Povinné ručení na karavan

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Jak vybrat povinné ručení pro karavan?

Obytné vozy a přívěsy jsou každým rokem oblíbenější. Covidová pandemie tento trend ještě umocnila a obytňáky si pořizují i úplní nováčci. Pokud se mezi majitele karavanu řadíte i vy, přečtěte si, jak najít nejvýhodnější povinné ručení a jaká další pojištění se vám mohou hodit.

Pojištěný musí být obytný vůz i karavan

Karavan je obytný přívěs, který se zapojuje za jiné vozidlo. Často se ale stejné označení používá i pro obytná auta. Z hlediska pojištění pro ně platí stejná pravidla, oba typy pojízdného obydlí musíte pojistit minimálně povinným ručením. A pokud chcete pokrýt všechna možná rizika, bude se vám hodit také havarijní pojištění. Využít můžete i specifické pojistné produkty jako pojištění jízdních kol a při cestách do zahraničí nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění.

Spočítat povinné ručení

Na kolik vás pojištění vyjde?

Cena povinného ručení se z velké části odvíjí od motorizace a výkonu vozidla. Karavan je pouze lehký přívěs bez motoru a povinné ručení tudíž moc nestojí. S vyšší cenou je ale třeba počítat u havarijního pojištění, jehož cenu ovlivňuje především hodnota karavanu. Za vyšší cenu však získáte maximální možnou ochranu pro případ zaviněné nehody, živelné pohromy, odcizení nebo vandalismu. Havarijní pojištění můžete ocenit i při menším karambolu. Karavany jsou totiž křehké a jejich případné opravy složité a nákladné.

Pokud karavanem jezdíte pouze sezónně, můžete využít krátkodobé povinné ručení a krátkodobé havarijní pojištění. Krátkodobá pojištění si sjednáte pouze na dobu, kdy karavan využíváte a oproti celoročnímu pojištění výrazně ušetříte.

Nejvýhodnější povinné ručení pro karavan hledejte online

Při hledání nejlepšího povinného ručení se i dnes můžete vydat na pobočky pojišťoven. Mnohem příjemnější variantou je ale porovnání všech dostupných nabídek pomocí online kalkulačka povinného ručení. Do té stačí vyplnit několik údajů o vás a vašem karavanu a během chvíle už můžete vybírat z široké nabídky povinného ručení. U jednotlivých produktů najdete cenu, výši pojistného plnění, služby zahrnuté v ceně, pojistné podmínky i přehled dostupných připojištění.

Při vybírání správného produktu doporučujeme sáhnout po povinném ručení s vyššími pojistnými limity. Obzvlášť v zahraničí totiž při nehodě mohou vzniknout mnohem vyšší škody, na které by základní limit plnění ve výší 35 milionů korun nemusel stačit. Důvodů je hned několik - novější vozový park, nákladnější zdravotní péče a také vyšší odškodnění pro případné zraněné. Za malý příplatek můžete získat násobně vyšší krytí ve výši 70, 120, 150 nebo 200 milionů korun, se kterými můžete být v zahraničí o poznání klidnější. Vybrané povinné ručení pro karavan si přes online kalkulačku můžete rovnou i sjednat a ani pro související doklady tak nemusíte nikam chodit. Všechny vám pošleme e-mailem hned po uhrazení pojistného a později také poštou.

Spočítat povinné ručení
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).