Zákonné pojištění vozidel

 • Srovnání a sjendání online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

Spočítat ceny povinného ručení
povinné ručení

Co je to zákonné pojištění vozidel?

Zákonné pojištění vozidel nejspíše znáte pod názvem povinné ručení. Jde o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, což znamená, že pokud způsobíte dopravní nehodu, škoda bude třetí straně vyplacena z povinného ručení. Nejedná se ale o náhradu škody na vašem voze, na to slouží havarijní pojištění.

Jak sjednat zákonné pojištění vozidla?

Zákonné pojištění vozidla neboli povinné ručení, si snadno sjednáte online. Abyste mohli čerpat pojistné plnění, musíte platit pojistné k povinnému ručení, které však nemusí být nutně drahé a nevýhodné. S naší online kalkulačkou si můžete srovnat ty nejvýhodnější nabídky jednoduše z pohodlí domova. Vybranou nabídku vám pomůžeme i sjednat. Celým procesem sjednání si můžete projít sami, anebo za pomoci našich zkušených pojišťovacích specialistů.

Sjednat zákonné pojištění auta

Cena zákonného pojištění vozidla

Cena autopojištění je různá. Odvíjí se od několika faktorů, jako jsou technické parametry vozidla, věk majitele a jeho bydliště, ale i od počtu měsíců bez nehod, za které dostáváte bonusy, které vám dokáží cenu povinného ručení snížit.

Nejlevnější povinné ručení mají kvůli nízké nehodovosti řidiči v Olomouckém a Pardubickém kraji, naopak nejvíce zaplatí Pražáci. Při sjednání povinného ručení si dejte pozor i na výši pojistného plnění, které je zákonem dáno na minimálně 35 milionů korun při škodách na životě a 35 milionů pří škodách na majetku. Sjednat si však můžete i vyšší limity.

Pomocí naší kalkulačky povinného ručení si snadno spočítáte, kolik za zákonné pojištění auta zaplatíte právě vy. K povinnému ručení si můžete najednou sjednat i havarijní pojištění a získat tak slevu.

Co získáte k zákonnému pojištění auta?

S uzavřením povinného ručení, tedy zákonného pojištění auta, v některých případech získáte i asistenční službu, kterou využijete zejména v situacích, kdy se vám například porouchá auto, nebo při dopravní nehodě. Tu si většinou musíte sjednat jako připojištění k povinnému ručení.

Jak vybrat nejvýhodnější autopojištění?

Při sjednávání pojištění dbejte na výši limitů pojistného plnění. Dejte si pozor i na zvolenou spoluúčast, protože se může snadno stát, že při vysoké spoluúčasti vám pojišťovna vyplatí náhradu škody jen do určené částky, například 50 % či méně, a zbytek půjde z vaší vlastní kapsy.

Porovnat autopojištění

Srovnaný magazín

 • Dům a domácnost
  02. května 2022|Jana Březinová
  Jak se vyhnout požáru v domácnosti

  Většina požárů v domácnosti způsobí lidská chyba –⁠ neopatrnost, nedbalost nebo ponechání dětí či domácích mazlíčků bez dozoru. Přitom chvilka nepozornosti může zavinit obrovské škody na majetku a především zdraví. Zjistěte, jaké zásady dodržovat, abyste předešli požáru v domácnosti i jak se s ohněm vypořádat, aby byly škody co nejmenší.

 • Pojistná částka nemovitost - domeček s mincemi
  Dům a domácnost
  17. dubna 2022|Jana Březinová
  Jak správně stanovit pojistnou částku u pojištění majetku?

  U pojištění majetku si dejte pozor na správné určení pojistné částky. Jinak se může stát, že bude vaše nemovitost podpojištěná a v případě pojistné události vám pojišťovna neuhradí celou škodu. Pojistnou smlouvu byste také měli pravidelně aktualizovat, aby pojistná částka odpovídala aktuální hodnotě vašeho majetku.

 • lupič páčí okno
  Dům a domácnost
  Jak zabezpečit dům proti krádeži i živlům? Vsaďte na bezpečnostní dveře i kamery

  V průběhu roku 2021 Policie ČR evidovala 24 638 krádeží a 28 321 vloupání. Spolu s dalšími zločiny tak zjistila zhruba 71 400 majetkových trestných činů. Jak dům, byt či chatu zabezpečit a ochránit před zloději a živly?

 • žena ruce nad modelem baráku
  Dům a domácnost
  31. ledna 2022|Jana Poncarová
  8 tipů, kdy vám přijde vhod pojištění domácnosti a stavby

  Ač jste sebeopatrnější, můžou v životě nastat situace, které s vámi zacloumají a způsobí vám škody. Proto existuje pojištění. Pojistit si dnes můžete opravdu cokoliv, co je vám drahé. Vybavení domácnosti, sbírku umění i stavbu samotnou. Vysvětlíme vám, jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy pojistek a proč vám v současné nejisté době přijdou vhod.

 • Satelit k televizi
  Dům a domácnost
  25. ledna 2022|Petr Pohůdka
  Satelitní televize: Čím se liší od jiných typů signálu?

  Okolo satelitní televize koluje řada mýtů a polopravd, které zákazníky od tohoto typu vysílání spíše odrazují. Jaká je ale realita? V čem spočívají výhody a nevýhody satelitní televize a co potřebujete pro příjem satelitního signálu?

 • Podpis smlouvy - model domu
  Dům a domácnost
  22. ledna 2022|Jana Poncarová
  Co vše kryje pojištění stavby?

  Každý, kdo má majetek, se ho snaží chránit. Ať už vlastníte rodinný dům, vilu, chatu nebo chalupu, jejich pojištění je na místě. Ukážeme vám, na co vše se vztahuje pojištění stavby a jaké možnosti pojištění nemovitosti aktuálně existují.

 • Matka s dcerou u vánočního stromu
  Dům a domácnost
  21. prosince 2021|Jana Březinová
  Bezpečný domov během Vánoc: Jak se chránit před požáry a jinými katastrofami

  Vánoce by měly být svátky klidu a pohody, někdy se ale kvůli malé chvilce nepozornosti promění v pohromu. To potvrzují i záchranáři, kteří každoročně zasahují u požárů a úrazů. Připomeňte si, jaká rizika na vás během Vánoc v domácnosti číhají a jak jim předcházet.

 • Obývací pokoj se zelenou sedačkou
  Dům a domácnost
  20. listopadu 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Na co se vztahuje pojištění domácnosti? Na víc věcí, než byste možná čekali

  Pořídit si vysněný dům nebo byt je v dnešní době takovým malým vítězstvím. Stačí ale jeden nečekaný rozmar přírody nebo návštěva nenechavého zloděje a místo perfektně vybaveného interiéru vám zbydou oči pro pláč. Abyste bezpečně ochránili svůj majetek, je dobré sjednat si pojištění domácnosti. Na co všechno se tahle pojistka vztahuje a proč si ji neplést s pojištěním nemovitosti?

 • energie setreni
  EnergieDům a domácnost
  11. listopadu 2021|Monika Šaríková
  Co dělat, pokud máte vysoké zálohy na energie

  Přestože spousta lidi se teď bude snažit šetřit na spotřebě energií, výsledek se jim projeví až ve vyúčtování. Do té doby bude třeba platit vysoké zálohy, které však spousta domácností momentálně není schopna splácet. Přinášíme vám desatero rad, jak si tuto situaci alespoň trochu zlehčit.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.