Povinné ručení na čtyřkolku

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

  Spočítat ceny
povinné ručení

Kdy potřebujete povinné ručení na čtyřkolku?

Čtyřkolky se na českých silnicích objevují čím dál častěji. Motorové vozidlo, které bylo dříve určené pouze pro sportovní jízdu v terénu nebo na práci, totiž může být způsobilé i pro jízdu po pozemních komunikacích. V takovém případě ale na čtyřkolku musíte mít uzavřené povinné ručení.

Povinné ručení na čtyřkolku potřebujete v případě, že je homologovaná pro provoz na veřejné pozemní komunikaci a je technicky způsobilá pro Českou republiku. Na trhu se však setkáte také s celou řadou čtyřkolek či tříkolek, které jsou nehomologované. Tyto čtyřkolky nejsou způsobilé pro provoz na pozemních komunikacích, a to znamená, že na silnici vůbec nepatří. Nehomologovanou čtyřkolku nemůžete tedy ani pojistit. Před koupí čtyřkolky si proto dobře ověřte, jakým způsobem můžete daný model provozovat.

Jak vybrat povinné ručení čtyřkolky

Pojišťovny nahlíží na čtyřkolku jako na motocykl. Proto si při výběru povinného ručení pro čtyřkolku zvolte nejdříve kategorii motocyklů a dále zadejte kubaturu stroje, kterou najdete v technickém průkazu vozidla. Právě zdvihový objem motoru má zásadní vliv na cenu povinného ručení – čím silnější čtyřkolka je, tím dražší bude povinné ručení.

Při výběru pojištění se nenechte zlákat na nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku. I s malým strojem existuje velké riziko, že způsobíte dopravní nehodu s fatálními následky, a to jak na zdraví, tak na majetku třetích osob. Z povinného ručení se přitom hradí nejen škody ostatním účastníkům dopravní nehody, ale rovněž poškození majetku třetí strany (např. nabouraný plot) nebo veřejného majetku (např. poškozený sloup osvětlení). Proto si zvolte povinné ručení na čtyřkolku s dostatečným pojistným limitem – ten nejnižší činí dle zákona 35/35 milionů korun.

Nejlepší nabídky autopojištění na jednom místě

Srovnáme vám nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Vámi vybrané pojištění vám naši specialisté pomůžou sjednat do několika minut.

Sjednat povinné ručení

Cena povinného ručení pro čtyřkolky

Povinné ručení pro čtyřkolku se odvíjí od zdvihového objemu motoru, pojistného limitu, ale také dalších parametrů – například bydliště či věku pojistníka. Čím je řidič pro pojišťovnu rizikovější, tím dražší bude mít povinné ručení. Pro nejoblíbenější modely čtyřkolek si sjednáte povinné ručení za cenu asi 300 až 1000 Kč ročně.

K povinnému ručení na čtyřkolku si můžete přidat různá připojištění, mezi ta nejoblíbenější patří úrazové pojištění řidiče nebo pojištění odcizení. Některé pojišťovny nabízí dokonce havarijní pojištění čtyřkolky, ale obvykle se nevyplatí, protože jeho cena je příliš vysoká.

Porovnejte si cenu povinného ručení čtyřkolky pomocí naší kalkulačky povinného ručení a zjistěte, kolik za pojištění zaplatíte vy.

Nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku si sjednejte online

Vyjíždíte s čtyřkolkou na silnici jen několikrát do roka? Pak pro vás bude zásadní především cena pojištění. Nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku si sjednáte online pomocí praktické kalkulačky. Stačí, když do formuláře zadáte vybranou kategorii, zdvihový objem motoru a výkon vozidla – všechny údaje najdete v technickém průkazu. Dále vyplníte své osobní údaje, protože mají zásadní vliv na cenu povinného ručení.

Během pár sekund vám kalkulačka porovná pojištění od různých poskytovatelů a vy si jednoduše vyberete to nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku. Ihned si ho můžete také sjednat online. Zelenou kartu, s níž prokazujete platnost povinného ručení, obdržíte do e-mailu.

Srovnat povinné ručení

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.