Povinné ručení podle obsahu

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

povinné ručení

Povinné ručení nejen podle obsahu motoru

Každá pojišťovna nabízející povinné ručení si v mezích zákona sama stanovuje parametry pro výpočet ceny pojištění. Zatímco v minulosti při výpočtu pojistného hrál hlavní roli obsah motoru, dnes je výše pojistného ovlivňována mnoha dalšími faktory. Proto se vyplatí povinné ručení kalkulačka.

Dnes už nestačí znát obsah motoru, abyste věděli, kolik vybrané pojišťovně zaplatíte za povinné ručení. Výslednou cenu ovlivňují kritéria podle pojištěného vozidla i podle majitele, tedy například značka a typ vozidla, obsah nebo výkon motoru, věk pojištěného, trvalá adresa pojištěného, délka bezeškodního průběhu a další.

Povinné ručení podle výkonu nebo podle obsahu?

A jak vstupuje do výše pojistného obsah motoru? Čím vyšší je obsah motoru (zcela správně objem motoru), tím vyšší je cena povinného ručení. V dnešní době přeplňovaných motorů však již tento parametr není tolik vypovídající, a proto některé pojišťovny začaly počítat povinné ručení podle výkonu. Platí zde stejné pravidlo – čím vyšší výkon motoru, tím vyšší cena povinného ručení. Ze statistik totiž vyplývá, že řidiči se silnějšími vozy bourají častěji a zaviní vyšší škody.

Jaké další parametry mají vliv na cenu pojistky?

Cena povinného ručení se však neurčuje jen podle obsahu nebo výkonu a dalších parametrů vozidla, ale také podle charakteristik řidiče. Například Pražan ve věku okolo 20 let si za povinné ručení připlatí mnohem více než 55letý obyvatel vesničky v jižních Čechách. Mladý člověk totiž pro pojišťovny představuje mnohem větší riziko než starší, vyježděný řidič. Stejně tak když žijete ve velkém městě, je větší pravděpodobnost vzniku nehody oproti venkovu. Více zaplatí rovněž řidič, který má za sebou větší množství zaviněných nehod, než řidič, který jezdí bezpečně a tedy bez nehod.

V poslední době se pojistné stanovuje také podle počtu najetých kilometrů za rok, což je příznivé především pro řidiče, kteří mají nízký roční nájezd.

Porovnejte si povinného ručení online

Každá pojišťovna má vlastní způsob výpočtu povinného ručení a kritéria se neustále rozšiřují. Proto se vám vyplatí porovnat si povinné ručení online. Jedině tak získáte přehled o cenách od různých pojišťoven a porovnáte si mezi sebou nabídky přesně na míru vašim potřebám.

Naše online kalkulačka vám pomůže snadno a rychle vyhledat nejlevnější povinné ručení dle vašich požadavků. Stačí vyplnit formulář online a ihned se dozvíte, které pojišťovny vám nabídnou nejvýhodnější pojištění vozidla. Povinné ručení si můžete vybrat a uzavřít online za pár minut, aniž byste museli pobočku pojišťovny navštívit osobně. Pojistná smlouva a prozatímní zelená karta vám přijde do e-mailu, originál zelené karty pak poštou na vaši adresu.

Srovnaný magazín

 • dopravni_nehoda_hadajici_se_muzi
  13. června 2024|Jana Březinová
  Výluky v pojištění – přehled situací, na které se pojistka nevztahuje

  Pojistné podmínky mívají desítky stran, a tak se je nikomu nechce číst. To je ale chyba. Ve výlukách totiž zjistíte, na co se pojištění nevztahuje. Ignorace těchto výjimek vás může stát miliony korun. Abyste o výlukách získali lepší představu, připravili jsme pro vás jejich přehled u různých typů pojištění. Na konci článku najdete ty vůbec nejabsurdnější záludnosti pojistných podmínek.

 • technická kontrola vozu
  26. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Vše, co potřebujete vědět o STK

  Pravidelné návštěvě STK se nevyhne žádný majitel vozidla. Kdy musíte na STK vyrazit, jaká je cena technické kontroly, na co se technici zaměřují a co dělat, když vaše auto na STK neprojde? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace o STK včetně změn platných od roku 2024.

 • motorka vedle auta
  26. dubna 2024|Jana Březinová
  Když se potká auto a motorka: Nejčastější příčiny problémů a jak je řešit

  Většinu problémů mezi motorkáři a řidiči aut by vyřešilo, kdyby se jedna skupina dokázala vžít do té druhé. Jenomže velká část řidičů za řídítky motorky nikdy neseděla, a tak nedokáže posoudit, jak se její jízdní vlastnosti liší. Motorkáři zase zapomínají, že oni sice většinou vyjíždí pro radost, ale na silnicích potkávají řidiče, kteří třeba vystresovaní spěchají do práce.

 • Muž pije pivo při řízení auta
  15. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Bodový systém a pokuty 2024

  Od ledna roku 2024 platí v České republice nový bodový systém. Pro řidiče by měl být přehlednější. Vážné přestupky jsou postihovány přísněji, u banálních provinění se tresty naopak zmírnily. Jaké jsou hlavní změny a kde najdete bodový stav řidiče?

 • Koupě ojetého auta
  08. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Jak dovézt auto z Německa: Vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech lákavější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit modely, které v tuzemsku často chybí. Jak koupit auto v Německu a co je potřeba k přihlášení vozidla ze zahraničí? Připravili jsme pro vás průvodce nákupem auta v Německu.

 • servis a kontrola motorky
  31. března 2024|Jana Březinová
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Většina motorkářů svůj stroj ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání mu ale neprospívá, proto k přípravě motorky na sezónu přistupujte svědomitě. Snížíte tím riziko poruch i nehod.

 • Žena telefonuje kvůli prasklému čelnímu sklu
  30. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit prasklé čelní sklo

  Jeden odražený kamínek dokáže napáchat škodu za desítky tisíc. Není divu, že připojištění skel patří k nejoblíbenějším doplňkovým pojištěním. Sjednává si ho každý čtvrtý řidič. Která pojišťovna vám nabídne nejvýhodnější podmínky a jak prasklé sklo řešit?

 • 24. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle statistik pojišťoven se s odřeným autem na parkovišti setkalo 9 z 10 řidičů. Jak si s nehodou poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, když viník od nehody ujede?

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  19. března 2024|Petr Pohůdka
  Zdražení povinného ručení a havarijního pojištění v roce 2024

  I v letošním roce se provoz vozidla nejspíš prodraží. Připlatíme si nejen za pojištění, ale i autoservisní práce a součástky. Nicméně inflace konečně klesá, a tak by nárůst cenové hladiny neměl být tak výrazný – u povinného ručení a havarijního pojištění experti očekávají nárůst v jednotkách procent. Jak se s případným zvyšováním pojistného poprat?

 • Předávání klíče k autu
  11. března 2024|Petr Pohůdka
  Kupní smlouva na auto a přepis vozu. Co všechno je potřeba?

  Budete kupovat vozidlo nebo se naopak snažíte prodat to své? V obou případech si dejte pozor na správné vypořádání dokumentů. Vždy byste měli uzavřít písemnou kupní smlouvu a včas vůz přepsat na nového majitele, jinak hrozí dokonce pokuty.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.