Zákonné pojištění vozidel

 • Srovnání a sjendání online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

povinné ručení

Co je to zákonné pojištění vozidel?

Zákonné pojištění vozidel nejspíše znáte pod názvem povinné ručení. Jde o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, což znamená, že pokud způsobíte dopravní nehodu, škoda bude třetí straně vyplacena z povinného ručení. Nejedná se ale o náhradu škody na vašem voze, na to slouží havarijní pojištění.

Jak sjednat zákonné pojištění vozidla?

Zákonné pojištění vozidla neboli povinné ručení, si snadno sjednáte online. Abyste mohli čerpat pojistné plnění, musíte platit pojistné k povinnému ručení, které však nemusí být nutně drahé a nevýhodné. S naší online kalkulačkou si můžete srovnat ty nejvýhodnější nabídky jednoduše z pohodlí domova. Vybranou nabídku vám pomůžeme i sjednat. Celým procesem sjednání si můžete projít sami, anebo za pomoci našich zkušených pojišťovacích specialistů.

Cena zákonného pojištění vozidla

Cena autopojištění je různá. Odvíjí se od několika faktorů, jako jsou technické parametry vozidla, věk majitele a jeho bydliště, ale i od počtu měsíců bez nehod, za které dostáváte bonusy, které vám dokáží cenu povinného ručení snížit.

Nejlevnější povinné ručení mají kvůli nízké nehodovosti řidiči v Olomouckém a Pardubickém kraji, naopak nejvíce zaplatí Pražáci. Při sjednání povinného ručení si dejte pozor i na výši pojistného plnění, které je zákonem dáno na minimálně 35 milionů korun při škodách na životě a 35 milionů pří škodách na majetku. Sjednat si však můžete i vyšší limity.

Pomocí naší kalkulačky povinného ručení si snadno spočítáte, kolik za zákonné pojištění auta zaplatíte právě vy. K povinnému ručení si můžete najednou sjednat i havarijní pojištění a získat tak slevu.

Co získáte k zákonnému pojištění auta?

S uzavřením povinného ručení, tedy zákonného pojištění auta, v některých případech získáte i asistenční službu, kterou využijete zejména v situacích, kdy se vám například porouchá auto, nebo při dopravní nehodě. Tu si většinou musíte sjednat jako připojištění k povinnému ručení.

Jak vybrat nejvýhodnější autopojištění?

Při sjednávání pojištění dbejte na výši limitů pojistného plnění. Dejte si pozor i na zvolenou spoluúčast, protože se může snadno stát, že při vysoké spoluúčasti vám pojišťovna vyplatí náhradu škody jen do určené částky, například 50 % či méně, a zbytek půjde z vaší vlastní kapsy.

Srovnaný magazín

 • technická kontrola vozu
  26. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Vše, co potřebujete vědět o STK

  Pravidelné návštěvě STK se nevyhne žádný majitel vozidla. Kdy musíte na STK vyrazit, jaká je cena technické kontroly, na co se technici zaměřují a co dělat, když vaše auto na STK neprojde? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace o STK včetně změn platných od roku 2024.

 • motorka vedle auta
  26. dubna 2024|Jana Březinová
  Když se potká auto a motorka: Nejčastější příčiny problémů a jak je řešit

  Většinu problémů mezi motorkáři a řidiči aut by vyřešilo, kdyby se jedna skupina dokázala vžít do té druhé. Jenomže velká část řidičů za řídítky motorky nikdy neseděla, a tak nedokáže posoudit, jak se její jízdní vlastnosti liší. Motorkáři zase zapomínají, že oni sice většinou vyjíždí pro radost, ale na silnicích potkávají řidiče, kteří třeba vystresovaní spěchají do práce.

 • Muž pije pivo při řízení auta
  15. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Bodový systém a pokuty 2024

  Od ledna roku 2024 platí v České republice nový bodový systém. Pro řidiče by měl být přehlednější. Vážné přestupky jsou postihovány přísněji, u banálních provinění se tresty naopak zmírnily. Jaké jsou hlavní změny a kde najdete bodový stav řidiče?

 • Koupě ojetého auta
  08. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Jak dovézt auto z Německa: Vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech lákavější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit modely, které v tuzemsku často chybí. Jak koupit auto v Německu a co je potřeba k přihlášení vozidla ze zahraničí? Připravili jsme pro vás průvodce nákupem auta v Německu.

 • servis a kontrola motorky
  31. března 2024|Jana Březinová
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Většina motorkářů svůj stroj ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání mu ale neprospívá, proto k přípravě motorky na sezónu přistupujte svědomitě. Snížíte tím riziko poruch i nehod.

 • Žena telefonuje kvůli prasklému čelnímu sklu
  30. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit prasklé čelní sklo

  Jeden odražený kamínek dokáže napáchat škodu za desítky tisíc. Není divu, že připojištění skel patří k nejoblíbenějším doplňkovým pojištěním. Sjednává si ho každý čtvrtý řidič. Která pojišťovna vám nabídne nejvýhodnější podmínky a jak prasklé sklo řešit?

 • 24. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle statistik pojišťoven se s odřeným autem na parkovišti setkalo 9 z 10 řidičů. Jak si s nehodou poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, když viník od nehody ujede?

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  19. března 2024|Petr Pohůdka
  Zdražení povinného ručení a havarijního pojištění v roce 2024

  I v letošním roce se provoz vozidla nejspíš prodraží. Připlatíme si nejen za pojištění, ale i autoservisní práce a součástky. Nicméně inflace konečně klesá, a tak by nárůst cenové hladiny neměl být tak výrazný – u povinného ručení a havarijního pojištění experti očekávají nárůst v jednotkách procent. Jak se s případným zvyšováním pojistného poprat?

 • Předávání klíče k autu
  11. března 2024|Petr Pohůdka
  Kupní smlouva na auto a přepis vozu. Co všechno je potřeba?

  Budete kupovat vozidlo nebo se naopak snažíte prodat to své? V obou případech si dejte pozor na správné vypořádání dokumentů. Vždy byste měli uzavřít písemnou kupní smlouvu a včas vůz přepsat na nového majitele, jinak hrozí dokonce pokuty.

 • Řada motoristů se mylně domnívá, že sjednáním povinného ručení auta a havarijního pojištění je jejich vozidlo plně chráněno. Často je pro ně proto nepříjemným překvapením, když pojišťovna odmítne vzniklou škodu uhradit, případně pojistné plnění krátí. Nejedná se přitom o mimořádné případy, ale takové, které mohou potkat téměř každého. Kdy vám pojišťovna odmítne peníze vyplatit, případně vyplatí méně, než jste čekali? Tady je pět situací.
  10. března 2024|Jana Březinová
  5 situací, kdy pojišťovna nezaplatí, ani když je auto pojištěné

  Myslíte si, že je vaše auto po sjednání povinného ručení a havarijního pojištění plně chráněno? Ve většině případů ano. Mohou ale vzniknout situace, kdy pojišťovna pojistné plnění krátí, nebo dokonce odmítne vzniklou škodu uhradit. Problém je jízda na sjetých pneumatikách, neohlášení nehody policii nebo zbytkový alkohol. O jaké další situace se jedná?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.