Povinné ručení na karavan

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

cestování s karavanem

Jak vybrat povinné ručení pro karavan?

Obytné vozy a přívěsy jsou každým rokem oblíbenější. Covidová pandemie tento trend ještě umocnila a obytňáky si pořizují i úplní nováčci. Pokud se mezi majitele karavanu řadíte i vy, přečtěte si, jak najít nejvýhodnější povinné ručení a jaká další pojištění se vám mohou hodit.

Pojištěný musí být obytný vůz i karavan

Karavan je obytný přívěs, který se zapojuje za jiné vozidlo. Často se ale stejné označení používá i pro obytná auta. Z hlediska pojištění pro ně platí stejná pravidla, oba typy pojízdného obydlí musíte pojistit minimálně povinným ručením. A pokud chcete pokrýt všechna možná rizika, bude se vám hodit také havarijní pojištění. Využít můžete i specifické pojistné produkty jako pojištění jízdních kol a při cestách do zahraničí nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění.

Na kolik vás pojištění vyjde?

Cena povinného ručení se z velké části odvíjí od motorizace a výkonu vozidla. Karavan je pouze lehký přívěs bez motoru a povinné ručení tudíž moc nestojí. S vyšší cenou je ale třeba počítat u havarijního pojištění, jehož cenu ovlivňuje především hodnota karavanu. Za vyšší cenu však získáte maximální možnou ochranu pro případ zaviněné nehody, živelné pohromy, odcizení nebo vandalismu. Havarijní pojištění můžete ocenit i při menším karambolu. Karavany jsou totiž křehké a jejich případné opravy složité a nákladné.

Pokud karavanem jezdíte pouze sezónně, můžete využít krátkodobé povinné ručení a krátkodobé havarijní pojištění. Krátkodobá pojištění si sjednáte pouze na dobu, kdy karavan využíváte a oproti celoročnímu pojištění výrazně ušetříte.

Nejvýhodnější povinné ručení pro karavan hledejte online

Při hledání nejlepšího povinného ručení se i dnes můžete vydat na pobočky pojišťoven. Mnohem příjemnější variantou je ale porovnání všech dostupných nabídek pomocí online kalkulačka povinného ručení. Do té stačí vyplnit několik údajů o vás a vašem karavanu a během chvíle už můžete vybírat z široké nabídky povinného ručení. U jednotlivých produktů najdete cenu, výši pojistného plnění, služby zahrnuté v ceně, pojistné podmínky i přehled dostupných připojištění.

Při vybírání správného produktu doporučujeme sáhnout po povinném ručení s vyššími pojistnými limity. Obzvlášť v zahraničí totiž při nehodě mohou vzniknout mnohem vyšší škody, na které by základní limit plnění ve výší 35 milionů korun nemusel stačit. Důvodů je hned několik - novější vozový park, nákladnější zdravotní péče a také vyšší odškodnění pro případné zraněné. Za malý příplatek můžete získat násobně vyšší krytí ve výši 70, 120, 150 nebo 200 milionů korun, se kterými můžete být v zahraničí o poznání klidnější. Vybrané povinné ručení pro karavan si přes online kalkulačku můžete rovnou i sjednat a ani pro související doklady tak nemusíte nikam chodit. Všechny vám pošleme e-mailem hned po uhrazení pojistného a později také poštou.

Srovnaný magazín

 • Výpočet půjčky
  25. května 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak vybrat půjčku? RPSN hodně pomůže, není ale jediným ukazatelem výhodné půjčky

  Nabídky levných a dokonale výhodných půjček na vás útočí ze všech stran. Herci v reklamách slibují nízké úroky, minimální či nulové poplatky, ale i bonusy za řádné splácení. Jak poznáte, že je pro vás půjčka skutečně výhodná? Potřebujete k tomu znát více než jen RPSN.

 • Solární panely na střeše domu
  23. května 2023|Petr Woff
  Půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo: Vyplatí se?

  Solární panely mají nulové provozní náklady, když vyrábějí elektřinu, zatímco tepelná čerpadla efektivně produkují teplo. Ale málokdo má dostatek volných peněz, aby investoval do těchto moderních technologií. Bankéři proto zájemcům nabízejí speciální úvěry. Srovnejme, kolik stojí půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo od České spořitelny, Komerční banky, ČSOB a dalších společností.

 • Domácí solární elektrárna - solární panely na střeše domu
  19. května 2023|Petr Woff
  Kolik vás bude stát domácí solární elektrárna?

  Fotovoltaické panely bývají napojeny na Když započítáme dotaci, celý systém stojí zhruba 166 000 až 495 000 Kč. Domácí solární elektrárna vám vyrobí levnější elektřinu a pokud zateplíte svůj dům, fotovoltaika vám poslouží také jako výhodnější náhrada za plynový kotel. Díky provozním úsporám se vám pravděpodobně vrátí investiční náklady a ve výsledku vyděláte statisíce Kč.

 • Nastavení kotle
  17. května 2023|Monika Šaríková
  Nový kotel: Jak dosáhnout maximální úspory?

  Dosloužil vám starý kotel na tuhá paliva a pořídili jste si nový? To je krok nejen k⁠ ekologickému vytápění, ale většinou také k úspoře nákladů. Víte, na co byste si měli dát při výběru nového kotle pozor a jak ho nastavit, tak aby se vám provoz vyplatil?

 • cestování-vozem
  15. května 2023|Petr Pohůdka
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

 • Muž na papír zapisuje stav plynoměru
  14. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou náklady na vytápění plynem?

  Výrobci kondenzačních kotlů a kominíci zdražili, energie však zlevňuje. Kubík zemního plynu stojí 29 až 102 Kč. Kilowatthodina vyjde na 2,68 až 9,57 Kč. Záleží na vaší spotřebě, na dodavateli a ceníku, který preferujete. V článku srovnáme minimální, průměrné a maximální náklady na vytápění plynem.

 • Turistka si prohlíží maďarský parlament
  13. května 2023|Jana Březinová
  Tipy na dovolenou v Evropě za pár korun

  Hledáte evropské město, kde si užijete fajn prodloužený víkend za cenu, která vás nezruinuje? Máme pro vás dva tipy, kam letos v létě vyrazit za poznáním.

 • Kalkulačka s brýlemi a bankovkami
  11. května 2023|Magdaléna Kubečková
  Začněte spořit na důchod už dnes

  Spoříte si na důchod? Děláte dobře. Příjmy od státu vám zřejmě nebudou stačit. Počet seniorů roste a vlády už léta tápou, z čeho penze v budoucnu financovat. Roky zaslouženého odpočinku vám tak může znepříjemnit citelný pokles životní úrovně. 

 • Dráty vysokého napětí
  09. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou ceny elektřiny v EU? Česká republika zaspala

  Evropská unie věří volnému trhu, takže cena elektrické energie vzniká na velkoobchodních burzách. Jednotlivé členské státy však spotřebitelům připočítávají různé distribuční poplatky a daně, nebo rozdávají dotace. Proto průměrná dánská domácnost zaplatí za kilowatthodinu (kWh) pětkrát více než typická maďarská rodina. Ale nejbouřlivější cenový vývoj zaznamenaly Rumunsko a Česká republika.

 • Bankéř vysvětluje mladému páru
  Banky zpřísnily podmínky úvěrů. Kdo hůř dosáhne na půjčku?

  Před rokem byste půjčku získali bez problémů. Dnes ale banka vaši žádost zamítla. Co banky motivuje ke zpřísnění scoringu? A podle jakých pravidel vlastně posuzují vaši žádost o půjčku?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.