Cestovní pojištění – srovnání cen

Povinné ručení podle obsahu

Pojišťovny nabízející povinné ručení určují rozsah pojištění, který musí odpovídat požadavkům zákona, a cenu pojištění. Zatímco v minulosti při výpočtu pojistného hrál hlavní roli obsah motoru, dnes je výše pojistného ovlivňována mnoha dalšími faktory. Proto se vyplatí porovnat si více nabídek.

Dnes už nestačí znát obsah motoru, abyste věděli, kolik vybrané pojišťovně zaplatíte za povinné ručení. Výslednou cenu ovlivňují kritéria, jako značka a typ vozidla, obsah a objem motoru, věk pojištěného, trvalá adresa pojištěného, délka bezeškodního průběhu a další.

Například Pražák ve věku okolo 20 let si za povinné ručení připlatí mnohem více než 55 letý obyvatel vesničky v jižních Čechách. Mladý člověk totiž pro pojišťovny představuje mnohem větší riziko než starší “vyježděný” řidič stejně jako velké městě, kde je větší pravděpodobnost vzniku nehody oproti venkovu. Více zaplatí také řidič, který má za sebou větší množství zaviněných nehod, než řidič, který jezdí bezpečně a tedy bez nehod.

Porovnání povinného ručení online

Každá pojišťovna má vlastní způsob výpočtu povinného ručení a neustále rozšiřují kritérii. V poslední době jsou například moderní tzv. telematické jednotky hodnotící styl jízdy. Nebo se pojistné stanovuje podle počtu najetých kilometrů za rok, což je příznivé především pro řidiče, kteří mají nízký roční nájezd.

Srovnejto.cz vám pomůže snadno a rychle vyhledat nejlevnější povinné ručení dle vašich požadavků. Stačí vyplnit formulář online a ihned se dozvíte, které pojišťovny vědí, co potřebujete. Povinné ručení si tak můžete vybrat a uzavřít online za pár minut, aniž byste museli pobočku pojišťovny navštívit osobně. Pojistná smlouva a prozatímní zelená karta vám přijde do e-mailu, originál zelené karty pak poštou na vaši adresu.

Kolik ušetříte na povinném ručení?

podle obsahu
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 4