Povinné ručení podle obsahu

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení nejen podle obsahu motoru

Každá pojišťovna nabízející povinné ručení si v mezích zákona sama stanovuje parametry pro výpočet ceny pojištění. Zatímco v minulosti při výpočtu pojistného hrál hlavní roli obsah motoru, dnes je výše pojistného ovlivňována mnoha dalšími faktory. Proto se vyplatí porovnat si více nabídek.

Dnes už nestačí znát obsah motoru, abyste věděli, kolik vybrané pojišťovně zaplatíte za povinné ručení. Výslednou cenu ovlivňují kritéria podle pojištěného vozidla i podle majitele, tedy například značka a typ vozidla, obsah nebo výkon motoru, věk pojištěného, trvalá adresa pojištěného, délka bezeškodního průběhu a další.

Spočítat povinné ručení

Povinné ručení podle výkonu nebo podle obsahu?

A jak vstupuje do výše pojistného obsah motoru? Čím vyšší je obsah motoru (zcela správně objem motoru), tím vyšší je cena povinného ručení. V dnešní době přeplňovaných motorů však již tento parametr není tolik vypovídající, a proto některé pojišťovny začaly počítat povinné ručení podle výkonu. Platí zde stejné pravidlo – čím vyšší výkon motoru, tím vyšší cena povinného ručení. Ze statistik totiž vyplývá, že řidiči se silnějšími vozy bourají častěji a zaviní vyšší škody.

Jaké další parametry mají vliv na cenu pojistky?

Cena povinného ručení se však neurčuje jen podle obsahu nebo výkonu a dalších parametrů vozidla, ale také podle charakteristik řidiče. Například Pražan ve věku okolo 20 let si za povinné ručení připlatí mnohem více než 55letý obyvatel vesničky v jižních Čechách. Mladý člověk totiž pro pojišťovny představuje mnohem větší riziko než starší, vyježděný řidič. Stejně tak když žijete ve velkém městě, je větší pravděpodobnost vzniku nehody oproti venkovu. Více zaplatí rovněž řidič, který má za sebou větší množství zaviněných nehod, než řidič, který jezdí bezpečně a tedy bez nehod.

V poslední době se pojistné stanovuje také podle počtu najetých kilometrů za rok, což je příznivé především pro řidiče, kteří mají nízký roční nájezd.

Porovnejte si povinného ručení online

Každá pojišťovna má vlastní způsob výpočtu povinného ručení a kritéria se neustále rozšiřují. Proto se vám vyplatí porovnat si povinné ručení online. Jedině tak získáte přehled o cenách od různých pojišťoven a porovnáte si mezi sebou nabídky přesně na míru vašim potřebám.

Naše online kalkulačka vám pomůže snadno a rychle vyhledat nejlevnější povinné ručení dle vašich požadavků. Stačí vyplnit formulář online a ihned se dozvíte, které pojišťovny vám nabídnou nejvýhodnější pojištění vozidla. Povinné ručení si můžete vybrat a uzavřít online za pár minut, aniž byste museli pobočku pojišťovny navštívit osobně. Pojistná smlouva a prozatímní zelená karta vám přijde do e-mailu, originál zelené karty pak poštou na vaši adresu.

Spočítat povinné ručení

Srovnaný magazín

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  Auto
  15. března 2023|Jana Březinová
  Zdražení povinného ručení a havarijního pojištění v roce 2023

  I v letošním roce se provoz vozidla nejspíš prodraží – budeme připlácet nejen za pohonné hmoty, ale i autoservisní práce a součástky. Ceny budou kopírovat inflaci a ta zůstává nadále vysoká, i když oproti loňskému roku nebude nárůst cenové hladiny tak citelný. Čeká nás i zdražení pojištění aut. Jak se s případným zvyšováním pojistného poprat?

 • Žena po dopravní nehodě telefonuje
  Auto
  21. února 2023|Petr Pohůdka
  Co byste měli vědět, když budete po havárii používat náhradní vozidlo

  Někdo vás naboural, vaše vozidlo se porouchalo nebo je z nějakého jiného důvodu nepojízdné? To ještě neznamená, že musíte chodit pěšky. Od pojišťovny totiž na potřebnou dobu můžete získat náhradní vozidlo. V jakých situacích na něj máte nárok a co byste měli vědět, než do zapůjčeného vozu poprvé usednete?

 • Autíčko vedle mincí
  Auto
  19. února 2023|Jana Březinová
  10 tipů, jak ušetřit na povinném ručení

  Počty dopravních nehod a průměrná výše způsobených škod každým rokem stoupají, a s tím roste i cena povinného ručení. Naštěstí známe triky, jak si vybrat nejlevnější povinné ručení. S některými ušetříte až tisíce korun ročně!

 • Muž stojí u nabíjejícího se elektroauta
  Auto
  11. prosince 2022|Jana Březinová
  Jak získat dotace na elektromobil v ČR

  V současné době se dotace na elektromobily nabízí pouze pro státní firmy, obce, školy či neziskové organizace. Plánovaná podpora pro firmy byla zrušena, jelikož program nesplňoval podmínky Evropské komise. Běžní občané a podnikatelé se tak dotace na elektromobil nedočkají ani v roce 2022.

 • Policejní kontrola - dechová zkouška s alkohol tester
  Auto
  10. prosince 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat alkohol tester

  Rádi byste ráno po bujarém večírku usedli za volant, ale nejste si jistí, jestli nenadýcháte? Se zjištěním zbytkového alkoholu v krvi vám pomůže alkohol tester. Vybírejte obezřetně, spoustu přístrojů nedosahuje dostatečné spolehlivosti. Na co byste se při koupi alkohol testeru měli zaměřit?

 • Automechanik upevňuje rámeček pod SPZ
  Auto
  30. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Vše o SPZ: K čemu slouží, jak řešit její ztrátu a vybrat si ji na přání?

  Státní poznávací značky (SPZ) sestávají v Česku z kombinace písmen, arabských číslic a případně mezer či rozdělovacích znamének. „Espézetka” je u nás přidělena ke každému jednotlivému vozidlu podléhající registraci. V autě jsou cedulky se státní poznávací značkou umístěné na přídi a zádi nad nárazníky vozu a slouží k odlišení jednotlivých aut a k jejich individuální dohledatelnosti. Co dalšího jste o SPZ (ne)věděli?

 • Přístrojová deska v autě se svítícími kontrolkami
  Auto
  24. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Co říká která kontrolka v autě? U oranžové zbystřete, u červené raději v jízdě nepokračujte

  Pokud je s automobilem něco v nepořádku, potřebuje řidiče spolehlivým způsobem upozornit. A to prostřednictvím kontrolek. Co jednotlivé symboly v autě znamenají? Kdy můžete s opatrností pokračovat v jízdě a kdy je naopak lepší vozidlo hned zastavit a problém odstranit?

 • Jak vybrat olej do auta? - Otevřená kapota auta a manipulace s motorem
  Auto
  07. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Jak vybrat motorový olej do auta? Na značce ani výrobci příliš nezáleží. Důležité jsou jiné parametry

  Podobně jako se člověk neobejde bez vody, automobilové motory nemůžou fungovat bez vhodného oleje. Jak ale vybrat ten správný a nešlápnout vedle? Máme pro vás praktické info i rady, kde motorový olej koupit a jak (často) ho měnit.

 • Muž ovládá telefon na držáku v autě
  Auto
  27. října 2022|Marek Drahorád
  Chytré auto: Proč si ho pořídit a co to vlastně je?

  Chytrá zařízení nás dnes obklopují a mohou nám značně usnadnit život, pomoci chránit zdraví i ušetřit peníze. Auta nejsou výjimkou a výrobci funkce neustále vylepšují v rámci svých infotainmentů i mobilních aplikací. Díky mobilním operátorům ale chytré auto můžete udělat také ze starších modelů.

 • Jak řešit nabourané auto na parkovišti - Poškozený předek auta na parkovišti
  Auto
  14. října 2022|Marek Drahorád
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle policejní statistiky je náraz do zaparkovaného auta druhým nejčastějším druhem nehody a není divu, že se s poškozením vozu na tomto místě setkal skoro každý řidič. Jak si s podobnou situací poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, pokud viník od nehody ujede?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.