Povinné ručení na čtyřkolku

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

povinné ručení

Kdy potřebujete povinné ručení na čtyřkolku?

Čtyřkolky se na českých silnicích objevují čím dál častěji. Motorové vozidlo, které bylo dříve určené pouze pro sportovní jízdu v terénu nebo na práci, totiž může být způsobilé i pro jízdu po pozemních komunikacích. V takovém případě ale na čtyřkolku musíte mít uzavřené povinné ručení.

Povinné ručení na čtyřkolku potřebujete v případě, že je homologovaná pro provoz na veřejné pozemní komunikaci a je technicky způsobilá pro Českou republiku. Na trhu se však setkáte také s celou řadou čtyřkolek či tříkolek, které jsou nehomologované. Tyto čtyřkolky nejsou způsobilé pro provoz na pozemních komunikacích, a to znamená, že na silnici vůbec nepatří. Nehomologovanou čtyřkolku nemůžete tedy ani pojistit. Před koupí čtyřkolky si proto dobře ověřte, jakým způsobem můžete daný model provozovat.

Jak vybrat povinné ručení čtyřkolky

Pojišťovny nahlíží na čtyřkolku jako na motocykl. Proto si při výběru povinného ručení pro čtyřkolku zvolte nejdříve kategorii motocyklů a dále zadejte kubaturu stroje, kterou najdete v technickém průkazu vozidla. Právě zdvihový objem motoru má zásadní vliv na cenu povinného ručení – čím silnější čtyřkolka je, tím dražší bude povinné ručení.

Při výběru pojištění se nenechte zlákat na nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku. I s malým strojem existuje velké riziko, že způsobíte dopravní nehodu s fatálními následky, a to jak na zdraví, tak na majetku třetích osob. Z povinného ručení se přitom hradí nejen škody ostatním účastníkům dopravní nehody, ale rovněž poškození majetku třetí strany (např. nabouraný plot) nebo veřejného majetku (např. poškozený sloup osvětlení). Proto si zvolte povinné ručení na čtyřkolku s dostatečným pojistným limitem – ten nejnižší činí dle zákona 35/35 milionů korun.

Nejlepší nabídky autopojištění na jednom místě

Srovnáme vám nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Vámi vybrané pojištění vám naši specialisté pomůžou sjednat do několika minut.

Cena povinného ručení pro čtyřkolky

Povinné ručení pro čtyřkolku se odvíjí od zdvihového objemu motoru, pojistného limitu, ale také dalších parametrů – například bydliště či věku pojistníka. Čím je řidič pro pojišťovnu rizikovější, tím dražší bude mít povinné ručení. Pro nejoblíbenější modely čtyřkolek si sjednáte povinné ručení za cenu asi 300 až 1000 Kč ročně.

K povinnému ručení na čtyřkolku si můžete přidat různá připojištění, mezi ta nejoblíbenější patří úrazové pojištění řidiče nebo pojištění odcizení. Některé pojišťovny nabízí dokonce havarijní pojištění čtyřkolky, ale obvykle se nevyplatí, protože jeho cena je příliš vysoká.

Porovnejte si cenu povinného ručení čtyřkolky pomocí naší kalkulačky povinného ručení a zjistěte, kolik za pojištění zaplatíte vy.

Nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku si sjednejte online

Vyjíždíte s čtyřkolkou na silnici jen několikrát do roka? Pak pro vás bude zásadní především cena pojištění. Nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku si sjednáte online pomocí praktické kalkulačky. Stačí, když do formuláře zadáte vybranou kategorii, zdvihový objem motoru a výkon vozidla – všechny údaje najdete v technickém průkazu. Dále vyplníte své osobní údaje, protože mají zásadní vliv na cenu povinného ručení.

Během pár sekund vám kalkulačka porovná pojištění od různých poskytovatelů a vy si jednoduše vyberete to nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku. Ihned si ho můžete také sjednat online. Zelenou kartu, s níž prokazujete platnost povinného ručení, obdržíte do e-mailu.

Blog

 • Výpočet půjčky
  25. května 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak vybrat půjčku? RPSN hodně pomůže, není ale jediným ukazatelem výhodné půjčky

  Nabídky levných a dokonale výhodných půjček na vás útočí ze všech stran. Herci v reklamách slibují nízké úroky, minimální či nulové poplatky, ale i bonusy za řádné splácení. Jak poznáte, že je pro vás půjčka skutečně výhodná? Potřebujete k tomu znát více než jen RPSN.

 • Solární panely na střeše domu
  23. května 2023|Petr Woff
  Půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo: Vyplatí se?

  Solární panely mají nulové provozní náklady, když vyrábějí elektřinu, zatímco tepelná čerpadla efektivně produkují teplo. Ale málokdo má dostatek volných peněz, aby investoval do těchto moderních technologií. Bankéři proto zájemcům nabízejí speciální úvěry. Srovnejme, kolik stojí půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo od České spořitelny, Komerční banky, ČSOB a dalších společností.

 • Domácí solární elektrárna - solární panely na střeše domu
  19. května 2023|Petr Woff
  Kolik vás bude stát domácí solární elektrárna?

  Fotovoltaické panely bývají napojeny na Když započítáme dotaci, celý systém stojí zhruba 166 000 až 495 000 Kč. Domácí solární elektrárna vám vyrobí levnější elektřinu a pokud zateplíte svůj dům, fotovoltaika vám poslouží také jako výhodnější náhrada za plynový kotel. Díky provozním úsporám se vám pravděpodobně vrátí investiční náklady a ve výsledku vyděláte statisíce Kč.

 • Nastavení kotle
  17. května 2023|Monika Šaríková
  Nový kotel: Jak dosáhnout maximální úspory?

  Dosloužil vám starý kotel na tuhá paliva a pořídili jste si nový? To je krok nejen k⁠ ekologickému vytápění, ale většinou také k úspoře nákladů. Víte, na co byste si měli dát při výběru nového kotle pozor a jak ho nastavit, tak aby se vám provoz vyplatil?

 • cestování-vozem
  15. května 2023|Petr Pohůdka
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

 • Muž na papír zapisuje stav plynoměru
  14. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou náklady na vytápění plynem?

  Výrobci kondenzačních kotlů a kominíci zdražili, energie však zlevňuje. Kubík zemního plynu stojí 29 až 102 Kč. Kilowatthodina vyjde na 2,68 až 9,57 Kč. Záleží na vaší spotřebě, na dodavateli a ceníku, který preferujete. V článku srovnáme minimální, průměrné a maximální náklady na vytápění plynem.

 • Turistka si prohlíží maďarský parlament
  13. května 2023|Jana Březinová
  Tipy na dovolenou v Evropě za pár korun

  Hledáte evropské město, kde si užijete fajn prodloužený víkend za cenu, která vás nezruinuje? Máme pro vás dva tipy, kam letos v létě vyrazit za poznáním.

 • Kalkulačka s brýlemi a bankovkami
  11. května 2023|Magdaléna Kubečková
  Začněte spořit na důchod už dnes

  Spoříte si na důchod? Děláte dobře. Příjmy od státu vám zřejmě nebudou stačit. Počet seniorů roste a vlády už léta tápou, z čeho penze v budoucnu financovat. Roky zaslouženého odpočinku vám tak může znepříjemnit citelný pokles životní úrovně. 

 • Dráty vysokého napětí
  09. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou ceny elektřiny v EU? Česká republika zaspala

  Evropská unie věří volnému trhu, takže cena elektrické energie vzniká na velkoobchodních burzách. Jednotlivé členské státy však spotřebitelům připočítávají různé distribuční poplatky a daně, nebo rozdávají dotace. Proto průměrná dánská domácnost zaplatí za kilowatthodinu (kWh) pětkrát více než typická maďarská rodina. Ale nejbouřlivější cenový vývoj zaznamenaly Rumunsko a Česká republika.

 • Bankéř vysvětluje mladému páru
  Banky zpřísnily podmínky úvěrů. Kdo hůř dosáhne na půjčku?

  Před rokem byste půjčku získali bez problémů. Dnes ale banka vaši žádost zamítla. Co banky motivuje ke zpřísnění scoringu? A podle jakých pravidel vlastně posuzují vaši žádost o půjčku?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.