Blog
Pojištění vozu
mladik-v-aute

Srovnání cen povinného ručení: Jak vybrat to nejvýhodnější a na co se zaměřit?

02. září 2020|Vendula Flassig Vrablová|

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, obecně nazývané jako povinné ručení, je zákonnou povinností každého vlastníka motorového vozidla. Jde totiž o jednu z podmínek k tomu, aby vozidlo mohlo být provozováno na veřejných komunikacích. Pojištění kryje škody způsobené vozidlem ostatním a chrání tak pojištěného před možným nepříznivým finančním dopadem nároků poškozené strany. Jak vybrat tu nejvýhodnější pojistku? Odpovědí je praktické srovnání povinného ručení, které provedete skrze nezávislé srovnávače online.

Porovnat povinné ručení

Průměrná cena povinného ručení pro rok 2020

Zajímá vás, kolik za povinné ručení zaplatíte v roce 2020? Výsledná cena vždy závisí na objemu vozidla, stáří a zkušenostech řidiče, jeho bydlišti, ale také počtu měsíců bez nehody. Cena pojistky se samozřejmě odvíjí také od konkrétní pojišťovny, u níž si vybrané povinné ručení sjednáte. Za nejslabší automobily (zpravidla do 1000 cm3) zaplatíte v průměru necelé dva tisíce. U automobilů s objemem motoru nad 2500 cm3 se pak může ta nejdražší pojistka pohybovat klidně i na hranici sedmi tisíc.

  • Mohlo by vás zajímat: Online srovnáním cen povinného ručení ušetří naši klienti i přes 10 000 Kč ročně!

Na povinném ručení můžete snadno ušetřit

Povinné ručení u nás nabízí prakticky všechny pojišťovny. A jejich ceny se citelně liší. Proto je dobré mezi sebou jednotlivé produkty porovnat, k čemuž vám poslouží nezávislé kalkulačky a online srovnávače. Jednoduše vyplníte základní údaje o vozidle a osobě řidiče a pak se už snadno dostanete ke srovnání povinného ručení, které je naprosto nezávazné a bezplatné. Pokud vás nějaká nabídka zaujme, není nic jednoduššího, než pojistku vyřídit online. Odpadá tak nutnost osobní návštěvy pojišťovny, ale i zdlouhavé papírování a nekonečná byrokracie.

Nejlevnější, neznamená nejlepší

Spousta řidičů si vybírá povinné ručení pouze na základě ceny, což není ideální. Nízká cena totiž obvykle znamená také nízké pojistné limity a celou řadu výluk z pojistného plnění. Ideální proto je, zjistit si u vybraného produktu, co všechno daná pojistka kryje a do jaké výše. Důležité jsou také asistenční služby, které se vám mohou hodit v mnoha nepředvídatelných situacích. Pokud se navíc rozhodnete si k povinnému ručení u stejné pojišťovny sjednat zároveň i to havarijní, můžete na pojistce zajímavým způsobem ještě více ušetřit.

Neopomíjejte ani vhodné připojištění

K povinnému ručení si můžete sjednat také celou řadu doplňkového připojištění. Sem patří třeba připojištění skel vozidla, připojištění střetu se zvěří, úrazové pojištění řidiče a posádky nebo připojištění zavazadel. Protože samotná pojistka ani doplňkové připojištění nepatří mezi nejlevnější, je dobré při jeho výběru zohlednit, kde a jak je vaše vozidlo provozováno a která rizika vás na cestách mohou potkat.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).