Cestovní pojištění – srovnání cen

Stejně jako vozidla pro soukromé účely, i vozidla firem nebo zdravotníků musí být před vjezdem na naše silnice pojištěné. Ideálním příkladem je třeba povinné ručení na sanitu, které tak dokáže nahradit všechny finanční škody, které řidič s tímto vozem způsobí.

A to ať už jede k případu, od případu, nebo má pouhý převoz či jiný transport. Ve všech případech je totiž povinné ručení na sanitu stejné, jako pojistka u běžného vozu, a tak nerozlišuje situaci, v jaké se aktuálně vůz nacházel.

Ceny jsou často výhodnější

Jelikož v mnoha případech jsou sanity pojišťovány ve větším množství, je jasné, že je povinné ručení na sanitu výhodnější, než u soukromých aut. To však nemusí platit u sanitních dopravců, na které je pohlíženo jako na běžné firmy. Ty však mohou využít porovnání jednotlivých pojistek, a vybrat tak tu nejvýhodnější. A to právě s ohledem na typ konkrétního vozu, který jako sanita slouží.

Podle čeho vybrat tu nejlepší?

A co s pojistkou sanity také souvisí? Jistě to, že aby bylo povinné ručení na sanitu skutečně co nejvýhodnější, je třeba jediné, a to hledět na výši pojistných limitů, hledět na rozsahy konkrétní pojistky, ale třeba i na případná připojištění, které se mohou vtahovat i na samotnou posádku, nebo vůz jako takový.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 94