Povinné ručení na čtyřkolku

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte e-mail

  • Úspora až 50 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

povinné ručení

Kdy potřebujete povinné ručení na čtyřkolku?

Čtyřkolky se na českých silnicích objevují čím dál častěji. Motorové vozidlo, které bylo dříve určené pouze pro sportovní jízdu v terénu nebo na práci, totiž může být způsobilé i pro jízdu po pozemních komunikacích. V takovém případě ale na čtyřkolku musíte mít uzavřené povinné ručení.

Povinné ručení na čtyřkolku potřebujete v případě, že je homologovaná pro provoz na veřejné pozemní komunikaci a je technicky způsobilá pro Českou republiku. Na trhu se však setkáte také s celou řadou čtyřkolek či tříkolek, které jsou nehomologované. Tyto čtyřkolky nejsou způsobilé pro provoz na pozemních komunikacích, a to znamená, že na silnici vůbec nepatří. Nehomologovanou čtyřkolku nemůžete tedy ani pojistit. Před koupí čtyřkolky si proto dobře ověřte, jakým způsobem můžete daný model provozovat.

Jak vybrat povinné ručení čtyřkolky

Pojišťovny nahlíží na čtyřkolku jako na motocykl. Proto si při výběru povinného ručení pro čtyřkolku zvolte nejdříve kategorii motocyklů a dále zadejte kubaturu stroje, kterou najdete v technickém průkazu vozidla. Právě zdvihový objem motoru má zásadní vliv na cenu povinného ručení – čím silnější čtyřkolka je, tím dražší bude povinné ručení.

Při výběru pojištění se nenechte zlákat na nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku. I s malým strojem existuje velké riziko, že způsobíte dopravní nehodu s fatálními následky, a to jak na zdraví, tak na majetku třetích osob. Z povinného ručení se přitom hradí nejen škody ostatním účastníkům dopravní nehody, ale rovněž poškození majetku třetí strany (např. nabouraný plot) nebo veřejného majetku (např. poškozený sloup osvětlení). Proto si zvolte povinné ručení na čtyřkolku s dostatečným pojistným limitem – ten nejnižší činí dle zákona 35/35 milionů korun.

Nejlepší nabídky autopojištění na jednom místě

Srovnáme vám nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Vámi vybrané pojištění vám naši specialisté pomůžou sjednat do několika minut.

Cena povinného ručení pro čtyřkolky

Povinné ručení pro čtyřkolku se odvíjí od zdvihového objemu motoru, pojistného limitu, ale také dalších parametrů – například bydliště či věku pojistníka. Čím je řidič pro pojišťovnu rizikovější, tím dražší bude mít povinné ručení. Pro nejoblíbenější modely čtyřkolek si sjednáte povinné ručení za cenu asi 300 až 1000 Kč ročně.

K povinnému ručení na čtyřkolku si můžete přidat různá připojištění, mezi ta nejoblíbenější patří úrazové pojištění řidiče nebo pojištění odcizení. Některé pojišťovny nabízí dokonce havarijní pojištění čtyřkolky, ale obvykle se nevyplatí, protože jeho cena je příliš vysoká.

Porovnejte si cenu povinného ručení čtyřkolky pomocí naší kalkulačky povinného ručení a zjistěte, kolik za pojištění zaplatíte vy.

Nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku si sjednejte online

Vyjíždíte s čtyřkolkou na silnici jen několikrát do roka? Pak pro vás bude zásadní především cena pojištění. Nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku si sjednáte online pomocí praktické kalkulačky. Stačí, když do formuláře zadáte vybranou kategorii, zdvihový objem motoru a výkon vozidla – všechny údaje najdete v technickém průkazu. Dále vyplníte své osobní údaje, protože mají zásadní vliv na cenu povinného ručení.

Během pár sekund vám kalkulačka porovná pojištění od různých poskytovatelů a vy si jednoduše vyberete to nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku. Ihned si ho můžete také sjednat online. Zelenou kartu, s níž prokazujete platnost povinného ručení, obdržíte do e-mailu.

Blog

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.