Povinné ručení na karavan

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Jak vybrat povinné ručení pro karavan?

Obytné vozy a přívěsy jsou každým rokem oblíbenější. Covidová pandemie tento trend ještě umocnila a obytňáky si pořizují i úplní nováčci. Pokud se mezi majitele karavanu řadíte i vy, přečtěte si, jak najít nejvýhodnější povinné ručení a jaká další pojištění se vám mohou hodit.

Pojištěný musí být obytný vůz i karavan

Karavan je obytný přívěs, který se zapojuje za jiné vozidlo. Často se ale stejné označení používá i pro obytná auta. Z hlediska pojištění pro ně platí stejná pravidla, oba typy pojízdného obydlí musíte pojistit minimálně povinným ručením. A pokud chcete pokrýt všechna možná rizika, bude se vám hodit také havarijní pojištění. Využít můžete i specifické pojistné produkty jako pojištění jízdních kol a při cestách do zahraničí nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění.

Spočítat povinné ručení

Na kolik vás pojištění vyjde?

Cena povinného ručení se z velké části odvíjí od motorizace a výkonu vozidla. Karavan je pouze lehký přívěs bez motoru a povinné ručení tudíž moc nestojí. S vyšší cenou je ale třeba počítat u havarijního pojištění, jehož cenu ovlivňuje především hodnota karavanu. Za vyšší cenu však získáte maximální možnou ochranu pro případ zaviněné nehody, živelné pohromy, odcizení nebo vandalismu. Havarijní pojištění můžete ocenit i při menším karambolu. Karavany jsou totiž křehké a jejich případné opravy složité a nákladné.

Pokud karavanem jezdíte pouze sezónně, můžete využít krátkodobé povinné ručení a krátkodobé havarijní pojištění. Krátkodobá pojištění si sjednáte pouze na dobu, kdy karavan využíváte a oproti celoročnímu pojištění výrazně ušetříte.

Nejvýhodnější povinné ručení pro karavan hledejte online

Při hledání nejlepšího povinného ručení se i dnes můžete vydat na pobočky pojišťoven. Mnohem příjemnější variantou je ale porovnání všech dostupných nabídek pomocí online kalkulačka povinného ručení. Do té stačí vyplnit několik údajů o vás a vašem karavanu a během chvíle už můžete vybírat z široké nabídky povinného ručení. U jednotlivých produktů najdete cenu, výši pojistného plnění, služby zahrnuté v ceně, pojistné podmínky i přehled dostupných připojištění.

Při vybírání správného produktu doporučujeme sáhnout po povinném ručení s vyššími pojistnými limity. Obzvlášť v zahraničí totiž při nehodě mohou vzniknout mnohem vyšší škody, na které by základní limit plnění ve výší 35 milionů korun nemusel stačit. Důvodů je hned několik - novější vozový park, nákladnější zdravotní péče a také vyšší odškodnění pro případné zraněné. Za malý příplatek můžete získat násobně vyšší krytí ve výši 70, 120, 150 nebo 200 milionů korun, se kterými můžete být v zahraničí o poznání klidnější. Vybrané povinné ručení pro karavan si přes online kalkulačku můžete rovnou i sjednat a ani pro související doklady tak nemusíte nikam chodit. Všechny vám pošleme e-mailem hned po uhrazení pojistného a později také poštou.

Spočítat povinné ručení

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.