Povinné ručení podle obsahu

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení nejen podle obsahu motoru

Každá pojišťovna nabízející povinné ručení si v mezích zákona sama stanovuje parametry pro výpočet ceny pojištění. Zatímco v minulosti při výpočtu pojistného hrál hlavní roli obsah motoru, dnes je výše pojistného ovlivňována mnoha dalšími faktory. Proto se vyplatí porovnat si více nabídek.

Dnes už nestačí znát obsah motoru, abyste věděli, kolik vybrané pojišťovně zaplatíte za povinné ručení. Výslednou cenu ovlivňují kritéria podle pojištěného vozidla i podle majitele, tedy například značka a typ vozidla, obsah nebo výkon motoru, věk pojištěného, trvalá adresa pojištěného, délka bezeškodního průběhu a další.

Spočítat povinné ručení

Povinné ručení podle výkonu nebo podle obsahu?

A jak vstupuje do výše pojistného obsah motoru? Čím vyšší je obsah motoru (zcela správně objem motoru), tím vyšší je cena povinného ručení. V dnešní době přeplňovaných motorů však již tento parametr není tolik vypovídající, a proto některé pojišťovny začaly počítat povinné ručení podle výkonu. Platí zde stejné pravidlo – čím vyšší výkon motoru, tím vyšší cena povinného ručení. Ze statistik totiž vyplývá, že řidiči se silnějšími vozy bourají častěji a zaviní vyšší škody.

Jaké další parametry mají vliv na cenu pojistky?

Cena povinného ručení se však neurčuje jen podle obsahu nebo výkonu a dalších parametrů vozidla, ale také podle charakteristik řidiče. Například Pražan ve věku okolo 20 let si za povinné ručení připlatí mnohem více než 55letý obyvatel vesničky v jižních Čechách. Mladý člověk totiž pro pojišťovny představuje mnohem větší riziko než starší, vyježděný řidič. Stejně tak když žijete ve velkém městě, je větší pravděpodobnost vzniku nehody oproti venkovu. Více zaplatí rovněž řidič, který má za sebou větší množství zaviněných nehod, než řidič, který jezdí bezpečně a tedy bez nehod.

V poslední době se pojistné stanovuje také podle počtu najetých kilometrů za rok, což je příznivé především pro řidiče, kteří mají nízký roční nájezd.

Porovnejte si povinného ručení online

Každá pojišťovna má vlastní způsob výpočtu povinného ručení a kritéria se neustále rozšiřují. Proto se vám vyplatí porovnat si povinné ručení online. Jedině tak získáte přehled o cenách od různých pojišťoven a porovnáte si mezi sebou nabídky přesně na míru vašim potřebám.

Naše online kalkulačka vám pomůže snadno a rychle vyhledat nejlevnější povinné ručení dle vašich požadavků. Stačí vyplnit formulář online a ihned se dozvíte, které pojišťovny vám nabídnou nejvýhodnější pojištění vozidla. Povinné ručení si můžete vybrat a uzavřít online za pár minut, aniž byste museli pobočku pojišťovny navštívit osobně. Pojistná smlouva a prozatímní zelená karta vám přijde do e-mailu, originál zelené karty pak poštou na vaši adresu.

Spočítat povinné ručení
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).