáci. Při sjednání povinného ručení si dejte pozor i na výši pojistného plnění, které je zákonem dáno na minimálně 35 milionů korun při škodách na životě a 35 milionů pří škodách na majetku. Sjednat si však můžete i vyšší.

Pomocí naší kalkulačky si snadno spočítáte, kolik za povinné ručení zaplatíte právě vy. K povinnému ručení si můžete najednou sjednat i havarijní pojištění a získat tak slevu.

Kalkulačka povinného ručení

Podle obsahu se cena povinného ručení zvyšuje.

Co získáte k zákonnému pojištění vozidla?

S uzavřením povinného ručení, tedy zákonného pojištění vozidla, získáte i asistenční službu, kterou využijete zejména v situacích, kdy se vám například porouchá auto, nebo při dopravní nehodě.

Jak vybrat zákonné pojištění vozidla?

Při sjednávání pojištění dbejte na výši limitů pojistného plnění. Dejte si pozor i na zvolenou spoluúčast, protože se může snadno stát, že při vysoké spoluúčasti vám pojišťovna vyplatí náhradu škody jen do určené částky, například 50 % či méně, a zbytek půjde z vaší vlastní kapsy.

Porovnání povinného ručení
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).