Povinné ručení podle obsahu

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení nejen podle obsahu motoru

Každá pojišťovna nabízející povinné ručení si v mezích zákona sama stanovuje parametry pro výpočet ceny pojištění. Zatímco v minulosti při výpočtu pojistného hrál hlavní roli obsah motoru, dnes je výše pojistného ovlivňována mnoha dalšími faktory. Proto se vyplatí porovnat si více nabídek.

Dnes už nestačí znát obsah motoru, abyste věděli, kolik vybrané pojišťovně zaplatíte za povinné ručení. Výslednou cenu ovlivňují kritéria podle pojištěného vozidla i podle majitele, tedy například značka a typ vozidla, obsah nebo výkon motoru, věk pojištěného, trvalá adresa pojištěného, délka bezeškodního průběhu a další.

Spočítat povinné ručení

Povinné ručení podle výkonu nebo podle obsahu?

A jak vstupuje do výše pojistného obsah motoru? Čím vyšší je obsah motoru (zcela správně objem motoru), tím vyšší je cena povinného ručení. V dnešní době přeplňovaných motorů však již tento parametr není tolik vypovídající, a proto některé pojišťovny začaly počítat povinné ručení podle výkonu. Platí zde stejné pravidlo – čím vyšší výkon motoru, tím vyšší cena povinného ručení. Ze statistik totiž vyplývá, že řidiči se silnějšími vozy bourají častěji a zaviní vyšší škody.

Jaké další parametry mají vliv na cenu pojistky?

Cena povinného ručení se však neurčuje jen podle obsahu nebo výkonu a dalších parametrů vozidla, ale také podle charakteristik řidiče. Například Pražan ve věku okolo 20 let si za povinné ručení připlatí mnohem více než 55letý obyvatel vesničky v jižních Čechách. Mladý člověk totiž pro pojišťovny představuje mnohem větší riziko než starší, vyježděný řidič. Stejně tak když žijete ve velkém městě, je větší pravděpodobnost vzniku nehody oproti venkovu. Více zaplatí rovněž řidič, který má za sebou větší množství zaviněných nehod, než řidič, který jezdí bezpečně a tedy bez nehod.

V poslední době se pojistné stanovuje také podle počtu najetých kilometrů za rok, což je příznivé především pro řidiče, kteří mají nízký roční nájezd.

Porovnejte si povinného ručení online

Každá pojišťovna má vlastní způsob výpočtu povinného ručení a kritéria se neustále rozšiřují. Proto se vám vyplatí porovnat si povinné ručení online. Jedině tak získáte přehled o cenách od různých pojišťoven a porovnáte si mezi sebou nabídky přesně na míru vašim potřebám.

Naše online kalkulačka vám pomůže snadno a rychle vyhledat nejlevnější povinné ručení dle vašich požadavků. Stačí vyplnit formulář online a ihned se dozvíte, které pojišťovny vám nabídnou nejvýhodnější pojištění vozidla. Povinné ručení si můžete vybrat a uzavřít online za pár minut, aniž byste museli pobočku pojišťovny navštívit osobně. Pojistná smlouva a prozatímní zelená karta vám přijde do e-mailu, originál zelené karty pak poštou na vaši adresu.

Spočítat povinné ručení

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.