Povinné ručení na karavan

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

oranžovo-bílý-karavan

Jak vybrat povinné ručení pro karavan?

Obytné vozy a přívěsy jsou každým rokem oblíbenější. Covidová pandemie tento trend ještě umocnila a obytňáky si pořizují i úplní nováčci. Pokud se mezi majitele karavanu řadíte i vy, přečtěte si, jak najít nejvýhodnější povinné ručení a jaká další pojištění se vám mohou hodit.

Pojištěný musí být obytný vůz i karavan

Karavan je obytný přívěs, který se zapojuje za jiné vozidlo. Často se ale stejné označení používá i pro obytná auta. Z hlediska pojištění pro ně platí stejná pravidla, oba typy pojízdného obydlí musíte pojistit minimálně povinným ručením. A pokud chcete pokrýt všechna možná rizika, bude se vám hodit také havarijní pojištění. Využít můžete i specifické pojistné produkty jako pojištění jízdních kol a při cestách do zahraničí nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění.

Na kolik vás pojištění vyjde?

Cena povinného ručení se z velké části odvíjí od motorizace a výkonu vozidla. Karavan je pouze lehký přívěs bez motoru a povinné ručení tudíž moc nestojí. S vyšší cenou je ale třeba počítat u havarijního pojištění, jehož cenu ovlivňuje především hodnota karavanu. Za vyšší cenu však získáte maximální možnou ochranu pro případ zaviněné nehody, živelné pohromy, odcizení nebo vandalismu. Havarijní pojištění můžete ocenit i při menším karambolu. Karavany jsou totiž křehké a jejich případné opravy složité a nákladné.

Pokud karavanem jezdíte pouze sezónně, můžete využít krátkodobé povinné ručení a krátkodobé havarijní pojištění. Krátkodobá pojištění si sjednáte pouze na dobu, kdy karavan využíváte a oproti celoročnímu pojištění výrazně ušetříte.

Nejvýhodnější povinné ručení pro karavan hledejte online

Při hledání nejlepšího povinného ručení se i dnes můžete vydat na pobočky pojišťoven. Mnohem příjemnější variantou je ale porovnání všech dostupných nabídek pomocí online kalkulačka povinného ručení. Do té stačí vyplnit několik údajů o vás a vašem karavanu a během chvíle už můžete vybírat z široké nabídky povinného ručení. U jednotlivých produktů najdete cenu, výši pojistného plnění, služby zahrnuté v ceně, pojistné podmínky i přehled dostupných připojištění.

Při vybírání správného produktu doporučujeme sáhnout po povinném ručení s vyššími pojistnými limity. Obzvlášť v zahraničí totiž při nehodě mohou vzniknout mnohem vyšší škody, na které by základní limit plnění ve výší 35 milionů korun nemusel stačit. Důvodů je hned několik - novější vozový park, nákladnější zdravotní péče a také vyšší odškodnění pro případné zraněné. Za malý příplatek můžete získat násobně vyšší krytí ve výši 70, 120, 150 nebo 200 milionů korun, se kterými můžete být v zahraničí o poznání klidnější. Vybrané povinné ručení pro karavan si přes online kalkulačku můžete rovnou i sjednat a ani pro související doklady tak nemusíte nikam chodit. Všechny vám pošleme e-mailem hned po uhrazení pojistného a později také poštou.

Srovnaný magazín

 • dopravni_nehoda_hadajici_se_muzi
  13. června 2024|Jana Březinová
  Výluky v pojištění – přehled situací, na které se pojistka nevztahuje

  Pojistné podmínky mívají desítky stran, a tak se je nikomu nechce číst. To je ale chyba. Ve výlukách totiž zjistíte, na co se pojištění nevztahuje. Ignorace těchto výjimek vás může stát miliony korun. Abyste o výlukách získali lepší představu, připravili jsme pro vás jejich přehled u různých typů pojištění. Na konci článku najdete ty vůbec nejabsurdnější záludnosti pojistných podmínek.

 • technická kontrola vozu
  26. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Vše, co potřebujete vědět o STK

  Pravidelné návštěvě STK se nevyhne žádný majitel vozidla. Kdy musíte na STK vyrazit, jaká je cena technické kontroly, na co se technici zaměřují a co dělat, když vaše auto na STK neprojde? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace o STK včetně změn platných od roku 2024.

 • motorka vedle auta
  26. dubna 2024|Jana Březinová
  Když se potká auto a motorka: Nejčastější příčiny problémů a jak je řešit

  Většinu problémů mezi motorkáři a řidiči aut by vyřešilo, kdyby se jedna skupina dokázala vžít do té druhé. Jenomže velká část řidičů za řídítky motorky nikdy neseděla, a tak nedokáže posoudit, jak se její jízdní vlastnosti liší. Motorkáři zase zapomínají, že oni sice většinou vyjíždí pro radost, ale na silnicích potkávají řidiče, kteří třeba vystresovaní spěchají do práce.

 • Muž pije pivo při řízení auta
  15. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Bodový systém a pokuty 2024

  Od ledna roku 2024 platí v České republice nový bodový systém. Pro řidiče by měl být přehlednější. Vážné přestupky jsou postihovány přísněji, u banálních provinění se tresty naopak zmírnily. Jaké jsou hlavní změny a kde najdete bodový stav řidiče?

 • Koupě ojetého auta
  08. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Jak dovézt auto z Německa: Vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech lákavější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit modely, které v tuzemsku často chybí. Jak koupit auto v Německu a co je potřeba k přihlášení vozidla ze zahraničí? Připravili jsme pro vás průvodce nákupem auta v Německu.

 • servis a kontrola motorky
  31. března 2024|Jana Březinová
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Většina motorkářů svůj stroj ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání mu ale neprospívá, proto k přípravě motorky na sezónu přistupujte svědomitě. Snížíte tím riziko poruch i nehod.

 • Žena telefonuje kvůli prasklému čelnímu sklu
  30. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit prasklé čelní sklo

  Jeden odražený kamínek dokáže napáchat škodu za desítky tisíc. Není divu, že připojištění skel patří k nejoblíbenějším doplňkovým pojištěním. Sjednává si ho každý čtvrtý řidič. Která pojišťovna vám nabídne nejvýhodnější podmínky a jak prasklé sklo řešit?

 • 24. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle statistik pojišťoven se s odřeným autem na parkovišti setkalo 9 z 10 řidičů. Jak si s nehodou poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, když viník od nehody ujede?

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  19. března 2024|Petr Pohůdka
  Zdražení povinného ručení a havarijního pojištění v roce 2024

  I v letošním roce se provoz vozidla nejspíš prodraží. Připlatíme si nejen za pojištění, ale i autoservisní práce a součástky. Nicméně inflace konečně klesá, a tak by nárůst cenové hladiny neměl být tak výrazný – u povinného ručení a havarijního pojištění experti očekávají nárůst v jednotkách procent. Jak se s případným zvyšováním pojistného poprat?

 • Předávání klíče k autu
  11. března 2024|Petr Pohůdka
  Kupní smlouva na auto a přepis vozu. Co všechno je potřeba?

  Budete kupovat vozidlo nebo se naopak snažíte prodat to své? V obou případech si dejte pozor na správné vypořádání dokumentů. Vždy byste měli uzavřít písemnou kupní smlouvu a včas vůz přepsat na nového majitele, jinak hrozí dokonce pokuty.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.