Přehled povinného ručení

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 70 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení – přehled všech nabídek na jednom místě

Auto, motocykl nebo nákladní vůz – každé motorové vozidlo, které se pohybuje po silnicích, musí mít uzavřené povinné ručení. Zákonné pojištění se správně nazývá pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a platí se z něj škody způsobené při dopravní nehodě třetí straně. Tzn. ostatním účastníkům dopravní nehody nebo na jiném veřejném či soukromém majetku (poškozený plot, lampa veřejného osvětlení apod.).

Na českém trhu působí několik pojišťoven, které nabízí povinné ručení. Přehled nabídek od jednotlivých pojišťoven a jejich srovnání podle cen najdete v naší kalkulačce. Můžete si tak jednoduše vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Spočítat povinné ručení

Přehled povinného ručení – jak funguje?

Do formuláře vyplňte údaje o pojistníkovi a pojištěném vozidle. Pokud si nejste jisti některými údaji, vezměte si na pomoc technický průkaz vozidla. Nemusíte se obávat – v kalkulačce se ptáme pouze na parametry, které jsou důležité pro výpočet ceny povinného ručení. Pak už stačí jen stisknout tlačítko a během pár sekund získáte přehled povinného ručení.

V přehledu vidíte nabídky od několika pojišťoven, včetně cen, pojistných limitů a pojištěných rizik. Pro podrobnější informace si můžete rozkliknout detaily u každé nabídky.

Jak najít to nejvýhodnější povinné ručení?

Na to neexistuje univerzální návod, protože cena povinného ručení se vypočítá pro každého řidiče a vozidlo individuálně. Na cenu povinného ručení má vliv například:

 • značka a model vozidla,

 • objem nebo výkon motoru,

 • stáří vozidla,

 • věk pojistníka,

 • trvalé bydliště pojistníka a další.

Jak uvidíte v přehledu povinného ručení, do ceny se výrazně promítají také pojistné limity. Ze zákona musí být povinné ručení uzavřeno alespoň na částku 35 milionů na škody na zdraví a 35 milionů na škody na majetku. V přehledu povinného ručení ale najdete nabídky s krytím až 200/200 milionů korun.

Spočítat povinné ručení

Zjistěte další informace k tématu povinného ručení

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).